Nastanek planetov

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
seba
Prispevkov: 40
Pridružen: 27.1.2006 2:46
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a seba »

kako razlagas potem mocnejse strele ki nastanejo ob (po) vulkanskem izbruhu?

Uporabniški avatar
Rkob
Prispevkov: 6
Pridružen: 25.10.2004 15:56
Kraj: piran
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rkob »

hm jz mislim da je kak jupiter pa saturn velika sta .. pomojem sta nastala prva.. pac deli sonca so se odcepli in prvo so nastale vecje kepe..nato pa manjse

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

kako razlagas potem mocnejse strele ki nastanejo ob (po) vulkanskem izbruhu?
Nikoli še slišal in videl zato to ne morem komentirati.



hm jz mislim da je kak jupiter pa saturn velika sta .. pomojem sta nastala prva.. pac deli sonca so se odcepli in prvo so nastale vecje kepe..nato pa manjse

Ja problem je kako se je pa razvijal naprej saj nista tako majhna planeta.

Uporabniški avatar
subspace
Prispevkov: 57
Pridružen: 24.11.2005 0:39

Odgovor Napisal/-a subspace »

celica, prej si napisal da voda zaradi svoje energije povzroča magnetno polje, kle si se zmotu. sm ti že nekje srugje napisal da magnetno polje nastane v središču planeta kjer zaradi tokov magme s staljenim železom. glede tistih strel, strele nastanejo v oblakih, oblaki nastanejo zaradi prahu ali pepela na katerega se veže voda, torej po izbruhu vulkana ahko nastanejo zelo gosti oblaki kjer se lahko ustvari velik električne energije. glede planetov, prebral sem da astronomi ugotavljajo ko gledajo planete okrog drugih zvezd da niso drugi drugačni od našega pač pa da naj bi bil naš nekaj posebnega. v drugih sistemih so veliki planeti precej bližje soncu kakor pa naš saturn in jupiter.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Ja subspace imaš prav.Da pa voda zaradi svoje energije povzroča magnetno polje,bi pa dodal takole-Da voda zaradi svoje energije povzroča dodatno magnetno polje,ali dopolnjuje obstoječega,pri tem pa oddaja ogromno energije.Zato je pa zemlja nekaj posebnega glede na ostale planete.Kar se pa tiče drugih sistemov,v to pa ne verjamem da sploh obstajajo.Če pogledaš širjenje osončja je le ta na vse strani enaka,vsaj predvidevam tako,izračuna z meritvami še nisem videl.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Ja kot vidim še ni nihče utemeljeno zanikal mojo trditev v uvodu.Ali pa je res viden razvoj na zemlji bolj kot kje drugje na ostalih planetih.
Razvoj planetov je verjetno spremljal skozi čas tudi človek,zato so današnji znanstveniki samo del tega razvoja.

astral
Prispevkov: 26
Pridružen: 29.1.2006 16:36
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a astral »

Nase osoncje je sestavljeno iz sonca, planetov ,lune ki je zemljin satelit......ok me pa zanima kaj veste o drugih osoncjih....na internetu sem brala o tem ...eden izmed taksnih planetov v drugem osoncju naj bi se imenoval alya ...pa me zanima kaj menite o drugih osoncjih?in kaj predstavljajo nase"zvezde"? druga sonca ali le ostala telesa ki odbijajo soncevo svetlobo ...hvala za odgovore !!! :D :D :D

astral
Prispevkov: 26
Pridružen: 29.1.2006 16:36
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a astral »

[quote, kot, da se vse vrti okoli nas.[/quote]

mi izhajamo iz sebe -...iz sebe mislimo ,obcutimo ,zaznavamo ,zato je nas svet svet okoli nas ...tistega tam ne zaznamo ...torej za nas ga ni .. :wink:

astral
Prispevkov: 26
Pridružen: 29.1.2006 16:36
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a astral »

subspace napisal/-a: v drugih sistemih so veliki planeti precej bližje soncu kakor pa naš saturn in jupiter.

in kaj menite o obstoju zivih bitj na teh palnetih v drugih sistemih?

astral
Prispevkov: 26
Pridružen: 29.1.2006 16:36
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a astral »

Kako je nastal nas planet ,celotno nase osoncje,ostala osoncja ...vesolje,kje ga je konec ali je brezmejno in brezcasno .....o tem lahko le razglabljamo in razglabljamo ....ce pa kaj vemo je pa drugo vprasanje ...vcasih so verjeli da je zemlja plosca ki jo zelva nosi v vodi v kateri plava...lol....in tisti ki je rekel da je zemlja okrogla je bil norec za tisti cas....

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

astral napisal/-a:Nase osoncje je sestavljeno iz sonca, planetov ,lune ki je zemljin satelit......ok me pa zanima kaj veste o drugih osoncjih....na internetu sem brala o tem ...eden izmed taksnih planetov v drugem osoncju naj bi se imenoval alya ...pa me zanima kaj menite o drugih osoncjih?in kaj predstavljajo nase"zvezde"? druga sonca ali le ostala telesa ki odbijajo soncevo svetlobo ...hvala za odgovore !!! :D :D :D
le ostala telesa ki tvorijo in odbijajo soncevo svetlobo.

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

astral napisal/-a:Nase osoncje je sestavljeno iz sonca, planetov ,lune ki je zemljin satelit......ok me pa zanima kaj veste o drugih osoncjih....na internetu sem brala o tem ...eden izmed taksnih planetov v drugem osoncju naj bi se imenoval alya ...pa me zanima kaj menite o drugih osoncjih?in kaj predstavljajo nase"zvezde"? druga sonca ali le ostala telesa ki odbijajo soncevo svetlobo ...hvala za odgovore !!! :D :D :D
Trenutno je znanih okoli 180 exoplanetov v približno 150 sistemih. Vsi so narejeni po istem ključu, centralna zvezda (v Osončju je to naš Sonček), ki so nastali iz diska prahu in plinov okli centralne zvezde, ta stavar se ponekod še dogaja (npr. vsem znan svetla zvezda Vega ima tak prašen kolobar).
Glede imen exoplanetov, so zelo romantična. Npr. Upsilon Andromedae b, c in d (izgovori se ipsilon), OGLE-TR-56 b, Epsilon Eridani b; meni sta najljubša HD 209458 b in Tr-ES1.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Zdravo
NIKKI-ki so nastali iz diska prahu in plinov okli centralne zvezde, ta stavar se ponekod še dogaja (npr. vsem znan svetla zvezda Vega ima tak prašen kolobar).

Mi lahko kaj več poveš o Vegi.Njena lokacija,datum odkritja,velikost,oddaljenost.
Hvala.
Lp.

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

celica napisal/-a:Zdravo
NIKKI-ki so nastali iz diska prahu in plinov okli centralne zvezde, ta stavar se ponekod še dogaja (npr. vsem znan svetla zvezda Vega ima tak prašen kolobar).

Mi lahko kaj več poveš o Vegi.Njena lokacija,datum odkritja,velikost,oddaljenost.
Hvala.
Lp.
Ime zvezde Vega nima nič z našim Jurijem Vego. Je ena najsvetlejših zvezd na nebu (najsvetlejša je Sirius). Nahaja se v ozvezdju Lire. Sredi poletja je točno nad našo glavo, sedaj je vidna v poznih urah na severozahodu. Vedno kadar jo vidim tam, mi postane toplo pri srcu, ker vem, da prihaja poletje. Je vroča zvezda, zato je bele barve.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

NIKKI
Vidim da si strokovnjak za zvezde,kaj pa ostali podatki,da jih ne iščem po netu in zgubljam čas.
Lp.

Odgovori