Zakaj ima črna luknja gravitacijo?

Nedeljivi. Atomi? Ne, delci!
Uporabniški avatar
sstone
Prispevkov: 180
Pridružen: 30.11.2004 0:05

Odgovor Napisal/-a sstone »

celica napisal/-a:Zdravo
Kdo pa pravi da ima črna luknja gravitacijo?

Ste mogoče že slišali da poznamo dve vrsti črnih lukenj,pozitivne in negativne.
Če dam primer,malo za šalo malo zares istospolnike,kaj se naredi če vstopi mednju drugi spol.
Koga sedaj privlači črna luknja - istospolnike.
No sedaj pa zares,ti istospolniki morajo biti energijsko preoblikovani več kot 30%,da gre lahko skozi črno luknjo.
Večina pravi, da ima gravitacijo, pa zgleda, da po tvoje gravitacije sploh ni(zaradi grav ne krozimo okoli sonca, zaradi grav ni plime oseke, zaradi grav ni lalalala, je pa zaradi em :D ), :D
ccc :D

:D a črne lukne so pe*** oz, vsaj njih prvlacijo :D. Ne razumem sploh kaj govoris, naprošam, da bl podrobno opišes to, ker je v nasprotju z vsem kar sem do zdej prebral, ter z najbrž vecino kar so drugi napisali.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

ja pri gravitaciji sta potrebna dva pola,plus in minus,mar to ne drži.

Uporabniški avatar
sstone
Prispevkov: 180
Pridružen: 30.11.2004 0:05

Odgovor Napisal/-a sstone »

Kakor je meni znano gravitacija nima polov, torej gravitacija je sila privlaka med dvema telesoma z maso.
Gravitacija je samo ena, ni plusa pa minusa(no je, v primeru "negativne mase", to je spet eksotika :D o kateri se da razpravljat na dolgo in široko).
Torej na kratko bi lahko rekli vsako telo z maso ustvari svoje gravitacijsko polje, ki pojenja z kvadratom razdalje(ravno tako, kot em s tem, da je em 10^36x močnejše, vendar v makro svetu nima efekta, ker je naboj nevtralen(št. pozitivnih ter negativnih delcev je enako), nas na zemljo ne lepi magnetna sila, čeprav se, če v to smer razmišljaš lahko tako zdi), ko se pogovarjamo o vsakdanjem svetu(kroženje lune okoli zemlje, zemlje okoli sonca itd) je gravitacija tista, ki prevlada, ko govorimo o atomskem svetu, pa je gravitacija 10^36x bolj šibka od em in zato tam prevladajo poleg em še jedrske sile.
Torej ne moreš enačit kroženje elektronov okoli jedra s kroženjem planetov okoli sonca, čeprav je lahko na prvi pogled podobno, so tukaj na delu dve različni sili.

Vidim, da te je mogoče zmedla podobnost z em silo, vendar pri gravitaciji se telesa ne privlačita, če sta istospolnika(ali različnospolnika) kakor ti praviš, privlačijo se vsa telesa z maso, torej ni teles z negativno gravitacijo(dobro v teoriji so, samo to je spet za razpredat, kar sem že prej omenil).
Da je gravitacija šibka lahko pokažemo že s tem, da z navadnim majhnim magnetom dvignemo ključ, torej je majhen magnetek premagal celotno gravitacijo zemlje.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Od kdaj ima pa črna luknja maso????

Gravitacija ne, ima pa vsaka masa dva pola.

Uporabniški avatar
sstone
Prispevkov: 180
Pridružen: 30.11.2004 0:05

Odgovor Napisal/-a sstone »

Hm, zdej ne vem ali res nisi nikjer nič prebral, res nimam niti najbližje predstave kako si ti vesolje predstavljaš, opažam, pa da v čistem nasprotju kakor si ga predstavljam jaz in še kdo.

no še nekaj navedkov:
wikipedia napisal/-a:A black hole is a concentration of mass great enough that the force of gravity prevents anything from escaping it except through quantum tunnelling behaviour (known as Hawking Radiation).
berkeley.edu napisal/-a:Loosely speaking, a black hole is a region of space that has so much mass concentrated in it that there is no way for a nearby object to escape its gravitational pull.
Torej črna luknja je ogromna masa(zvezde z ne vem več koliko točno masami sonca naj bi se ob konu "življenja" sesule v črne luknje) skoncentrirana v sorazmerno izredno majhen prostor.

