Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Motore »

bargo napisal/-a:
1.5.2018 19:58
Pričakoval sem tvojo definicijo informacije takšno, ki bi ti pomagala v nadaljevanju zagovarjanja tvojih trditev. Tole kar si pa podal je videti cinično, kaj ne?
Ne. Podal sem primer, kaj sem pod informacijo mislil.
bargo napisal/-a:
1.5.2018 19:58
Tako je in v tej tvoji realni in materialni shrambi niso hranjene besede, ker v glavi nimaš knjižnice.
Saj nisem trdil, da so shranjene besede.
bargo napisal/-a:
1.5.2018 19:58
Verjetno res, samo te povezave, kot jih kličeš, imajo tudi sposobnost obdelovati signale naj si bodo električni, kemijski ali kakršnikoli že.
Povezave, katere gradniki so materialni.
bargo napisal/-a:
1.5.2018 19:58
No, si se že približal težavam. Vidiš?
Ne. Ko pravim, da jih beseda razporeja, seveda ne mislim dobesedno. Razporeja jih vedno nek materialen dražljaj. Kako in zakaj? Tega ne vem, pa mi tudi ni treba vedeti. Še vedno pa mi ni jasno na kakšen način beseda ustvari realnost.
bargo napisal/-a:
1.5.2018 19:58
Ne, podan je bil tudi link, samo klik te loči od zadetka in pod življenjepis najdeš med drugim še:

Janez je bil sin Zebedeja in Salome ter brat apostola Jakoba Starejšega. Skupaj z bratom in očetom se je preživljal z ribolovom na Genezareškem jezeru. Janez in Jakob sta bila najprej učenca Janeza Krstnika, potem pa ju je Jezus povabil med svoje učence. Jezus ju je zaradi vročekrvnega temperamenta imenoval tudi boanerges – gromovnika
Še vedno ne vidim relevance.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Motore napisal/-a:
1.5.2018 21:09
bargo napisal/-a:
1.5.2018 19:58
Pričakoval sem tvojo definicijo informacije takšno, ki bi ti pomagala v nadaljevanju zagovarjanja tvojih trditev. Tole kar si pa podal je videti cinično, kaj ne?
Ne. Podal sem primer, kaj sem pod informacijo mislil.
Prav vendar primer ni zgovoren, ker ne loči ravno besede od informacije, saj vsebuje še obdelovalca. Zakaj preprosto ne podaš definicije za informacijo?
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
1.5.2018 19:58
Tako je in v tej tvoji realni in materialni shrambi niso hranjene besede, ker v glavi nimaš knjižnice.
Saj nisem trdil, da so shranjene besede.
To je res, samo sporazumeva se pa z besedami, a ne? In te besede prihajajo izpod tvoje tipkovnice, na katero tipkajo tvoji prsti in ti tvoji prsti dobivajo navodila od tvojih realnih in materialnih možganov, kaj ne? :lol:
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
1.5.2018 19:58
Verjetno res, samo te povezave, kot jih kličeš, imajo tudi sposobnost obdelovati signale naj si bodo električni, kemijski ali kakršnikoli že.
Povezave, katere gradniki so materialni.
Materija, energija, realnost, model karkoli že samo da ni duh ali duša, kaj ne? :lol:
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
1.5.2018 19:58
No, si se že približal težavam. Vidiš?
Ne. Ko pravim, da jih beseda razporeja, seveda ne mislim dobesedno. Razporeja jih vedno nek materialen dražljaj. Kako in zakaj? Tega ne vem, pa mi tudi ni treba vedeti. Še vedno pa mi ni jasno na kakšen način beseda ustvari realnost.
Preberi kaj si napisal, če poenostavim tvoje sporočilo, praviš, da si len in radoveden. Spot se reži. Moral se boš odločiti in tudi kako se odločaš ne veš in ti ni treba vedeti, a ne?
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
1.5.2018 19:58
Ne, podan je bil tudi link, samo klik te loči od zadetka in pod življenjepis najdeš med drugim še:

