Atomska Termična Dilatacija

Nedeljivi. Atomi? Ne, delci!
Odgovori
osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
27.8.2017 18:12
osf napisal/-a:
26.8.2017 22:22
Zato te vprašam: zakaj se pojavi pokanje?
Ne morem vedeti, navedel sem samo najbolj verjeten vzrok. Mogoč je še en vzrok, morda še bolj verjeten. Z nekom si dogovorjen, da izvaja ustrezne zvočne učinke. Ljudje so radi prevarani.
Torej, da vidimo, z nekom bi bil dogovorjen, da bi izvajal zvočne učinke v mojem stanovanju, kjer sem sam: a kaj, da bi samega sebe prevaral? No, tvoja ideja je polna fantazije.
Če upoštevaš zgradbo atoma, je tvoj predlog traparija, ne le nesmiseln.
Opažam tvojo logiko, ti ne bi bil izumitelj: ali nekaj je, če ne, ne obstaja. Res pa se mi zdi čudno: niso še merili temperature atoma?

"The results indicate that the thermal expansion coefficient is a function of the atom cutoff radius..."
Žal neverodostojen vir.
Sem siguren, da mešaš vire. Ta stavek ni vzet iz new-age-science pdf-a, temveč iz mednarodne stranice phys.org. Tako, če je neverodostojen poskus Kitajcev, kaj lahko rečemo o večini poskusov, vseh.
Študij raztezanja teles pač predstavlja prihodnost, čakamo si lahko veliko presenečenj in novosti.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
28.8.2017 19:16
da bi samega sebe prevaral?
Kajpak. Ljudje si zelo prizadevajo dokazovati pojave, ki potrjujejo njihovo prepričanje. Prepričanje je močna motivacija za varanje.
No, tvoja ideja je polna fantazije.
Presenečen bi bil, če bi videl, koliko resnice je v njej.
Res pa se mi zdi čudno: niso še merili temperature atoma?
So pa merili temperaturo makroskopskih teles. Ti to ne da misliti?
temveč iz mednarodne stranice phys.org
Če si imel v mislih tale članek: https://phys.org/news/2014-12-atoms-the ... etals.html, v njem ni govora o toplotnem raztezanju atomov. Če si imel v mislih kaj drugega, povej.

Sicer pa je svet je poln šarlatanskih revij. Že dejstvo, da v phys.org objavlja tudi Srečko, meče slabo luč na to internetno revijo. Tudi v resnih revijah so že bili objavljeni šarlatanski članki. Tako pač deluje ta svet.
Študij raztezanja teles pač predstavlja prihodnost, čakamo si lahko veliko presenečenj in novosti.
Upanje umre zadnje.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
28.8.2017 19:54
Ljudje si zelo prizadevajo dokazovati pojave, ki potrjujejo njihovo prepričanje. Prepričanje je močna motivacija za varanje.
Da si ljudje prizadevajo, je normalno; da bi ljudje samim sebi ponarejeno dokazovali pojave, bi bilo
bolno.
Same sebe prepričati je v konfliktu s preverjanjem verodostojnosti pojava, ki naj bi bil opazovan v podrobnostih in s pomočjo znanstveno-mističnega znanja.
Znanje pa je količina informacij, ki lahko privedejo do resnice; če je znanje omejeno zaradi osebnih predpogojev, je nepopolno.
So pa merili temperaturo makroskopskih teles. Ti to ne da misliti?
Lahko te spomnim, da prvi računalniki so bili veliki kakor soba, ker takrat manjših se ni dalo narediti. Ustvarjalci računalnikov, takrat, niso mislili, da bodo računalniki lahko na razpolago vsem.

Če si imel v mislih tale članek: https://phys.org/news/2014-12-atoms-the ... etals.html, v njem ni govora o toplotnem raztezanju atomov. Če si imel v mislih kaj drugega, povej.

