Nesmrtnost(Immortality)

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
LUKEC1
Prispevkov: 199
Pridružen: 23.7.2015 10:48

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a LUKEC1 »

celica napisal/-a:O se boš pa malo potrudil, to za mene ni nobena sledljivost. Konkretno internetno stran točka ta in ta ...
Ja pojdi na http://www.biblija.net
Klikni iskanje mesta. In zgornje kratice vpisi.
Lahko pa uporabis tudi tiskano verzijo, kratice so iste.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a celica »

O Roman vidim da tudi ti stojiš za tem kot Lukec1

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a celica »

Ne ne Lukec1, ti si rekel da boš navedel citirano in tudi to čakam.

LUKEC1
Prispevkov: 199
Pridružen: 23.7.2015 10:48

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a LUKEC1 »

celica napisal/-a:Ne ne Lukec1, ti si rekel da boš navedel citirano in tudi to čakam.
Ubogi clovek, ce bi te to res zanimalo bi si poiskal. Ocitno se ti ne ljubi niti poiskat. Jaz pa tudi ne bom.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a celica »

Očitno si si omenjeni citat izmislil, ker drugače si ne znam razlagati. Nekdo ki stvar pozna jo lahko in z veseljem tudi navede, saj to pozna.

LUKEC1
Prispevkov: 199
Pridružen: 23.7.2015 10:48

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a LUKEC1 »

Zaradi mene si lahko razlagas kakor hoces.
Ce se ti ne ljubi, se ti pac ne ljubi.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a celica »

To te je jezus zdaj vesel na tak odgovor. Učenec pa tak.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Roman »

celica napisal/-a:O Roman vidim da tudi ti stojiš za tem kot Lukec1
Očitno sva z Lukcem na povsem nasprotnih bregovih, to pa ne pomeni, da bi moral podpreti tvojo lenobo. Naj ti vseeno pomagam?

Janez 11,25: Jezus ji je rekel: »Jaz sem vstajenje in življenje: kdor vame veruje, bo živel, tudi če umre;
Matej 16,28: Resnično, povem vam: Nekateri od tukaj stoječih res ne bodo okusili smrti, dokler ne bodo videli Sina človekovega prihajati v njegovem kraljestvu.
Marko 9,1: In govoril jim je: »Resnično, povem vam: Nekateri od tukaj stoječih res ne bodo okusili smrti, dokler ne bodo videli Božjega kraljestva, ki je prišlo z močjo.«
Luka 9,27: Resnično, povem vam: Nekateri od tukaj stoječih res ne bodo okusili smrti, dokler ne bodo videli Božjega kraljestva.
Janez 21,22: Jezus mu je dejal: »Če hočem, da ostane, dokler ne pridem, kaj ti to mar? Ti hôdi za menoj!
Janez 21,23: Zavoljo tega se je med brati razširila ta govorica, da tisti učenec ne bo umrl. Toda Jezus mu ni rekel, da ne bo umrl, ampak: »Če hočem, da ostane, dokler ne pridem, kaj ti to mar?«


Pis of kejk. In nihče te ne prosi, da zapisanemu verjameš.

LUKEC1
Prispevkov: 199
Pridružen: 23.7.2015 10:48

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a LUKEC1 »

Roman, hvala.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Roman »

LUKEC1 napisal/-a:Roman, hvala.
Ni za kaj. Je pa seveda treba vedeti, da se nekatere trditve v Svetem pismu tolmačijo simbolično ali vsaj drugače, kot je zapisano (tako, kot to teologom pač ustreza).

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a celica »

Lukec1 a vidiš zaradi takih kot si ti se je splačalo uvesti vero.
A pa sta vidva prebrala kar je Roman napisal ? (seveda ni navedel vira)

Janez 11,25: Jezus ji je rekel: »Jaz sem vstajenje in življenje: kdor vame veruje, bo živel, tudi če umre;
Torej je govoril ženski, ali vsaj piše kako ji je bilo ime.
Na koncu pravi : tudi če umre; Lukec1 napisal si : »Sej sm ti reku, da je lahko človek nesmrten. Niso pa ti ljudje na očeh javnosti.« Tu jaz ne vidim nesmrtnosti, ker je še vsak umrl. (vsaj do sedaj) pa tudi jezus je rekel , tudi če umre (imaš mogoče drug dokaz).