Janez je bil sin Zebedeja in Salome ter brat apostola Jakoba Starejšega. Skupaj z bratom in očetom se je preživljal z ribolovom na Genezareškem jezeru. Janez in Jakob sta bila najprej učenca Janeza Krstnika, potem pa ju je Jezus povabil med svoje učence. Jezus ju je zaradi vročekrvnega temperamenta imenoval tudi boanerges – gromovnika
Še vedno ne vidim relevance.
Potem ti pa ne morem pomagati. Zakaj sprašuješ: "Kateri Janez?", če te pa ne zanima za katerega Janeza dejansko gre. Ej, jej, Motore. :cry:

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Motore »

bargo napisal/-a:
1.5.2018 21:52
Prav vendar primer ni zgovoren, ker ne loči ravno besede od informacije, saj vsebuje še obdelovalca. Zakaj preprosto ne podaš definicije za informacijo?
Meni se zdi dovolj zgovoren. Tudi dovolj nazorno loči besedo od informacije. Lahko pa mi poveš kje te razlikovanje bega.
bargo napisal/-a:
1.5.2018 21:52
To je res, samo sporazumeva se pa z besedami, a ne? In te besede prihajajo izpod tvoje tipkovnice, na katero tipkajo tvoji prsti in ti tvoji prsti dobivajo navodila od tvojih realnih in materialnih možganov, kaj ne?
Ja. In?
bargo napisal/-a:
1.5.2018 21:52
Materija, energija, realnost, model karkoli že samo da ni duh ali duša, kaj ne?
Materija ni duša. Verjamem, da v tvojem alternativnem svetu lahko imata materija in duša isti pomen. V tem, to ni tako.
bargo napisal/-a:
1.5.2018 21:52
Preberi kaj si napisal,
Sem, pa mi ne bi bilo treba ker vem kaj pišem. Torej, še enkrat: kako beseda USTVARI realnost?
bargo napisal/-a:
1.5.2018 21:52
če poenostavim tvoje sporočilo, praviš, da si len in radoveden
No ne eno in drugo ne moreš razbrati iz napisanega.
bargo napisal/-a:
1.5.2018 21:52
Spot se reži.

Maček se reži? Komu ali čemu? Zakaj to večkrat omenjaš?
bargo napisal/-a:
1.5.2018 21:52
Moral se boš odločiti in tudi kako se odločaš ne veš in ti ni treba vedeti, a ne?
Kaj se bom moral odločiti? Na drugi del povedi pa odgovarjam z da.
bargo napisal/-a:
1.5.2018 21:52
Potem ti pa ne morem pomagati. Zakaj sprašuješ: "Kateri Janez?", če te pa ne zanima za katerega Janeza dejansko gre. Ej, jej, Motore.
To si napisal:
bargo napisal/-a:
30.4.2018 15:03
Vidiš, ko začneš misliti tisto česar še včeraj nisi mogel misliti je v začetku tega novega mišljenja beseda! Ta Janez je bil res nabrit.
Hotel sem ugotoviti, zakaj si dodal zadnji stavek. Očitno mi ne bo uspelo.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Motore napisal/-a:
1.5.2018 22:13
bargo napisal/-a:
1.5.2018 21:52
Prav vendar primer ni zgovoren, ker ne loči ravno besede od informacije, saj vsebuje še obdelovalca. Zakaj preprosto ne podaš definicije za informacijo?
Meni se zdi dovolj zgovoren. Tudi dovolj nazorno loči besedo od informacije. Lahko pa mi poveš kje te razlikovanje bega.
Saj sem ti že povedal. Površno bereš ali pa mogoče brez očal. :roll:
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
1.5.2018 21:52
To je res, samo sporazumeva se pa z besedami, a ne? In te besede prihajajo izpod tvoje tipkovnice, na katero tipkajo tvoji prsti in ti tvoji prsti dobivajo navodila od tvojih realnih in materialnih možganov, kaj ne?
Ja. In?
Ja, ni besed v tvojih možganih, kjer tvoji možgani niso knjižnica, saj to sva že vzela! :roll:
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
1.5.2018 21:52
Materija, energija, realnost, model karkoli že samo da ni duh ali duša, kaj ne?
Materija ni duša. Verjamem, da v tvojem alternativnem svetu lahko imata materija in duša isti pomen. V tem, to ni tako.
Veš, sedaj si me še prepričal da verjameš. Povej, kakšen pa naj bi bil ta moj alternativni svet? Poglejva kaj pomeni alternativno:

alternatíva -e ž (i) položaj, ko se je treba odločiti med dvema možnostma, od katerih ena izključuje drugo: biti, stati pred alternativo;
znajti se pred alternativo; gospodarska alternativa // ena od dveh
izključujočih se možnosti: miroljubno mednarodno sodelovanje je alternativa vojni

Kako si sploh predstavljaš alternativni svet k tvojemu svetu, pri čemer domnevam, da verjameš v objektivno realnost?
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
1.5.2018 21:52
Preberi kaj si napisal,
Sem, pa mi ne bi bilo treba ker vem kaj pišem. Torej, še enkrat: kako beseda USTVARI realnost?
Motore: Ko pravim, da jih beseda razporeja, seveda ne mislim dobesedno. Razporeja jih vedno nek materialen dražljaj. Kako in zakaj? Tega ne vem, pa mi tudi ni treba vedeti. Še vedno pa mi ni jasno na kakšen način beseda ustvari realnost.

Bargo: Preberi kaj si napisal, če poenostavim tvoje sporočilo, praviš, da si len in radoveden. Spot se reži. Moral se boš odločiti in tudi kako se odločaš ne veš in ti ni treba vedeti, a ne?


Preprosto, bolj preprosto kot si sploh lahko predstavljaš tako preprosto, ko je tvoje tipkanje, ki ga kontrolirajo materialni in realni možgani, da bi ustvarili besede in sporočili informacijo drugim materialnim in realnim možganom, ki pa gledajo in se še samo čudijo.
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
1.5.2018 21:52
če poenostavim tvoje sporočilo, praviš, da si len in radoveden
No ne eno in drugo ne moreš razbrati iz napisanega.
Če pa je že razbrano torej je še kako mogoče. :lol:
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
1.5.2018 21:52
Spot se reži.

Maček se reži? Komu ali čemu? Zakaj to večkrat omenjaš?

Pravi, da tudi zanj velja, da je radoveden in len, kar je razlog njegovega tokratnega smeha.
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
1.5.2018 21:52
Moral se boš odločiti in tudi kako se odločaš ne veš in ti ni treba vedeti, a ne?
Kaj se bom moral odločiti? Na drugi del povedi pa odgovarjam z da.
Ja, radovednost in lenoba hkrati ti ne bosta uresničila želje, ki jo izkazuješ. Torej, odpovedati se boš moral lenobi ali pa želji. Kaj torej bo?
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
1.5.2018 21:52
Potem ti pa ne morem pomagati. Zakaj sprašuješ: "Kateri Janez?", če te pa ne zanima za katerega Janeza dejansko gre. Ej, jej, Motore.
To si napisal:
bargo napisal/-a:
30.4.2018 15:03
Vidiš, ko začneš misliti tisto česar še včeraj nisi mogel misliti je v začetku tega novega mišljenja beseda! Ta Janez je bil res nabrit.
Hotel sem ugotoviti, zakaj si dodal zadnji stavek. Očitno mi ne bo uspelo.
Aja, in tvoja strategija je bila takšna:

Bargo: Ta Janez je bil res nabrit.
Motore: Kateri Janez?
Bargo: Tale Janez Evangelist sin Zebedeja in Salome ter brat apostola Jakoba Starejšega. Mimogrede, vidiš, tudi ta Janez ima razlago za svoj obstoj podobno kot Motore. :wink:
Motore: Ok. To je bil naključen pripis torej, ker povezave ne najdem?
Bargo: Ne, podan je bil tudi link, samo klik te loči od zadetka in pod življenjepis najdeš med drugim še: ...