Sicer pa je svet je poln šarlatanskih revij. Že dejstvo, da v phys.org objavlja tudi Srečko, meče slabo luč na to internetno revijo. Tudi v resnih revijah so že bili objavljeni šarlatanski članki. Tako pač deluje ta svet.
Url je pravi; dejstvo, da so začeli meriti dilatacijo s skupinami linearno postavljenih atomov, se mi ne zdi tako nemogoče kakor si misliš. Med opazovanjem seveda skočijo na dan novosti.

Ne razumem na kateri osnovi ločiš vire na pristne in nepristne; v bistvu zbiraš kar je tebi bolj...kaj?

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
31.8.2017 8:44
... da bi ljudje samim sebi ponarejeno dokazovali pojave, bi bilo bolno.
Seveda je bolno, ampak ali se ti povprečni človek res zdi tako zdrav? Si na primer slišal kakega alkoholnega odvisnika reči, da je odvisen ali da je bolan? Da religij sploh ne omenjam.
Same sebe prepričati je v konfliktu s preverjanjem verodostojnosti pojava, ki naj bi bil opazovan v podrobnostih in s pomočjo znanstveno-mističnega znanja.
Kdo pa danes preverja verodostojnost česarkoli? Je vendar iz reklamnih sporočil vse jasno, preverjanje ni potrebno. Kdaj si preveril svojo teorijo o termični dilataciji atomov?
Znanje pa je količina informacij, ki lahko privedejo do resnice
Kako veš, kdaj si v bližini resnice? Kaj je resnica?
če je znanje omejeno zaradi osebnih predpogojev, je nepopolno.
Znanje je vedno nepopolno.
Lahko te spomnim, da prvi računalniki so bili veliki kakor soba, ker takrat manjših se ni dalo narediti. Ustvarjalci računalnikov, takrat, niso mislili, da bodo računalniki lahko na razpolago vsem.
Lahko te spomnim, da Newtonovi zakoni še vedno veljajo.
dejstvo, da so začeli meriti dilatacijo s skupinami linearno postavljenih atomov, se mi ne zdi tako nemogoče kakor si misliš.
Če gre res za dejstvo, potem to ni nemogoče. Gre za dejstvo?
Med opazovanjem seveda skočijo na dan novosti.
Katere?
Ne razumem na kateri osnovi ločiš vire na pristne in nepristne; v bistvu zbiraš kar je tebi bolj...kaj?
Kaj je meni bolj, je povsem nepomembno. V bistvu ni nič meni bolj. Poleg tega ne ločim med pristnimi in nepristnimi viri, zaradi mene so lahko vsi pristni. Niso pa vsi zanesljivi.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
3.9.2017 11:17
Seveda je bolno, ampak ali se ti povprečni človek res zdi tako zdrav? Si na primer slišal kakega alkoholnega odvisnika reči, da je odvisen ali da je bolan? Da religij sploh ne omenjam.
Alkoholni odvisnik, vsakič ko ga boš srečal, ti bo rekel, da ne pije več ali pa te bo povabil na pijačo. Vsaka oseba odvisi od nečesa: od računalnika, od lastnih prepričanj, od treznosti, od netreznosti itd.., res to zveni nekam bolno in bi s tem pojmom pobarval vse osebe, ne samo povprečne.
Da bo oseba odvisna od religije je stvar zavedanja; znajo vsi kaj molijo?
Kdo pa danes preverja verodostojnost česarkoli? Je vendar iz reklamnih sporočil vse jasno, preverjanje ni potrebno. Kdaj si preveril svojo teorijo o termični dilataciji atomov?
Potom reklamnih sporočil že ne preverjam atomske dilatacije, omenil pa sem pokanje zidov, sinhronizirano z mislimi in sanjami.

