Stvarjenje sveta

O naravnih pojavih. Kaj je ...? Kakšen je...?
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Stvarjenje sveta

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
7.6.2017 14:39
bargo napisal/-a:
6.6.2017 23:00
Da bi lahko upoštevali "pesniško svobodo" jo bo potrebno definirati ...
Se spet izmikaš? Pojem je že zelo dolgo časa povsem definiran. Kvečjemu bi mi lahko očital, da ga razumem malo širše. Eni definirajo pesniško svobodo kot dovoljenje, da sme pesnik z namenom ustvarjanja umetniškega vtisa do neke mere popačiti jezik. Moja razširitev vsebuje tudi pačenje dejstev.
Aja, to pa je res presenečenje, da je pojem pesniška svoboda bil lokalno definiran. Prav. Torej zapišemo osnovo: "Pesniška svoboda je dovoljenje, da sme pesnik z namenom ustvarjanja umetniškega vtisa do neke mere popačiti jezik."

Kaj pomeni popačenje?, me zanima glede na tvojo razširitev na dejstva. Videti je, kot da bi JAZ popačil nekatera dejstva.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:in kolikor se spomnim imaš s tem težave, a ne?
Nobenih težav.
Vidim, mogoče imam jaz težave s spominom.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Seveda bom dejal, kaj pa si pričakoval drugega. Soustvarila, genetsko, kot tudi epigenetsko.
Nič drugega nisem pričakoval. Seveda posredovanje genskega materiala ni isto kot ustvarjanje, ampak tega najbrž nočeš razumeti.
Seveda posredovanje ni še ustvarjanje in vsekakor bi rad razumel tvoje zanikanje tranzitivnosti. Posredovanje genetskega materiala je v tem primeru ohranjanja (ustvarjanja) življenja potreben pogoj, KAJ pa je zadosten pogoj, da si se TI ustvaril? :roll:
Ne vem zakaj, vendar imam občutek, da boš izklučil očeta in bodi previden, da ne s tem ne izključiš še mame.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Mogoče zaradi empirike.
Ah, daj no. Empirika te ne sili v enačenje dveh različnih pojmov.
Mene ne sili empirika v enačanje temveč v razlikovanje pojmov, ki sta različna, saj ne moreš izbrati števila pi, pa če si še tako želiš. :)
@Vojko, kaj meniš TI, glede empirike v povezavi z matematiko? 8)
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Roman napisal/-a: S svojo vero boš pač moral sam opraviti.
Vsekakor, kot vidiš delam na tem.
Res? Kako pa se to vidi?
Res ja, kako se vidi ne bi vedel. Saj sem ti povedal tisto o ogledalu, a ne? Lahko bi edino TI povedal, če se pri meni opazi kakšna sprememba v veri.
Bog je res komik. :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Stvarjenje sveta

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
7.6.2017 16:56
Roman napisal/-a:
7.6.2017 14:39
bargo napisal/-a:
6.6.2017 23:00
Da bi lahko upoštevali "pesniško svobodo" jo bo potrebno definirati ...
Se spet izmikaš? Pojem je že zelo dolgo časa povsem definiran. Kvečjemu bi mi lahko očital, da ga razumem malo širše. Eni definirajo pesniško svobodo kot dovoljenje, da sme pesnik z namenom ustvarjanja umetniškega vtisa do neke mere popačiti jezik. Moja razširitev vsebuje tudi pačenje dejstev.
Aja, to pa je res presenečenje, da je pojem pesniška svoboda bil lokalno definiran. Prav. Torej zapišemo osnovo: "Pesniška svoboda je dovoljenje, da sme pesnik z namenom ustvarjanja umetniškega vtisa do neke mere popačiti jezik."

