Nesmrtnost(Immortality)

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
10.2.2017 6:03
Roman napisal/-a:
9.2.2017 20:12
osf napisal/-a:
9.2.2017 18:30
psevdopolitične izjave kogar ne spoštuje mrtvih
Mrtvih ni, oziroma niso več ljudje, so samo kosti ali pepel. Kakšno spoštovanje terjaš? Vse, kar je od nekdaj živih ljudi ostalo, so spomini nanje (v še vedno živih ljudeh) in sledovi, rezultati njihovega dela. Oboje je seveda vredno vsakršnega spoštovanja, ampak gre kajpak za nekaj drugega.
Pieteta je ena največjih vrednot. V našem primeru, ko je brezobzirna 'OF' silila sobrate v smrt, pa toliko bolj.
....naj bodo slabi ali dobri, smrt in trpinčenje sta nečloveški.
-----------------
Glede na to, da muči in ubija človek, gre za povsem človeško stvar. Glede na to, da je ubijanja toliko, gre za povsem normalno zadevo. To seveda ne pomeni, da je moralno.
Če misliš, da so umori normalni (sprejemljivi), slabo poznaš življenje.
Če pridamo zraven še naravne nesreče, se lahko vprašamo, kdo povzroča te.
Seveda, lahko postavljaš taka vprašanja. Toda brez predsodkov. Dokler ne poznamo celote, ne smemo soditi ne celote, ne dela.

(Npr. ob potresu, in če je v območju morja, lahko pride do tsunamija, ki pa je 'sinhronocitetne narave', kar pomeni, da vzrokov za tsunami še ne poznamo dobro. - Domnevamo pa že lahko, da je Zemljino magnetno polje - pri čemer take magnetnosti drugi planeti nimajo! - za obstoj človeštva nujno. Toda zaradi istega mehanizma, ki ohranja omenjeno magnetnost, obstajajo tudi potresi. Potres kot tak je za človeka relativno nenevaren - nevaren je za produkte, ki jih je proizvedel (hiše, mostovi, nebotičniki, itd.) - Torej, na potres ne smemo gledati kot na nekaj slabega, ravno obratno.)
:shock: :lol:
Rockec, s temle umotvorom si pa preskočil lastno senco! Toliko 'močnih' nam nisi natresel v enem odstavku že zelo, zelo dolgo ...
Ste to jemali na duhovnih vajah? Kar zmrazi me, ko pomislim, da se te bo lotil shrink in ti izprašil 'lederhozne' ... :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a vojko »

osf napisal/-a:
10.2.2017 7:56
vojko napisal/-a:
9.2.2017 18:45
osf napisal/-a:
9.2.2017 18:30




psevdopolitične izjave kogar :lol: ne spoštuje mrtvih

....naj bodo slabi ali dobri, smrt in trpinčenje sta nečloveški.
lepi gostje včeraj zvečer, vojko se še enkrat osredotoči na besedo, izpusti pa smisel.

eno reče, drugo misli, tretje si zamisli, četrto piše.

spominjam te na eksotični ezoterizem, pojem ki bi meni bil popolnoma neznan, če ne bi iz tvojih postov prebral besedo ekzoterizem.
Ostale besedne solate sicer ne razumem, ujel sem pa nekaj o tem, da si v mojih postih 'prebral besedo ekzoterizem'. Bodi tako ljubezniv in vesoljnemu forumu pokaži to mojo napako - meni v sramoto, njim v zabavo! :lol:
Če se boš izmikal in sicer lingvistično telovadil, te bom na žalost (ali veselje) moral proglasiti za navadnega lažnivca ... :lol: To bi bilo res nerodno, ker uživaš sloves preprostega fanta, ki pa običajno ne laže ... :lol:

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a osf »

vojko napisal/-a:
10.2.2017 18:43
osf napisal/-a:
10.2.2017 7:56
vojko napisal/-a:
9.2.2017 18:45
lepi gostje včeraj zvečer, vojko se še enkrat osredotoči na besedo, izpusti pa smisel.

eno reče, drugo misli, tretje si zamisli, četrto piše.