Semantika pa taka! Iščeš povezavo kako se je pojavil JANEZ, sprašuješ pa po nabritem Janezu in ko ne najdeš povezave razglašaš naključje! Ej, jej, Motore, to še dobra šala ni čeprav ... :lol:

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Motore »

bargo napisal/-a:
1.5.2018 23:08
Saj sem ti že povedal. Površno bereš ali pa mogoče brez očal.
Berem že, vendar ne razumem, kako, da v tem primeru ne ločiš besede od informacije. Obdelovalec informaciji/pomenu (zvezdi) da neko oznako (besedo). Zvezde (informacije/pomena) obdelovalec ni ustvaril.
bargo napisal/-a:
1.5.2018 23:08
Ja, ni besed v tvojih možganih, kjer tvoji možgani niso knjižnica, saj to sva že vzela!
Ja, sprašujem se zakaj to ponavljaš, ko pa sem se že prvič strinjal.
bargo napisal/-a:
1.5.2018 23:08
Preprosto, bolj preprosto kot si sploh lahko predstavljaš tako preprosto, ko je tvoje tipkanje, ki ga kontrolirajo materialni in realni možgani, da bi ustvarili besede in sporočili informacijo drugim materialnim in realnim možganom, ki pa gledajo in se še samo čudijo.
Kaj je preprosto? Kateri možgani se čudijo? Tvoji?
bargo napisal/-a:
1.5.2018 23:08
Če pa je že razbrano torej je še kako mogoče.
No če si nekaj izmisliš, da pravim, je to tvoja pravica. Moja pa je, da povem, da tega ne pravim.
bargo napisal/-a:
1.5.2018 23:08
Pravi, da tudi zanj velja, da je radoveden in len, kar je razlog njegovega tokratnega smeha.
Tvoj maček govori? Zanimivo.
bargo napisal/-a:
1.5.2018 23:08
Ja, radovednost in lenoba hkrati ti ne bosta uresničila želje, ki jo izkazuješ. Torej, odpovedati se boš moral lenobi ali pa želji. Kaj torej bo?
No na podlagi lastnosti, ki naj bi jih po tvojem mnenju jaz imel, ti pač ne morem dati odgovora. Lahko si ga pa izmislim: fsdafsafew
bargo napisal/-a:
1.5.2018 23:08
Semantika pa taka! Iščeš povezavo kako se je pojavil JANEZ, sprašuješ pa po nabritem Janezu in ko ne najdeš povezave razglašaš naključje!
Pač nisem razumel zakaj si napisal "Ta Janez bil res nabrit". Vprašal sem te kateri Janez je to, da vidim če bom iz njegovega opisa, uspel dobiti smiselno povezavo med "Vidiš, ko začneš misliti tisto česar še včeraj nisi mogel misliti je v začetku tega novega mišljenja beseda!" in "Ta Janez je bil res nabrit". Ker mi te povezave ni uspelo najti, sem sklepal, da je to spet neke vrste mašilo kot "Spot se reži". Še enkrat sem napisal, da ne vidim relevance med "Vidiš, ko začneš misliti tisto česar še včeraj nisi mogel misliti je v začetku tega novega mišljenja beseda!", "Ta Janez je bil res nabrit" in opisom Janeza. Še vedno upam, da mi lahko to razložiš.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Motore napisal/-a:
1.5.2018 23:45
bargo napisal/-a:
1.5.2018 23:08
Semantika pa taka! Iščeš povezavo kako se je pojavil JANEZ, sprašuješ pa po nabritem Janezu in ko ne najdeš povezave razglašaš naključje!
Pač nisem razumel zakaj si napisal "Ta Janez bil res nabrit". Vprašal sem te kateri Janez je to, da vidim če bom iz njegovega opisa, uspel dobiti smiselno povezavo med "Vidiš, ko začneš misliti tisto česar še včeraj nisi mogel misliti je v začetku tega novega mišljenja beseda!" in "Ta Janez je bil res nabrit". Ker mi te povezave ni uspelo najti, sem sklepal, da je to spet neke vrste mašilo kot "Spot se reži". Še enkrat sem napisal, da ne vidim relevance med "Vidiš, ko začneš misliti tisto česar še včeraj nisi mogel misliti je v začetku tega novega mišljenja beseda!", "Ta Janez je bil res nabrit" in opisom Janeza. Še vedno upam, da mi lahko to razložiš.
Nič hudega, tudi jaz največkrat ne razumem tako, da ...

