JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Srečko »

res je
staranje dvojčkov v bistvu ni paradox
dvojček na luni se stara hitreje
od dvojčka na zemlji
oba se pa starata v prostoru
kjer je zmeraj sedaj
http://article.sciencepublishinggroup.c ... 401.11.pdf

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a shrink »

Seveda ni paradoks, Sračko, paradoksalno je le to, da ti še vedno ne razumeš teorije relativnosti, pa čeprav jo bojda "študiraš" že 30 let. :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a shrink »

Srečko napisal/-a:
5.3.2018 22:01
ti si res idiot.

ti meni ne boš delal predavanj epistemologije, ker si ober diletant......midva res do fizike ne bova pršla. to je tut moj zadnji komentar na tvoje objave.....res ne prenašam dobro prepotentnih idiotov. pa lep večer :wink:
No, no, Sračko, tvoj besednjak je bil že poznan, še preden si začel smetiti po tem forumu (Šund znanost: 20 let črvjih duš):

Zmerjanje Randija z "idiotom":
Dragi James
očitno si dovolj pameten, da lahko odkriješ bimetalne vilice, to pa je tudi tvoja meja, ostani torej pri tem in se lepo imej. In ne piši, da daš milijon nagrade potem pa se skušaš izvleči, res si idiot
z lepimi željami, dr. Amrit Šorli
op. Sračko je doktor le v paralelnem vesolju. :lol:

Zmerjanje Jureta (on je za razliko od Sračkota res doktor znanosti) z "idiotom":
Spoštovani,
Bral sem na spletni strani v zvezi z mojim experimentom (zgornja stran, op. ur.).
V zadnjih letih se uveljavlja teorija kvantne gravitacije (Rovelli), ki razume prostor sestavljen iz kvantov. Tu se verodostojnost prostor-časa zamaje, saj čas ne more biti kvant. Uveljavlja se ideja a a-temporalnem prostoru, kjer je čas le numerični red sprememb, ki se dogajajo v njem. A-temporalni prostor je negantropičen, se pravi da energija prostora nima entropije. Penrose predpostavlja, da je prostor nosilec zavesti same, jaz pa tudi, da prostor aktivno sodeluje v evoluciji. Moj experiment s črvi kaže na to, da je gostota prostora večja v živem kot v istem mrtvem organizmu. Zgleda, da organizem v rastni fazi absorbira energijo prostora, ki se potem ob smrti razporedi nazaj v prostor, poglejte si članek na priponki. Popp je odkril pri živih organizmih biofotonsko sevanje, Slavinski je odkril, da je to sevanje v trenutku smrti za 10 do 100 krat večje. Tu so povezave v zvezi z zmanjševanjem teže, ki jih znanost še ni dognala.
Mene osebno to malomeščanskost na Abrakadabri moti……zahtevam da se idiot, ki je napisal “20 let črvih duš” opraviči in da se objavijo moje pismo……..znanost je iskanje Resnice.
Lep Dan Šorli
op. Sračko je svojo abrakadabro (t.j. tehtanje duš črvom) projiciral na Kvarkadabro. :lol:

Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Srečko »

srink nehaj vlačit stare stvari iz škatle, jaz ne vem, kje sploh to najdeš in kako se ti da s tem ukvarjat.....
nisi odgovoru na niti eno moje vprašanje, ker NISI ZNAL. to je resnica srink, ki jo sedaj ti spet zavijš neke pretekle zgodbe, ki so brez zveze. Pa kaj nisi vprašu Sašota Dolenca, on bi ti dal odgovor na kakšno vprašanje, pa bi ti tako malo bolj pametno izpadu. Sašo je expert fizke, za njega pravijo, da je "trained physicist", a razumeš srink kaj to pomen....on je "treniran fizik", on bi lahko bil tvoj "osebni trener fizike" :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a shrink »

Ha, ha, ha, saj vem(o), da bi rad, da bi pozabil(i), ampak dokler bom(o) na tem forumu forumaši, ki te poznajo od vsega začetka vsajanja na Kvarkadabri, te bom(o) vedno znova spominjal(i) na tvoj šarlatanski pedigree. :lol:

In nikar se ne sprenevedaj, Sračko: pred 10 leti sem ti izčrpno odgovarjal, ker pa ni pomagalo in še vedno trosiš iste šarlatanske cvetke, se ti le še posmehujem, ker si pač "treniran" tehtalec črvjih duš. :lol:

Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Srečko »

srink življenje ima 3 komponente:

3D materija
4D - n-1 D Hilbertovi prostori, ki so tudi določen tip energije, za katero sem jaz izmeril, da ma minimalno maso
nD Hilbertov prostor - čista zavest - Brahman - Zavestni opazovalec izvira od tu

beri tukaj :D
https://www.neuroquantology.com/index.p ... /view/1020

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Roman »

Srečko napisal/-a:
11.3.2018 12:15
čista zavest - Brahman
Napačnim učiteljem zaupaš.

Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Srečko »

gremo naprej, začenjam sklop vprašanj na temo masa in Higgs, dragi slovenski fiziki.

PRVO VPRAŠANJE HIGGS:

Higgsovo polje da 1% mase protona, kajti ne reagira z gluoni, ki predstavljajo 99% energije, se pravi mase protona.
Kakšna je razlika med maso protona, ki jo da Higgsovo polje in maso protona, ki ima izor v njegovi energiji ?
A gre tu mogoče za dve različni masi ? :roll:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a shrink »

Nč, na bo, Sračko:
shrink napisal/-a:
10.3.2018 19:38
Ha, ha, ha, saj vem(o), da bi rad, da bi pozabil(i), ampak dokler bom(o) na tem forumu forumaši, ki te poznajo od vsega začetka vsajanja na Kvarkadabri, te bom(o) vedno znova spominjal(i) na tvoj šarlatanski pedigree. :lol:

In nikar se ne sprenevedaj, Sračko: pred 10 leti sem ti izčrpno odgovarjal, ker pa ni pomagalo in še vedno trosiš iste šarlatanske cvetke, se ti le še posmehujem, ker si pač "treniran" tehtalec črvjih duš. :lol:

Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Srečko »

PITANJE SRINK; ODGOVOR NA PITANJE !

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a vojko »

Srečko napisal/-a:
16.3.2018 23:15
PITANJE SRINK;
Kakšno 'pitanje', Sračko? Pitanje* puranov ali gosk? :lol: :lol: :lol:
++++++++++++++++++++++
FRAN:
*pítati -am nedov. (ī)
1. hraniti z dajanjem hrane v usta: pitati bolnika; do drugega leta otroka še pitajo / čebele pitajo ličinke; vrana pita mladiče
// ekspr. hraniti, dajati jesti: pitajo nas s samimi ribami; konje kar naprej pitajo s sladkorjem; sedi v fotelju in se pita s čokoladnimi bonboni / zdravnik nas pita s tabletami nam daje velike količine tablet
2. načrtno krmiti žival, da bi se zredila: pitati gos, govedo; svinje pitati z žirom
3. ekspr., z oslabljenim pomenom izraža, da je kdo v veliki meri deležen dejanja, kot ga določa samostalnik: nehajte nas pitati s pridigami / pitati koga s psovkami / pita nas z lepimi besedami, obljubami / ta časopis pita bralce z lažmi iz določenih namenov objavlja neresnične, izmišljene, zmotne stvari
● ekspr. pitati koga z beračem zmerjati; ekspr. misliš, da te bomo s pečenimi piškami pitali hranili s samimi izbranimi jedmi
♦ agr. pitati prašiča za mast, meso zaradi pridobivanja masti, mesa; čeb. pitati čebele krmiti
pítan -a -o:
pitani kopuni, prašiči;
:lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a shrink »

Za pitanje se obrni na Perutnino v svojem domačem kraju, Sračko. :lol:

Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Srečko »

srink pustimo prašičjerejo in piščance. gremo na FIZIKO:

PRVO VPRAŠANJE HIGGS:

Higgsovo polje da 1% mase protona, kajti ne reagira z gluoni, ki predstavljajo 99% energije, se pravi mase protona.
Kakšna je razlika med maso protona, ki jo da Higgsovo polje in maso protona, ki ima izor v njegovi energiji ?
A gre tu mogoče za dve različni masi ? :roll:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a shrink »

To ni mogoče, Sračko, saj si ti ekspert za "pitanje", "tehtanje črvjih duš" in seveda se postavi naravno vprašanje, "da li ti znanstvenici možda rade u Perutnini Ptuj?" :lol:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Roman »

Srečko napisal/-a:
25.2.2018 9:11
Zakaj klasična Specialna Teorija ne zna razložiti EFEKTA SAGNAC
Bereš angleško? V https://en.wikipedia.org/wiki/Sagnac_effect lepo piše:
The Sagnac effect has stimulated a century long debate on its meaning and interpretation, much of this debate being surprising since the effect is perfectly well understood in the context of special relativity.

Odgovori