spominjam te na eksotični ezoterizem, pojem ki bi meni bil popolnoma neznan, če ne bi iz tvojih postov prebral besedo ekzoterizem.
Ostale besedne solate sicer ne razumem, ujel sem pa nekaj o tem, da si v mojih postih 'prebral besedo ekzoterizem'. Bodi tako ljubezniv in vesoljnemu forumu pokaži to mojo napako - meni v sramoto, njim v zabavo! :lol:
Če se boš izmikal in sicer lingvistično telovadil, te bom na žalost (ali veselje) moral proglasiti za navadnega lažnivca ... :lol: To bi bilo res nerodno, ker uživaš sloves preprostega fanta, ki pa običajno ne laže ... :lol:
saj, Vsi vemo, da ne lažeš, to si dokazal tudi v temi o urejanju foruma, pred meseci - skoraj letom.

mene ne boš proglašal za lažnjivca, nočem vojkove kolajne..

..besedo ekzoterizem pa, sem v zadnjih mesecih citiral že večkrat - citiral sem tebe, seveda. Možno je, da se tega ne spominjaš.

Torej se lažeš in rad pozabljaš.

Zberi zrna in prideš do pogače.

Hočeš zrnce: v temi si začetno izjavil, da nisi znanstvenik.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Roman »

Če se lahko zanesem na iskalnik, se beseda "ekzoterizem" na Kvarkadabri prvič pojavi v prispevku "Napisal/-a osf 21.1.2017 7:39".

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:
10.2.2017 16:46
Rock napisal/-a:
10.2.2017 15:22
Pieteta je velika vrednota za umrle in za živeče.
Sumim, da ti tega ni povedal noben umrli. Če pa nekaj pripišeš umrlemu, še ne pomeni, da to zanj velja.
Mnenje o umrlem je seveda lahko tudi točno. (Pozabil si dodati besedico 'nujno'.)

Sicer pa se na splošno ne strinjam s tvojim razmišljanjem. - Je trditev, da je vsak človek umrljiv, aksiom? - Pieteta pomeni, da bom za časa življenja spoštovan; in da sem zgolj zato, ker sem človeško bitje (ne glede na svoje napake), tudi po smrti upravičen do minimalnega dostojanstva. (Morda poznaš 'Antigono'.)
Zakaj naštevaš samo OF?
-------------------
Ali vzrok ne bode v oči?
-----------------
Že, že, ampak si pristranski. Vatikan je na primer pomagal nacistom bežati pred roko pravice v Južno Ameriko. Zanemarljivo?
Vatikan je bil tisti, ki je javno in pravočasno razkrinkal 'nove stvari'.
In edini, ki se je na primerljivi ravni upal realistično zoperstaviti tako nacizmu kot fašizmu. (Kakšna sreča, da je bil PIJ XII. [roj. PACELLI] sposoben, moralen, in diplomatski!) - Navedi konkretno, katera pomoč nacistom te moti, in bova diskutirala.
Tajiš svojo izjavo?
-------------
Nikakor. Če bi ubijanje ne bilo normalno, se ne bi dogajalo v tolikšnih količinah. Je nemoralno, je nesprejemljivo, ampak žal normalno.
Ne delim tvojega mnenja. Serijski morilec ubije mnoge, jaz tega nimam za normalno. (Da ne omenjam množičnih političnih umorov na državni ravni.)
In če dejstev ne sprejemaš, lahko kvečjemu govoriš o svetobolju.
------------------
Sprejemljivo. Meniš, da bi moral ta dejstva sprejemati? Mi to predlagaš?
Normalno. 'Fait acompli' (izvršeno dejstvo) je potrebno upoštevati - sicer ni upati na soliden conclusio.
Pri čemer menim, da bolj velja biblično iz Geneze: 'Vse, kar je ustvaril, je bilo dobro, zelo dobro.'
-------------
Ja, na tvoji strani trdijo, da je trpljenje nekaj dobrega.
Na čem temelji tvoj sklep?
Glede bibličnega 'leva in antilope' - pa si tudi zgrešil.
----------------
Ne vem, če res. Kaj sem zgrešil?
Menim, da tu dobesedna razlaga ni na mestu.
Si spregledal, na kaj se nanaša "ki"?
---------------
Nisem, sem pa preskočil "sinhronocitetno naravo", ker tega skupaj z nepoznavanjem vzrokov za cunamije nisem mogel resno vzeti.
Jaz sem mislil povsem resno.
ni ti treba biti zavisten, če česa ne veš
--------------
Nisem in na kraj pameti mi ne pride, da bi bil. Škoda pa je, da si ti tako neveden, debata bi nama lažje tekla.
Veš, kaj pomeni nemški Fachidiot? (Naj dodam: če bi si moral izbrati samo enega vzornika, bi se morda odločil za SOKRATOVO učeno nevednost.)
in zadevni magnetizem je pomemben še za kaj drugega kot 'orientacijo mornarjev po zvezdah'.
---------------
In sicer?
Domnevam, da te shrink ne bo podprl.
Morda se bo oglasil kak resnejši (astro)fizik.
--------------
V take debate se resni (astro)fiziki ne vtikajo.
Jaz mislim ravno obratno.
Lahko pa poiščeš kak verodostojni internetni vir. Morda http://nssdc.gsfc.nasa.gov/planetary/fa ... index.html.
Predlagam, da natančneje ugotavljaš, kaj pomeni kakšen podatek.
Menim, da mora država temeljito poskrbeti za neetične državljane.
------------------
Se strinjam, ampak potem bi ostali brez vlade, brez parlamenta, brez sodstva in še česa.
Če si zastavil tako na široko, potem ti odgovorim:
v teoriji je problem znan (Kdo bo čuval čuvaje?);
toda teorija mora poznati tudi odgovor;
v praksi je mnogo držav (od 200, kolikor jih danes obstaja), kjer je problem zadovoljivo rešen.

