Medzvezdna potovanja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a derik »

vojko napisal/-a:"Ideološko neobremenjeno gledaš na doktrino"???!!! Kaj pa naj bi to pomenilo??!! Torej, da se strinjaš z doktrino? Kako lahko recimo "ideološko neobremenjeno gledaš na" nekonsistentnosti, nelogičnosti, nemožnosti in kršitve vseh poznanih naravnih zakonov, ki jih je ta religiozna doktrina polna od prve do zadnje strani, kaj, derik? To mi razloži?
Ideološko neobremenjeno gledanje je nevtralen pristop do besedila, ne glede na to, ali se z besedilom strinjaš ali ne.

Ideološko obremenjen pristop pa je recimo tak, da se ti ob vsaki razpravi o veri utrga cel plaz populističnih moralnih sodb, ki po nepotrebnem zameglijo sam predmet razprave.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

derik napisal/-a:
vojko napisal/-a:"Ideološko neobremenjeno gledaš na doktrino"???!!! Kaj pa naj bi to pomenilo??!! Torej, da se strinjaš z doktrino? Kako lahko recimo "ideološko neobremenjeno gledaš na" nekonsistentnosti, nelogičnosti, nemožnosti in kršitve vseh poznanih naravnih zakonov, ki jih je ta religiozna doktrina polna od prve do zadnje strani, kaj, derik? To mi razloži?
Ideološko neobremenjeno gledanje je nevtralen pristop do besedila, ne glede na to, ali se z besedilom strinjaš ali ne.

Ideološko obremenjen pristop pa je recimo tak, da se ti ob vsaki razpravi o veri utrga cel plaz populističnih moralnih sodb, ki po nepotrebnem zameglijo sam predmet razprave.
Kako pa veš, da je tvoj pristop "ideološko neobremenjen"? 8)

Morda uporabiš pristop, ki si ga priporočil: "/...če ideološko neobremenjeno gledaš na doktrino, pogledaš v katekizem ali pa recimo Gaudium et spes"? :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
V: Nisi edini, ki meni, da je to škoda.
Kaj to koristi, če ljudje z močjo odločanja menijo drugače, posledice pa bodo molk ali pa zaprtje te teme, ker pač debata ne odraža konteksta.
Se strinjam. Takšne so pač žalostne posledice cenzure. :(
Kakšna je sploh splošna korist cenzure? hm. Mogoče samocenzura?
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a:Recimo, avtoritete pač določajo prioritete in dopuščajo in podpirajo vsebino, ki je dovoljena, tako pač je, saj veš, politika pa to.
Samo, da derik argumentira z neizobraženostjo drugih, ko zapiše "Daj se no najprej tovrstno malo izbrazit, preden greš postavljat take trditve", me je pa krepko presenetilo. Niti v sanjah si nisem predstavljal, da ima Merlin tako velik vpliv.
Gre za specialni primer teorije relativnosti: čim nižje potisneš druge, tem višje si (relativno) sam ... :lol:
Da niso to vaterpolisti?
Lačni Franz - Vaterpolisti [HD]


Vaterpolisti
hvaležni in zvesti sinovi
ne ljubijo nikdar zaman 8)
pestrijo prostore :D
in krasijo vsakdan

V avtu nevsiljivo dišijo
v šolah se pridno učijo
staršev sploh ne pretepajo
so dobra naložba
za stare dni

Vaterpolist
je koristna žival za vsako družino
vaterpolist
osreči vas kmalu po puberteti
vaterpolist
kamor ga boš dal tam bo ostal
pred gosti te nikoli ne bo sram 8)

Ker imajo avstrijske otroke
ker imajo tetovirane roke
so gospodarji svojih teles
ko hodijo k maši
kaj veš če je res


Ej, ta je za naju.

Lačni Franz - Na svoji strani

Druge barve je veter, če si na svoji strani.
Vino dviga drugačne pesti. Na svoji strani.

Za naju ni županov niti maja.
Za naju ni zlatarjev niti Rima.
Za naju ni grobarjev niti joka.

Ob svoji plimi svoja črna krila
ogrni preko mojih sivih las.

Ostani tam, kjer si,
na svoji strani nagajivega nasmeha.