Kaj pomeni popačenje?, me zanima glede na tvojo razširitev na dejstva. Videti je, kot da bi JAZ popačil nekatera dejstva.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:in kolikor se spomnim imaš s tem težave, a ne?
Nobenih težav.
Vidim, mogoče imam jaz težave s spominom.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Seveda bom dejal, kaj pa si pričakoval drugega. Soustvarila, genetsko, kot tudi epigenetsko.
Nič drugega nisem pričakoval. Seveda posredovanje genskega materiala ni isto kot ustvarjanje, ampak tega najbrž nočeš razumeti.
Seveda posredovanje ni še ustvarjanje in vsekakor bi rad razumel tvoje zanikanje tranzitivnosti. Posredovanje genetskega materiala je v tem primeru ohranjanja (ustvarjanja) življenja potreben pogoj, KAJ pa je zadosten pogoj, da si se TI ustvaril? :roll:
Ne vem zakaj, vendar imam občutek, da boš izklučil očeta in bodi previden, da ne s tem ne izključiš še mame.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Mogoče zaradi empirike.
Ah, daj no. Empirika te ne sili v enačenje dveh različnih pojmov.
Mene ne sili empirika v enačanje temveč v razlikovanje pojmov, ki sta različna, saj ne moreš izbrati števila pi, pa če si še tako želiš. :)
@Vojko, kaj meniš TI, glede empirike v povezavi z matematiko? 8)
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:Vsekakor, kot vidiš delam na tem.
Res? Kako pa se to vidi?
Res ja, kako se vidi ne bi vedel. Saj sem ti povedal tisto o ogledalu, a ne? Lahko bi edino TI povedal, če se pri meni opazi kakšna sprememba v veri.
Bog je res komik. :lol:
Jaz pa matematika! Nimam kvalificiranega mnenja ... :oops:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Stvarjenje sveta

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
7.6.2017 21:58
bargo napisal/-a:
7.6.2017 16:56
@Vojko, kaj meniš TI, glede empirike v povezavi z matematiko?
Jaz pa matematika! Nimam kvalificiranega mnenja ... :oops:
Imaš, imaš, saj si moral hoditi v šole in tam si se srečal z predmeti in vsaj eden se je imenoval matematika. Si moral poslušati, računati, pisati naloge, itd.

Vso to doživljanje, dojemanje nekih pravil, ki bazirajo na aksiomih, ki označujejo stališče, načelo, tezo, sodbo, ki jo sprejemamo brez dokazov in služi kot načelo ali premisa deduktivnega dokazovanja, me je pripeljalo do sklepa, da verjamem, da si včasih zagotovo tudi kaj od tega početja/pisanja razumel in ne samo sprejel.

Vidiš, tako si pridobival znanje, na nek način si se ozaveščal, preko direktnega izkušanja, kot tudi z opazovanjem, saj, če pač česa nisi znal pravilno rešiti, si mogoče preventivno tudi kaj prepisal od tovariša, soborca iz tvoje bližine. :D

Vidiš to je bila empirika v zvezi z matematiko, a ne? :roll:

Samo v tem svetu, matematike, TI gostobesednost ne pomaga veliko in tako pride, da si nadaljeval svojo pot v pravu in zdi se, kot da si malce pomešal lončke. :lol:

Dirac se reži in pravi: "One word per year!" 8)

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Stvarjenje sveta

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:
7.6.2017 16:56
Aja, to pa je res presenečenje, da je pojem pesniška svoboda bil lokalno definiran.
Zakaj lokalno?
Videti je, kot da bi JAZ popačil nekatera dejstva.
Seveda. Cel spekter, od prehodnosti ustvarjanja do vere. Dopuščam sicer, da samo svojeglavo definiraš pojme, ki jih uporabljaš, a indici ne kažejo, da bi bil to vzrok.
Vidim, mogoče imam jaz težave s spominom.
Po mojem ne, zadeva je hujša.
Ne vem zakaj, vendar imam občutek, da boš izklučil očeta in bodi previden, da ne s tem ne izključiš še mame.
Pri ustvarjanju mojih otrok mojega očeta ni bilo zraven, niti blizu ne. Je bilo pri tebi drugače?
Mene ne sili empirika v enačanje temveč v razlikovanje pojmov, ki sta različna
Vidiš, to je tisto hujše od zgoraj. Enkrat enačiš, enkrat razlikuješ. Odloči se vendar.
saj ne moreš izbrati števila pi, pa če si še tako želiš.
Kaj pomeni izbrati število?
Saj sem ti povedal tisto o ogledalu, a ne?
Ne vem. Najbrž nič novega. Kakorkoli že, ali premoreš ogledalo?
Lahko bi edino TI povedal, če se pri meni opazi kakšna sprememba v veri.
Tega žal ne morem, ne vidim v tvoje možgane, sam pa mi tudi premalo poveš. Stil se vsekakor ni spremenil, malo gor, malo dol, vse po starem.
Bog je res komik.
Res? Meni ne pove nobenega vica.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Stvarjenje sveta

