Nična gravitacija

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Ok gremo dalje.Kako se reče napravi ki je merila magnetno polje na soncu in kje so rezultati -dejanski ne predvidevanja.

Uporabniški avatar
Mo
Prispevkov: 35
Pridružen: 15.2.2006 10:28

Odgovor Napisal/-a Mo »

celica napisal/-a:Ok gremo dalje.Kako se reče napravi ki je merila magnetno polje na soncu in kje so rezultati -dejanski ne predvidevanja.
OMG!!
Na prvem linku, ki sem ti ga dal na prejšnji strani imaš na dnu te povezave:
http://helio.estec.esa.nl/ulysses/
http://www.sp.ph.ic.ac.uk/Ulysses/

Bo šlo?

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

@Mo:
Sej se vsi tu matramo, da bi celici kej razlozili, a ne:) he,he mogoce nam pa rata kdaj:)

Damn, kaj sem se res jaz spraseval o nicelni gravitaciji:)

Upam, da bi lahko to izracunal, ce bi imel mega super duper compjuter:) Sam zanima me ali bi ta tocka padla znotraj vesolja ali pa bi mogoce padla izven vesolja, tako kot ima tezisce okvirja slike tezisce izven samega okvirja:)

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Ja upajmo da vam kdaj uspe,starga kozla je težko kaj naučiti.
Drugače pa študiram tiste povezave in na prvi pogled mislim da ni prav tisto kar sem imel v mislih.pri podatkih so pa zelo skopi,ali pa ji celo ni.
ok hvala za trud,dam za pijačo.

Uporabniški avatar
subspace
Prispevkov: 57
Pridružen: 24.11.2005 0:39

Odgovor Napisal/-a subspace »

men je kr jasn da naravne točke v vesolju kjer nebi bilo popolnoma nobene gravitacije ne obstajajo. da grem po vrsti, če izračunamo gravitacijo zemlje vidimo da je gravitacija zemlje nič le v neskončni oddaljenosti od nje (kar zame ni mogoče saj vesolje ni neskončno), na kakršni končni razdalji se jo da izračunati, seveda je zanemarljiva, naslednje, mislim da je v vesolju povsem dovolj mase da se lahko čuti njen vpliv povsod v vesolju. tudi če jo čisto "slučajno" nebi bilo, se ob eskplozijah zvezd ali njihovih sesedanjih v črno luknjo sprostijo tako močni gravitonski valovi da menda potujejo okoli vesolja (seveda zanemarljivo šibki a še zmeraj merljivi, s čimer se tudi ukvarjajo). mislim pa da jo bo relativno enostavno ustvariti v prihodnjosti kar bo obet zanimivih stvari. drugače tisto vaše središče vesolja, upam stavit deci juica deci vode da vesolje ni tako histerično enostavno da se da kar piko določiti kjer naj bi se zgodil dejanski veliki pok, oziroma po mnjenju nekaterih, singularnost iz katere se je razpočilo vesolje. jaz osebno jemljem teorijo velikega poka kot nekaj kar je bilo smisleno leta nazaj, danes pa po vseh novih odkritij in teorijah ki znajo lepo razložiti stvari ki jih veliki pok ne more vam priporočam da napredujte že od tega velikega poka, preberite teorijo superstrun, tukaj je prihodnost ne v velikem poku.

Uporabniški avatar
Mo
Prispevkov: 35
Pridružen: 15.2.2006 10:28

Odgovor Napisal/-a Mo »

subspace:
S tistim o velikem poku se total strinjam - predstava da je to neka izvorna točka, ki je še zdaj "tam", je po moje zgrešena. Predvsem ker potegne za sabo en kup napačnih predstav - recimo to, da je vesolje krogla in mi smo nekje v njej, kar odpira vprašanja or "robu" in "koncu vesolja". Prostor more bit s pomočjo časa zvit tako da deluje kot površina krogle, na kateri dvodimenzionalna bitja ne morejo prit do roba, konca ali začetka.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

@sub&Mo:
Baje je vesolje po zadnjih ugotovitvah kockaste oblike in naj bi res nastalo, tako kot vidva pravita v vseh tockah naenkrat! Torej bi se naj veliki pok zgodil v vsaki izmed tock v vesolju, tudi v nasi puncici ocesa:)

Ampak, jaz nikakor ne morem presaltat na to teorijo, kot sem ze dejal, mi manjka ene par dimenzij v mojih mozganih:(