Druga, čisto drugačna jesen na svoji strani.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
V: Nisi edini, ki meni, da je to škoda.
Kaj to koristi, če ljudje z močjo odločanja menijo drugače, posledice pa bodo molk ali pa zaprtje te teme, ker pač debata ne odraža konteksta.
Se strinjam. Takšne so pač žalostne posledice cenzure.
Kakšna je sploh splošna korist cenzure? hm. Mogoče samocenzura?
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a:Recimo, avtoritete pač določajo prioritete in dopuščajo in podpirajo vsebino, ki je dovoljena, tako pač je, saj veš, politika pa to.
Samo, da derik argumentira z neizobraženostjo drugih, ko zapiše "Daj se no najprej tovrstno malo izbrazit, preden greš postavljat take trditve", me je pa krepko presenetilo. Niti v sanjah si nisem predstavljal, da ima Merlin tako velik vpliv.
Gre za specialni primer teorije relativnosti: čim nižje potisneš druge, tem višje si (relativno) sam ... :lol:
Da niso to vaterpolisti?
Lačni Franz - Vaterpolisti [HD]


Vaterpolisti
hvaležni in zvesti sinovi
ne ljubijo nikdar zaman
pestrijo prostore
in krasijo vsakdan

V avtu nevsiljivo dišijo
v šolah se pridno učijo
staršev sploh ne pretepajo
so dobra naložba
za stare dni

Vaterpolist
je koristna žival za vsako družino
vaterpolist
osreči vas kmalu po puberteti
vaterpolist
kamor ga boš dal tam bo ostal
pred gosti te nikoli ne bo sram

Ker imajo avstrijske otroke
ker imajo tetovirane roke
so gospodarji svojih teles
ko hodijo k maši
kaj veš če je res


Ej, ta je za naju.

Lačni Franz - Na svoji strani

Druge barve je veter, če si na svoji strani.
Vino dviga drugačne pesti. Na svoji strani.

Za naju ni županov niti maja.
Za naju ni zlatarjev niti Rima.
Za naju ni grobarjev niti joka.

Ob svoji plimi svoja črna krila
ogrni preko mojih sivih las.

Ostani tam, kjer si,
na svoji strani nagajivega nasmeha.

Druga, čisto drugačna jesen na svoji strani.

'Kakšna je sploh splošna korist cenzure?', se sprašuješ. Ogromna, bargo, ogromna. Ljudem, ki so po naravi vedno bolj butasti, kot je cenzor, le-ta lepo pove, kaj ne smejo brati, česa ne smejo pisati in česa ne gledati. Ljudje, narod, rulja, raja je po naravi strahovito nagnjena k anarhiji: vse bi radi prebrali, o vsem bi pisali, vse bi si radi ogledali ... :lol:

Malo morgen, jim pravi cenzor! JAZ vam bom povedal, kaj je dobro za narodov blagor, JAZ vem bolje od vas, kaj lahko dolgoročno škoduje vašemu duševnemu ravnovesju, JAZ vem bolje od vas, kaj vas žali in kaj ne!

Človek božji, pa ja ne bomo dopustili anarhije, da bi ljudje počeli, kar bi sem jim zahotelo! Ordnung, Disziplin und (psychische) Sauberkeit - to je geslo dneva! Samo poglej, kako je to lepo delovalo za časa Dolfeta, pa Kobe, pa onega smešnega makaronarja iz večnega mesta! :lol:

Rezultati so hvale vredni in vidni tudi na tem forumu: nazaj na forum derejo trume 'strokovnjakov', ki so ga prej užaljeno zapuščali zaradi strašno žaljivega obnašanja nekaterih forumašev. Natanko tako, kot je napovedal naš vrli moderator, prej ko je začel pometati z železno metlo ... :lol:

Če bi nenadoma utihnil še ti ali moja malenkost - bi bil forum takoj ob 50% aktivnih članov ... No, včasih se vključi v debato tudi sam moderator in takrat število diskutantov poskoči za 50% ... :lol:

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a celica »

vojko ali si medzvezdno odpotoval :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

celica napisal/-a:vojko ali si medzvezdno odpotoval :lol:
Ja, s potnim nalogom, podpisanim od sekretarja naše partijske celice ... :lol:

Čuj, a propos, si morda ti eden od tistih 'strokovnih' povratnikov, ki derejo nazaj na forum? :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a: 'Kakšna je sploh splošna korist cenzure?', se sprašuješ. Ogromna, bargo, ogromna. Ljudem, ki so po naravi vedno bolj butasti, kot je cenzor, le-ta lepo pove, kaj ne smejo brati, česa ne smejo pisati in česa ne gledati. Ljudje, narod, rulja, raja je po naravi strahovito nagnjena k anarhiji: vse bi radi prebrali, o vsem bi pisali, vse bi si radi ogledali ...

