Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Narobe, pesniški trol, skrit si (še vedno) le sam, glede "radovednosti" pa le pazi, da ne boš vzbudil tiste od moderatorjev, ki te bodo spet odplaknili v greznico. Takrat boš spet lahko "čutil" preko druge inkarnacije. :lol:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:
12.3.2017 20:33
Ne, ker od mene si zmeraj dobil odgovor.
:lol:
Res pa je, da včasih želiš slišati ravno to, kar meniš da bi moral slišati.
Ne vidiš, kaj počneš, kajne.
Se spomnim, da sem te tudi že spraševal po tvojem mnenju samo da bi ti mogoče lahko povedal željeno.
Sama dobrota te je.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
13.3.2017 6:49
bargo napisal/-a:
12.3.2017 20:33
Ne, ker od mene si zmeraj dobil odgovor.
:lol:
Res pa je, da včasih želiš slišati ravno to, kar meniš da bi moral slišati.
Ne vidiš, kaj počneš, kajne.
Se spomnim, da sem te tudi že spraševal po tvojem mnenju samo da bi ti mogoče lahko povedal željeno.
Sama dobrota te je.
Me veseli, da si zadovoljen. :)

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

Me veseli, da te veseli.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Ponujam malo drugačne 'duhovne vaje' za igro 'inteligentnega ugibanja'.

Ali menite, da super napredne civilizacije (tip II in III) sploh poznajo koncept 'vojne'?

Vojne (po provizorični definiciji: oboroženi spopadi med pripadniki iste vrste, vendar ne v smislu prehranjevanja, kot npr. pri živalskih plenilcih, recimo volkovih, levih in drugih carnivorih) spremljajo našo vrsto od njenega nastanka pred kakšnimi 200.000 leti. Zdi se, da nam je vojskovanje zapisano v genih. V naši zgodovini je bilo dosti več obdobij z vojnami, kot mirnih; mir je bil le kratek predah med dvema spopadoma.

Na kratko: menite, da je koncept 'vojne' lasten le naši civilizaciji, ali je to univerzalna lastnost vsake tehnološke civilizacije?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Odkar je eno razdeljeno na dva in dva na štiri in štiri na osem in osem na šestnajst, ..., je obstoj odvisen od dinamike med enim in drugim. In če tako potem so zmeraj in povsod vojne za eno, ki naj bi bilo edino, še posebej med tistimi, ki imajo moč enega. :)

Recimo tako:

“The Matrix is everywhere. It is all around us. Even now, in this very room. You can see it when you look out your window or when you turn on your television. You can feel it when you go to work... when you go to church... when you pay your taxes. It is the world that has been pulled over your eyes to blind you from the truth.
Neo: What truth?
Morpheus: That you are a slave, Neo. Like everyone else you were born into bondage. Into a prison that you cannot taste or see or touch. A prison for your mind.”
― Morpheus The Matrix

ali pa tako:

Evangelij po Tomažu

Jezus je zagledal dojenčke, ki so sesali pri svojih materah. Svojim učencem je rekel: "Ti dojenčki so kakor tisti, ki bodo prišli v nebeško kraljestvo."

Vprašali so: "Torej bomo prišli v nebeško kraljestvo kakor otroci?"

Odvrnil jim je: "Ko boste dva združili v eno in boste naredili, do bo znotraj enako kakor zunaj in zunaj enako kakor znotraj in zgoraj enako kakor spodaj, ko boste povezali moškega in žensko v eno, tako da moški ne bo več moški in ženska ne več ženska, ko bo oko oko in roka roka, stopalo stopalo, podoba pa podoba, takrat boste prišli v nebeško kraljestvo."


Jezus je rekel: "Ko boste združili dvoje v eno, boste postali otroci človeštva in ko boste gori rekli naj se premakne, se bo premaknila."

Jezus je rekel: "Kdor pije iz mojih ust bo postal jaz in jaz bom on in razodelo se mu bo to kar je skrito."



:wink:
Zadnjič spremenil bargo, dne 19.3.2017 15:43, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
19.3.2017 15:29
Odkar je eno razdeljeno na dva in dva na štiri in štiri na osem in osem na šestnajst, ..., je obstoj odvisen od dinamike med enim in drugim. In če tako potem so zmeraj in povsod vojne za eno, ki naj bi bilo edino, še posebej med tistimi, ki imajo moč enega. :)
Zanimivo in originalno! :D

Kaj je tisto 'eno'?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
19.3.2017 15:37
bargo napisal/-a:
19.3.2017 15:29
Odkar je eno razdeljeno na dva in dva na štiri in štiri na osem in osem na šestnajst, ..., je obstoj odvisen od dinamike med enim in drugim. In če tako potem so zmeraj in povsod vojne za eno, ki naj bi bilo edino, še posebej med tistimi, ki imajo moč enega. :)
Zanimivo in originalno! :D

Kaj je tisto 'eno'?
Malce si hiter. Sem dodal še dialog iz filma Matrica in evangelij po Tomažu ali kakorkoli se že imenuje.