Kako veš, kdaj si v bližini resnice? Kaj je resnica?
Resnica je edina pot, začrtana v preteklosti.



dejstvo, da so začeli meriti dilatacijo s skupinami linearno postavljenih atomov, se mi ne zdi tako nemogoče kakor si misliš.
Če gre res za dejstvo, potem to ni nemogoče. Gre za dejstvo?
Če niso v stanju postaviti nekaj sto atomov v vrsto, so tudi fulereni iluzija.
Med opazovanjem seveda skočijo na dan novosti.
Katere?
Nisem jasnoviden, bomo že videli za katere novosti se bo šlo.
Kaj je meni bolj, je povsem nepomembno. V bistvu ni nič meni bolj. Poleg tega ne ločim med pristnimi in nepristnimi viri, zaradi mene so lahko vsi pristni. Niso pa vsi zanesljivi.
Zakaj pa naj bi bili tvoji posti zanesljivi, če praviš, da kar je tebi 'bolj', je nepomembno.
Npr. pred kratkim sem ti omenil tajno srečanje OZN glede vesoljcev: pristnost podatka sem dobil v izjavah NASE, kjer so omenili, da kadar mislimo na vesoljce, naj ne mislimo na zelene možičke, temveč na mikrorganizme (kakor sem mislil).

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
3.9.2017 18:10
znajo vsi kaj molijo?
Misliš?
Potom reklamnih sporočil že ne preverjam atomske dilatacije
Tudi drugače je ne preverjaš.
omenil pa sem pokanje zidov, sinhronizirano z mislimi in sanjami.
Zakaj bi to imelo kakšno zvezo z domnevno termično dilatacijo atomov?
Resnica je edina pot
In ko je poti več?
Zakaj pa naj bi bili tvoji posti zanesljivi, če praviš, da kar je tebi 'bolj', je nepomembno.
Ni treba, da jih imaš za zanesljive. Pozanimaj se še kje drugje. Ti pa dam v nečem povsem prav: iz nivoja tvojega znanja ne moreš prepoznati, kateri vir je zanesljiv in kateri ne. S tem imajo težave tudi ljudje z več znanja.
Npr. pred kratkim sem ti omenil tajno srečanje OZN glede vesoljcev: pristnost podatka sem dobil v izjavah NASE, kjer so omenili, da kadar mislimo na vesoljce, naj ne mislimo na zelene možičke, temveč na mikrorganizme (kakor sem mislil).
Če se prav spomnim, si dejal, da je OZN razglasila leto 2017 za leto nezemljanov. Potem si to napačno trditev popravil, češ da gre za najavo razkritij dokumentacije o nezemljanih. To, da se domneva o obstoju živih organizmov v vesolju, pa ni nič novega. Bi pa bila dobrodošla navedba vira.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
3.9.2017 21:59
osf napisal/-a:
3.9.2017 18:10
znajo vsi kaj molijo?
Misliš?
Vprašanju odgovoriš z vprašanjem; zakaj naj bi mislil kaj ljudje molijo, saj vsakdo nekaj moli, v prepričanju, da ima prav.
Tudi drugače je ne preverjaš.
Sem ti navedel že dva vira, kjer opisujejo termično dilatacijo kakor pojav v asociaciji z razliko v volumnu atoma. Sem ti navedel sinhronizacijo misli-pokanje.
Nisi navedel enega vira, ki bi trdil obratno.

Zakaj naj bi pokanje bilo povezano z atomsko dilatacijo? - komunikacija.
Resnica je edina pot
In ko je poti več?
Poznaš več resnic?
Obstaja samo ena resnica, ki ostane zapisana v preteklosti. Vse ostale resnice so iluzije.
Ni treba, da jih imaš za zanesljive. Pozanimaj se še kje drugje. Ti pa dam v nečem povsem prav: iz nivoja tvojega znanja ne moreš prepoznati, kateri vir je zanesljiv in kateri ne. S tem imajo težave tudi ljudje z več znanja.
Seveda se pozanimam malce povsod, vsak človek ima svojo resnico za pravo. Tako, če bomo poslušali samo človeka, ne bomo prišli daleč (to je razvidno od današnjega stanja družbe: se ti zdi urejena?)
Npr. pred kratkim sem ti omenil tajno srečanje OZN glede vesoljcev: pristnost podatka sem dobil v izjavah NASE, kjer so omenili, da kadar mislimo na vesoljce, naj ne mislimo na zelene možičke, temveč na mikrorganizme (kakor sem mislil).
Če se prav spomnim, si dejal, da je OZN razglasila leto 2017 za leto nezemljanov. Potem si to napačno trditev popravil, češ da gre za najavo razkritij dokumentacije o nezemljanih. To, da se domneva o obstoju živih organizmov v vesolju, pa ni nič novega. Bi pa bila dobrodošla navedba vira.
Nobene napačne trditve ni bilo, morda si ti popačil tvoje spomine: če sem ti rekel tajno srečanje, zakaj naj bi to izjavili uradno?
Da se domneva o obstoju organizmov v vesolju še ne pomeni, da je to povezano s pojmom 'vesoljci' . Ti bom pa rekel, ... so še daleč, pa naj se imajo za inteligentne in intelektualce....