Malo morgen, jim pravi cenzor! JAZ vam bom povedal, kaj je dobro za narodov blagor, JAZ vem bolje od vas, kaj lahko dolgoročno škoduje vašemu duševnemu ravnovesju, JAZ vem bolje od vas, kaj vas žali in kaj ne!
To kar praviš je temelje izobraževanja, dialog, ki poteka samo tako, kot si zamišlja cenzor, ki je neka enota izobraženosti. Hecno je, da s takšnim načinom cenzor utrjuje svojo lastno izobraženost. :lol:

Vendar ali ni izobraževanje proces, ki ima vsaj dva vidika, torej nekaj kar si že ustvaril v preteklosti in nekaj kar se ustvarja s pomočjo dialoga, komunikacijo, izmenjavo mnenj in bo šele ustvarjeno?
Torej, evolucija sama skrbi za izobraževanje, nenazadnje smo mi živi proces, ki se usposablja in izobražuje in če kaj, potem je samo učinkovitost tega procesa zanimiva, a ne?
Veš, hecno je, da geni ohranjajo in ustvarjajo strukturo, da bi lahko struktura odkrila in ustvarila gene!?
vojko napisal/-a: Človek božji, pa ja ne bomo dopustili anarhije, da bi ljudje počeli, kar bi sem jim zahotelo! Ordnung, Disziplin und (psychische) Sauberkeit - to je geslo dneva! Samo poglej, kako je to lepo delovalo za časa Dolfeta, pa Kobe, pa onega smešnega makaronarja iz večnega mesta! :lol:
Postoj, narava je v temelju naključna in iz tega naključja izhaja urejenost in ne obratno, da urejenost razpada v kaos, ker se mogoče ne držimo zapovedanih pravil, saj je tako, a ne? :roll:
vojko napisal/-a: Rezultati so hvale vredni in vidni tudi na tem forumu: nazaj na forum derejo trume 'strokovnjakov', ki so ga prej užaljeno zapuščali zaradi strašno žaljivega obnašanja nekaterih forumašev. Natanko tako, kot je napovedal naš vrli moderator, prej ko je začel pometati z železno metlo ...

Če bi nenadoma utihnil še ti ali moja malenkost - bi bil forum takoj ob 50% aktivnih članov ... No, včasih se vključi v debato tudi sam moderator in takrat število diskutantov poskoči za 50% ...
Derik izvaja že znano politiko: "Odgovarjam na tisto, kar se mi zdi smiselno/vredno odgovarjati." :wink:

