Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
bargo

Re: Čudeži in znanost

Post by bargo » 21.11.2016 5:54

Roman wrote:
bargo wrote:... iz citata je pač mogoče videti antropocentričen pogled na svet, dvomim, da ga ne vidiš.
Ah, to te moti, antropocentričen pogled antroposa. Smešno in povsem brez potrebe.
Prav in dobro je da si povedal, če ne poveš, kaj vidiš, pač ne moremo vedeti.
Škoda, da te ne zanima, kaj kažeš.
Kako pride, da si spet tako skrivnosten? Seveda me zanima, povej vendar kaj vidiš. :roll:

bargo

Post by bargo » 21.11.2016 6:00

vojko wrote:
Bargo wrote: Tako ja, sem spadajo izložbena okna, moda in modeli.
Misliš na 'moda' kot moški testisi? :lol:
Tudi.
vojko wrote:
Hvala, videti je, da napredujem, iz preteklosti.
Kajpada, iz preteklosti; iz prihodnosti bi kvečjemu lahko nazadoval ... :lol:
Daj no, potrudi se malo, spet zaostajaš, pa ne da si spet omagal?
'Da nisam zaostao, on bi i mene zgazio ...' :lol:
In ti praviš, da vidiš rastoči gozd? Saj te nisem spraševal, če ti je všeč melodija, ritem, pesmi, joj, joj, kako hitro te lahko izgubim. Gre seveda za izrazno moč, za predstavo, ki se nadaljuje in oboje povezuje mavrica, kot tudi edino "zastojn kosilo". Vidiš ali si slep?
Če dodam še malce soli iz nitke, bi ti bilo lažje. Jung se reži in spet ne vem čemu tako da ...
Gost je šel skozi gost gozd v goste gost. Gozd je bil tako gost, da ga zaradi dreves sploh ni videl ... :lol: (kubistična naracija).
Čudno je naše mesto na tem svetu. Le za kratek čas ga obiščemo, ne da bi vedeli, čemu, kljub temu pa se nam včasih zazdi, da smo zaslutili namen svojega bivanja. Ampak z gledišča vsakdanjika je očitno vsaj eno: človek je tu zaradi drugih ljudi - zlasti zaradi tistih, od katerih nasmehov in dobrega počutja je odvisna naša lastna sreča.
---- . Albert Einstein . ----

:D

Indian Tabla Drums Virtuoso

Roman

Post by Roman » 21.11.2016 9:37

bargo wrote:Seveda me zanima, povej vendar kaj vidiš.
Hočeš reči, da je to, kar kažeš, ravno to, kar jaz vidim, ampak dvomim, da tako misliš. Kofa je zares bušna.

vojko

Post by vojko » 21.11.2016 12:10

bargo wrote:
vojko wrote:
Bargo wrote: Tako ja, sem spadajo izložbena okna, moda in modeli.
Misliš na 'moda' kot moški testisi? :lol:
Tudi.
vojko wrote:
Hvala, videti je, da napredujem, iz preteklosti.
Kajpada, iz preteklosti; iz prihodnosti bi kvečjemu lahko nazadoval ... :lol:
Daj no, potrudi se malo, spet zaostajaš, pa ne da si spet omagal?
'Da nisam zaostao, on bi i mene zgazio ...' :lol:
In ti praviš, da vidiš rastoči gozd? Saj te nisem spraševal, če ti je všeč melodija, ritem, pesmi, joj, joj, kako hitro te lahko izgubim. Gre seveda za izrazno moč, za predstavo, ki se nadaljuje in oboje povezuje mavrica, kot tudi edino "zastojn kosilo". Vidiš ali si slep?
Če dodam še malce soli iz nitke, bi ti bilo lažje. Jung se reži in spet ne vem čemu tako da ...
Gost je šel skozi gost gozd v goste gost. Gozd je bil tako gost, da ga zaradi dreves sploh ni videl ... :lol: (kubistična naracija).
Čudno je naše mesto na tem svetu. Le za kratek čas ga obiščemo, ne da bi vedeli, čemu, kljub temu pa se nam včasih zazdi, da smo zaslutili namen svojega bivanja. Ampak z gledišča vsakdanjika je očitno vsaj eno: človek je tu zaradi drugih ljudi - zlasti zaradi tistih, od katerih nasmehov in dobrega počutja je odvisna naša lastna sreča.