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:
7.6.2017 23:10
Vso to doživljanje, dojemanje nekih pravil, ki bazirajo na aksiomih, ki označujejo stališče, načelo, tezo, sodbo, ki jo sprejemamo brez dokazov
Daješ vtis, kakor da so bili matematični aksiomi kravi iz riti potegnjeni. Ne vem, kaj imaš proti njim. Kaj te moti? Mogoče lahko pomagam.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Stvarjenje sveta

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
7.6.2017 23:10
vojko napisal/-a:
7.6.2017 21:58
bargo napisal/-a:
7.6.2017 16:56
@Vojko, kaj meniš TI, glede empirike v povezavi z matematiko?
Jaz pa matematika! Nimam kvalificiranega mnenja ... :oops:
Imaš, imaš, saj si moral hoditi v šole in tam si se srečal z predmeti in vsaj eden se je imenoval matematika. Si moral poslušati, računati, pisati naloge, itd.

Vso to doživljanje, dojemanje nekih pravil, ki bazirajo na aksiomih, ki označujejo stališče, načelo, tezo, sodbo, ki jo sprejemamo brez dokazov in služi kot načelo ali premisa deduktivnega dokazovanja, me je pripeljalo do sklepa, da verjamem, da si včasih zagotovo tudi kaj od tega početja/pisanja razumel in ne samo sprejel.

Vidiš, tako si pridobival znanje, na nek način si se ozaveščal, preko direktnega izkušanja, kot tudi z opazovanjem, saj, če pač česa nisi znal pravilno rešiti, si mogoče preventivno tudi kaj prepisal od tovariša, soborca iz tvoje bližine.

Vidiš to je bila empirika v zvezi z matematiko, a ne? :roll:

Samo v tem svetu, matematike, TI gostobesednost ne pomaga veliko in tako pride, da si nadaljeval svojo pot v pravu in zdi se, kot da si malce pomešal lončke. :lol:

Dirac se reži in pravi: "One word per year!"
Naj ti zaupam: najprej sem se vpisal na fiziko v Ljubljano, šele nato sem presedlal na pravo. Ludo i nezaboravno, kaj?! Torej, prva ljubezen je bila fizika (in matematika) ... :D In saj veš, kaj pravijo o prvi ljubezni: "Alte Liebe rostet nicht!" 8)

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Stvarjenje sveta

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
8.6.2017 12:05
bargo napisal/-a:
7.6.2017 16:56
Aja, to pa je res presenečenje, da je pojem pesniška svoboda bil lokalno definiran.
Zakaj lokalno?
Zakaj lokalno sprašuješ! Ja, za božjo voljo Roman, kolikokrat sem že podal svojo uporabo niza znakov, simbolov, vera lokalno, tukaj in takrat, pa očitno tudi ne pomaga, saj je tvoj odziv:
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:Kaj pomeni popačenje?, me zanima glede na tvojo razširitev na dejstva. Videti je, kot da bi JAZ popačil nekatera dejstva.
Seveda. Cel spekter, od prehodnosti ustvarjanja do vere. Dopuščam sicer, da samo svojeglavo definiraš pojme, ki jih uporabljaš, a indici ne kažejo, da bi bil to vzrok.
, ki spet preskoči bistvo mojega nevedenja, da bi TI tako podkrepil svojo lastno vero. Torej, boš zapisal pomen besede "popačenje", kot ga ti uporabljaš, v tem primeru?
Prehodnost ustvarjanja!? :shock: Bom zaenkrat preskočil, ker odpira preveč možnosti in bom pa samo ponovil dejstvo glede vere.