Čuj, veš ti kako je mogoče, da skozi meglo grem lahko jaz, svetloba ne pride skozi, skozi navaden steklen kozarec gre svetloba, medtem ko sam ne pridem skozi? 8) Veš, problem je, da tudi mimo polnega kozarca ne zmorem.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:Nihče ti ne grozi, da opustiš Materijo-Boga, in da preideš na večinsko Duh-Bog.
Živiš v svobodni deželi, ni več totalitarizma: lahko veruješ, lahko ne veruješ, lahko si nekje vmes.
Pač pa ne razširjaj laži (verske nestrpnosti) na poljudno-znanstvenem forumu - ker oviraš resnico, in prizadeneš tiste, ki se s tvojimi podmenami ne strinjajo.
Ne bodi smešen in ne igraj klovna, dovolj je bilo zabavljaštva.
Ne hlini večjega norčka, kot si v resnici.
Ti meni očitaš 'razširjanje laži'???!!!
Poleg omenjene si pozabil na ostale svoje nedostojnosti: vzbujanje verske nestrpnosti, sovražni govor, prenizek strokovni nivo za ta forum.
Diskusija mora potekati v obravnavi argumentov in protiargumentov - ne da se poslužuješ prostaškega govorjenja.
Potem, ko že dve tisočletji poslušamo očitne laži
Kakšne laži?
in traparije o kršitvah naravnih zakonov??!! :lol:
Kakšne traparije?
Jaz sem tudi 'prizadet', če mi kdo reče, da sem noekeynsijanec,
J. M. Keynes je eden od svetovno priznanih ekonomistov - komunistična ideologija (katere očetje so bili MARX, ENGELS, STALIN, LENIN) velja (za svobodne dežele) za (etično) zavržno in (v praksi) propadlo.
Tisoč let ste pljuvali po normalnih ljudeh (ateistih), jih zapirali, mučili in zažigali,
Komunizem - predstavlja najhujše gorje (tako nad posameznikom kot skupnostjo).
Glede komunističnih ideologov velja biblična resnica: 'Ne bojte se tistih, ki umorijo telo, duše pa ne morejo umoriti; bojte se marveč tistega, ki more dušo in telo pogubiti v pekel.'
zdaj pa ste nenadoma 'prizadeti', ko imamo končno pravico in možnost drugače misleči povedati svoje,
V gledališču zakričati "Požar!" (in povzročiti stampedo) - pomeni zlorabo svobode govora. Take sovražnike človečnosti je treba preganjati: vedno.
brez da bi trepetali pred neko obliko inkvizicije??!! :lol:
Vladavina prava pomeni, da zlikovci trepetajo (ljudje, ki spoštujejo vrednote, pa uživajo univerzalno blagostanje [harmonizirano z SEIN: s soljudmi, z naravo, z okoljem, z vesoljem]).
Z drugimi besedami, vladavina prava pomeni SEIN (dejstva) in SOLLEN (vrednote).
Mimogrede, 'vladavina prava' ni povsem isto kot 'pravna država'. V nobenem primeru pa ne zadostuje formalnost (obstoj zakonov), potrebno je tudi izvrševanje zakonov (law in action): kar v okviru države pomeni: storilci morajo biti kaznovani.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a: Če meniš, da sem te napačno razumel, si že imel vso možnost, da navedeš pravo interpretacijo.
Človek božji, saj ne gre zato, da si ti mene razumel, prav ali narobe, gre zato, da sam sebe ne razumeš.
Čakam na utemeljitev interpretativne domišljavosti poetičnega digitalneža.
Zato prav nič 'lepo ne prosi', in tudi - v svojo dobrobit [tu naj se 'lingvist vojko' oglasi: v kratkem sem 2x napisal 'dobrobit', pa nisem prepričan v končnice] - iz Boga se ne norčuj.
----------------
Immanuel se smeji in nekaj odkimava. Sam se čudim, da zavračaš mojo ponižno prošnjo in ... Vidiš, te je kar zmanjkalo, si preklopil na Vojka, dobrobit in statistiko ter zaključil z ugotovitvijo, ki nima veze z menoj.
----------------
vojko je reagiral in poskusil po svojih močeh lingvistično pomagati.
-------------------
Ja, Vojko pač pomaga, če gre prosiš, samo bistvo je, da je tvoj um odtaval in kako ravno do Vojka, se meni postavlja vprašanje. :roll:
Nekateri pravijo, 'nasprotja se privlačijo', a sedaj tretiram že zopet tebe.
Ali z drugimi besedami: 'dva na en mah'.
Kdo se pa norčuje z Boga!? Videti je, da ga vzameš v bran, ko mi počnemo neumnosti, samo vedi, da to lahko počnemo, saj nam je bila dana svobodna volja, a ne? Da pa TI braniš vsemogočnega, veš, to je zabavno tudi zame, ne samo zanj.
------------
Stvarniku gotovo ni treba, da ga človek vzame v bran.
Pač pa je primerno, da vernik pokaže, da ne dopušča napada na tisto, kar ima za svoje vrednote.
------------------
Komu pa kaže in koga brani vernik in pred kom brani svoje vrednote? Ti pomagam, pred drugim vernikom, kajti vsi smo božji otroci, a ne?
Kako imenitno, da si znaš sam odgovoriti.
Tudi s stališča sekularnosti je tisti, ki zagovarja zlikovce (storilce klasičnih kaznivih dejanj) - ki jim pomaga, ki jih moralno podpira, ki je pasiven do zla - enak njim, po stopnji svojega ravnanja.
---------------
Opa, kako je že bilo s svetim sedežem za časa II. svetovne vojne? Niso se pretirano trudili reševati ljudi, ki so jih zbirali in transportirali z enim samim namenom, upepelitev.
Si žrtev ideološke propagande. In to v pogojih blaginje, vsakršne svobode, in odsotnosti dveh tedanjih svetovnih totalitarizmov (ki sta, kakor smo kasneje konstatirali, začasno - za nekaj let oz. desetletij - zavladala zaradi storjenih napak v svetovni politiki). Sočustvujem.
