Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:TI kar naprej pričakuješ, da ti JAZ nekaj pojasnjujem, malo postoj, pojasni prvo tvoja videnja in bova videla, kako in kaj naprej.
Če nekaj trdiš, je povsem logično, da vprašam po pojasnilu. Še posebej v primeru, ko nisi jasen, kar se itak zgodi v večini primerov.
Ja, lepo si to argumentiral, samo to velja tudi za tvoje izjave, a ne?
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Saj komaj verjamem, to je zadetek v polno!
O tem, kako prelagaš svoje breme na hrbte drugih, pa nič?
A tako si TI mislil, si pa res posrečen, ni kaj.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Roman napisal/-a:Preprosto: udarim te z njo po buči in ti zgubiš zavest. Kam neki se je ta tvoja zavest skrila?
To je analogno, kot da bi bil v svetli zaprti sobi z in pritisnil na stikalo in ugasnil edino svetilo ter se vprašal, kam se je skrilo svetilo?
Ampak po tvojem mnenju svetloba nekje čaka, da boš spet pritisnil na stikalo. Po tem te (očitno zaman) sprašujem. Kam neki se je torej skrila svetloba, kam tvoja zavest?
Evo, tvoja posrečenost se nadaljuje. Kako pa si prišel do takšnega stališča "po tvojem mnenju svetloba nekje čaka"? :shock: V nadaljevanju sam ugotavljaš, da nima smisla nadaljevati in če bi tu končal bi bilo dobro zate, ampak ne, posrečenost nadaljuješ, s svojimi lastno postavljenimi dilemami.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Verjetno sem, zadnje čase lahko vidiš, da uporabljam cikle, iz teorije grafov.
Tega ne vidim.
Ok, to ti lahko ob priložnosti pokažem.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: ... dozdeva se pa mi, da bi moral JAZ pomagati tebi.
Za začetek poskusi odgovoriti na kako vprašanje. Recimo: kje je zavest. Če je splošno vprašanje pretežko, pa povej vsaj, kje je tvoja zavest.
Tam, kjer je tudi tvoja. Poglej, poglej, Pauli se reži.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: KAKO pa si prišel do tega sklepa?
Ne bereš svojih trditev? Pa bi bilo koristno. Napisal si: Vem pa JAZ, da nisi tam, kjer misliš da si TI. Trdiš torej, da veš. Tako sem prišel do tega sklepa.
Se še kar stopnjuje tvoja posrečenost, me zanima, do kam prideš. Seveda vem, očitno je, da TI misliš da JAZ ne vem, v bistvu ne veš TI, niti, "Kdo ali kaj je JAZ, ki misli v meni?", kaj šele, da bi vedel, kje se skriva ta, ta, ta, ki misli v tebi.
Roman napisal/-a: Ali pa: Sem vedel, da ne slediš pouku, štrcaš po "telefonu" in gledaš skozi okno, kaj? Ponoviva, polje inteligence, polje življenja, polje zavesti, če jih naštejem samo prvih nekaj. Nobene sledi o negotovosti, nobenega vprašanja, nobene zadrege. Ti preprosto veš.
Opa, se še kar stopnjuje.
Roman napisal/-a: In tega sploh ni tako malo. In za češnjo na torti dodaš še, kako se razni Aberti, Wernerji in podobni režijo. Seveda se, tebi, ampak tega pa žal ne veš.
To je pa res, JAZ tega ne vem, veš kaj, hecno je, ker veš TI. :) KAKO je negotovost izostala, se sprašujem. 8)

Veš, ne vem, če boš to doseženo stopnjo posrečenosti kdaj lahko presegel.

Uporabniški avatar
vojko
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a: Sem vedel, da ne slediš pouku, štrcaš po "telefonu" in gledaš skozi okno, kaj? Ponoviva, polje inteligence, polje življenja, polje zavesti, če jih naštejem samo prvih nekaj.