Nitka iz 2015 iz Čudeži in znanost
Bargo: Vera je potrebna pri odločitvah, da do njih sploh pride. Religija je sistem prepričanj, ki lahko vero(domišljijo) okviri, če tako, dobiš neke vrste ekonom lonec, ki ga na koncu raznese.
Vojko: Ti se ves čas poigravaš s semantičnim dvoumjem, to pa zato, ker boluješ za blažjo obliko bolezni, ki se ji reče jezikovna nejasnost. Učinkovita profilaksa zoper to bolezen je natančno definiranje ključnih pojmov, ki jih uporabljamo.

Meni vera pomeni to, kar večini ljudi in kot jo definira tudi SSKJ: 1. zavest o obstoju boga, nadnaravnih sil. SSKJ šele na petem mestu navaja semantični pomen vere, kot ga uporabljaš ti:

5. nav. ekspr. prepričanost o obstoju, možnosti nastopa, uresničitve zlasti česa zaželenega.

Predlagam, da v najinem diskurzu uporabljava pomen, ki ga SSKJ navaja na prvem mestu. Če pa ga boš uporabljal v pomenu pod 5., to posebej označi! Besede so vedno lahko vir nesporazumov, saj že majhna sprememba v kontekstu povzroči spremembo v pomenu. O.K.?

Bargo: Besedo vera, uporabljam pod točko 5. , ker se mi beseda verjetje ne zdi primerna. Interpretacija pod točko 1 je neuporabna za diskurz, saj smo ugotovili, da smo znotraj narave in da nadnaravnih stvari sploh ne moremo niti misliti in tudi kaj je zavest ne vemo tako, da ...

Torej je zmeraj točka 5 moja uporaba besede vera, če bi slučajno bilo drugače bom posebej označil. :wink: Tudi za vsa besedila iz črvin uporabiš interpretacijo pod točko 5, nenazadnje smo to razčistili že dolgo tega nazaj.

Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:Vidim, mogoče imam jaz težave s spominom.
Po mojem ne, zadeva je hujša.
Me boš pustil v nevednosti ali boš osvetlil vzrok za stopnjevanje? :o
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Ne vem zakaj, vendar imam občutek, da boš izklučil očeta in bodi previden, da ne s tem ne izključiš še mame.
Pri ustvarjanju mojih otrok mojega očeta ni bilo zraven, niti blizu ne. Je bilo pri tebi drugače?
Verjamem, ker to bi pa res bilo neobičajno za današnji čas. Povej ti raje meni, ali ima tvoj oče kakšen vpliv na ustvarjanje tvojih otrok, ali pa na "posredovanje genskega materiala ni", kot praviš TI? No, čeprav sedaj si pri ustvarjanju tako, da ...
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Mene ne sili empirika v enačanje temveč v razlikovanje pojmov, ki sta različna
Vidiš, to je tisto hujše od zgoraj. Enkrat enačiš, enkrat razlikuješ. Odloči se vendar.
Spet JAZ!? Kako pride, da TI ne vidiš moje odločitve?
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:
saj ne moreš izbrati števila pi, pa če si še tako želiš.
Kaj pomeni izbrati število?
Recimo, izbereš jabolko iz košare jabolk, da bi jo lahko sprva začutil in kasneje še pojedel, če se seveda tako odločiš. Samo izbiranje jabolk je seveda potreben pogoj ni pa zadosten, šele, ko jo izbereš jabolko iz košare jabolk, si spremenil tako sebe in tudi košaro jabolk. :roll:
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Saj sem ti povedal tisto o ogledalu, a ne?
Ne vem. Najbrž nič novega. Kakorkoli že, ali premoreš ogledalo?
Seveda, več njih. Nekatere celo popačijo original, samo ti moral povedati, da ne ločim več med njimi, mogoče je to posledica spomina.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Lahko bi edino TI povedal, če se pri meni opazi kakšna sprememba v veri.
Tega žal ne morem, ne vidim v tvoje možgane, sam pa mi tudi premalo poveš. Stil se vsekakor ni spremenil, malo gor, malo dol, vse po starem.
Hvala. Pa vendar, če tudi bi gledal v možgane, dvomim, da bi rezultat bi boljši.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Bog je res komik.
Res? Meni ne pove nobenega vica.
Mogoče zato, ker te ovira vedenje. :wink:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Stvarjenje sveta

