Atomska Termična Dilatacija

Nedeljivi. Atomi? Ne, delci!
Odgovori
osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
19.4.2017 7:55
Povezave ne delujejo.
Ne znam kaj je prilepil včeraj, 'inteligentni računalnik'; poleg tega je zbrisal cel post-odgovor, zato sem se omejil na linke.
Včeraj pač ni bil pravi dan zame...

http://rexresearch.com/articles/activen.htm

Poleg tega so prisotni originali od Royal Society, kjer so poskusi opisani v nekaj straneh (na spletu).

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

http://www.worldcat.org/title/active-ni ... 4/viewport

http://www.archive.org/download/kine...c031061mbp.pdf

Tu pa tam boš ugotovil, da teorij je več. Če bi mi kdo prinesel 'žarnico', bi rad probal jo prižgat brez amperaže.
V drugačnem primeru, bo morda nek 'poznanec' naštimal proizvodnjo. ....upajmo, da bo sistem za celo stanovanje stal 1-2 € za vsak m2.
...kaj da Tibetanci so patentirali njihove 'žarnice'?

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

Kolikor sem lahko razumel predlagani besedili (tretja povezava ni bila uspešna in me je prestavila na nek seznam knjig), gre za raziskovanje fizikalnega pojava, ki je osnova neonskih svetilk oziroma današnjih sijalk (Besedo "sijalka" sovražim, ne vem, kateri idiot si jo je izmislil. Kaj neki je narobe z žarnico?). Nobene "termične dilatacije atomov", nobenega "kondenzatorja, ki se sam napolni", nobenega oddajanja svetlobe zaradi gibanja atomov.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
19.4.2017 22:02
Kolikor sem lahko razumel predlagani besedili (tretja povezava ni bila uspešna in me je prestavila na nek seznam knjig), gre za raziskovanje fizikalnega pojava, ki je osova neonskih svetilk oziroma današnjih sijalk (Besedo "sijalka" sovražim, ne vem, kateri idiot si jo je izmislil. Kaj neki je narobe z žarnico?). Nobene "termične dilatacije atomov", nobenega "kondenzatorja, ki se sam napolni", nobenega oddajanja svetlobe zaradi gibanja atomov.
Kondenzator, ki se konstantno polni imam jaz, zato ga ne boš našel v knjigah.
Kakor si omenil, teksti se nanašajo na prve poskuse z žarnicami, ki delujejo brez kovinskega upora. Prve rezultate so dosegli z dušikom: takih svetilk niso podelili skupščini, ker neonske so močnejše (močnejše=bolj škodljivo).
Sistem dušik bi prižgali v npr. enem tednu, zato ne bi več ugasnili luči (delovanje brez amperaže in z nizko voltažo nima večjih vplivov na organizme).

V tekstih so omenjene razne teorije glede delovanja: Strutt je dušik aktiviral z Leydovim kondenzatorjem, aktivirani dušik:
- bi se pojavil zaradi povečane razdalje med atomi v molekulah N2, N3
- zaradi reakcij s kisikom in nekaterimi elementi

Nisi razbral teh teorij?

Termična dilatacija atomov je 'novost', ki predstavlja logično upoštevanje, da vsa telesa se raztezajo....

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

Taka "novost" name ne naredi želenega vtisa. Zanima me, kaj je res. V tvojih trditvah pa vidim zgolj prazne teorije. Vem, da ti to ni všeč.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
27.4.2017 20:43
Taka "novost" name ne naredi želenega vtisa. Zanima me, kaj je res. V tvojih trditvah pa vidim zgolj prazne teorije. Vem, da ti to ni všeč.
Naj mi ne bi bilo všeč, da nekdo zanika dilatacijo teles?
Zgrešeno.
Rock mi je enkrat rekel nekaj podobnega (je kritiziral) in sem mu odgovoril, da kritike privedejo do izboljšanja - ker je odličen kritik.

Resnica zahteva dokaze:
- kdoje kdaj videl en gram elektronov ali ostalih subatomskih delcev?
- vsa telesa se raztezajo; elementi so telesa

Lahko bi zastavil vprašanje kako lahko N, ki ima trojno vez, se združi v N3.
Bi dobil odgovor kako se tvori vez NO.

Katera nova teorija bi sploh bila osnovana na običajnem znanstvu?

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

Kje pa si videl zanikanje dilatacije teles? Zanikal sem samo dilatacijo atomov. Očitno ti je vseeno, ali je govora o makroskopskih telesih ali o njihovih sestavnih delih. Je pametno razlikovati. Res je, da so atomi tudi telesa, a toplotno raztezanje zanje pač ne velja. Razen, seveda, če to dokažeš, česar pa nisi storil.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
29.4.2017 20:41
Kje pa si videl zanikanje dilatacije teles? Zanikal sem samo dilatacijo atomov. Očitno ti je vseeno, ali je govora o makroskopskih telesih ali o njihovih sestavnih delih. Je pametno razlikovati. Res je, da so atomi tudi telesa, a toplotno raztezanje zanje pač ne velja. Razen, seveda, če to dokažeš, česar pa nisi storil.
Preskakuješ odgovore, ker nisi omenil kakega dokaza o gramu elektronov.

