Prenos energije

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Prenos energije

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:
22.2.2017 11:00
Ne bodi, no, repetitiven:

Veš kaj, pesniški trol, če tebi zmanjkuje belih, ne modruj pri ostalih (drugič). :lol:
Prav, sam si tako želel. Kje smo mi to? Aha, prenos energije. hm.

Smeh je po svoji naravi kratek in zato daljša pripovedna proza ni najprimernejša zanj, vi pa zadnje dni izkazujete samo neujemanja, nič zmot in kot veš sam, je glavni problem neujemanj da sčasoma zameglijo dejanskost in tako sem kljub smejalnim krčem začel razmišljati kako pomagati možu, da bi pomagal sebi. Nenazadnje zmeraj je nekdo prvi, a ne!?

Pa sem se spomnil Rocka in njegovih pridig o Bibliji in evo tam poiskal nasvet, ki naj koristi vsem.

Evangelij po Luku 5

Jezus pokliče prve učence
(Mt 4,18-22; Mr 1,16-20)

Ko je množica pritiskala nanj in poslušala Božjo besedo, on pa je stal ob Genezareškem jezeru,
je zagledal dva čolna pri bregu; ribiči so pravkar stopili iz njiju in izpirali mreže.
Stopil je v enega izmed čolnov, bilje Simonov, in Simona prosil, naj odrine malo od kraja. Sedel je in učil
množico iz čolna.
Ko pa je nehal govoriti, je rekel Simonu: »Odrini na globoko in vrzite mreže za lov!«
Simon mu je odgovoril: »Učenik, vso noč smo se trudili, pa nismo nič ujeli, a na tvojo besedo bom vrgel mreže.«
In ko so to storili, so zajeli veliko množino rib, tako da so se jim mreže začele trgati.
Pomignili so tovarišem v drugem čolnu, naj jim pridejo pomagat. Prišli so in napolnili oba čolna, tako da sta se
začela potapljati.
Ko je Simon Peter to videl, je padel Jezusu pred noge in rekel: »Pojdi od mene. Gospod, ker sem grešen človek!«
Nad ulovom rib, ki so jih zajeli, je osupnil on in vsi, ki so bili z njim,
prav tako pa tudi Jakob in Janez, Zebedejeva sinova, ki sta bila Simonova družabnika. Tedaj je Jezus rekel Simonu: »Ne boj se! Odslej boš lovil ljudi.«
In ko so potegnili čolna na kopno, so pustili vse in šli za njim.


Tebi predlagam, da greš za nekaj časa lovit ribe, bodi ribič, samo brez mreže, da tako pozabiš na trenutno dogajanje. :wink:

Kaj veš, mogoče pa boš potem lahko "lovil ljudi", Mirkec. :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Prenos energije

Odgovor Napisal/-a shrink »

Za duhovne vaje, pesniški trol, se kar z ned. prav. meni, seveda pa me rabote takšnega tipa niti malo ne zanimajo. :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Prenos energije

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:
22.2.2017 23:37
Za duhovne vaje, pesniški trol, se kar z ned. prav. meni, seveda pa me rabote takšnega tipa niti malo ne zanimajo.
Ej, jej, jej, duhovni fizik. Evo, ena riba napihovalka zate. :lol: Samo, ne pozabi, brez mrež, samo s palico ti jih je dovoljeno loviti. :lol:

Ribica iz Razmerje materije in antimaterije v vesolju
Bargo: Torej, "jajca" sploh ni več, še atomov ne, vse je eno povsod distribuirano!
Vojko: Ja, potem pa spet nastopijo kvantne fluktuacije Niča. In Maratonci tečejo še en častni krog ...
Bargo: Ja vidiš in potem se čudiš kako dobro so nastavljene konstante. :lol: Dobiš kolikor potrebuješ, a ne?
Vojko: ...kot ribič, ki se čudi, da so v mreži samo ribe, ki so večje od odprtin mreže ...
Bargo: Ja, to je oni, ki čepi na vrhu piramide. :D
Vojko: Ja.