Cikel
Nitka iz Čudeži in znanost
Ameba je inteligentna, saj reši problem labirinta optimalno. Kreira tudi mrežo, ki je optimalna. Pajek samo nadgradi začetno idejo.

Topologija, pa je vmes med Ciklom in Nitko.

http://www.delo.si/znanje/znanost/ko-sn ... nasta.html

Luknjice, se spomniš?
Ponoviva, polje inteligence, polje življenja, polje zavesti, če jih naštejem samo prvih nekaj.
No, v tem stilu bi lahko nadaljeval ad infinitum: polje smrti, polje ljubezni, polje nezavesti, polje zabitosti, koruzno polje, usrano polje, itd., ipd.

Jaz pa sem naivno mislil, da govoriva o poljih sil ... :lol:

In še n-tič: ameba NI inteligentna (v običajnem pomenu tega pojma).
Ti kar nadaljuj, če ne vidiš smisla v stilu, samo tudi v nadaljevanju zaporedja prav tako ne vidiš smisla, torej en sam nesmisel, a ne ? :roll:
vojko napisal/-a: Računalnik reši problem labirinta dosti hitreje in bolje kot ameba, pa ne boš trdil, da je zato 'inteligenten'???
Vidim, da se zabavaš, kar je koristno in me veseli. Premisli, kdo uči Amebo, kdo uči računalnik in se vprašaj, kdo uči nas? Eureka, EvoLucija!

Nitka iz Medzvezdna potovanja.
Program, ali veliko bolje algoritem, ne potrebuje nekaj, kar ljudje izkušamo kot inteligenca, da premaga človeka v igri ŠAHA

Hm. Poglej, po tolikih letih, 4 letih, si nekako pozabil kar ti je bilo povedano. Stari vzorci prihajajo spet na dan, vernik. :lol:

"Če pa argumentiraš z zavestjo, pa je potrebno le-to sploh opisati, definirati ! Če si prestopil v 0,01 krog potem veš, da nimamo pojma, kaj je to ZAVEST ! Če nisi, potem začni resno razmišljati v smer izstopa."

Povej, si izstopil iz tega kroga 99.9 ali še čepiš v njem, ker ti je pač udobno? 8)
"/...torej en sam nesmisel, a ne ?"

Ja. :lol:

Uporabniški avatar
bargo

vojko napisal/-a:

Ja.
:D
Cikel iz Čudeži in znanost
Prepoznati smisel v smislu je stvar interesa ali tradicije, prepoznati smisel v nesmislu je veliko večji izziv.

Vojko: Prepričan sem, da je moj pogled holističen.
Bargo: Mogoče te ravno prepričanost omejuje pri dogajanju v naravi. :roll:

QED. :lol: 8)

Pazi sedaj! Pozor.

Bargo: Ne pozabi, da smo to temeljno pravilo ali pravila pridobili iz procesa spoznavanja narave in družbe. 8)

Cikel iz Nastanek vesolja
Momentan ist richtig
Momentan ist gut
Nichts ist wirklich wichtig
Nach der Ebbe kommt die Flut

Kaj je človek? Søren : »Sinteza neskončnosti in končnosti časovnega in večnega, svobode in nujnosti«.

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:

Ja.
:D
Cikel iz Čudeži in znanost
Prepoznati smisel v smislu je stvar interesa ali tradicije, prepoznati smisel v nesmislu je veliko večji izziv.

Vojko: Prepričan sem, da je moj pogled holističen.
Bargo: Mogoče te ravno prepričanost omejuje pri dogajanju v naravi. :roll:

QED.

Pazi sedaj! Pozor.