še več, beseda je lahko skrita v valovanju in ne boš verjel, da lahko gre za takšne vrste valovanja, ki niti ne potrebuje več materije za gibanje v prostoru. Materija postane celo ovira gibanja.
----------------
Zanimivo razmišljanje morda. Ga lahko s čim utemeljiš?
-------------------
Utemeljuje ga računalnik preko in s pomočjo katerega komunicirava, pa GSM telefoni in vse kar prenaša informacije po prostoru, s pomočjo elektro-magnetnega valovanja, pri čemer prostor ne vsebuje etra, kot veš sam. Si se vprašal, kako je mogoče, da odtipkaš številko sosedovega telefona in se ti čudežno javi nekdo iz natanko njegovega telefona in to včasih nekaj metrov vstran drugič pa iz morja, ko je tisoče kilometrov oddaljen. :)
Veš, primer je boljši s sosedom, kot pa da bi omenjala ženo, ki pravi, da je doma vendar sam bog ve kje pa je dejansko.
-------------------
Vsaka ženska bi tako pravilno odgovorila takemu možu.
------------------
Za božjo voljo Rock, utemeljevala sva besedo, TI pa izpostaviš žensko, no, če bi bila vsaj EVA.
------------------
Eva v Genezi je beseda, ki izvira iz hebrejščine, ter v Bibliji pomeni življenje, mater, žensko.
-------------------
Lepo, tukaj v tem lokalnem svetu, smo niz EVA povezali še z univerzalnim jezikom, ki ga imenujemo matematika.
Nitka iz Čudeži in znanost.
Matematika je gospa, velika gospa in bodi zelo spoštljiv do starih modrosti. Če kaj, potem fizika služi za zbiranje dokazov, da matematika deluje. To gospo lahko imenuješ v bodoče, EVA.
EVA = 'evidenca vladnih aktov'. Izvršilna oblast je ena od treh aspektov državnega imperiuma.
Matematika spada pod ratio, ki je del katoliške doktrine.
Philosophia perennis, večnostna filozofija, se že stoletja poučuje na katoliških fakultetah.
Fizika je (danes) del izkustvenih znanstvenih disciplin - katerih naloga je prispevati argumente za naravoslovne modele in filozofske podmene.
Znanstvene podmene se z razvojem vedenja spreminjajo, modrosti imajo perenialno naravo.
Sprejmi dejstva, in ne bo razloga za nervoznost.
Da ne omenjamo DNK, ki je najstarešji nam znani zapis znanja.
-----------------
Kakšna vrsta znanja pa je zate ta zapis? Ga vzporejaš s sumerskimi tablicami?
--------------
To je čudovita vrsta znanja in ja, to znanje je mogoče zapisati tudi na glinene tablice, ki so jih izumili že Sumerci. Šlo pa bi tako: luknjica, polno, polno, luknjica,luknjica, ...
--------------
Si lahko bolj konkreten, da te bom vsaj nekoliko razumel?
----------------
Naj te spomnim na Max-a?! No, naj ti bo. Tokrat poglejva tvoj pametni telefon in narediva sliko. Si naredil. OK. Poglej sliko. Vidiš. Lepo, a ne? Si se vprašal, kako je nastala ta slika in kako je mogoče, da jo lahko pogledaš tudi jutri, pa še čez 100 let bo gledljiva, brez da bi se spremenila njena kakovost? Slika je samo niz luknjic, ničel in enic, a ne? Mimogrede, ko gledaš, gledaš v preteklost, ker v sedanjost ne moreš, ne smeš pozabiti tega dejstva.
----------------
Bolje, da ne nadaljujem, kdo ve, kaj boš sicer še moral napisati.
--------------
No, bil bi vesel, da v nadaljevanju dostaviš Max-a, vidiš, spet bo sobota in naj tokratna nedelja ne bo novo razočaranje.
--------------
Mislim, da si se ob poteku časa že lepo privadil na čakanje.
----------------
Ne, nisi ti profesor, ki poučuje potrpežljivost, da te slučajno ne zanese, če kaj, si mož, ki se precenjuje in ne obvladuje strahu.
Lahko si brez skrbi, če imaš čisto vest.
in dobiš lahko potencialnega ROCK-a. Vidiš, 'skala' zapisana v skali.
--------------
Zapis v naključnem vrstnem redu pa sproducira virtualnega barga?
------------------
Seveda, samo moraš paziti, kdaj uporabiš naključje in kdaj je to dejansko usoda.
------------------
Skrb je odveč, kajti za tistega, ki ne priznava svobodne volje, sta naključje (dva ali več vzrokov, od katerih noben ni bil uperjen na posledico, ki je nastopila) in usoda na istem bregu.
--------------------
Ne vem, če lahko kar tako odpraviva skrb, kot lahko ugotavljava so najini pogledi na svobodno voljo in vsemogočnega različni, a ne?
--------------------
Pojdi v kako cerkev, ali beri Sv. Pismo; npr., 'pridite k meni vsi, ki ste obteženi, in jaz vas bom poživil'.
----------------------
No, vidiš beseda lahko pride k meni, pa saj nismo brez koristi razvijali ves ta internet. :D Saj veš, cerkev so ljudje in ne ravno zgradbe polne zlata, blišča in bede.
Mislim, da je strategija Sv. sedeža res odlična: kvaliteta nauka zagotavlja moralno avtoriteto, materialno bogastvo neodvisnost od zlih sekularnih interesov.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a: Bargo: Kaj naj sedaj? Iz definicije, "narava je vse kar je" in z odkrivanjem relacij v naravi in kreiranjem našega sveta in ko mi začnemo govoriti še o naravnih zakonih, pač pridemo do takšnih zaključkov, da ne vemo in ne moremo vedeti, kaj je nadnaravno. Kako pa bi sploh bilo nekaj zunaj vsega? :roll:
Da 'obstaja nekaj izven vsega' je mogoče in nujno - to je zaključek, do katerega je človeški um prišel po stoletjih in tisočletjih natančega preiskovanja.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Rock »

