Medzvezdna potovanja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
27.2.2017 19:32
vojko napisal/-a:
25.2.2017 23:17
Rock napisal/-a:
25.2.2017 20:25
Dve napaki si storil:
1)• ne ločiš bistvenega od nebistvenega (v tej zadevi je bistvenost opredeljena z vprašanjem osnovnošolskega nivoja);
2)• in odgovor je seveda antididaktičen (zahteval se je poudarek na okoliščini, zakaj je v danem primeru plimski vpliv nepomemben, predvsem pa, kateri vpliv pa je bistven, in zakaj). Preberi si še en krat zastavljeno vprašanje.
Obstaja tudi resna obtežilna okoliščina: vztrajaš pri obrambi napake, čeprav si lahko prebral številne kritike. Errare humanum est, perseverare diabolicum.
Ad1) To je lepo opravil že shrink z dihotomijo: teoretično:praktično. Gre za podoben primer, kot je zelo znan še en primer iz STR.


Ne širi ozko opredeljene osnovnošole teme (plimske sile) s STR/PTR.
To se ne imenuje 'širjenje ozko opredeljene osnovnošole teme', ampak znanstveno korekten odgovor. Ali misliš, da si osnovnošolci ne zaslužijo tega? :lol:
Ad2) Odgovor je didaktično neoporečen. Odgovorjeno je bilo na vsa tvoja vprašanja (pomisleke):
-zakaj je v danem primeru plimski vpliv nepomemben, (zato, ker je gravitacijsko polje planetov šibko)
Ta razlog je napačen.
Zakaj že, moliću fino? :lol:

Spirit Science
Prispevkov: 75
Pridružen: 27.2.2017 18:08

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Spirit Science »

Čudovita uprizoritev vibracije in frekvence:

https://www.youtube.com/watch?v=Q3oItpVa9fs

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Spirit Science napisal/-a:
27.2.2017 22:05
S ponosom, navdušenjem in hvaležnostjo objavljam napovednik za drugi ciklus predavanj ODSTIRANJA ZNANJ PREDNIKOV v Žalcu. V pričakovanju izjemnih druženj v Žalcu zaenkrat Hvala vsem za dosedanje sodelovanje ODSTIRANJA ZNANJ PREDNIKOV Do pred dvesto leti so namreč naši predniki svojo hrano, žita in vso zelenjavo, pa tudi semena za ponovne posevke pridelovali sami.

https://marjankogelnik.wordpress.com/20 ... jev-zalcu/

Vljudno vabljeni :)
Mene najbolj zanima tema "sveta geometrija in zmajeve črte". :lol: Ali boste govorili tudi o Pitagori, Evklidu, Fermatu, Lobačevskem, Gaussu? :lol:

Zelo rad bi obiskal tudi 'svete točke' Savinjske doline. Ali na njih straši, ali pa doživiš razodetje? :lol:

Jaz bi vzel krožno potovanje 'all inclusive', prosim ... :lol:

Spirit Science
Prispevkov: 75
Pridružen: 27.2.2017 18:08

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Spirit Science »

Sem se zadnjič pogovarjal z osnovnošolko, obiskuje sedmi razred in tema je nanesla na zgodovino, katero poučujejo učitelji po predvidenem učnem planu za šolsko leto 2016/17.
V učbeniku (sem se na lastne oči prepričal) zgodovine za sedmi razred OŠ je napisano, kaj in kako si znanstveniki, arheologi in zgodovinarji tolmačijo in seveda predajajo "znanje" preko profesorjev in učiteljev sodobnim otrokom glede gradnje piramid, še vedno so jih gradili sužnji, 1000 ton težak kamen naj bi vleklo 20.000 ljudi in ga postavilo 50-70 m visoko :P :P pa kdo je tu neumen me je retorično vprašala deklica stara 12 let. Sama pravi, da človek potrebuje vsaj pol metra osebnega prostora pred seboj in enako za seboj, koliko dolga vrsta ljudi bi naj bila? Aja 20.000 ljudi, aha 40.000 metrov. To bo pa že držalo :P :P Sva se tako smejala... namreč dekle uporablja internet že od svojega petega leta in tale slovenska znanstvena srenja je že otroku v posmeh. Nisem prepričan katera založba si privošči širjenja takšnih nesmislov. Toliko o osnovnošolcih.
Pri matematiki v prvem razredu vpraša učiteljica taisto deklico koliko je 1+1 in deklica odgovori, da lahko tudi 3,4,5 največ pa 13 kar ona ve. Učiteljica jo okara in opomni, da bi si za takšno izjavo lahko prislužila negativno oceno. Pa vendar deklica odgovori, da je pri teti na dolenjskem videla kako se je očku in mami pujsku skotilo 11 mladičkov. Pa bodi ti pameten... :wink:

Spirit Science
Prispevkov: 75
Pridružen: 27.2.2017 18:08

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Spirit Science »

Perverznost se pojavi z leti

Janezek vpraša svojo učiteljico, ali lahko govori z njo.
-Kaj mi želiš povedati?
-Mislim, da sem preveč pameten, da bi ostal v tem razredu, ker se dolgočasim. Želim, da me daste naravnost na gimnazijo.
Učiteljica obvesti o tem ravnatelja, ki vpraša Janezka, ali lahko naredi test. Janezek se strinja brez oklevanja in ravnatelj začne z vprašanji:
-No, Janezek, da vidimo....
13x4?
-52!
-In kvadratni koren iz 9?
-3, gospod ravnatelj.
-Glavno mesto Japonske?
-Tokio
Test traja pol ure, Janezek pa ne naredi nobene napake. Na koncu je ravnatelj zadovoljen z rezultatom, učiteljica pa vpraša, ali mu lahko zdaj ona postavi nekaj vprašanj.
-Dobro, Janezek. Krava ima 4, jaz pa 2. Kaj je to?
-Noge, gospa učiteljica.
-Točno. Kaj lahko najdemo v tvojih hlačah, v mojih pa ne?
Ravnatelj je presenečen nad vprašanjem, Janezek pa:
-Žepe!
-Dobro. Kje so ženske najbolj kodraste?
-V Afriki.
-Kaj je mehko, a na rokah ženske postane trdo?
-Ravnatelj zavije z očmi, a Janezek spet odgovarja.
-Lak za nohte
-Kaj imajo moški in ženske na sredini nog?
-Kolena!
-V redu. Kaj ima poročena ženska širše kot neporočena?
Ravnatelj ne more verjeti svojim ušesom.
-Posteljo, gospa učiteljica.
-Kateri del mojega telesa je največkrat vlažen?
-Vaš jezik!
-Katera beseda se začne s črko "p" in označuje nekaj, kar se pod moško roko orosi, moški pa hoče še?
-Pivo.
Ravnatelj brez sape, ves moker od znoja, odloči se, da bo prekinil test, in vzklikne:
-Ne bom te poslal v gimnazijo, ampak naravnost na fakulteto!
Zame bi bila vprašanja pretežka!
Nauk zgodbe: Perverznost se pojavi z leti! :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Spirit Science napisal/-a:
27.2.2017 23:02
Perverznost se pojavi z leti

Janezek vpraša svojo učiteljico, ali lahko govori z njo.
-Kaj mi želiš povedati?
-Mislim, da sem preveč pameten, da bi ostal v tem razredu, ker se dolgočasim. Želim, da me daste naravnost na gimnazijo.
Učiteljica obvesti o tem ravnatelja, ki vpraša Janezka, ali lahko naredi test. Janezek se strinja brez oklevanja in ravnatelj začne z vprašanji:
-No, Janezek, da vidimo....
13x4?
-52!
-In kvadratni koren iz 9?
-3, gospod ravnatelj.
-Glavno mesto Japonske?
-Tokio
Test traja pol ure, Janezek pa ne naredi nobene napake. Na koncu je ravnatelj zadovoljen z rezultatom, učiteljica pa vpraša, ali mu lahko zdaj ona postavi nekaj vprašanj.
-Dobro, Janezek. Krava ima 4, jaz pa 2. Kaj je to?
-Noge, gospa učiteljica.
-Točno. Kaj lahko najdemo v tvojih hlačah, v mojih pa ne?
Ravnatelj je presenečen nad vprašanjem, Janezek pa:
-Žepe!
-Dobro. Kje so ženske najbolj kodraste?
-V Afriki.
-Kaj je mehko, a na rokah ženske postane trdo?
-Ravnatelj zavije z očmi, a Janezek spet odgovarja.
-Lak za nohte
-Kaj imajo moški in ženske na sredini nog?
-Kolena!
-V redu. Kaj ima poročena ženska širše kot neporočena?
Ravnatelj ne more verjeti svojim ušesom.
-Posteljo, gospa učiteljica.
-Kateri del mojega telesa je največkrat vlažen?
-Vaš jezik!
-Katera beseda se začne s črko "p" in označuje nekaj, kar se pod moško roko orosi, moški pa hoče še?
-Pivo.
Ravnatelj brez sape, ves moker od znoja, odloči se, da bo prekinil test, in vzklikne:
-Ne bom te poslal v gimnazijo, ampak naravnost na fakulteto!
Zame bi bila vprašanja pretežka!
Nauk zgodbe: Perverznost se pojavi z leti! :wink:
Nisi ti malo zgrešil foruma? KVARKADABRA je poljudnoznanstveni forum ... :lol:

Za pripovedovanje anekdot o razgovorih s sedmošolkami in šal ('vicev') z brado obstajajo drugi forumi ... :lol:

Spirit Science
Prispevkov: 75
Pridružen: 27.2.2017 18:08

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Spirit Science »

Nisi ti malo zgrešil foruma? KVARKADABRA je poljudnoznanstveni forum ...