Toooooooooo!

Zdaj pa poslušaj po moje enega najboljših jam-session na bobnih!
https://www.youtube.com/watch?v=lLU3921W_J8 :D

Roman

Post by Roman » 21.11.2016 12:47

vojko wrote:Zdaj pa poslušaj po moje enega najboljših jam-session na bobnih!
Hvala, Vojko. Zdaj mi je jasno. Bargu manjka ritem.

bargo

Post by bargo » 21.11.2016 17:39

Roman wrote: Bargo: Prav in dobro je da si povedal, če ne poveš, kaj vidiš, pač ne moremo vedeti.
Roman: Škoda, da te ne zanima, kaj kažeš.
Bargo: Seveda me zanima, povej vendar kaj vidiš.

Hočeš reči, da je to, kar kažeš, ravno to, kar jaz vidim, ampak dvomim, da tako misliš.
Ne, če že kaj, sem povedal, da pokažeš kar kažem, česar JAZ ne vidim, vidiš pa TI. Torej, boš povedal? :roll:
Roman wrote: Kofa je zares bušna.
Uporabi vendar PATEX. :wink:

bargo

Post by bargo » 21.11.2016 19:05

vojko wrote:
bargo wrote: Čudno je naše mesto na tem svetu. Le za kratek čas ga obiščemo, ne da bi vedeli, čemu, kljub temu pa se nam včasih zazdi, da smo zaslutili namen svojega bivanja. Ampak z gledišča vsakdanjika je očitno vsaj eno: človek je tu zaradi drugih ljudi - zlasti zaradi tistih, od katerih nasmehov in dobrega počutja je odvisna naša lastna sreča.

Toooooooooo!

Odlično je tole, hvala. :D Krog, ciklično ponavljanje torej, črvina ali nitka, to je sedaj vprašanje. 8)

Cikel iz Čudeži in znanost
Res, to je odlično, sam sem postavil točko na izhodišče tja, kamor si ti ocenil, da ni mogoča ali pa dovolj učinkovita konvergenca do Vojkove dileme, ki se glasi: "Nekje sem prebral, da kršitev CPT potegne za sabo Lorentzovo kršitev. Mi lahko kdo razloži, kaj to pomeni?"

Torej, ker si verjetno preskočil "Vangelis - Alpha" iz cikla, povej, ali si dobil odgovor na tole tvojo dilemo? :roll:

vojko

Post by vojko » 21.11.2016 21:51

bargo wrote:
vojko wrote:
bargo wrote: Čudno je naše mesto na tem svetu. Le za kratek čas ga obiščemo, ne da bi vedeli, čemu, kljub temu pa se nam včasih zazdi, da smo zaslutili namen svojega bivanja. Ampak z gledišča vsakdanjika je očitno vsaj eno: človek je tu zaradi drugih ljudi - zlasti zaradi tistih, od katerih nasmehov in dobrega počutja je odvisna naša lastna sreča.

Toooooooooo!

Odlično je tole, hvala. :D Krog, ciklično ponavljanje torej, črvina ali nitka, to je sedaj vprašanje. 8)

Res, to je odlično, sam sem postavil točko na izhodišče tja, kamor si ti ocenil, da ni mogoča ali pa dovolj učinkovita konvergenca do Vojkove dileme, ki se glasi: "Nekje sem prebral, da kršitev CPT potegne za sabo Lorentzovo kršitev. Mi lahko kdo razloži, kaj to pomeni?"