Kaj je "eno" sprašuješ? :shock: Saj komaj verjamem, vprašaj Romana ali metoda znanosti zna odgovoriti na vprašanje kaj je masa, kaj je energija, kaj je prostor, kaj je čas, kaj je ...., ti pa mene sprašuješ kaj je "eno", si pa posrečen, ni kaj. 8)

Vendar, bodimo realisti in zahtevajmo nemogoče in potem rečem tako: "Tvoje eno je točka, ki se pojavi in ohrani iz kvantnih fluktuacij niča!" :lol:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:
19.3.2017 15:29
Odkar je eno razdeljeno na dva ...
... ni več eno.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
19.3.2017 16:49
bargo napisal/-a:
19.3.2017 15:29
Odkar je eno razdeljeno na dva ...
... ni več eno.
Kako da ne? :roll:
Glede na naše vedenje pač kvadrat razdalje ohranja celoto in to vse v neskončnost, še več, vsaka delitev samo razširja vpliv. :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
19.3.2017 15:47
vojko napisal/-a:
19.3.2017 15:37
bargo napisal/-a:
19.3.2017 15:29
Odkar je eno razdeljeno na dva in dva na štiri in štiri na osem in osem na šestnajst, ..., je obstoj odvisen od dinamike med enim in drugim. In če tako potem so zmeraj in povsod vojne za eno, ki naj bi bilo edino, še posebej med tistimi, ki imajo moč enega. :)
Zanimivo in originalno! :D

Kaj je tisto 'eno'?
Malce si hiter. Sem dodal še dialog iz filma Matrica in evangelij po Tomažu ali kakorkoli se že imenuje.

Kaj je "eno" sprašuješ? :shock: Saj komaj verjamem, vprašaj Romana ali metoda znanosti zna odgovoriti na vprašanje kaj je masa, kaj je energija, kaj je prostor, kaj je čas, kaj je ...., ti pa mene sprašuješ kaj je "eno", si pa posrečen, ni kaj. 8)

Vendar, bodimo realisti in zahtevajmo nemogoče in potem rečem tako: "Tvoje eno je točka, ki se pojavi in ohrani iz kvantnih fluktuacij niča!"
Škoda, pričakoval sem resno debato ... :(

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
19.3.2017 18:12
bargo napisal/-a:
19.3.2017 15:47
vojko napisal/-a:
19.3.2017 15:37


Zanimivo in originalno! :D

Kaj je tisto 'eno'?
Malce si hiter. Sem dodal še dialog iz filma Matrica in evangelij po Tomažu ali kakorkoli se že imenuje.

Kaj je "eno" sprašuješ? :shock: Saj komaj verjamem, vprašaj Romana ali metoda znanosti zna odgovoriti na vprašanje kaj je masa, kaj je energija, kaj je prostor, kaj je čas, kaj je ...., ti pa mene sprašuješ kaj je "eno", si pa posrečen, ni kaj.

Vendar, bodimo realisti in zahtevajmo nemogoče in potem rečem tako: "Tvoje eno je točka, ki se pojavi in ohrani iz kvantnih fluktuacij niča!"
Škoda, pričakoval sem resno debato ... :(
Kaj pogrešaš ali česa je preveč, da ocenjuješ kot neresnost? Večjega razpona si Jaz ne morem zamisliti, žal. :roll:

Kaj je "eno" ne vedo niti oni razreda III, kaj šele oni razreda I, da o onih, ki še niso niti na lestvici ne izgubljava besed. :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
19.3.2017 18:28
vojko napisal/-a:
19.3.2017 18:12
bargo napisal/-a:
19.3.2017 15:47


Malce si hiter. Sem dodal še dialog iz filma Matrica in evangelij po Tomažu ali kakorkoli se že imenuje.

Kaj je "eno" sprašuješ? Saj komaj verjamem, vprašaj Romana ali metoda znanosti zna odgovoriti na vprašanje kaj je masa, kaj je energija, kaj je prostor, kaj je čas, kaj je ...., ti pa mene sprašuješ kaj je "eno", si pa posrečen, ni kaj.

Vendar, bodimo realisti in zahtevajmo nemogoče in potem rečem tako: "Tvoje eno je točka, ki se pojavi in ohrani iz kvantnih fluktuacij niča!"
Škoda, pričakoval sem resno debato ... :(
Kaj pogrešaš ali česa je preveč, da ocenjuješ kot neresnost? Večjega razpona si Jaz ne morem zamisliti, žal.

Kaj je "eno" ne vedo niti oni razreda III, kaj šele oni razreda I, da o onih, ki še niso niti na lestvici ne izgubljava besed. :wink:
Ja, pri Mariji Snežni, saj si ti uvedel označevalec 'eno'! Zdaj pa me prepričuješ, da nihče ne ve, kaj je to, vključno z onimi Tip III! Torej ne veš, o čem si pravzaprav divanil? :shock:

P.S. Rockec pa pripravlja seminarsko o kakšni temi, ki so jo obdelovali na zadnjih duhovnih vajah, ali pa je postal ministrant kakšnega farja, ki tam 'predava' ... :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
19.3.2017 19:00
Ja, pri Mariji Snežni, saj si ti uvedel označevalec 'eno'! Zdaj pa me prepričuješ, da nihče ne ve, kaj je to, vključno z onimi Tip III! Torej ne veš, o čem si pravzaprav divanil? :shock:
Prav. :roll: Torej, zapiši: "Kaj je energija?" :o

P.s.
Če dobo pogledaš ima oni tvoj šokirani na glavo obroček. :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
19.3.2017 19:08
vojko napisal/-a:
19.3.2017 19:00
Ja, pri Mariji Snežni, saj si ti uvedel označevalec 'eno'! Zdaj pa me prepričuješ, da nihče ne ve, kaj je to, vključno z onimi Tip III! Torej ne veš, o čem si pravzaprav divanil? :shock:
Prav. :roll: Torej, zapiši: "Kaj je energija?"

P.s.
Če dobo pogledaš ima oni tvoj šokirani na glavo obroček. :lol:
Poskušaš s preizkušeno taktiko: menjavaš temo ... 8) Vrni se na zadano temo!

P.S. Ja, vidim avreolo okoli glave (rockec bi rekel: 'svetniški sij'). Ampak avreolo vidimo samo posvečeni, za ostale je nevidna ... :lol:

Odgovori