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:
8.6.2017 13:44
Zakaj lokalno sprašuješ!
Seveda. Kolikor je meni znano, je pojem "pesniška svoboda" definiran globalno. Zato mi ni jasno, kaj imaš v mislih.
... preskoči bistvo mojega nevedenja ...
In kaj je bistvo tvojega nevedenja?
... da bi TI tako podkrepil svojo lastno vero.
Zakaj meniš, da bi to bil vzrok?
Torej, boš zapisal pomen besede "popačenje", kot ga ti uporabljaš, v tem primeru?
Pomen je "izkrivljanje".
5. prepričanost o obstoju, možnosti nastopa, uresničitve zlasti česa zaželenega
Vzamem na znanje. In četudi za vero uporabljaš peto definicijo, so tvoje tozadevne pripombe zgrešene. Seveda se o tem ne moreva pogovarjati, ker nisi nikoli namignil, za kakšno vero bi pri meni šlo.
Interpretacija pod točko 1 je neuporabna za diskurz, saj smo ugotovili, da smo znotraj narave in da nadnaravnih stvari sploh ne moremo niti misliti in tudi kaj je zavest ne vemo tako, da ...
Od kod tedaj tvoja vera, ki jo izražaš v smislu prve točke?
Me boš pustil v nevednosti ali boš osvetlil vzrok za stopnjevanje?
Vzrok za stopnjevanje je v prebiranju tvojih besed.
Povej ti raje meni, ali ima tvoj oče kakšen vpliv na ustvarjanje tvojih otrok
Morda ne bi tako bebavo spraševal, če bi malo pomislil. Edini očetov vpliv je ta, da sem po njem podedoval nagone in da me je rodil v obstoječo družbo. Če temu rečeš ustvarjalnost, imaš pred seboj primer pačenja.
No, čeprav sedaj si pri ustvarjanju tako, da ...
Zdaj sem pri ustvarjanju odgovora zate, nič drugega. Saj nisi imel v mislih kaj popačenega?
Kako pride, da TI ne vidiš moje odločitve?
Kako naj jo vidim, ko je enkrat taka, drugič drugačna?
Roman napisal/-a:Kaj pomeni izbrati število?
Recimo, izbereš jabolko iz košare jabolk
Obravnavala sva število pi na dva načina, kot razmerje in kot decimalni približek, in po dolgotrajnih mukah si priznal, da razlikuješ med obema načinoma. Zakaj zdaj govoriš o izbiri? Kakšno zvezo ima izbira s številom pi? Spreminjaš temo? Zakaj?
Pa vendar, če tudi bi gledal v možgane, dvomim, da bi rezultat bi boljši.
Tudi jaz.
Roman napisal/-a:Meni ne pove nobenega vica.
Mogoče zato, ker te ovira vedenje.
No, če je vedenje povezano s tem, da kak vic poznam, moram reči, da se smejem tudi starim vicem, če so dobri. To torej ne more biti ovira. In če bi bil bog vreden svojih atributov, bi že vnaprej vedel, katere vice poznam in bi z lahkoto povedal takega, ki ga še nisem slišal.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Stvarjenje sveta

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
8.6.2017 12:59
bargo napisal/-a:
7.6.2017 23:10
vojko napisal/-a:
7.6.2017 21:58

Jaz pa matematika! Nimam kvalificiranega mnenja ...
Imaš, imaš, saj si moral hoditi v šole in tam si se srečal z predmeti in vsaj eden se je imenoval matematika. Si moral poslušati, računati, pisati naloge, itd.

Vso to doživljanje, dojemanje nekih pravil, ki bazirajo na aksiomih, ki označujejo stališče, načelo, tezo, sodbo, ki jo sprejemamo brez dokazov in služi kot načelo ali premisa deduktivnega dokazovanja, me je pripeljalo do sklepa, da verjamem, da si včasih zagotovo tudi kaj od tega početja/pisanja razumel in ne samo sprejel.

Vidiš, tako si pridobival znanje, na nek način si se ozaveščal, preko direktnega izkušanja, kot tudi z opazovanjem, saj, če pač česa nisi znal pravilno rešiti, si mogoče preventivno tudi kaj prepisal od tovariša, soborca iz tvoje bližine.

Vidiš to je bila empirika v zvezi z matematiko, a ne?