Torej, ker si verjetno preskočil "Vangelis - Alpha" iz cikla, povej, ali si dobil odgovor na tole tvojo dilemo? :roll:
Se ne spomnim, če mi je kdo odgovoril.
Vangelis pa je zakon ... 8)
Tole je pa verjetno največji tabla bobnar vseh časov: Alla Rakha!
https://www.youtube.com/watch?v=Joyk_EMtzn0

Roman

Post by Roman » 21.11.2016 22:05

bargo wrote:Ne, če že kaj, sem povedal, da pokažeš kar kažem, česar JAZ ne vidim, vidiš pa TI.
Dobro, razumel si.
Torej, boš povedal?
Ob različnih priložnostih sem že marsikaj povedal, pa drugi tudi. Moram zložiti elaborat?
Roman wrote:Kofa je zares bušna.
Uporabi vendar PATEX.
Ne gre. Na voljo imaš samo čep, skrhan nož in brus.

bargo

Post by bargo » 22.11.2016 7:31

Roman wrote:
bargo wrote:Ne, če že kaj, sem povedal, da pokažeš kar kažem, česar JAZ ne vidim, vidiš pa TI.
Dobro, razumel si.
Prav, komplementarnost in ______________. Sem kuvertiral pojem, tako, za vsak slučaj. :D
Roman wrote:
bargo wrote: Torej, boš povedal?
Ob različnih priložnostih sem že marsikaj povedal, pa drugi tudi. Moram zložiti elaborat?
Seveda si, naj pomislim. Aha, recimo, Roman pravi: "No, če bi jaz take trosil, bi mi moralo biti nerodno, če ti vedo tudi drugi."
Ali pa mogoče tale:
Bargo: Če sem jaz JAZ zato ker si ti TI in TI si ti ker sem JAZ jaz potem jaz nisem JAZ in ti nisi TI.
Roman: Je to koan?
Roman wrote: Moram zložiti elaborat?
Vidiš, če bi umestil prazen prostor pred vprašajem, bi razumel, tako pa ... hm. Presoje pripeljejo do odločitev, če torej odločaš potem moraš občutiti, kar pomeni čutiti, izkazati življenjski slog, itd. Čustev in razuma, pač ne moreš ločiti. 8)

Reciva tako, JAZ sem vendar tisti ki misli in ne možgani. Kdo je tale JAZ, ki misli v meni? :roll:

Roman wrote: Roman: Kofa je zares bušna.
Bargo: Uporabi vendar PATEX.
Roman: Ne gre. Na voljo imaš samo čep, skrhan nož in brus.
Gre, če nimaš PATEX-a, uporabi prst, samo stori, kar je potrebno storiti. :wink:

Roman

Post by Roman » 22.11.2016 9:13

bargo wrote:Roman pravi: "No, če bi jaz take trosil, bi mi moralo biti nerodno, če ti vedo tudi drugi."
Glej ga, zlomka, te napake sploh nisem opazil. Ampak bistvo je (kot navadno) drugje. Tiče se tvojega smetenja na forumu, kar ni samo moje opažanje.
JAZ sem vendar tisti ki misli in ne možgani.
Zakaj razlikuješ med JAZ in možgani? Kje in kaj je JAZ, ko možgani ne delujejo?
Kdo je tale JAZ, ki misli v meni?
Kako deluje zavest je sicer velika uganka, kje je njen sedež, pa je že dolgo znano.
... samo stori, kar je potrebno storiti.
Če razumeš samo PATEX, si ti tisti, ki moraš nekaj storiti.

bargo

Post by bargo » 22.11.2016 18:19

Roman wrote:
bargo wrote:Roman pravi: "No, če bi jaz take trosil, bi mi moralo biti nerodno, če ti vedo tudi drugi."
Glej ga, zlomka, te napake sploh nisem opazil. Ampak bistvo je (kot navadno) drugje. Tiče se tvojega smetenja na forumu, kar ni samo moje opažanje.
Očitno ni problem moje razumevanje, ko že tolikokrat, temveč tvoje podajanje, no, mogoče pišeš elaborat in se motim. Vendar, glede smetenja vem dobro tudi sam, predlagam TI, da recikliraš, atomi so nenazadnje atomi, a ne?

Črvina iz Čudeži in znanost
Seveda ni nič narobe s forumom. Ampak, če si hotel razumeti, si razumel.