Menim, da je odgovor: obstajati mora vsaj kritična masa ljudi, ki meni, da etika/temeljne pravice ni(so) stvar dogovora.
Zadnjič spremenil Rock, dne 11.2.2017 5:58, skupaj popravljeno 1 krat.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
10.2.2017 18:03
Rock napisal/-a:
10.2.2017 2:41
vojko napisal/-a:
9.2.2017 14:20
Ah, no, rockec, ne delaj se preveč neumnega (čeprav ti gre to odlično od ro(c)k): de te fabula narratur ... :lol:
Ne bodi zavisten, raje se loti dela (bontona), in boš priljubljen.
Torej tebi gre za 'priljubljenost'? :lol: Potem nisi na pravem kraju, rockec. Poskusi v petju na koru ... :lol:
Saj poješ pri te-norih, kaj? (vprašaj barga za razlago te drobne besedne igre v štajerščini) :lol:
Priljubljenost (nasprotje: asocialnost, antisocialnost) je pomembna. (Celo pri psih - čeprav tam govorimo o socializiranosti.)

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
10.2.2017 18:10
Rock napisal/-a:
10.2.2017 2:51
vojko napisal/-a:
9.2.2017 14:22
Bova kar takole v tri dni spraševala eden drugega? :lol:
Torej v tvojem stilu: kako je tvoja peristaltika po jutranjem klečanju na betonu? :lol:
Gotovo se strinjaš:
marksizem teoretično že spočetka ni vzdržal resne presoje - praksa pa je še bolj uničujoča (morali so zgraditi zid, ga stražiti s strojnicami - da ne bi ostala država brez prebivalcev).
Ah, no, rockec! Ti kar s peristaltike na marksizem? :lol: Preberi no vrstico, dve v kakšni poljudni enciklopediji o razliki med marksizmom in stalinizmom!
Hočeš reči, da je berlinski zid padel v času STALINA?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a vojko »

osf napisal/-a:
10.2.2017 19:23
vojko napisal/-a:
10.2.2017 18:43
osf napisal/-a:
10.2.2017 7:56


lepi gostje včeraj zvečer, vojko se še enkrat osredotoči na besedo, izpusti pa smisel.

eno reče, drugo misli, tretje si zamisli, četrto piše.