Samo v tem svetu, matematike, TI gostobesednost ne pomaga veliko in tako pride, da si nadaljeval svojo pot v pravu in zdi se, kot da si malce pomešal lončke.

Dirac se reži in pravi: "One word per year!"
Naj ti zaupam: najprej sem se vpisal na fiziko v Ljubljano, šele nato sem presedlal na pravo.
Predvidevam, da se je to zgodilo takoj, ko si ugotovil, da ravno tam ni nekih blondink. Pragmatičnost in praktičnost? :D
vojko napisal/-a: Ludo i nezaboravno, kaj?!
Očitno. Zagotovo ti ne more biti žal, kaj ne?
vojko napisal/-a: Torej, prva ljubezen je bila fizika (in matematika) ... :D In saj veš, kaj pravijo o prvi ljubezni: "Alte Liebe rostet nicht!"
No, veš, matematika je ena redkih ved, kjer je svet videti črno bel, pravilno ne-nepravilno in to na objektiven način, četudi je njen svet subjektivno ustvarjen in logično grajen. 8) Werner se reži. :wink:

Torej, naj te spomnim: Empirika v povezavi z matematiko je bilo vprašanje zate in sedaj, ko sem ti narisal oder, boš pa ja odplesal ples ljubezni, kot se za pravnika in borca govorca spodobi, a ne? :roll:

Kaj ne vidiš, kakšne prispodobe je začel uporabljati Roman, "aksiomi in kravja rit", joj, joj, kam pluje današnji svet. Poglej, poglej, Friedrich Wilhelm se reži, pa kdo bi si to mislil!?

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Stvarjenje sveta

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:
8.6.2017 22:31
Kaj ne vidiš, kakšne prispodobe je začel uporabljati Roman, "aksiomi in kravja rit", joj, joj, kam pluje današnji svet.
Ja, iskal sem dovolj močen izraz, ki bi opisal tvoj pristop k matematiki. In to je vse, kar si uspel odgovoriti na izziv.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Stvarjenje sveta

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
8.6.2017 23:19
bargo napisal/-a:
8.6.2017 22:31
Kaj ne vidiš, kakšne prispodobe je začel uporabljati Roman, "aksiomi in kravja rit", joj, joj, kam pluje današnji svet.
Ja, iskal sem dovolj močen izraz, ki bi opisal tvoj pristop k matematiki. In to je vse, kar si uspel odgovoriti na izziv.
Ne, to je bil samo komentar. Res je močno, kot praviš sam in zato rabim pomoč pravnika. Upam, da bo Vojko naredil seminar, če je že zaljubljen v matematiko in fiziko ter in predvsem prisega na materializem pri čemer taji informacijo. hm. Čakaj, to me spominja na Cankarja in mater, zakaj že? :roll:
No kakorkoli, zahteval sem nemogoče in bomo videli kakšni bodo rezultati. :wink:
Roman napisal/-a:
No, če je vedenje povezano s tem, da kak vic poznam, moram reči, da se smejem tudi starim vicem, če so dobri. To torej ne more biti ovira. In če bi bil bog vreden svojih atributov, bi že vnaprej vedel, katere vice poznam in bi z lahkoto povedal takega, ki ga še nisem slišal.
Vidiš? Ne, poglej še enkrat. Vidiš! Pravkar si sprejel vic dneva. :D Namreč, ko je bilo ustvarjeno je bilo dobro in tako ni potrebe, da bi bilo popravljano. :wink: Mi samo odkrivamo z načinom preizkušanja in tako spoznavamo potencial, ki se skriva v ustvarjenem. 8) Kreacija je enkratna in ne ponovljiva. hm. Še to, z zavestjo v paketu pride tudi trpljenje in enkratnost in neponovljivost je skoraj že osamljenost tako, da ...

Jessie J - Who You Are
I stare at my reflection in the mirror
Why am I doing this to myself?
Losing my mind on a tiny error,
I nearly left the real me on the shelf.
No, no, no, no, no...