Bargo: Bog je res komik, če si resnično želiš, pač dobiš, kar želiš, kaj čmo sedaj tako pač je.
Vojko: Ne vedno ... 8)
Bargo: Hecno je, da prav zmeraj in tako je videti, kot da vera dosega svoje omejitve.

se nadaljuje ...

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Prenos energije

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:
23.2.2017 8:09
se nadaljuje ...
Žal. :(

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Prenos energije

Odgovor Napisal/-a shrink »

Roman napisal/-a:
23.2.2017 9:14
bargo napisal/-a:
23.2.2017 8:09
se nadaljuje ...
Žal. :(
Ga bo že srečala pamet (beri: moderatorjeva šiba).

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Prenos energije

Odgovor Napisal/-a bargo »

Albert se reži in pravi: “Norost je ponavljanje starega ravnanja in pričakovanje drugačnih rezultatov.”
Veš Mirko, povečevanje velikosti črk, barvanje, ipd., ne šteje kot novo ravnanje. :lol: :mrgreen:

-> (.). :arrow:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Prenos energije

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
20.2.2017 16:00
Rock napisal/-a:
20.2.2017 10:25
vojko napisal/-a:
10.2.2017 20:01
Pa me ne zanima. 8)
Sapient sat!
Potem pa se ne oglašaj: propagando omeji na svoje somišljenike.
Če pa boš nastopil javno, moraš računati z drugačnim svetovnim nazorom. (Mimogrede: 'Če te kdo udari po L licu, mu nastavi še desnega!' - pomeni vse drugo, kot da se pustiš tepsti.)
Oglašal se bom kadarkoli in kjerkoli se mi bo zdelo oportuno, rockec! To pa jasno ne pomeni, da bom komentiral in analiziral vsiljene bebaste teme, ki zanimajo le marginalce religiozne provenience. To je poljudnoznanstveni forum, rockec, ne duhovne vaje iz katekizma ali kratek tečaj paralelene zgodovine sveta! :lol:
Če se kdo gre propagando na tem forumu, potem so med njimi gotovo predstavniki zaostale družbene zavesti, ki nas posiljujejo z 2.000 starimi zbirkami zgodbic iz železne dobe in nam jih skušajo predstaviti kot 'nenadkriljive učbenike življenja' v drugi dekadi XXI. stoletja ... :lol:
Zaostalo družbeno zavest imenuješ ti 'drugačni svetovni nazor'??!!! To je podobno, kot bi rekel, da je alkimija samo 'drugačna kemija', ali astrologija 'malo drugačna astronomija' ...:lol:
Raje premisli, kaj napišeš.
To je poljudnoznanstveni forum. Znanost je zainteresirana za resnico, ne za ideologijo, še posebej ne za politični terorizem. Danes obstaja demokracija: pluralizem mnenj je vrednota, čas rdečega nasilja je minil. Verska svoboda je cenjena, vsak sme svojo religiozno pripadnost izražati zasebno in javno.
Totalitarizem je zgodovinska neaktualnost.
Sobrate je potrebno povabiti k delu, miru, redu, poštenosti, napredku - ne k rovarjenju ali diktaturi.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Prenos energije

Odgovor Napisal/-a shrink »

Saj ni, pesniški trol: repetitivno imbecilno smetenje šarlatanov bo pač deležno istih replik, "povečevanje velikosti črk, barvanje" pa služi le kot stilski dodatek. :lol:

Zatorej, pesniški abderit, vtakni si citat v (.). :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Prenos energije