@Sub:
Gravitacija Zemlje je nic v neskoncnosti in v samem srediscu zemlje, kot je ze to ugotovil celica:)

Torej odgovor na vprasanje: Ce zvrtamo luknjo skozi zemljo in pademo vanjo, ne bomo pristali na kitajskem ampak v srediscu zemlje:)

Uporabniški avatar
Mo
Prispevkov: 35
Pridružen: 15.2.2006 10:28

Odgovor Napisal/-a Mo »

MAVER|CK napisal/-a: Gravitacija Zemlje je nic v neskoncnosti in v samem srediscu zemlje, kot je ze to ugotovil celica:)
To bi veljalo če bi bila Zemlja edini objekt v vesolju. Tako pa je brezpredmetno govort o ničti gravitaciji.

A imaš morda kak link za uni model kockastega vesolja?

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

MAVER|CK napisal/-a: Torej odgovor na vprasanje: Ce zvrtamo luknjo skozi zemljo in pademo vanjo, ne bomo pristali na kitajskem ampak v srediscu zemlje:)
No, to pa ni cisto res. Pri skoku v jasek bi presel v sinusno nihanje in nasprotna skrajna lega je ze spet na povrsju zemlje 8) Je pa res da je v srediscu homogene krogle njeno lastno gravitacijsko polje nic.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

@aniviler:
Pozabil, si da je tu se zracni upor in dusenja vseh vrst, zato bi na drugi strani prisel najvec do 0,9 × polmer zemlje, torej ne bi mogel stopiti ven na drugi strani, hehe

@Mo:
Nope, to sem prebral v knjigi Briana Greena z naslovom Tkanina vesolja, ti jo toplo priporocam!

Uporabniški avatar
Mo
Prispevkov: 35
Pridružen: 15.2.2006 10:28

Odgovor Napisal/-a Mo »

MAVER|CK napisal/-a: Nope, to sem prebral v knjigi Briana Greena z naslovom Tkanina vesolja, ti jo toplo priporocam!
Roger that!

Uporabniški avatar
Japi
Prispevkov: 230
Pridružen: 16.4.2004 17:17

Odgovor Napisal/-a Japi »

Spraševanje o ničti gravitaciji je po moje bolj spraševanje o obstoju gravitonov. Če gravitacija ni kvantizirana, potem v našem vesolju ni nikjer točke ničte gravitacije, ker se pač da povsod v vesolju tudi izračunat gravitacijsko polje poljubno izbranega objekta. Če obstajajo gravitoni, potem je prostor po večini brez gravitacije z izjemo velikega števila gravitonov, ki pa so hočeš nočeš točke. Poraja se mi tudi vprašanje o "dosegu" gravitacije. Pri velikih razdaljah bi bilo mogoče prav upoštevati tudi to, da imajo tudi gravitoni neko končno hitrost. Še kej? :D

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

No fantje brati bi pa morali znati.
Nična gravitacija je možna samo v sredini sonca,vse okoli sonca in v vsem vesolju imajo vse stvari gravitacijo, izjema je le sredina črne luknje kjer tudi ni gravitacije.

Uporabniški avatar
Mo
Prispevkov: 35
Pridružen: 15.2.2006 10:28

Odgovor Napisal/-a Mo »

celica napisal/-a:No fantje brati bi pa morali znati.
Nična gravitacija je možna samo v sredini sonca,vse okoli sonca in v vsem vesolju imajo vse stvari gravitacijo, izjema je le sredina črne luknje kjer tudi ni gravitacije.
:roll: ne vem kdo tu ne zna brat

Japi:
Zanimivo razmišljanje. To z ničto gravitacijo je približno tako kot bi se spraševal kje v vesolju ni svetlobe (fotonov).

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Mo, to je pa eden najboljših odgovorov do sedaj,od kar sem na forumu.
Ja tisto o sredini zemlje ni moje,zato sem ponovil tisto kar sem rekel,videl pa sem da ste kar nekajkrat uporabili.Ok ni problem.To s fotoni je pa zelo zanimiva in uporabna tehnika-metoda,razlaganja in odkrivanja marsičesa v vesolju.
Ker je tu skoraj nesmiselno naprej pisati,te prosim,če te seveda zanima, piši na sreco.stibelj@siol.net.

Odgovori