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Stvarjenje sveta

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:
9.6.2017 0:12
Res je močno, kot praviš sam in zato rabim pomoč pravnika.
Me nameravaš tožiti?
No kakorkoli, zahteval sem nemogoče in bomo videli kakšni bodo rezultati.
Očitno tudi jaz zahtevam nemogoče, ko te sprašujem, kaj ti ni všeč pri aksiomih.
Pravkar si sprejel vic dneva.
Povej ga še enkrat, morda sem kaj spregledal.
Namreč, ko je bilo ustvarjeno je bilo dobro in tako ni potrebe, da bi bilo popravljano.
To je vic? Morda pa res, čeprav spet slutim zavajanje, kar ne more biti vic. Kaj je bilo ustvarjeno? Če imaš v mislih dogmo o božjem stvarjenju sveta, lahko z minimalno stopnjo kritičnosti ugotoviš, da ni bilo dobro, celo po človeških merilih ne, kaj šele po božjih. Res pa je, da ni v človeški moči tako skrpucalo popravljati, čeprav bi bilo potrebno.
z zavestjo v paketu pride tudi trpljenje
Vera po točki pet? Zakaj se ti zdi, da je trpljenje dobro?
in enkratnost in neponovljivost je skoraj že osamljenost tako, da ...
To si sicer lepo povedal, ampak še enkrat, kaj je na tem dobrega?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Stvarjenje sveta

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
9.6.2017 9:33
bargo napisal/-a:
9.6.2017 0:12
Res je močno, kot praviš sam in zato rabim pomoč pravnika.
Me nameravaš tožiti?
Seveda ne, prav zato rabim še vsaj nekoga iz naše vrste, ki je po naključju še zaljubljen v znake in simbole, neke vrste romantik in še treniran v jeziku prava in tako pride razgledanost kljub očitni slepoti. @Vojko, nikar ne sanjaj preveč Just do it. Nike. :wink:
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:No kakorkoli, zahteval sem nemogoče in bomo videli kakšni bodo rezultati.
Očitno tudi jaz zahtevam nemogoče, ko te sprašujem, kaj ti ni všeč pri aksiomih.
Ah, kombinacija "ni všeč pri aksiomih" je sama po sebi že ali podcenjujoča ali pa nadvse zabavna. :D
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Pravkar si sprejel vic dneva.
Povej ga še enkrat, morda sem kaj spregledal.
Tako je bilo zapisano: "In če bi bil bog vreden svojih atributov, bi že vnaprej vedel, katere vice poznam in bi z lahkoto povedal takega, ki ga še nisem slišal."
Evo je bilo uslišano samo ni pomagalo. :lol: hm. Veš, svobodna volja ni kar tako, potrebno jo je spoštovati predvsem pa ceniti.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Namreč, ko je bilo ustvarjeno je bilo dobro in tako ni potrebe, da bi bilo popravljano.
To je vic? Morda pa res, čeprav spet slutim zavajanje, kar ne more biti vic.
Kdo te spet zavaja? :roll:
Roman napisal/-a: Kaj je bilo ustvarjeno? Če imaš v mislih dogmo o božjem stvarjenju sveta, lahko z minimalno stopnjo kritičnosti ugotoviš, da ni bilo dobro, celo po človeških merilih ne, kaj šele po božjih. Res pa je, da ni v človeški moči tako skrpucalo popravljati, čeprav bi bilo potrebno.
Res?! :shock: Boš ti osvetlil to svojo kritičnost? Bog je res komik.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: z zavestjo v paketu pride tudi trpljenje
Vera po točki pet? Zakaj se ti zdi, da je trpljenje dobro?
Postoj, ne razumem: Točka 5. pravi: "prepričanost o obstoju, možnosti nastopa, uresničitve zlasti česa zaželenega" kako pride: " ... da je trpljenje dobro?"
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: in enkratnost in neponovljivost je skoraj že osamljenost tako, da ...
To si sicer lepo povedal, ampak še enkrat, kaj je na tem dobrega?
To je vendar čudež, a ne?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Stvarjenje sveta