Za pripovedovanje anekdot o razgovorih s sedmošolkami in šal ('vicev') z brado obstajajo drugi forumi ...
Se mi je zdelo, da je "prelahko" za tvoj um in tvoj odgovor pove vse. :oops: :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Spirit Science napisal/-a:
27.2.2017 23:17
Nisi ti malo zgrešil foruma? KVARKADABRA je poljudnoznanstveni forum ...

Za pripovedovanje anekdot o razgovorih s sedmošolkami in šal ('vicev') z brado obstajajo drugi forumi ...
Se mi je zdelo, da je "prelahko" za tvoj um in tvoj odgovor pove vse. :oops: :lol:
Nisi razumel namiga? Poudarek je na DRUGI FORUMI, 'špirit znanosti' ... :lol: :lol: :lol:

Spirit Science
Prispevkov: 75
Pridružen: 27.2.2017 18:08

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Spirit Science »

vojko napisal/-a:
27.2.2017 23:20
Spirit Science napisal/-a:
27.2.2017 23:17
Nisi ti malo zgrešil foruma? KVARKADABRA je poljudnoznanstveni forum ...

Za pripovedovanje anekdot o razgovorih s sedmošolkami in šal ('vicev') z brado obstajajo drugi forumi ...
Se mi je zdelo, da je "prelahko" za tvoj um in tvoj odgovor pove vse. :oops: :lol:
Nisi razumel namiga? Poudarek je na DRUGI FORUMI, 'špirit znanosti' ... :lol:
Ja imaš prav, poljudnoznanstveni forum si spremenil v cerkev, sodno dvorano, in še marsikaj drugega prav ti Vojko :oops: :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Spirit Science napisal/-a:
27.2.2017 23:30
vojko napisal/-a:
27.2.2017 23:20
Spirit Science napisal/-a:
27.2.2017 23:17


Se mi je zdelo, da je "prelahko" za tvoj um in tvoj odgovor pove vse.
Nisi razumel namiga? Poudarek je na DRUGI FORUMI, 'špirit znanosti' ... :lol:
Ja imaš prav, poljudnoznanstveni forum si spremenil v cerkev, sodno dvorano, in še marsikaj drugega prav ti Vojko :oops: :lol:
V 'sodno dvorano', kjer se javno 'sodi' šarlatanom, megalomanom, propagatorjem psevdoznanosti, častilcem 'svetih točk' in 'svete' geometrije, morda res. :lol:

Ljudje tvoje baže pa skušajo ta (prepričan pa sem, da si smetil že tudi drugje!) forum spremeniti v 'cerkev' ... Hvalabogu, da jim (zaenkrat) ne uspeva ... :lol:

Spirit Science
Prispevkov: 75
Pridružen: 27.2.2017 18:08

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Spirit Science »

Kaj so morebiti cerkve in religije zakrile?
Vojko mogoče.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Veš kaj, pesniški trol, ne smeši se spet s pesniško fiziko: tvojemu pesnjenju v zvezi z idealnostjo se smeje še povprečen dijak srednje šole, ki ve, da se zrak pri standardnih pogojih (pa tudi širše) obnaša kot idealni plin. :lol:

Glede rabe gumic se pa kar z jodlarskim kompanjonom meni. :lol:

Spirit Science
Prispevkov: 75
Pridružen: 27.2.2017 18:08

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Spirit Science »

shrink napisal/-a:
28.2.2017 0:44
Veš kaj, pesniški trol, ne smeši se spet s pesniško fiziko: tvojemu pesnjenju v zvezi z idealnostjo se smeje še povprečen dijak srednje šole, ki ve, da se zrak pri standardnih pogojih (pa tudi širše) obnaša kot idealni plin. :lol:

Glede rabe gumic se pa kar z jodlarskim kompanjonom meni. :lol:
Očitno vam "izobraženim" žaljivcem ne gre življenje nič bolje od rok kakor povprečnemu dijaku glede na to koliko časa preživite ob elektronskih napravah kljub vsemu znanju, katerega posedujete. Težko verjamem, da sam veš kako se obnaša idealni plin; verjetno bi kje užival in ne žalil tistih, kateri iščemo odgovore na nam še ne popolnoma razumljive skrivnosti življenja. Verjetno bi se Štefan v grobu obračal, če bi vedel kako vzvišeno in arogantno se obnašaš-te do nekoga, kateri prizna, da ne ve in ne razume nekaterih stvari kot je npr. kako so gradili piramide. In verjetno lahko zopet pričakujem žaljiv odgovor, ali se pač motim. Po tvoje in po Vojku bi najraje videla, da vprašanje o piramidah zastavim na kuharski ali avtomehaniški forum... me prav kdo bo izpadel bol smešen glede na komentarje in vprašanja v prihodnje.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a shrink »

vojko napisal/-a:
27.2.2017 23:20
Spirit Science napisal/-a:
27.2.2017 23:17
Nisi ti malo zgrešil foruma? KVARKADABRA je poljudnoznanstveni forum ...

Za pripovedovanje anekdot o razgovorih s sedmošolkami in šal ('vicev') z brado obstajajo drugi forumi ...
Se mi je zdelo, da je "prelahko" za tvoj um in tvoj odgovor pove vse. :oops:
Nisi razumel namiga? Poudarek je na DRUGI FORUMI, 'špirit znanosti' ... :lol: :lol: :lol:
Seveda ga ni: zato predlagam troleju-smoleju, da ga razsvetli glede metod "priklopiljenja"; on je kot podučitelj lahko pravi mentor znanstvenemu špiritniku. Sicer bi predlagal vključitev v mentorstvo še amrita, ampak se bojim kontraproduktivnosti, namreč antagonizma med metodama konzumiranja opojnih substanc: špirit vs. vodka po Gurdžijevu. :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Spirit Science napisal/-a:
28.2.2017 1:07
shrink napisal/-a:
28.2.2017 0:44
Veš kaj, pesniški trol, ne smeši se spet s pesniško fiziko: tvojemu pesnjenju v zvezi z idealnostjo se smeje še povprečen dijak srednje šole, ki ve, da se zrak pri standardnih pogojih (pa tudi širše) obnaša kot idealni plin. :lol:

Glede rabe gumic se pa kar z jodlarskim kompanjonom meni. :lol:
Očitno vam "izobraženim" žaljivcem ne gre življenje nič bolje od rok kakor povprečnemu dijaku glede na to koliko časa preživite ob elektronskih napravah kljub vsemu znanju, katerega posedujete. Težko verjamem, da sam veš kako se obnaša idealni plin; verjetno bi kje užival in ne žalil tistih, kateri iščemo odgovore na nam še ne popolnoma razumljive skrivnosti življenja. Verjetno bi se Štefan v grobu obračal, če bi vedel kako vzvišeno in arogantno se obnašaš-te do nekoga, kateri prizna, da ne ve in ne razume nekaterih stvari kot je npr. kako so gradili piramide. In verjetno lahko zopet pričakujem žaljiv odgovor, ali se pač motim. Po tvoje in po Vojku bi najraje videla, da vprašanje o piramidah zastavim na kuharski ali avtomehaniški forum... me prav kdo bo izpadel bol smešen glede na komentarje in vprašanja v prihodnje.
Hah, klasično jokcanje šarlatana: "žaljenje", "koliko časa preživite na forumu", "znanost ne zna razložiti vseh skrivnosti" itd., na katerega lahko ponudim šablonske replike:
shrink napisal/-a:Žaljenje in podobno dojemajo zgolj tisti, ki bi radi, da se njihova nakladanja obravnava enakovredno kot znanstvene razlage.
shrink napisal/-a:Sicer pa sem ti že rekel, da žalitve dojemajo zgolj šarlatani, ki pa kot po pravilu zgolj sami žalijo.
shrink napisal/-a:Kot sem že povedal nakladačem tvojega kova, ki so se podobno spotikali ob moje št. postov: vzamem si natanko čas za 2.97 prispevkov na dan (moja uradna statistika za dobrih 12 let :lol: ). Glede na to, da napišem povprečen post v času povprečne "čik" pavze povprečnega kadilca, ti ne bo težko izračunati, za kolikšno potrato časa gre, k'ne?
shrink napisal/-a:Kvarkadabra je poljudno-znanstveni, ne pa poljudno-šarlatanski forum. Kapish ali potrebuješ podnapise?
:lol:
Zadnjič spremenil shrink, dne 28.2.2017 1:45, skupaj popravljeno 1 krat.

Odgovori