Kako že gre ena od Vojkovih omiljenih: "Gost je šel skozi gost gozd v goste gost" 8)
Roman wrote:
bargo wrote: JAZ sem vendar tisti ki misli in ne možgani.
Zakaj razlikuješ med JAZ in možgani? Kje in kaj je JAZ, ko možgani ne delujejo?
Nič hudega, TI se pač najdeš v možganih, veš, važno je da veš kje natanko si, ker potem pač ne moreš vedeti, kje se gibaš. :D
Vem pa JAZ, da nisi tam, kjer misliš da si TI.
Roman wrote:
bargo wrote: Kdo je tale JAZ, ki misli v meni?
Kako deluje zavest je sicer velika uganka, kje je njen sedež, pa je že dolgo znano.
Res, boš povedal ali potrebuješ spet čas? :roll:
Roman wrote:
bargo wrote: ... samo stori, kar je potrebno storiti.
Če razumeš samo PATEX, si ti tisti, ki moraš nekaj storiti.
Ne, lepilo rabiš TI, ker vseskozi razstavljaš in ko bi moral sestaviti v celoto, zmeraj nekaj zmanjka, tako pač je, kaj čmo sedaj?
Si se vprašal zakaj ravno PATEX in ne UHU ali kakšno drugo lepilo?

Nisi, poglej: Hanging Man - Sepp Maier
Si videl, golmana so postavili na glavo! :lol: Vsaka povezava z obračanjem vzrokov in posledic, lokalnim golmanom, je povsem naključna. :wink:
Roman wrote: Ah, to te moti, antropocentričen pogled antroposa. Smešno in povsem brez potrebe.
Moti me ne, prav nasprotno, me zabava.

Reciklaža iz Medzvezdna potovanja
Bargo: No, veliko HSS se ne da razložiti Newtonove mehanike, kaj šele Einsteinove STR, da o oni drugi mehaniki sploh ne govorim. Veliko si jih pač zapomni razlago in daje vtis razumevanja takrat, ko je to potrebno! Praviš, da delfinu ne moreš razložiti, s tem se strinjam, vendar to ne pomeni, da ni sposoben razumeti.

Vojko: To še kako drži (nekateri dokazi za to so tudi na teh forumih! ), a to ne omaje moje teze, da smo mi razred zase, ko je govor o inteligenci. Kako pa si predstavljaš, da nekaj "delfinu ne moreš razložiti", on pa lahko to kljub temu razume?

Bargo: Hm. Videti je, da smo spet pri veri. Spet deliš na razrede, potem pa ne zmoreš postaviti meje(kriterijev). Vprašanje glede Delfina si postavil napačno. Vzrok je, da mi Delfinu ne uspemo razložiti in ne v tem, da on ne bi bil sposoben razumeti. Vzrok je torej lahko v nas, smisel pa v Delfinih.

Roman

Post by Roman » 22.11.2016 19:24

bargo wrote:Očitno ni problem moje razumevanje ...
Kdo bi vedel.
... temveč tvoje podajanje ...
Zanimivo, napaka ti je bila pomembnejša od jasnega sporočila. Sploh te ni zanimalo, kaj naj bi "če ti vedo tudi drugi" pomenilo.
Vendar, glede smetenja vem dobro tudi sam ...
No, tole pa je kar ganljiva izjava. Napreduješ.
... predlagam TI, da recikliraš, atomi so nenazadnje atomi, a ne?
To naredim tako, da obmolknem. Zaenkrat še ne poznam boljše metode.
Vem pa JAZ, da nisi tam, kjer misliš da si TI.
Veš? Hudo. In kje naj bi po tvojem bil?
Res, boš povedal ali potrebuješ spet čas?
Sem že povedal. Zavest je v možganih. Tudi tvoja. Saj se spomniš zgodbe z gorjačo.
Si se vprašal zakaj ravno PATEX in ne UHU ali kakšno drugo lepilo?
Ne, nobeno lepilo ne zaleže.
Si videl, golmana so postavili na glavo!
Verjetno mi je brez podnapisov marsikaj ušlo, tako da ne vem, ali sem smisel posnetka zares razumel. So pa mi pozornost vzbudili varnostni štriki in Pattex obrnjen na glavo.
Moti me ne, prav nasprotno, me zabava.
Odlično.