Matej 16,28: Resnično, povem vam: Nekateri od tukaj stoječih res ne bodo okusili smrti, dokler ne bodo videli Sina človekovega prihajati v njegovem kraljestvu.
Piše Nekateri od tukaj stoječih, torej je to veljalo za tisti čas ko je to rekel,pred katerimi je bil. Za danes to nikjer ne piše. Povrh tega pa piše dokler ne bodo videli Sina človekovega prihajati v njegovem kraljestvu . Kaj pa potem ko pride, bodo tudi okusili smrt? – jasno kaj pa drugega. Tudi tu jaz ne vidim nesmrtnosti sploh v današnjem času.

Marko 9,1: In govoril jim je: »Resnično, povem vam: Nekateri od tukaj stoječih res ne bodo okusili smrti, dokler ne bodo videli Božjega kraljestva, ki je prišlo z močjo.«

Beri gornjo in spodnjo obrazložitev. Da se ne ponavljam.

Luka 9,27: Resnično, povem vam: Nekateri od tukaj stoječih res ne bodo okusili smrti, dokler ne bodo videli Božjega kraljestva.
Tole in gornje je pa še skoraj prav napisano – Smatram da vidiš božje kraljestvo ko umreš, vsaj piše tako. Zopet pa je navedeno: Nekateri od tukaj stoječih
Tudi tu jaz ne vidim dokaza za nesmrtnost.


Janez 21,22: Jezus mu je dejal: »Če hočem, da ostane, dokler ne pridem, kaj ti to mar? Ti hôdi za menoj!
Če hoče pravi,potem ga pa še pusti čakati,da revež še umreti ne more, saj mora hoditi za njim. Ja to pa je človeško ja. Ok pa pustimo to trpljenje pa se ozrimo nazaj na nesmrtnost. Tu vidita vidva dokaz za nesmrtnost? Jaz jo ne.

Janez 21,23: Zavoljo tega se je med brati razširila ta govorica, da tisti učenec ne bo umrl. Toda Jezus mu ni rekel, da ne bo umrl, ampak: »Če hočem, da ostane, dokler ne pridem, kaj ti to mar?«
Jezus še svojim učencem ni mogel zagotoviti nesmrtnosti.

Lukec1 ti si napisal sledeče:
Kdor vame veruje, vekomaj ne bo umrl. Resnicno povem vam: nekateri izmed vas ne bodo okusili smrti, dokler ne pridem. Kaj ti mar, ce bo ostal, dokler ne pridem? Ti hodi za menoj.

Če pogledam vajino obrazložitev in tvoje pisanje ni eno in isto. Tako je pa tudi s tvojo fiziko.
Po moje je še jezus žalosten , ker ne poslušaš pri obredih in tudi ne tu na forumu.

Ugotovitev je sledeča: Nesmrtnost ne obstaja, vsaj iz priloženih dokazov ne.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Roman »

celica napisal/-a:seveda ni navedel vira
Pretiravaš, celica. Že prej sem navedel natančen vir. Vsak vsaj povprečno razgledan človek iz navedenih oznak ve, da gre za krščansko Sveto pismo. Ker sem navedel povezavo, tudi ni vprašanje, kateri prevod je bil mišljen.

LUKEC1
Prispevkov: 199
Pridružen: 23.7.2015 10:48

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a LUKEC1 »

Najboljse da pocakam(o).
:lol:

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Roman »

Na nesmrtnost? Ha, ha.

LUKEC1
Prispevkov: 199
Pridružen: 23.7.2015 10:48

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a LUKEC1 »

Evo se ena:
"Jezus jim je rekel: Sinovi tega veka se zenijo in mnozijo, tisti pa ki so vredni da dosezejo oni vek in vstajenje od mrtvih, se ne bodo ne zenili ne mnozile. Tudi umreti ne morejo vec: enaki so namrec angelom in so Bozji sinovi, saj so sinovi vstajenja."
Lk 20,34-35

Odgovori