spominjam te na eksotični ezoterizem, pojem ki bi meni bil popolnoma neznan, če ne bi iz tvojih postov prebral besedo ekzoterizem.
Ostale besedne solate sicer ne razumem, ujel sem pa nekaj o tem, da si v mojih postih 'prebral besedo ekzoterizem'. Bodi tako ljubezniv in vesoljnemu forumu pokaži to mojo napako - meni v sramoto, njim v zabavo! :lol:
Če se boš izmikal in sicer lingvistično telovadil, te bom na žalost (ali veselje) moral proglasiti za navadnega lažnivca ... :lol: To bi bilo res nerodno, ker uživaš sloves preprostega fanta, ki pa običajno ne laže ... :lol:
saj, Vsi vemo, da ne lažeš, to si dokazal tudi v temi o urejanju foruma, pred meseci - skoraj letom.

mene ne boš proglašal za lažnjivca, nočem vojkove kolajne..

..besedo ekzoterizem pa, sem v zadnjih mesecih citiral že večkrat - citiral sem tebe, seveda. Možno je, da se tega ne spominjaš.

Torej se lažeš in rad pozabljaš.

Zberi zrna in prideš do pogače.

Hočeš zrnce: v temi si začetno izjavil, da nisi znanstvenik.
S prijateljem sem stavil, da si lažnivec in da si si preprosto izmislil tisto v zvezi z 'ekzoterizmom'. Stavo sem seveda gladko dobil. Odprla sva buteljko polsladkega sauvignona z Meranovega in nazdravljava vsem lažnivcem (ki poskrbijo za dobljene stave) ... :lol:

Na zdravje, lažnivi Kljukec, alias Baron Karel Friderik Hieronim Münchhausen! :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a vojko »

Roman napisal/-a:
10.2.2017 19:28
Če se lahko zanesem na iskalnik, se beseda "ekzoterizem" na Kvarkadabri prvič pojavi v prispevku "Napisal/-a osf 21.1.2017 7:39".
Roman, škoda, da te ni tu, pri mizi! Zaslužil si si tri kozarce traminca! :D :D
Tako se poreže peruti nadutim lažnivcem in insinuantom: z dokazi! :D

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
10.2.2017 18:22
Rock napisal/-a:
10.2.2017 2:58
vojko napisal/-a:
9.2.2017 14:30
Vprašaj belčke, domobrance in ostale 'zarukance', če se strinjajo, da jim je bila 'Biblija vedno v pomoč' ... Frici so si celo dali na zaponke 'opasačev' napisati Gott mit uns! Kot vidiš, ni nič pomagalo; tudi Trumpu ne bo, čeprav je prisegel kar na dve Bibliji ...
Očitno gre sv. duhec vsakič mimo tebe, ko deli svoje darove ...
Bi. je vedno v pomoč. Ravnati moraš po njenih naukih: Zob za zob! (To pravilo v Novi zavezi ni razveljavljeno, kajti: Niti črtica Postave se ne sme spremeniti!)
Vendar prekrški so različni: Vsak greh bo odpuščen, razen proti sv, Duhu.
Bi. velja za vse ljudi.
Tudi za Kitajce, Indijce, muslimane, ..........? :lol: Ljubi preprostež, saj niti ne vedo, da obstaja, kot ti ne veš, da obstajata Kojiki (712 n.š.) in Nihon-gi (720 n.š.), sveti knjigi šintoizma. In šintoisti so prepričani - kot verski rovtarji v Evropi - da Kojiki 'velja za vse ljudi' ...:lol:
Vidiš, rockec, takšna pa je videti zaostala družbena zavest v praksi ...:lol: Smešno za razjokat, kaj? :lol:
Da ne hladiva ust o tvojem neznansko čislanem in nedotakljivem 'sv. duhcu', o katerem baje ne smeš ziniti nobene slabe ... :lol:
Biblija velja za vse ljudi.
Misliš, da se svetovne religije (zelo) razlikujejo med seboj?