derik napisal/-a:
vojko napisal/-a:
derik napisal/-a:Glede pojma brezmadežnega spočetja smo že razpravljali, a ti še vedno ni jasno, da nima ničesar opraviti s seksom.
Pa saj to je moja temeljna poanta!! Momljati o spočetju in rojstvu BREZ SEKSA JE ne samo totalno bizarno, ampak je tudi conradictio in adjecto že samo po sebi. :lol:
Saj se strinjam, da je to tvoja poanta, in ravno v tej poanti je jedro tvojega nerazumevanja.
"Brezmadežno spočetje" namreč NE pomeni spočetja brez seksa, pač pa spočetje brez prenosa izvirnega greha na potomca (v tem edinem in konkretnem primeru na Jezusa). Najbrž sploh ne veš, kaj je to izvirni greh, nabrž misliš da je to seksanje, poželenje, uživanje. Daj se no najprej tovrstno malo izbrazit, preden greš postavljat take trditve.
Ena stvar je, ali se z doktrino kot tako strinjaš, ali ne. Popolnoma druga stvar pa je pripisovati doktrini nekaj, kar to ni.
Naj dodam: po katoliški doktrini je brez izvirnega greha tudi Marija kot Jezusova mati.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a: Kaj to koristi, če ljudje z močjo odločanja menijo drugače, posledice pa bodo molk ali pa zaprtje te teme, ker pač debata ne odraža konteksta. :(
Očitno pa so bili argumenti moderatorja tako silni, da preprosto ni mogel drugače ...
Saj ni ničesar povedal, samo zaprl je temo, ker je pač lahko. Funkcija in z njo avtoriteta pač zahteva odločitve. Problem je, da sedaj ne morem predlagati premik v "Čudeži iz znanost" kamor bi brezmadežno spočetje zagotovo sodilo. Predlagam pa lahko ponovno odprtje teme "Čudeži in znanost" kot nadaljevanje in ne kot verzije 2.0. Torej moderator, bo predlog obravnavan in objavljeni rezultati obravnave?
Iz tega bo shrink lahko povzel, kaj pomeni 'kolektivna sankcija' (to sankcijo so poznali že stari narodi, je zelo učinkovita, in je včasih nujna).