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
22.2.2017 21:40
shrink napisal/-a:
22.2.2017 11:00
Ne bodi, no, repetitiven:
Veš kaj, pesniški trol, če tebi zmanjkuje belih, ne modruj pri ostalih (drugič). :lol:
Prav, sam si tako želel. Kje smo mi to? Aha, prenos energije. hm.
Smeh je po svoji naravi kratek in zato daljša pripovedna proza ni najprimernejša zanj, vi pa zadnje dni izkazujete samo neujemanja, nič zmot in kot veš sam, je glavni problem neujemanj da sčasoma zameglijo dejanskost in tako sem kljub smejalnim krčem začel razmišljati kako pomagati možu, da bi pomagal sebi. Nenazadnje zmeraj je nekdo prvi, a ne!?
Pa sem se spomnil Rocka in njegovih pridig o Bibliji in evo tam poiskal nasvet, ki naj koristi vsem.
Evangelij po Luku 5
Jezus pokliče prve učence
(Mt 4,18-22; Mr 1,16-20)
Ko je množica pritiskala nanj in poslušala Božjo besedo, on pa je stal ob Genezareškem jezeru,
je zagledal dva čolna pri bregu; ribiči so pravkar stopili iz njiju in izpirali mreže.
Stopil je v enega izmed čolnov, bilje Simonov, in Simona prosil, naj odrine malo od kraja. Sedel je in učil množico iz čolna.
Ko pa je nehal govoriti, je rekel Simonu: »Odrini na globoko in vrzite mreže za lov!«
Simon mu je odgovoril: »Učenik, vso noč smo se trudili, pa nismo nič ujeli, a na tvojo besedo bom vrgel mreže.«
In ko so to storili, so zajeli veliko množino rib, tako da so se jim mreže začele trgati.
Pomignili so tovarišem v drugem čolnu, naj jim pridejo pomagat. Prišli so in napolnili oba čolna, tako da sta se začela potapljati.
Ko je Simon Peter to videl, je padel Jezusu pred noge in rekel: »Pojdi od mene. Gospod, ker sem grešen človek!«
Nad ulovom rib, ki so jih zajeli, je osupnil on in vsi, ki so bili z njim,
prav tako pa tudi Jakob in Janez, Zebedejeva sinova, ki sta bila Simonova družabnika. Tedaj je Jezus rekel Simonu: »Ne boj se! Odslej boš lovil ljudi.«
In ko so potegnili čolna na kopno, so pustili vse in šli za njim.
Bravo.

In Evangelij po Luku je glavna osnova za film 'Jesus' iz 1979 - film, za katerega The New York Times meni, da je verjetno najbolj gledan film vseh časov.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Prenos energije

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
23.2.2017 23:20
vojko napisal/-a:
20.2.2017 16:00
Rock napisal/-a:
20.2.2017 10:25
Potem pa se ne oglašaj: propagando omeji na svoje somišljenike.
Če pa boš nastopil javno, moraš računati z drugačnim svetovnim nazorom. (Mimogrede: 'Če te kdo udari po L licu, mu nastavi še desnega!' - pomeni vse drugo, kot da se pustiš tepsti.)
Oglašal se bom kadarkoli in kjerkoli se mi bo zdelo oportuno, rockec! To pa jasno ne pomeni, da bom komentiral in analiziral vsiljene bebaste teme, ki zanimajo le marginalce religiozne provenience. To je poljudnoznanstveni forum, rockec, ne duhovne vaje iz katekizma ali kratek tečaj paralelene zgodovine sveta! :lol:
Če se kdo gre propagando na tem forumu, potem so med njimi gotovo predstavniki zaostale družbene zavesti, ki nas posiljujejo z 2.000 starimi zbirkami zgodbic iz železne dobe in nam jih skušajo predstaviti kot 'nenadkriljive učbenike življenja' v drugi dekadi XXI. stoletja ...
Zaostalo družbeno zavest imenuješ ti 'drugačni svetovni nazor'??!!! To je podobno, kot bi rekel, da je alkimija samo 'drugačna kemija', ali astrologija 'malo drugačna astronomija' ...:lol:
Raje premisli, kaj napišeš.
To je poljudnoznanstveni forum. Znanost je zainteresirana za resnico, ne za ideologijo, še posebej ne za politični terorizem. Danes obstaja demokracija: pluralizem mnenj je vrednota, čas rdečega nasilja je minil. Verska svoboda je cenjena, vsak sme svojo religiozno pripadnost izražati zasebno in javno.
Totalitarizem je zgodovinska neaktualnost.
Sobrate je potrebno povabiti k delu, miru, redu, poštenosti, napredku - ne k rovarjenju ali diktaturi.
Torej, sobratje: 'Ora et labora!' (Cankarjev korolar: '-grba vam bo že sama zrasla ...') :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Prenos energije