Bargo: Ne pozabi, da smo to temeljno pravilo ali pravila pridobili iz procesa spoznavanja narave in družbe. 8)

Cikel iz Nastanek vesolja
Momentan ist richtig
Momentan ist gut
Nichts ist wirklich wichtig
Nach der Ebbe kommt die Flut

Kaj je človek? Søren : »Sinteza neskončnosti in končnosti časovnega in večnega, svobode in nujnosti«.
Imaš spet rahel napad 'poesitis gravis-a'? :lol:

Uporabniški avatar
bargo

vojko napisal/-a: Imaš spet rahel napad 'poesitis gravis-a'? :lol:
JAZ ne bi vedel, Ti vendar opažaš simptome, kaj naj bi to poesitis gravis-a sploh pomenilo. :roll:

Je ta, tvoj poesitis gravis-a', kaj dobrega ali slabega?

Uporabniški avatar
shrink

Odgovor Napisal/-a shrink »

Ja, zaradi akutnega pesnjenja bo spet potrebna moderatorjeva palica. :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Imaš spet rahel napad 'poesitis gravis-a'? :lol:
JAZ ne bi vedel, Ti vendar opažaš simptome, kaj naj bi to poesitis gravis-a sploh pomenilo. :roll:

Odvisno od okoliščin primera in od pacientovega pesniškega daru ... :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

Zdaj pa malo resnejša tema.

Zanima me, ali bo na kakršenkoli način možno uskladiti nelokalnost (spooky action at distance) z obema teorijama relativnosti, torej jo razložiti znotraj Einsteinovih paradigem, ali pa bomo morali počakati na nove teorije (TOE)?

Uporabniški avatar
bargo

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Imaš spet rahel napad 'poesitis gravis-a'?
JAZ ne bi vedel, Ti vendar opažaš simptome, kaj naj bi to poesitis gravis-a sploh pomenilo.

Odvisno od okoliščin primera in od pacientovega pesniškega daru ... :lol:
Problem seveda ni ta pacient, temveč oni drugi pacient, ki se gre diagnostiko pesnika. Mimogrede, Trivers te pozdravlja in sprašuje kako resnično si? 8)

Kar se pa resne teme tiče. Vidiš.
Ne, ja?
Poglej.

Slika

“Verovanje v zunanji svet, ki je neodvisen od opazujočega subjekta, je temelj naravnih znanosti.” (Albert Einstein)

Beri in se čudi! (Sašo Dolenc)
kvarkadabra.net – številka 5 (junij 2000) 8)

Obrnimo se navznoter in sanjamo navzven. (Bargo)

Merim, da izgubim! 8)

Si spregledal? Vidiš? :roll:

All things are made of atoms—little particles that move around in perpetual motion, attracting each other when they are a little distance apart, but repelling upon being squeezed into one another. In that one sentence ... there is an enormous amount of information about the world.
His suggestion that the most valuable information on scientific knowledge in a single sentence using the fewest words is to state the atomic hypothesis.
— Richard P. Feynman

Bohr se reži tukaj, Louis de Broglie mu nekaj šepata, skratka se dogaja. Glej, glej, pojavil se je Janez, sopiha tukaj in dodaja: "V začetku je bila ...."

Opustite vsako upanje, vi, ki vstopate. (Božanska komedija, Pekel, III, Alighieri, Dante, 1265-1327)

Gesinnung!

Roman

Odgovor Napisal/-a Roman »

Kako pa si prišel do takšnega stališča "po tvojem mnenju svetloba nekje čaka"?
Iz tvoje trditve, da zavest ni v možganih in da gre za analogijo s svetlobo žarnice. Sklep je očiten. Če tega nisi mislil, potem tega ne izrekaj. Torej te še enkrat vprašam, kje misliš (ali po tvojih besedah veš), da je zavest.
Roman napisal/-a:Za začetek poskusi odgovoriti na kako vprašanje. Recimo: kje je zavest. Če je splošno vprašanje pretežko, pa povej vsaj, kje je tvoja zavest.
Tam, kjer je tudi tvoja. Poglej, poglej, Pauli se reži.
Aha, ne boš mi odgovoril in iščeš izgovore. Tudi prav.
Se še kar stopnjuje tvoja posrečenost
No, če ugotavljanju dejstev rečeš posrečenost, pač bodi posrečenost.
Seveda vem, očitno je, da TI misliš da JAZ ne vem, v bistvu ne veš TI, niti, "Kdo ali kaj je JAZ, ki misli v meni?", kaj šele, da bi vedel, kje se skriva ta, ta, ta, ki misli v tebi.
Torej sem prav spoznal, da nočeš povedati. Škoda. Ali pa ne.