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:Recimo, avtoritete pač določajo prioritete in dopuščajo in podpirajo vsebino, ki je dovoljena, tako pač je, saj veš, politika pa to.
Samo, da derik argumentira z neizobraženostjo drugih, ko zapiše "Daj se no najprej tovrstno malo izbrazit, preden greš postavljat take trditve", me je pa krepko presenetilo. Niti v sanjah si nisem predstavljal, da ima Merlin tako velik vpliv.
Gre za specialni primer teorije relativnosti: čim nižje potisneš druge, tem višje si (relativno) sam ... :lol:
Mislim, da nekatera psihološka znanja ne bi smela biti javno dostopna.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: 'Kakšna je sploh splošna korist cenzure?', se sprašuješ. Ogromna, bargo, ogromna. Ljudem, ki so po naravi vedno bolj butasti, kot je cenzor, le-ta lepo pove, kaj ne smejo brati, česa ne smejo pisati in česa ne gledati. Ljudje, narod, rulja, raja je po naravi strahovito nagnjena k anarhiji: vse bi radi prebrali, o vsem bi pisali, vse bi si radi ogledali ...

Malo morgen, jim pravi cenzor! JAZ vam bom povedal, kaj je dobro za narodov blagor, JAZ vem bolje od vas, kaj lahko dolgoročno škoduje vašemu duševnemu ravnovesju, JAZ vem bolje od vas, kaj vas žali in kaj ne!
To kar praviš je temelje izobraževanja, dialog, ki poteka samo tako, kot si zamišlja cenzor, ki je neka enota izobraženosti. Hecno je, da s takšnim načinom cenzor utrjuje svojo lastno izobraženost.

Vendar ali ni izobraževanje proces, ki ima vsaj dva vidika, torej nekaj kar si že ustvaril v preteklosti in nekaj kar se ustvarja s pomočjo dialoga, komunikacijo, izmenjavo mnenj in bo šele ustvarjeno?
Torej, evolucija sama skrbi za izobraževanje, nenazadnje smo mi živi proces, ki se usposablja in izobražuje in če kaj, potem je samo učinkovitost tega procesa zanimiva, a ne?
Veš, hecno je, da geni ohranjajo in ustvarjajo strukturo, da bi lahko struktura odkrila in ustvarila gene!?
vojko napisal/-a: Človek božji, pa ja ne bomo dopustili anarhije, da bi ljudje počeli, kar bi sem jim zahotelo! Ordnung, Disziplin und (psychische) Sauberkeit - to je geslo dneva! Samo poglej, kako je to lepo delovalo za časa Dolfeta, pa Kobe, pa onega smešnega makaronarja iz večnega mesta! :lol:
Postoj, narava je v temelju naključna in iz tega naključja izhaja urejenost in ne obratno, da urejenost razpada v kaos, ker se mogoče ne držimo zapovedanih pravil, saj je tako, a ne? :roll:
vojko napisal/-a: Rezultati so hvale vredni in vidni tudi na tem forumu: nazaj na forum derejo trume 'strokovnjakov', ki so ga prej užaljeno zapuščali zaradi strašno žaljivega obnašanja nekaterih forumašev. Natanko tako, kot je napovedal naš vrli moderator, prej ko je začel pometati z železno metlo ...

Če bi nenadoma utihnil še ti ali moja malenkost - bi bil forum takoj ob 50% aktivnih članov ... No, včasih se vključi v debato tudi sam moderator in takrat število diskutantov poskoči za 50% ...
Derik izvaja že znano politiko: "Odgovarjam na tisto, kar se mi zdi smiselno/vredno odgovarjati." :wink:

Čuj, veš ti kako je mogoče, da skozi meglo grem lahko jaz, svetloba ne pride skozi, skozi navaden steklen kozarec gre svetloba, medtem ko sam ne pridem skozi? 8) Veš, problem je, da tudi mimo polnega kozarca ne zmorem.
:shock:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
V: Potem, ko že dve tisočletji poslušamo očitne laži
Kakšne laži?
Ja, ali ne znaš slovensko?! "OČITNE..." :lol:
V: in traparije o kršitvah naravnih zakonov??!! :lol:
Kakšne traparije?
Ja, ali ne znaš slovensko?! "OČITNE..." :lol:

Odgovori