Saj ti nisem očital, da zanikaš dilatacijo teles.
Tvoja zahteva o dokazih glede dilatacije atomov ima defekt: ni dokazano, da se atomi ne raztezajo.
Govorimo o zelo majhni zadevi, zato se gre za teorije, ki morajo biti logične.

Upoštevajmo negativno dilatacijo: zakaj naj bi se segreto telo krčilo?
Upoštevanja:
- ker je telo segreto, je vibracija atomov višja
- vibracija atomov vpliva le delno (višja gostota iste snovi ima višji cte, kakor nižja gostota)

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

Za gram elektronov se pouči kje drugje, vsekakor ne pri branjevkah. Je tvoja teorija ta, da česar ne vidiš s prostim očesom, tega ni?

Kaj je cte?

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
1.5.2017 18:26
Za gram elektronov se pouči kje drugje, vsekakor ne pri branjevkah. Je tvoja teorija ta, da česar ne vidiš s prostim očesom, tega ni?
Sedaj obračaš.
Kadar je tebi prav, je teorija nevidnega vzeta v poštev.

Pravim, da elektroni naj bi bili povsod, bi teklji po daljnovodih, bi jih uporabljali v hišah in strukturah na kilograme po celem svetu...... in jih nimamo v eni posodici, shranjene za muzeje?

Seveda ne verjamem v subatomske delce, ker jih ne vidim, ker jih ne zaznam in ker jih ni.
Tudi atomov ne vidim s prostim očesom, ampak jih vidim v večjih 'strukturah', ker jih zaznam in ker je materialnost sestavljena iz njih. Zato trdim, da nismo še prišli do primarnih lastnosti atomov: 50% fizike, znanstva in tudi kemije je sad fantaziranja bolj ali manj pomembnih osebnosti in kakor sad fantaziranja, tudi bedarija.

Bomo doživeli 'veliko spremembo' ali bomo naprej tičali v temi?
Kaj je cte?
Tec

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
2.5.2017 14:15
Kadar je tebi prav, je teorija nevidnega vzeta v poštev.
Ne gre za to, da bi bilo meni prav. Če nečesa ne vidimo, pač ne pomeni, da tega ni, pa tudi ne, da to je. Nevideti ne pomeni neobstajati niti obstajati. Zato pa je treba uporabiti še kakšno drugo metodo. Priporočam ogled ftp://88.200.53.188/rcapuder/skeniranje/18-20.PDF.
Seveda ne verjamem v subatomske delce, ker jih ne vidim, ker jih ne zaznam in ker jih ni.
Nihče ti tega ne more preprečiti. Priporočam pa ti, da se poučiš, kako je tvoja vera zgrešena. Kraterjev na Luni s prostim očesom ne moreš videti. Ne verjameš, da so? Kaj misliš, kako vemo, da so?
Tudi atomov ne vidim s prostim očesom, ampak jih vidim v večjih 'strukturah', ker jih zaznam in ker je materialnost sestavljena iz njih.
Kako pa veš, da gre ravno za atome? In če jih že vidiš v večjih strukturah, jih vidiš z elektroni vred. Atomov brez elektronov ni.
... sad fantaziranja bolj ali manj pomembnih osebnosti in kakor sad fantaziranja, tudi bedarija.
To lahko izjavi samo popoln nevednež. Res bi se moral poučiti o današnjem stanju naravoslovja, morda tudi o njegovi zgodovini.
Bomo doživeli 'veliko spremembo' ali bomo naprej tičali v temi?
Sprememb seveda ni mogoče napovedovati, morda bodo, morda ne, vsekakor pa je jasno, da nova odkritja ne bodo obrnila naravoslovja na glavo, pa naj si to šarlatani in teoretiki zarot še tako želijo. Za take vrste spremembe bi se moral zgoditi pojav, ki ga obstoječe teorije ne bi mogle pojasniti, oziroma bi se moralo izkazati, da taka teorija ne zdrži presoje.
Kaj je cte?
Tec
Kaj je tec?

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Tec je kratica za thermal expansion coeff., mislim da sem ti jo omenil večkrat.

Kako vidimo luno, atome in podobno?
S povečevalcem, zato pri atomih ne govorimo o šarlataniji.
Splet je nasičen s slikami skupin atomov in pred kratkim sva govorila o kvantistiki, ki se s kompliciranimi pojmi bliža k dognanju, da obstaja lažji in bolj dostopni način za razumevanje stvarnosti.

Morda nano ali femto dilatometri bodo lahko v pomoč tistim fizikom, ki znajo dajati odgovore glede atomske dilatacije, vibracije in rotacije v 'njihovem jeziku',, ampak teh je zelo malo.