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Naj ti zaupam: najprej sem se vpisal na fiziko v Ljubljano, šele nato sem presedlal na pravo.
Predvidevam, da se je to zgodilo takoj, ko si ugotovil, da ravno tam ni nekih blondink. Pragmatičnost in praktičnost?
To sem ugotovil po enem letu ... Ja, razlog so bile blondinke ... :lol:
vojko napisal/-a:Ludo i nezaboravno, kaj?!
Očitno. Zagotovo ti ne more biti žal, kaj ne?
Malo mi je; pravo je takooooo dolgočasno in vedno sem zavidal vam, 'tehnični inteligenci' ... 8)
Vojko napisal/-a:Torej, prva ljubezen je bila fizika (in matematika) ... In saj veš, kaj pravijo o prvi ljubezni: "Alte Liebe rostet nicht!"
No, veš, matematika je ena redkih ved, kjer je svet videti črno bel, pravilno ne-nepravilno in to na objektiven način, četudi je njen svet subjektivno ustvarjen in logično grajen. Werner se reži.
Takšen svet je enostaven za razumevanje; kot v starih dobrih partijskih časih ... :lol:
Torej, naj te spomnim: Empirika v povezavi z matematiko je bilo vprašanje zate in sedaj, ko sem ti narisal oder, boš pa ja odplesal ples ljubezni, kot se za pravnika in borca govorca spodobi, a ne?
Bom, ampak v počasni verziji ...
Kaj ne vidiš, kakšne prispodobe je začel uporabljati Roman, "aksiomi in kravja rit", joj, joj, kam pluje današnji svet.
Ja, tudi roman se ne more upreti skušnjavi; exempla trahunt, verba docent ... :D
Poglej, poglej, Friedrich Wilhelm se reži, pa kdo bi si to mislil!?
Vedno poudarjaš, da je bog komik. Tudi v zvezi z Nietzschejem je to dokazal. Ko je oni zgoraj zvedel, da je Nietzsche dejal: ‎»Bog je mrtev!«, je baje zamrmral: »Narobe, Nietzsche je mrtev!« 8)

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Stvarjenje sveta

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:
9.6.2017 10:04
Roman napisal/-a:
9.6.2017 9:33
Me nameravaš tožiti?
Seveda ne, prav zato rabim še vsaj nekoga iz naše vrste ...
Ali moram iz tega sklepati, da si pravnik (iz vaše vrste) in potrebuješ še enega, da se bosta spravila na enega naravoslovca? Pozabljaš, da ima Vojko nekaj naravoslovnega znanja?
Ah, kombinacija "ni všeč pri aksiomih" je sama po sebi že ali podcenjujoča ali pa nadvse zabavna.
Kakor želiš, le odgovori že na vprašanje. Imam občutek, da je tvoj odnos do aksiomov podcenjujoč, in bi rad slišal, kaj in zakaj.
Evo je bilo uslišano samo ni pomagalo.
Če si ti slišal, mi povej, kaj si slišal. Jaz namreč nisem ničesar slišal.
Veš, svobodna volja ni kar tako, potrebno jo je spoštovati predvsem pa ceniti.
Kaj je svobodna volja?
Kdo te spet zavaja?
Ti vendar. Kaj naj bi bilo dobrega na svetu, ki je po tvojem mnenju ustvarjen?
Roman napisal/-a:Kaj je bilo ustvarjeno? Če imaš v mislih dogmo o božjem stvarjenju sveta, lahko z minimalno stopnjo kritičnosti ugotoviš, da ni bilo dobro, celo po človeških merilih ne, kaj šele po božjih. Res pa je, da ni v človeški moči tako skrpucalo popravljati, čeprav bi bilo potrebno.
Boš ti osvetlil to svojo kritičnost?
Ni kaj osvetljevati. Tudi modreci s tvojega brega vidijo, da zlo v svetu je. Si to spregledal?
Bog je res komik.
Ne bi vedel. Mene ni še nikoli razvedril.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:z zavestjo v paketu pride tudi trpljenje
Vera po točki pet? Zakaj se ti zdi, da je trpljenje dobro?
Postoj, ne razumem: Točka 5. pravi: "prepričanost o obstoju, možnosti nastopa, uresničitve zlasti česa zaželenega" kako pride: " ... da je trpljenje dobro?"
Tako, kot pride "z zavestjo v paketu pride tudi trpljenje".
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:in enkratnost in neponovljivost je skoraj že osamljenost tako, da ...
To si sicer lepo povedal, ampak še enkrat, kaj je na tem dobrega?
To je vendar čudež, a ne?
Kaj to? Osamljenost?

Odgovori