Odgovor Napisal/-a shrink »

Ja, bravo, ned. prav.: si naravnost odličen nedeljski advokat pesniškemu trolu. Še posebej kanonsko-pravni viri so odlični, zatorej kar odpeketajta v poltemo zakristije, kjer bosta deležna kanonskih sodb; sem prepričan, da vama v prid. :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Prenos energije

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rockec je napisal:
In Evangelij po Luku je glavna osnova za film 'Jesus' iz 1979 - film, za katerega The New York Times meni, da je verjetno najbolj gledan film vseh časov.
Ali misliš na film 'Jesus' iz leta 1979, režiserji: Peter Sykes, John Krish in John Heyman, producent John Heyman in ki ima za temelj zgodbe Evangelij po Luku ('It primarily uses the Gospel of Luke as the basis for the story.') ? Drug film s tem naslovom namreč v tem letu ni bil posnet.

Za ta – po tvoje – 'verjetno najbolj gledan film vseh časov' – Wikipedija ugotavlja: »It was not a financial success, losing approximately $2 million.« (pri skromnem proračunu le 6 milijonov USA dolarjev) :lol:
https://en.wikipedia.org/wiki/Jesus_(1979_film)
Malo nenavadno za 'verjetno najbolj gledan film vseh časov', kaj, rockec? :lol:

Viri na googlu pravijo, da je prvih pet najbolj gledanih filmov vseh časov:
1.Titanik (1997)
2. E. T. - Vesoljček (1982)
3. Čarovnik iz Oza (1939)
4. Vojna zvezd: Epizoda IV - Novo upanje (1977)
5. Gospodar prstanov: Kraljeva vrnitev (2003)

Bodi ljubezniv in mi citiraj tisto hvalnico iz The New York Timesa ... 8)
Boglončkaj že vnaprej!

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Prenos energije

Odgovor Napisal/-a osf »

vojko napisal/-a:
24.2.2017 16:41
Rockec je napisal:
In Evangelij po Luku je glavna osnova za film 'Jesus' iz 1979 - film, za katerega The New York Times meni, da je verjetno najbolj gledan film vseh časov.
Ali misliš na film 'Jesus' iz leta 1979, režiserji: Peter Sykes, John Krish in John Heyman, producent John Heyman in ki ima za temelj zgodbe Evangelij po Luku ('It primarily uses the Gospel of Luke as the basis for the story.') ? Drug film s tem naslovom namreč v tem letu ni bil posnet.

Za ta – po tvoje – 'verjetno najbolj gledan film vseh časov' – Wikipedija ugotavlja: »It was not a financial success, losing approximately $2 million.« (pri skromnem proračunu le 6 milijonov USA dolarjev) :lol:
https://en.wikipedia.org/wiki/Jesus_(1979_film)
Malo nenavadno za 'verjetno najbolj gledan film vseh časov', kaj, rockec? :lol:

Viri na googlu pravijo, da je prvih pet najbolj gledanih filmov vseh časov:
1.Titanik (1997)
2. E. T. - Vesoljček (1982)
3. Čarovnik iz Oza (1939)
4. Vojna zvezd: Epizoda IV - Novo upanje (1977)
5. Gospodar prstanov: Kraljeva vrnitev (2003)

Bodi ljubezniv in mi citiraj tisto hvalnico iz The New York Timesa ... 8)
Boglončkaj že vnaprej!
Metafore so tebi nevšečne, kajne?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Prenos energije

Odgovor Napisal/-a shrink »

osf napisal/-a:
24.2.2017 21:25
vojko napisal/-a:
24.2.2017 16:41
Rockec je napisal:
In Evangelij po Luku je glavna osnova za film 'Jesus' iz 1979 - film, za katerega The New York Times meni, da je verjetno najbolj gledan film vseh časov.
Ali misliš na film 'Jesus' iz leta 1979, režiserji: Peter Sykes, John Krish in John Heyman, producent John Heyman in ki ima za temelj zgodbe Evangelij po Luku ('It primarily uses the Gospel of Luke as the basis for the story.') ? Drug film s tem naslovom namreč v tem letu ni bil posnet.