Če ni masa pa mi povej kaj bi lahko bilo po tvoje.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

ja sstone žal imaš od branja vse pomešano.
Črna luknja pa maso,ta je pa dobra.
Če še ne veš je črna luknja lahko sestavljena samo iz določenih energij,ki jih tvorijo tvoje mase.
Če bi bilo to res kar trdiš,upam reči da nimamo tako zabitih znanstvenikov da le te nebi mogli narediti umetne.
Žal sstone je črna luknja za nekatere še visoka znanost seveda nedosegljiva.

Uporabniški avatar
sstone
Prispevkov: 180
Pridružen: 30.11.2004 0:05

Odgovor Napisal/-a sstone »

Kakšnih določenih energij...podaj mi vire, brez nekih nepodprtih tralalajev, ker vidim, da ne veš sploh kaj govoriš, najbrž bo res tisto kar je nekdo že enkrat omenil...novi elektromagnetizem :D ahaha, smešna zadevica.

Če zate črna luknja ni visoka znanost mi prosim tu opiši zakaj ne oz. mi podaj vire, kjer to že piše in so vse rešitve podane, samo do zgleda da govori ena in ista kopica ljudi, ki misli da je magnetizem oz elektromagnetizem vse(oz. velika večina oz. dominira vesolju) v tem vesolju, so pa na žalost že na začetku obsojeni na propad(kar se mene tiče), ker nič ne podprejo ampak samo "bluzijo" v tri dni., na drugi strani pa se s tem ukvarjajo največje "glave" tega sveta in zadeve tudi utemeljujejo, marikdaj napačno vendar veliko veliko bolj transparentno ter verjetno, kot druga(new em itd itd) stran.

Če ne boš zadeve podprl z kakšno oprijemljivo razlago prosim sploh ne odgovori na to, tudi jaz ne bom!

V primeru, da mi dokažeš, da si zadeve narobe predstavljam in porušiš vse kar drugje piše, se ti opravičim in podprem ter še drugim razložim kar govoriš, če bom le razumel(iz tvojih postov kaže, da sm zgleda omejen, kar res sem in to priznam, nekateri pa se imajo za neke velebogove, ki vse razumejo, govorijo pa take, da me kr na wc tišči :D ).
Veselo na delo!

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Spomni me na opravičilo,seveda ko bo čas za to.
Vseeno lep ti pozdrav!

seba
Prispevkov: 40
Pridružen: 27.1.2006 2:46
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a seba »

celica napisal/-a:Črna luknja pa maso,ta je pa dobra.
Če še ne veš je črna luknja lahko sestavljena samo iz določenih energij,ki jih tvorijo tvoje mase.
masa = energija iz enacbe E=mc^2.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Ja energija pa še ni masa

Uporabniški avatar
subspace
Prispevkov: 57
Pridružen: 24.11.2005 0:39

Odgovor Napisal/-a subspace »

celica dej si raje najd kšno gradivo delovanju vesolja. morm ti poveda da je dost tvojga znanja napačnega o vesolju, glede vsega magnetizma pa sonce kot planet al kako pa energij. res si pejt po kšno dobro knjigo pa jo preberi.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Funkcijski namen črne luknje ni samo privlek zato je najbolje da ji dam drugačno ime pa bo stvar rešena.Ok ne bom vas več moril.Hvala za sodelovanje.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Odgovor Napisal/-a bargo »

Hitrost gravitacije

Zanima me, kako hitro se širi gravitacijsko polje ?

Če se širi z svetlobno hitrostjo, bi moral ples kakšne velike zvezde okoli črne luknje povzročati gravitacijsko valovanje. Za lažjo predstavo uporabimo 2D prostor.

Ko je zvezda, recimo na severu črne luknje, potem je v tej smeri močnejše gravitacijsko polje, kot na jugu črne luknje.
Ali ne ?
Ker mora biti pot zvezde do centra črne lukje, recimo v obliki elipse, se slejkoprej prestavi na jug črne luknje in polje na severu je sedaj manjše. Saj se poveča razdalja ?!
Če stojim na severu te črne luknje, dovolj daleč vstran seveda ali bom zaznal spremenjeno gravitacijko polje in v kakšnem času ?
Če da, kako se mi bo spremenila teža ?
Kateri delici ali snov je odgovorna za te zaznave ?
:?

Uporabniški avatar
subspace
Prispevkov: 57
Pridružen: 24.11.2005 0:39

Odgovor Napisal/-a subspace »

gravitacija se širi s svetlobno hitrostjo, dokazano. seveda bi čutil spremembo gravitacijske sile. jakost gravitacije teles se sešteva. če bi se prej lahko upiral gravitaciji črne luknje bi sedaj s še pomočjo zvezde začel padati proti zate najmočnejšemo viru gravitacije. če bi recimo stal tako da mel telesi pod nogami bi čutil kako bi te vedno bolj vleklo k tlom.

Odgovori