Na dolgo in široko si to napisal. Roman bi dejal, da je upanje prazno in imel bi verjetno prav. Na tistem podanem linku na začetku in ne v začetku, kar je informacija za Vojka, piše:

Za druge pomene glej Sveti Janez (razločitev).

Janez (tudi Janez Evangelist, saj velja za pisca Evangelija po Janezu, in Janez Teolog, zlasti v pravoslavju), eden od dvanajstih Jezusovih apostolov, * ?, † 101?, Efez, današnja Turčija

Torej, poglej, spet izkazuješ radovednost vendar ne klikaš na linke "Evangelij po Janezu", ki bi te pripeljali do cilja, ki si ga tako želiš doseči. No, mi je v zadovoljstvo, da ponovim še enkrat:

Janez: V začetku je bila Beseda in Beseda je bila pri Bogu in Beseda je bila Bog. 2 Ta je bila v začetku pri Bogu. 3 Vse je nastalo po njej in brez nje ni nastalo nič, kar je nastalo. 4 V njej je bilo življenje in življenje je bilo luč ljudi. 5 In luč sveti v temi, a tema je ni sprejela. ...

mogoče ti bo pa le pomagalo naprej v tvoji želji.

Ribica Čudeži in znanost
Šala (ki pa je očitno meso postala. :D ): Kaj je materija? Nimam pojma. Kaj je pojem? Ni materija. Če ni materija potem je duh. Kaj je duh? <Nimam pojma| Ni materija>.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Motore napisal/-a:
1.5.2018 23:45
bargo napisal/-a:
1.5.2018 23:08
Saj sem ti že povedal. Površno bereš ali pa mogoče brez očal.
Berem že, vendar ne razumem, kako, da v tem primeru ne ločiš besede od informacije.
Pa saj ne gre za to, da bi ti moral razumeti KAKO Jaz ne razumem/ločim besede od informacije temveč zato, da TI podaš definicijo informacije in definicijo besede tako, da bo vidna razlika. Veš, tako gre v našem "alternativnem" svetu, začne se z definicijami.
Motore napisal/-a: Obdelovalec informaciji/pomenu (zvezdi) da neko oznako (besedo). Zvezde (informacije/pomena) obdelovalec ni ustvaril.
No bodi tako vendar ta obdelovalec je tudi informacija, ki je dobila neko oznako (besedo)? Od koga pa je dobila ta informacija oznako te potem sprašujem? :roll:
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
1.5.2018 23:08
Ja, ni besed v tvojih možganih, kjer tvoji možgani niso knjižnica, saj to sva že vzela!
Ja, sprašujem se zakaj to ponavljaš, ko pa sem se že prvič strinjal.
Zato, ker strinjanje ne pomaga, ne podaš definicije in mogoče si si vmes že premisli. Kvantne fluktuacije niso kar tako. :lol:
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
1.5.2018 23:08
Preprosto, bolj preprosto kot si sploh lahko predstavljaš tako preprosto, ko je tvoje tipkanje, ki ga kontrolirajo materialni in realni možgani, da bi ustvarili besede in sporočili informacijo drugim materialnim in realnim možganom, ki pa gledajo in se še samo čudijo.
Kaj je preprosto? Kateri možgani se čudijo? Tvoji?
Moji ja! :lol: Povej sedaj ti kdo je to oznako "čudenja" dal mojim možganom, tvojim možgani ali moji možgani?
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
1.5.2018 23:08
Če pa je že razbrano torej je še kako mogoče.
No če si nekaj izmisliš, da pravim, je to tvoja pravica. Moja pa je, da povem, da tega ne pravim.
Saj nisi TI napisal, da si len in radoveden, JAZ sem to razbral iz tvojih dejanj.

Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
1.5.2018 23:08
Pravi, da tudi zanj velja, da je radoveden in len, kar je razlog njegovega tokratnega smeha.
Tvoj maček govori? Zanimivo.
Ja, če tvoj ne, moraš najti takega, veš je resnično zanimivo. :lol:
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
1.5.2018 23:08
Ja, radovednost in lenoba hkrati ti ne bosta uresničila želje, ki jo izkazuješ. Torej, odpovedati se boš moral lenobi ali pa želji. Kaj torej bo?
No na podlagi lastnosti, ki naj bi jih po tvojem mnenju jaz imel, ti pač ne morem dati odgovora. Lahko si ga pa izmislim: fsdafsafew
Ne tako na splošno, samo v tem primeru. Ni si potrebno izmišljevati česarkoli, preprosto napiši definicije, če seveda želiš. Svobodna volja pa to. :wink:

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Motore »

bargo napisal/-a:
2.5.2018 0:02
Torej, poglej, spet izkazuješ radovednost vendar ne klikaš na linke "Evangelij po Janezu", ki bi te pripeljali do cilja, ki si ga tako želiš doseči. No, mi je v zadovoljstvo, da ponovim še enk
Hvala za obrazložitev, čeprav mislim, da bi tebi vzelo veliko manj časa napisat dva stavka več zraven "Ta Janez je bil res nabrit", kot pa meni ugotoviti o katerem Janezu je govora in iskati po njegovem celem evangeliju tisti odlomek, ki govori o besedi.
bargo napisal/-a:
2.5.2018 0:19
Pa saj ne gre za to, da bi ti moral razumeti KAKO Jaz ne razumem/ločim besede od informacije temveč zato, da TI podaš definicijo informacije in definicijo besede tako, da bo vidna razlika. Veš, tako gre v našem "alternativnem" svetu, začne se z definicijami.
Če ti ne vidiš razlike, ne pomeni, da razlika ni vidna. Kakorkoli, informacija oz. informacije so v tem primeru oblika, svetlost, toplota, ... naše zvezde. To prenašajo fotoni. Take vrste informacije sem imel v mislih, ne besednih informacij, ki jih izmenjujemo ljudje med seboj.
bargo napisal/-a:
2.5.2018 0:19
No bodi tako vendar ta obdelovalec je tudi informacija, ki je dobila neko oznako (besedo)? Od koga pa je dobila ta informacija oznako te potem sprašujem? :roll:
Katero oznako? Ime? To je dobila od staršev, ali drugih obdelovalcev, ali samega sebe... Človek? To je dobila iz fotonov, pritiska, ...
bargo napisal/-a:
2.5.2018 0:19
Zato, ker strinjanje ne pomaga, ne podaš definicije in mogoče si si vmes že premisli.
Definicije, da besede niso v mojih možganih? Ali govoriva še vedno o definiciji informacije?
bargo napisal/-a:
2.5.2018 0:19
Povej sedaj ti kdo je to oznako "čudenja" dal mojim možganom, tvojim možgani ali moji možgani?
Tvoji.
bargo napisal/-a:
2.5.2018 0:19
Saj nisi TI napisal, da si len in radoveden, JAZ sem to razbral iz tvojih dejanj.
Iz teh besed si to razbral:
Ne. Ko pravim, da jih beseda razporeja, seveda ne mislim dobesedno. Razporeja jih vedno nek materialen dražljaj. Kako in zakaj? Tega ne vem, pa mi tudi ni treba vedeti. Še vedno pa mi ni jasno na kakšen način beseda ustvari realnost.
Kako ti je to uspelo?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Motore napisal/-a:
2.5.2018 1:01
bargo napisal/-a:
2.5.2018 0:02
Torej, poglej, spet izkazuješ radovednost vendar ne klikaš na linke "Evangelij po Janezu", ki bi te pripeljali do cilja, ki si ga tako želiš doseči. No, mi je v zadovoljstvo, da ponovim še enk