bargo

Post by bargo » 22.11.2016 19:45

Roman wrote:
bargo wrote:Očitno ni problem moje razumevanje ...
Kdo bi vedel.
Vem JAZ! :D
Roman wrote:
bargo wrote: ... temveč tvoje podajanje ...
Zanimivo, napaka ti je bila pomembnejša od jasnega sporočila. Sploh te ni zanimalo, kaj naj bi "če ti vedo tudi drugi" pomenilo.
Aja, videti je, da spet zaključuješ, in po izkušnjah lahko slutiš, da se to ne konča dobro zate. Kako pa TI veš, da JAZ ne vem?
Roman wrote:
bargo wrote: Vendar, glede smetenja vem dobro tudi sam ...
No, tole pa je kar ganljiva izjava. Napreduješ.
hm.
Roman wrote:
bargo wrote: ... predlagam TI, da recikliraš, atomi so nenazadnje atomi, a ne?
To naredim tako, da obmolknem. Zaenkrat še ne poznam boljše metode.
Prav, pametnemu dovolj, ali kot pravi eden od Murphijevih zakonov: "Nikoli se ne prepiraj z norcem, saj drugi ljudje morda ne bodo opazili razlike." :wink:
Roman wrote:
bargo wrote: Vem pa JAZ, da nisi tam, kjer misliš da si TI.
Veš? Hudo. In kje naj bi po tvojem bil?
Ja, nisi tam, kjer misliš da si! Se boš pa ja poiskal sam, a ne? 8)

Roman wrote:
bargo wrote: Res, boš povedal ali potrebuješ spet čas?
Sem že povedal. Zavest je v možganih. Tudi tvoja. Saj se spomniš zgodbe z gorjačo.
Ne, kako že gre ta zgodba z gorjačo?
Roman wrote:
bargo wrote: Si se vprašal zakaj ravno PATEX in ne UHU ali kakšno drugo lepilo?
Ne, nobeno lepilo ne zaleže.
Tako ja, vidiš saj ti gre.
Roman wrote:
bargo wrote: Moti me ne, prav nasprotno, me zabava.
Odlično.
No, sedaj sem pa presenečen. :D

bargo

Post by bargo » 23.11.2016 6:51

vojko wrote:
bargo wrote:
vojko wrote:
Toooooooooo!

youtube.com/watch?v=lLU3921W_J8 :D
Odlično je tole, hvala. Krog, ciklično ponavljanje torej, črvina ali nitka, to je sedaj vprašanje. 8)

Torej, ker si verjetno preskočil "Vangelis - Alpha" iz cikla, povej, ali si dobil odgovor na tole tvojo dilemo?
Se ne spomnim, če mi je kdo odgovoril.
Vangelis pa je zakon ... 8)
Tole je pa verjetno največji tabla bobnar vseh časov: Alla Rakha!
https://www.youtube.com/watch?v=Joyk_EMtzn0
Težavno je tole preseči pa vendar bodimo realisti in zahtevajmo nemogoče: Vanessa-Mae plays Toccata & Fugue 8)

"Zmeraj najdemo način, da potolčemo posameznika, vendar si TI, ki s svojimi genialnimi možgani, tisti, ki vibracije zraka spreminja v zvok. TI spreminjaš, karkoli že Sonce počne, v luč, TI spreminjaš, karkoli že zrak počne na nebu , in to poimenuješ modro nebo, pri čemer je modro samo za možgane. To je tako, kot če udariš po bobnu, ki nima kože, TA ne bo proizvedel hrupa. Torej, tanka koža je tista, ki obudi hrup iz gibajoče pesti, če ni kože ni hrupa. TI, kot reflektor vsega kar se dogaja, si obudil to kar poimenujemo Sonce, Luna, Zvezde, galaksije, kot velike strukture, saj niso velike, so samo velike v primerjavi s teboj."
-- Alan Watts --
:idea:

Rock: Napiši mi, zakaj.(In zakaj je morje zeleno(?)?)
Bargo: Očitno imamo dovolj dobre senzorje, neko skupno predstavo o barvah ter način, da izmenjujemo naučene izkušnje.

Skratka, konstruiramo polja, ki nimajo več materialne osnove, temveč samo informacijsko vrednost, mogoče neke vrste spoznavni potencial.

Post Reply