Ne me kritizirati, vendar je čvrsta resnica, da 50% današnjega znanstva je odlično kurivo za peč...

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
3.5.2017 22:29
Tec je kratica za thermal expansion coeff.
Jaz bi na tvojem mestu uporabljal izraz "koeficient toplotnega raztezanja", bi bilo bolj jasno.
mislim da sem ti jo omenil večkrat.
Svojeglavo izražanje mi ne vzbuja občudovanja.
S povečevalcem, zato pri atomih ne govorimo o šarlataniji.
Povečevalec je človek, ki povečuje. Naprava bi bila povečevalnik. Tako, kot gre za razliko med sesalcem in sesalnikom. Za ogled atomov ne zadošča svetlobni mikroskop (ali če hočeš, drobnogled), potreben je elektronski. Za ogled elektronov pa tudi elektronski mikroskop ni dovolj. S čim bi torej lahko ogledoval elektrone?
pred kratkim sva govorila o kvantistiki
Jaz ne, kvečjemu sem kaj rekel o kvantni mehaniki.
ki se s kompliciranimi pojmi bliža k dognanju, da obstaja lažji in bolj dostopni način za razumevanje stvarnosti.
Nekdo je dejal, da je težko delati napoved, še posebej za prihodnost.
Morda nano ali femto dilatometri bodo lahko v pomoč tistim fizikom, ki znajo dajati odgovore glede atomske dilatacije, vibracije in rotacije v 'njihovem jeziku',, ampak teh je zelo malo.
Čakaj no, atomsko dilatacijo si skušal prodati samo ti.
Ne me kritizirati
Zakaj ne?
vendar je čvrsta resnica, da 50% današnjega znanstva je odlično kurivo za peč...
Mislim, da trdi diski zelo slabo gorijo.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
4.5.2017 22:29
Jaz bi na tvojem mestu uporabljal izraz "koeficient toplotnega raztezanja", bi bilo bolj jasno.
Tec je mednarodna kratica.
Svojeglavo izražanje mi ne vzbuja občudovanja.
Uporaba kratic ne spada pod svojeglavo izražanje.
Povečevalec je človek, ki povečuje. Naprava bi bila povečevalnik. Tako, kot gre za razliko med sesalcem in sesalnikom. Za ogled atomov ne zadošča svetlobni mikroskop (ali če hočeš, drobnogled), potreben je elektronski. Za ogled elektronov pa tudi elektronski mikroskop ni dovolj. S čim bi torej lahko ogledoval elektrone?
S fantazijo? Dandanes je edini vir.
Čakaj no, atomsko dilatacijo si skušal prodati samo ti.
Na začetku teme sem navedel link, kjer je omenjen način meritve dilatacije atomov. Niso še prišli do popolnega orodja, ker skupine atomov, ki naj bi merile ostale atome, so podvržene dilataciji - čeprav manj.
Postavil si vprašanje glede cutoff radiusa in odgovoril sem ti v 'svojem' jeziku, ker znanstveni pojmi se mi ne zdijo dovolj tehnični.
Če se ne boš zaustavil samo na cutoff radiusu, boš dognal kako so izmerili dilatacijo. Od tega boš lahko sklepal, da se atomi raztezajo.
Da boš prišel do razmišljanja o TEC, pa svetujem prakso, ki je bolj zahtevna kakor teorija.
Ne me kritizirati
Zakaj ne?
Ne me kritizirati je mišljeno glede izjave o delu znanstva, ki je nesmiselno (kurivo)
Mislim, da trdi diski zelo slabo gorijo.
Če bi bili iz plastike, ampak plastka gori. Kar se tiče kovinskih komponent, naredi iz njih prah in občuduj kako se vname, brez da bi prižgal.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
5.5.2017 21:21
Tec je mednarodna kratica.
Potem bi jo gotovo našel v https://en.wikipedia.org/wiki/TEC, ampak tam je ni.
Uporaba kratic ne spada pod svojeglavo izražanje.
V tem primeru pač.
S fantazijo? Dandanes je edini vir.
S fantazijo vidiš, kar hočeš. Za znanost seveda potrebuješ fantazijo, brez nje ne gre. Ampak za ugotavljanje, ali je kaka znanstvena trditev resnična ali ne, pa potrebuješ poskus.
Na začetku teme sem navedel link, kjer je omenjen način meritve dilatacije atomov.
Si omenil fantazijo? Je to kaj podobnega kot senzacija iz Gran Sassa?
Niso še prišli do popolnega orodja
Bom počakal.
Postavil si vprašanje glede cutoff radiusa in odgovoril sem ti v 'svojem' jeziku, ker znanstveni pojmi se mi ne zdijo dovolj tehnični.
Uh, ta je huda. Tvoje izražanje sploh ni tehnično.
Če se ne boš zaustavil samo na cutoff radiusu, boš dognal kako so izmerili dilatacijo.
Saj je vendar niso izmerili.

Odgovori