Uporabniški avatar
bargo

Roman napisal/-a:
Bargo napisal/-a:Kako pa si prišel do takšnega stališča "po tvojem mnenju svetloba nekje čaka"?
Iz tvoje trditve, da zavest ni v možganih in da gre za analogijo s svetlobo žarnice. Sklep je očiten. Če tega nisi mislil, potem tega ne izrekaj. Torej te še enkrat vprašam, kje misliš (ali po tvojih besedah veš), da je zavest.
hm. O tem, zavesti, je tekla zavestna debata na forumu, kar poišči. Mogoče postaviš definicijo zavesti in sicer takšno, da jo boš ujel samo v možganih. Dvomim, da boš poskusil vendar preseneti nas.

Roman napisal/-a:Aha, ne boš mi odgovoril in iščeš izgovore. Tudi prav.
Seveda ne, ker TI poznaš rezultat že v naprej. :lol: Žal je napačen in boš moral sam priti do tega, saj veš, zmota! Aja, si že našel tisti dve konkretni točki v neskončnosti?

SSKJ:
zmota zmóta -e ž (ọ̑) 1. prepričanje, ki ni v skladu s stvarnostjo: odpovedati se zmoti; junakova zmota o samem sebi / spraviti, zavesti koga v zmoto; biti, ravnati, živeti v zmoti; pustiti koga v zmoti 2. kar temelji na prepričanju, ki ni v skladu s stvarnostjo: to je bila zmota; popraviti, spoznati svojo zmoto; razširjati zmote; huda, neodpustljiva, velika zmota; zmota in resnica / človeške zmote; politična, verska, znanstvena zmota 3. glagolnik od zmotiti se: preprečiti zmoto; zmota v ugotavljanju dejstev ◊ jur. justična ali sodna zmota v ugotavljanju dejstev ali uporabi prava, zaradi katere je sodna odločba napačna; rel. trojezična zmota v 8. in 9. stoletju prepričanje, da se sme opravljati bogoslužje samo v hebrejskem, grškem ali latinskem jeziku

Roman napisal/-a:
Se še kar stopnjuje tvoja posrečenost
No, če ugotavljanju dejstev rečeš posrečenost, pač bodi posrečenost.
Seveda vem, očitno je, da TI misliš da JAZ ne vem, v bistvu ne veš TI, niti, "Kdo ali kaj je JAZ, ki misli v meni?", kaj šele, da bi vedel, kje se skriva ta, ta, ta, ki misli v tebi.
Torej sem prav spoznal, da nočeš povedati. Škoda. Ali pa ne.
Tako ja, nikoli ne veš. Kako že gre: "Življenje je kot bonboniera!" 8)

Nek Kitajec se reži tukaj, mater niti imena ne vem, če dobro premislim, niti tega ne ali je res Kitajec! :shock:

Nimam časa, nimam časa, kaka škoda je to!? :cry:

Roman

bargo napisal/-a:O tem, zavesti, je tekla zavestna debata na forumu, kar poišči.
Bom ravnal gospodarno in se pustil usmeriti.
Mogoče postaviš definicijo zavesti in sicer takšno, da jo boš ujel samo v možganih.
Hočeš reči, da je mesto zavesti vprašanje definicije? Po SSKJ je zavest 1. sposobnost koga, da se zaveda svojega obstajanja in svojih duševnih stanj. Niti besedice o mestu.
Dvomim, da boš poskusil vendar preseneti nas.
Kaj se ti zdi narobe pri definiciji iz SSKJ?
Seveda ne, ker TI poznaš rezultat že v naprej.
To je izgovor, da mi nočeš odgovoriti? Hudo. Ja, res je, rezultat poznam že v naprej in nočeš me presenetiti: ne boš mi odgovoril.
Žal je napačen ...
Torej ti poznaš pravega. To pomeni, da ne gre za to, da mi ne bi mogel odgovoriti, ampak mi nočeš. Potem se pač ne moreva pogovarjati. Morda pa je to tvoj namen. Dosegel si ga.
... in boš moral sam priti do tega, saj veš, zmota!
Namigni mi, v čem se motim.
Aja, si že našel tisti dve konkretni točki v neskončnosti?
Nisi zbran. Kakšno zvezo ima to z vprašanjem o zavesti?

Uporabniški avatar
bargo

bargo napisal/-a: O tem, zavesti, je tekla zavestna debata na forumu, kar poišči.
Mogoče postaviš definicijo zavesti in sicer takšno, da jo boš ujel samo v možganih.
Dvomim, da boš poskusil vendar preseneti nas.
Seveda ne, ker TI poznaš rezultat že v naprej.
Žal je napačen ...
... in boš moral sam priti do tega, saj veš, zmota!
Aja, si že našel tisti dve konkretni točki v neskončnosti?
Roman napisal/-a: Bom ravnal gospodarno in se pustil usmeriti.
Hočeš reči, da je mesto zavesti vprašanje definicije? Po SSKJ je zavest 1. sposobnost koga, da se zaveda svojega obstajanja in svojih duševnih stanj. Niti besedice o mestu.
Kaj se ti zdi narobe pri definiciji iz SSKJ?
To je izgovor, da mi nočeš odgovoriti? Hudo. Ja, res je, rezultat poznam že v naprej in nočeš me presenetiti: ne boš mi odgovoril.
Torej ti poznaš pravega. To pomeni, da ne gre za to, da mi ne bi mogel odgovoriti, ampak mi nočeš. Potem se pač ne moreva pogovarjati. Morda pa je to tvoj namen. Dosegel si ga.
Namigni mi, v čem se motim.
Nisi zbran. Kakšno zvezo ima to z vprašanjem o zavesti?
Motiš se, če misliš, da je tvoja gospodarnost koristi meni. TI povezuješ zavest in možgane, definicijo zavesti si podal, sedaj je čas, da podaš še definicijo možganov, predvidevam, da bo lokacija njih potem prepoznana, a ne? Posledice so jasne.

Veliko, ker drugače res ne bi bilo gospodarno niti od mene, niti od tebe, da se trudiva že leta okoli teh dveh točk, kaj ne?

Magic iz Čudeži in znanost
Roman, ja ta je pa transformacija. Krog ! Središče pa njegova ničla. HAWG: "Če bi bilo popolno nas nebi bilo !" AWE.

Seveda nisem zbran, dislociran sem v realnosti, za razliko od tebe, ki misliš, da zbranost pomaga. :lol:

Nitka iz Čudeži in znanost
Merlina sem izpustil, ker on ne čuti nič, kar je posebne vrste čudež 8)

Bond - Victory

Nitka iz Temna energija
Na koncu ostane Vera, gibčna, dinamična, vendar ne sama!

Nitka iz Nastanek vesolja
Shame shame shame on you If you can't dance too 8)

Roman

Morda pa zato nimaš odgovorov, ker si dislociran. Hudo. Trud okoli tistih dveh točk je seveda jalov, dokler ne poveš (do sedaj namreč nisi), v čem je problem.

Uporabniški avatar
bargo

Roman napisal/-a:Morda pa zato nimaš odgovorov, ker si dislociran. Hudo. Trud okoli tistih dveh točk je seveda jalov, dokler ne poveš (do sedaj namreč nisi), v čem je problem.
Mogoče. Točke so zaključene, problema ni.
Ima pa novo vprašanje: "Kaj je med celicami?" :roll:

Odgovori