Hvala za obrazložitev, čeprav mislim, da bi tebi vzelo veliko manj časa napisat dva stavka več zraven "Ta Janez je bil res nabrit", kot pa meni ugotoviti o katerem Janezu je govora in iskati po njegovem celem evangeliju tisti odlomek, ki govori o besedi.
Prosim, ni zakaj Motore. Razmisli, kaj si se naučil iz tega "semantičnega" zapleta, če kaj. :wink:
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
2.5.2018 0:19
Pa saj ne gre za to, da bi ti moral razumeti KAKO Jaz ne razumem/ločim besede od informacije temveč zato, da TI podaš definicijo informacije in definicijo besede tako, da bo vidna razlika. Veš, tako gre v našem "alternativnem" svetu, začne se z definicijami.
Če ti ne vidiš razlike, ne pomeni, da razlika ni vidna.
Vsekakor. Zato pa so različni svetovi in zato je beseda, ki jih lahko spoji. :wink:
Motore napisal/-a: Kakorkoli, informacija oz. informacije so v tem primeru oblika, svetlost, toplota, ... naše zvezde. To prenašajo fotoni. Take vrste informacije sem imel v mislih, ne besednih informacij, ki jih izmenjujemo ljudje med seboj.
Ja, si znam predstavljati, samo s tem pač ne moreva priti dalje.
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
2.5.2018 0:19
No bodi tako vendar ta obdelovalec je tudi informacija, ki je dobila neko oznako (besedo)? Od koga pa je dobila ta informacija oznako te potem sprašujem?
Katero oznako? Ime? To je dobila od staršev, ali drugih obdelovalcev, ali samega sebe... Človek? To je dobila iz fotonov, pritiska, ...
Ti si sestavljen iz povsem enakih delov, atomov, ki sestavljajo tudi vse ostale strukture. Vendar v strukturi se skriva informacija, ki še nima besede v našem svetu velja pa tudi, da za vsako strukturo lahko obstaja beseda. Nekako je mogoče reči, da je informacija vse kar je, a ne? Celo materija brez informacije ne bi obstajala in tudi iz energije brez informacije se ne more ničesar ustvariti, kaj ne ? :roll:
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
2.5.2018 0:19
Zato, ker strinjanje ne pomaga, ne podaš definicije in mogoče si si vmes že premisli.
Definicije, da besede niso v mojih možganih? Ali govoriva še vedno o definiciji informacije?
Seveda, o definiciji informacije.
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
2.5.2018 0:19
Povej sedaj ti kdo je to oznako "čudenja" dal mojim možganom, tvojim možgani ali moji možgani?
Tvoji.
Tako je, moje možgane je tvoja beseda/informacija postavila v stanje čudenja. KAKO je to mogoče? :roll:
Pri čemer lahko celo zaznaš moje čudenje (empatija!), če se potrudiš.
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
2.5.2018 0:19
Saj nisi TI napisal, da si len in radoveden, JAZ sem to razbral iz tvojih dejanj.
Iz teh besed si to razbral:
Ne. Ko pravim, da jih beseda razporeja, seveda ne mislim dobesedno. Razporeja jih vedno nek materialen dražljaj. Kako in zakaj? Tega ne vem, pa mi tudi ni treba vedeti. Še vedno pa mi ni jasno na kakšen način beseda ustvari realnost.
Kako ti je to uspelo?
Z domišljijo in ta je neomejena. :lol: Glede besed, ki ustvarjajo realnost, pa vprašaj kakšnega novinarja, duhovnika, profesorja, borznika,..., je cela vrsta poklicev, ki se s tem preživljajo. Ja, pa še volitve bodo, spremljal kampanije in boš videl kako dobri časi so pred nami!