http://m.huffpost.com/us/entry/7023134

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
4.9.2017 11:44
Zakaj naj bi pokanje bilo povezano z atomsko dilatacijo? - komunikacija.
Tako ti praviš.
Poznaš več resnic?
Poznaš eno?
Obstaja samo ena resnica
S tem se strinjam. Ampak poti je več.
ki ostane zapisana v preteklosti
Preteklosti ni. Vsa preteklost, ki je zapisana, je zapisana v sedanjosti.
Vse ostale resnice so iluzije.
Kako razlikuješ med resnico in iluzijami? Kako veš, kaj je res?
vsak človek ima svojo resnico za pravo
Točno. Ampak, če je resnica ena, potem njegova resnica, ki jo ima za pravo, ni resnica, ampak zgolj mnenje.
se ti zdi urejena?
Kaj pomeni, da je družba urejena?
Nobene napačne trditve ni bilo
Je tole "morda boš dobil odgovore od OZN, ki je 2017 označilo kakor leto, ko se bo razčistilo skrivnosti glede nlp-jev" zate pravilna trditev?
morda si ti popačil tvoje spomine
Morda, ampak preteklost je, ko si sam dejal, zapisana.
Da se domneva o obstoju organizmov v vesolju še ne pomeni, da je to povezano s pojmom 'vesoljci'.
Seveda ne. Za organske molekule na primer se že dolgo ve.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
5.9.2017 9:52
Osf: Poznaš več resnic?

Roman: Poznaš eno?

Osf: Obstaja samo ena resnica.

Roman: S tem se strinjam. Ampak poti je več.
Če opazujemo resnico kakor pot, ki vodi do sedanjosti, je pot ena sama.
ki ostane zapisana v preteklosti
Preteklosti ni. Vsa preteklost, ki je zapisana, je zapisana v sedanjosti.
Zapisana preteklost vodi do sedanjosti, ne razumem kako bi razstavil sedanjost, da bi ugotovil potek preteklosti.
Iz mojega vidika je to možno samo, če preteklost ostane nekje zapisana, kakor če bi listali knjigo.

Kako razlikuješ med resnico in iluzijami? Kako veš, kaj je res?
Lahko postaviš vse v dvom. Res je, da obstajamo; potem lahko naredimo zbirko dogodkov in spoznanj, ki naj bi bili resni: v bistvu vsakdo bo sestavil različno individualno resnico, ampak nekdo bo blizu resnice, nekdo pa bo taval v iluziji.