Za ta – po tvoje – 'verjetno najbolj gledan film vseh časov' – Wikipedija ugotavlja: »It was not a financial success, losing approximately $2 million.« (pri skromnem proračunu le 6 milijonov USA dolarjev) :lol:
https://en.wikipedia.org/wiki/Jesus_(1979_film)
Malo nenavadno za 'verjetno najbolj gledan film vseh časov', kaj, rockec? :lol:

Viri na googlu pravijo, da je prvih pet najbolj gledanih filmov vseh časov:
1.Titanik (1997)
2. E. T. - Vesoljček (1982)
3. Čarovnik iz Oza (1939)
4. Vojna zvezd: Epizoda IV - Novo upanje (1977)
5. Gospodar prstanov: Kraljeva vrnitev (2003)

Bodi ljubezniv in mi citiraj tisto hvalnico iz The New York Timesa ... 8)
Boglončkaj že vnaprej!
Metafore so tebi nevšečne, kajne?
Metafora, trol? To je le imbecilno logično sklepanje nedeljskega pravnika na osnovi njegovega "dejstva" o najbolj brani knjigi, t.j. njegovih sv. spisih. :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Prenos energije

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
23.2.2017 23:35
bargo napisal/-a:
22.2.2017 21:40
shrink napisal/-a:
22.2.2017 11:00
Ne bodi, no, repetitiven:
Veš kaj, pesniški trol, če tebi zmanjkuje belih, ne modruj pri ostalih (drugič). :lol:
Prav, sam si tako želel. Kje smo mi to? Aha, prenos energije. hm.
Smeh je po svoji naravi kratek in zato daljša pripovedna proza ni najprimernejša zanj, vi pa zadnje dni izkazujete samo neujemanja, nič zmot in kot veš sam, je glavni problem neujemanj da sčasoma zameglijo dejanskost in tako sem kljub smejalnim krčem začel razmišljati kako pomagati možu, da bi pomagal sebi. Nenazadnje zmeraj je nekdo prvi, a ne!?
Pa sem se spomnil Rocka in njegovih pridig o Bibliji in evo tam poiskal nasvet, ki naj koristi vsem.
Evangelij po Luku 5
Jezus pokliče prve učence
(Mt 4,18-22; Mr 1,16-20)
Ko je množica pritiskala nanj in poslušala Božjo besedo, on pa je stal ob Genezareškem jezeru,
je zagledal dva čolna pri bregu; ribiči so pravkar stopili iz njiju in izpirali mreže.
Stopil je v enega izmed čolnov, bilje Simonov, in Simona prosil, naj odrine malo od kraja. Sedel je in učil množico iz čolna.
Ko pa je nehal govoriti, je rekel Simonu: »Odrini na globoko in vrzite mreže za lov!«
Simon mu je odgovoril: »Učenik, vso noč smo se trudili, pa nismo nič ujeli, a na tvojo besedo bom vrgel mreže.«
In ko so to storili, so zajeli veliko množino rib, tako da so se jim mreže začele trgati.
Pomignili so tovarišem v drugem čolnu, naj jim pridejo pomagat. Prišli so in napolnili oba čolna, tako da sta se začela potapljati.
Ko je Simon Peter to videl, je padel Jezusu pred noge in rekel: »Pojdi od mene. Gospod, ker sem grešen človek!«
Nad ulovom rib, ki so jih zajeli, je osupnil on in vsi, ki so bili z njim,
prav tako pa tudi Jakob in Janez, Zebedejeva sinova, ki sta bila Simonova družabnika. Tedaj je Jezus rekel Simonu: »Ne boj se! Odslej boš lovil ljudi.«
In ko so potegnili čolna na kopno, so pustili vse in šli za njim.
Bravo.
Hvala. :)

Človek bi pričakoval kaj podobnega iz tvoje strani, bi bilo veliko bolj koristno, kot pa ponavljanje nekih latinskih rekov, ki, mimogrede, niso prevedeni, kar si se zavezal storiti. :(

Odgovori