Drugo je seveda Komunistični manifest. To je pamflet. - V koliko državah je komunizem danes (še) v (prisilnih) čislih? - Opredelitev komunizma se glasi: zloraba lastnosti človeka.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rockec je napisal:
Roman: Že, že, ampak si pristranski. Vatikan je na primer pomagal nacistom bežati pred roko pravice v Južno Ameriko. Zanemarljivo?
Vatikan je bil tisti, ki je javno in pravočasno razkrinkal 'nove stvari'.

In edini, ki se je na primerljivi ravni upal realistično zoperstaviti tako nacizmu kot fašizmu. (Kakšna sreča, da je bil PIJ XII. [roj. PACELLI] sposoben, moralen, in diplomatski!) - Navedi konkretno, katera pomoč nacistom te moti, in bova diskutirala.
Tole je pa nevarno in diši po hudi duševni motnji, rockec! Običajno rečejo psihiatri temu disociacija od realnosti; pri tebi gre verjetno za podtip strukturne disociacije osebnosti ali pa disociacijo kot odziv na travmatični dogodek ... :lol:
Na kratko: v realni zgodovini je res točno obratno od tistega o čemer fantaziraš ti:

Vatikan je bil tisti, ki je prikrival javnosti ali pa je z zelo velikim časovnim zamikom (pod pritiskom javnosti) nerad objavljal 'nove stvari'.
Stoletja je javnosti prikrival pedofilske škandale grozljivih razsežnosti, prikrival je dejstva, o katerih piše Roman (tisočim vojnim zločincem je denarno, politično in diplomatsko omogočil, da so zbežali pred roko pravice); še danes je v njegovih arhivih na tisoče dokumentov, ki so obremenilni zanj in jih skriva, ipd., itd.

Vatikan se je 'upal realistično zoperstaviti tako nacizmu kot fašizmu'? Morda s podpisom sramotnega Reichskonkordata? S tihim odobravanjem holokavsta? S pajdašenjem z Ducejem (Lateranski sporazum)? S podporo genocidni endehaziji? Lepo te prosim, rockec, no!
Kakšna sreča, da je bil PIJ XII. [roj. PACELLI] sposoben, moralen :lol: , in diplomatski!
Ne ga lomit! Znani britanski publicist John Cornwell ga imenuje v svoji poznani knjigi celo 'Hitlerjev papež' (Hitler's Pope is a book published in 1999).
Takole pravi wikipedija o tem "sposobnem, moralnem :lol: in diplomatskem' papežu:
"Cornwell argued that Pius's entire career as the nuncio to Germany, Cardinal Secretary of State, and pope was characterized by a desire to increase and centralize the power of the Papacy, and that he subordinated opposition to the Nazis to that goal. He further argued that Pius was antisemitic and that this stance prevented him from caring about the European Jews."
Pod črto: Roman je zastavil kritiko Vatikana pravilno, a dosti preblago ... 8)
Zadnjič spremenil vojko, dne 10.2.2017 22:08, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
10.2.2017 19:54
vojko napisal/-a:
10.2.2017 18:03
Rock napisal/-a:
10.2.2017 2:41
Ne bodi zavisten, raje se loti dela (bontona), in boš priljubljen.
Torej tebi gre za 'priljubljenost'? :lol: Potem nisi na pravem kraju, rockec. Poskusi v petju na koru ... :lol:
Saj poješ pri te-norih, kaj? (vprašaj barga za razlago te drobne besedne igre v štajerščini) :lol:
Priljubljenost (nasprotje: asocialnost, antisocialnost) je pomembna. (Celo pri psih - čeprav tam govorimo o socializiranosti.)
Kje pa, rockec! Spet si usekal za (konjski) noht mimo!
FRAN te pouči: nasprotje od priljubljenosti je
nèpriljúbljenost -i ž (ȅ-ú) stanje nepriljubljenega človeka: zavedal se je svoje nepriljubljenosti / nepriljubljenost dimnikarskega poklica ♪
nèpriljúbljen -a -o prid. (ȅ-ú) ki ni priljubljen: biti, postati nepriljubljen; splošno nepriljubljen človek / ta predmet je med dijaki zelo nepriljubljen ♪ :lol:

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a osf »

vojko napisal/-a:
10.2.2017 20:13
Roman napisal/-a:
10.2.2017 19:28
Če se lahko zanesem na iskalnik, se beseda "ekzoterizem" na Kvarkadabri prvič pojavi v prispevku "Napisal/-a osf 21.1.2017 7:39".
Roman, škoda, da te ni tu, pri mizi! Zaslužil si si tri kozarce traminca! :D :D
Tako se poreže peruti nadutim lažnivcem in insinuantom: z dokazi! :D

torej dobiš dokaze brez dokazov

nazdravi še na dejstvo, da nisi znanstvenik

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rockec je napisal:
Bi.velja za vse ljudi.
Tudi za Kitajce, Indijce, muslimane, ..........? Ljubi preprostež, saj niti ne vedo, da obstaja, kot ti ne veš, da obstajata Kojiki (712 n.š.) in Nihon-gi (720 n.š.), sveti knjigi šintoizma. In šintoisti so prepričani - kot verski rovtarji v Evropi - da Kojiki 'velja za vse ljudi' ...
Vidiš, rockec, takšna pa je videti zaostala družbena zavest v praksi ... Smešno za razjokat, kaj?
Biblija velja za vse ljudi.
Halooooo?! Govorim morda z gramofonom?! Ali imaš težave z branjem ali z razumevanjem?! :lol:
Nisi prebral mojega odgovora?! Kako je s 'svetima bukvicama' šintoizma Kojiki in Nihon-gi? Ju poznaš ali ne? Ne? Kako si potem lahko tako zaplankan, da misliš, da tudi oni vedo za to zbirko zgodbic iz železne dobe, za katero si ti prepričan, da je v njej vsa modrost sveta? Evropocentrizem in verska nadutost in kompleks religiozne superiornosti kar puhtita iz tebe ... :lol:

Povej mi, v čem je šintoizem (ali katerakoli od drugih 3.999 religij) manj pomembna od tvoje, v katero si bil po naključju z rojstvom 'vržen' in si je nisi sam izbral? Kaj misliš, v katerega boga bi veroval in katere svete bukvice bi častil, če bi se slučajno rodil v Savdski Arabiji, v Indiji ali na Japonskem? :lol:
Misliš, da se svetovne religije (zelo) razlikujejo med seboj?
Niti v sanjah! Mislim, da se v bistvu sploh ne razlikujejo med seboj.Prav zato je še toliko bolj nerazumljiva in smešna eksluzivnost in infantilna samozaverovanost pripadnikov vsake izmed njih, da je prav njihova 'ta prava' ... :lol:
Drugo je seveda Komunistični manifest. To je pamflet.
Seveda je politični pamflet. In to daleč najbolj bran in vpliven v zgodovini človeške družbe. 8)
V koliko državah je komunizem danes (še) v (prisilnih) čislih? - Opredelitev komunizma se glasi: zloraba lastnosti človeka.
Ti si res neverjeten! To tvoje enačenje marksizma s stalinizmom meji na duhovno topost ali pa na obsesivno kompulzivno motnjo, ki se kaže v obsesiji s 'komunizmom' ali prisilnih mislih, ki ti onemogočajo normalno percepcijo dejanskega stanja.
V bodoče bom ignoriral vsako tvoje brcanje mrtvega psa ('spopadanje' s stalinizmom, ki ga – jasno – vsi obsojamo in ni potrebe, da bi to vsak dan znova poudarjali).

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a vojko »

osf napisal/-a:
10.2.2017 20:51
vojko napisal/-a:
10.2.2017 20:13
Roman napisal/-a:
10.2.2017 19:28
Če se lahko zanesem na iskalnik, se beseda "ekzoterizem" na Kvarkadabri prvič pojavi v prispevku "Napisal/-a osf 21.1.2017 7:39".
Roman, škoda, da te ni tu, pri mizi! Zaslužil si si tri kozarce traminca! :D :D
Tako se poreže peruti nadutim lažnivcem in insinuantom: z dokazi! :D

torej dobiš dokaze brez dokazov

nazdravi še na dejstvo, da nisi znanstvenik
Revček.

Odgovori