Nič kaj, raziskovati bi bilo treba kako priti do virov, ki bi vodili do resnice,... ampak brez komunikacije tega ne bo.
Kaj pomeni, da je družba urejena?
Da ne krši naravnih zakonov.
Je tole "morda boš dobil odgovore od OZN, ki je 2017 označilo kakor leto, ko se bo razčistilo skrivnosti glede nlp-jev" zate pravilna trditev?
Je označilo kakor leto.., nisem rekel, da je razglasilo leto, ampak da po tajnem sestanku so določili kdaj bo govora o 'vesoljcih'.
Seveda ne. Za organske molekule na primer se že dolgo ve.
Organske molekule, ne pa organizme. V vesolju in na planetih so prisotni vsi elementi, zato reakcije vodik+kisik ne bo kdo stavil v dvom.
Prve bakterije na zemlji pa naj bi se tvorile v atmosferi (zemeljski) iz žvepla (po določenih teorijah).
Če bi bakterije iz vesolja bile mlajše, bi lahko domnevali, da so prišle iz našega planeta.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
5.9.2017 18:02
Če opazujemo resnico kakor pot, ki vodi do sedanjosti, je pot ena sama.
Običajno so se predlagale različne poti do ene resnice. Tudi do sedanjosti vodi več poti, vsak človek ima svojo (namreč pot, ne resnice).
Zapisana preteklost vodi do sedanjosti
Smo spet pri semantiki. Zapisana preteklost je zapisana zdaj, preteklosti same ni (več), ostala je njena sled. Kaj pomeni "voditi", pa morava še razjasniti.
Iz mojega vidika je to možno samo, če preteklost ostane nekje zapisana, kakor če bi listali knjigo.
Ja, to je kar pravi pogled.
... ampak nekdo bo blizu resnice, nekdo pa bo taval v iluziji.
Vprašal sem te, kako veš, kaj je res, da ti ne bo treba tavati v iluziji.
Nič kaj, raziskovati bi bilo treba kako priti do virov, ki bi vodili do resnice,... ampak brez komunikacije tega ne bo.
Soglašam. Najbolje je komunicirati z nekom, ki ve, kaj je res. Ampak, spet, kako vem, da nekdo ve, kaj je res?
Kaj pomeni, da je družba urejena?
Da ne krši naravnih zakonov.
Spet semantika. Naravnih zakonov ni mogoče kršiti. Niti enega. Problem je kršenje človeških zakonov. Kaj so zate naravni zakoni?

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
7.9.2017 15:52
Smo spet pri semantiki. Zapisana preteklost je zapisana zdaj, preteklosti same ni (več), ostala je njena sled. Kaj pomeni "voditi", pa morava še razjasniti.
Praviš, da čas je fizikalna količina in trdiš, da preteklosti ni.
Jaz se strinjam, da je le matematična količina, ampak trdim, da je nekako zapisana.
Zapisana pa ne bi bil sinonim za 'fizikalna': nanašam se na 'sled', ki naj bi jo pustila sedanjost. Sled pa naj bi vsebovala vse podatke o določenem trenutku, tudi misli.
Soglašam. Najbolje je komunicirati z nekom, ki ve, kaj je res. Ampak, spet, kako vem, da nekdo ve, kaj je res?
Aurea mediana, bi lahko rekli: ogromna količina subjektov bi rekla svoje (individualno) mnenje. Ampak to bi bilo potrebno za določiti, če začeti s poiskusi (javnimi), katerih cilj bi bil zaznavanje preteklih dogodkov na verodostojen način.

Si se kdaj vprašal koliko subjektov je pretrpelo nepravične kazni, dogodke, ipd..
Spet semantika. Naravnih zakonov ni mogoče kršiti. Niti enega. Problem je kršenje človeških zakonov. Kaj so zate naravni zakoni?
Smrt je pojav, katerega bi človek rad prelisičil. Morda je edini naravni zakon, ki bi sprejeli kakor 'kršljivega'.
Ko bi to uspelo, bi človek začel spoštovati popolno naravne zakone in človekove pravice?

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
7.9.2017 19:27
Praviš, da čas je fizikalna količina in trdiš, da preteklosti ni.
Se ti to zdi protislovno? Ni.
Jaz se strinjam, da je le matematična količina
Potem meniš, da gibanja ni.
ampak trdim, da je nekako zapisana.
Čas ni nekaj takega, kar bi lahko bilo zapisano. Zapisani so lahko kvečjemu dogodki.
Sled pa naj bi vsebovala vse podatke o določenem trenutku, tudi misli.
Taka sled bi morala biti večja od vesolja.
ogromna količina subjektov bi rekla svoje (individualno) mnenje
Povprečno mnenje torej. Nobenega zagotovila nimaš, da bi bilo to mnenje pravilno. Tudi množice se motijo.
Si se kdaj vprašal koliko subjektov je pretrpelo nepravične kazni, dogodke, ipd.
Tega se mi sploh ni treba spraševati. Številka je ogromna. Svet ni pravičen.
Smrt je pojav, katerega bi človek rad prelisičil.
Mislim, da primer ni dober. Seveda si človek želi nesmrtnosti, že nagoni ga usmerjajo v to in vse religije mu nesmrtnost obljubljajo. Ampak staranje ni edini proces, ki prinaša smrt.
Ko bi to uspelo, bi človek začel spoštovati popolno naravne zakone in človekove pravice?
Ne. Svet še naprej ne bi bil pravičen.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
8.9.2017 22:39
Potem meniš, da gibanja ni.
Gibanje bi lahko označili kakor modo, ki se je začela neka milijard let nazaj. Znaš ti, če ne bo prišla doba, ko bo vse mirovalo?
Taka sled bi morala biti večja od vesolja.
Vidiš vesolje kakor nekaj velikega.

Taka sled bi bila neprimerljivo večja od vesolja,.... ni dovolj prostora v neskončnosti?
Mislim, da primer ni dober. Seveda si človek želi nesmrtnosti, že nagoni ga usmerjajo v to in vse religije mu nesmrtnost obljubljajo. Ampak staranje ni edini proces, ki prinaša smrt.
Staranje naj bi vodilo do naravne smrti. Od te pa umre majhna količina ljudi; ponavadi vzrok smrti so bolezni. V bistvu zdrava oseba, ki se ne vda smrti, naj bi umrla pozneje.
Smrt spada med naravne zakone. Nesmrtnost pa predstavlja človekovo željo po kršenju zakonov, željo po znanju: nesmrtna oseba naj bi imela možnost znati, kaj je po smrti. Glavne osebnosti vezane na religije, so vse 'iluminirane', češ, da so umrle in oživele večkrat, v enem življenju. Tovarna iluminiranih pozna načine in obrede, ki lahko privedejo subjekta do 'sintetične' smrti; tako nastanejo guruji, voditelji, šamani in seveda, prepričanje v nadaljno življenje po smrti.
Ne. Svet še naprej ne bi bil pravičen.
Torej človeka bi bilo, v takem primeru, treba prisiliti, da bi spoštoval ostale.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a shrink »

osf napisal/-a:
9.9.2017 18:48
Roman napisal/-a:
8.9.2017 22:39
Potem meniš, da gibanja ni.
Gibanje bi lahko označili kakor modo, ki se je začela neka milijard let nazaj. Znaš ti, če ne bo prišla doba, ko bo vse mirovalo?
Res zveniš v skladu z modo, modo polpismenih in neizobraženih šarlatanov. :lol:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
9.9.2017 18:48
Roman napisal/-a:
8.9.2017 22:39
Potem meniš, da gibanja ni.
Gibanje bi lahko označili kakor modo ...
Znaš pa izbirati izraze. Odgovori vendar na moje vprašanje.
Znaš ti, če ne bo prišla doba, ko bo vse mirovalo?
Ne, ne vem. Glede na ugotovljeno pospešeno širjenje vesolja se mi to ne zdi verjetno.
Taka sled bi morala biti večja od vesolja.
Vidiš vesolje kakor nekaj velikega.
Velikost je relativna. Ker je vesolje vse, kar je, je pač večje od vsega, kar je v njem.
Taka sled bi bila neprimerljivo večja od vesolja
To vendar pravim.
... ni dovolj prostora v neskončnosti?
Ne verjamem v neskončnost.
ponavadi vzrok smrti so bolezni
Tudi bolezni so naravne.
Ne. Svet še naprej ne bi bil pravičen.
Torej človeka bi bilo, v takem primeru, treba prisiliti, da bi spoštoval ostale.
Ni tako enostavno. Bi recimo morali spoštovati tatove in morilce?

Odgovori