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Motore »

bargo napisal/-a:
2.5.2018 2:23
Prosim, ni zakaj Motore. Razmisli, kaj si se naučil iz tega "semantičnega" zapleta, če kaj.
Da naslednjič, ko boš koga omenil, ki se reži, je nabrit, itd. bom to raje ignoriral.
bargo napisal/-a:
2.5.2018 2:23
Ja, si znam predstavljati, samo s tem pač ne moreva priti dalje.
Škoda.
bargo napisal/-a:
2.5.2018 2:23
Vendar v strukturi se skriva informacija, ki še nima besede v našem svetu velja pa tudi, da za vsako strukturo lahko obstaja beseda.
Vsaki stvari lahko dodamo oznako seveda, tako je lažje o tej stvari kaj povedat, o njej misliti. Za obstoj te stvari pa ni nujna beseda.
bargo napisal/-a:
2.5.2018 2:23
Nekako je mogoče reči, da je informacija vse kar je, a ne? Celo materija brez informacije ne bi obstajala in tudi iz energije brez informacije se ne more ničesar ustvariti, kaj ne ?
Hmm materija je pogoj za informacijo, brez nje informacija ne bi obstajala (vsaj po dosedanjih spoznanjih, razen če ima Lawrence Krauss prav glede niča, potem bi se dalo diskutirati). Tako kot zavest ne obstaja brez možganov.
bargo napisal/-a:
2.5.2018 2:23
Tako je, moje možgane je tvoja beseda/informacija postavila v stanje čudenja. KAKO je to mogoče?
Tvoji možgani so dali oznako temu procesu. Proces je seveda materialen, povzročen iz mojih materialnih procesov. Kako se točno to zgodi še ne vemo, kar ni nič takega (ali pa vemo, nisem namreč bral novih raziskav na tem področju). Veliko stvari še ne vemo.
bargo napisal/-a:
2.5.2018 2:23
Pri čemer lahko celo zaznaš moje čudenje (empatija!), če se potrudiš.
Žal tega ne morem.
bargo napisal/-a:
2.5.2018 2:23
Z domišljijo in ta je neomejena.
Torej si si izmislil stvari, ki jih ni bilo mogoče razbrati. Ne pozabi, domišljija ne more biti neomejena.
bargo napisal/-a:
2.5.2018 2:23
Glede besed, ki ustvarjajo realnost, pa vprašaj kakšnega novinarja, duhovnika, profesorja, borznika,..., je cela vrsta poklicev, ki se s tem preživljajo.
Pomen besed preko povsem fizičnih procesov vpliva na ljudi in ti lahko zopet preko fizičnih procesov vplivajo na realnost. Ne pozabi beseda brez pomena: fdsfhdsafe ne bo ustvarila ničesar. Torej beseda ustvarja realnost samo, če se izražaš pesniško.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Motore napisal/-a:
2.5.2018 9:14
bargo napisal/-a:
2.5.2018 2:23
Prosim, ni zakaj Motore. Razmisli, kaj si se naučil iz tega "semantičnega" zapleta, če kaj.
Da naslednjič, ko boš koga omenil, ki se reži, je nabrit, itd. bom to raje ignoriral.
Tudi prav. Radovednost lahko lažje potešiš le, če postaviš prava vprašanja.


Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
2.5.2018 2:23
Vendar v strukturi se skriva informacija, ki še nima besede v našem svetu velja pa tudi, da za vsako strukturo lahko obstaja beseda.
Vsaki stvari lahko dodamo oznako seveda, tako je lažje o tej stvari kaj povedat, o njej misliti.
Torej, je oznak vsaj toliko kot je stvari. Koliko materije porabimo za označevanje in koliko jo je porabljene za stvari, ki jih označujemo?

Motore napisal/-a: Za obstoj te stvari pa ni nujna beseda.
Nekaj kar obstaja brez da mi vemo za obstoj, torej ni zaznane povezave med nami in stvarjo, kar pomeni, da še ne obstaja beseda v našem svetu, bo prišlo v naš svet samo z besedo, a ne? Beseda je dokaz za prehajanje med dejanskostjo in realnostjo.
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
2.5.2018 2:23
Nekako je mogoče reči, da je informacija vse kar je, a ne? Celo materija brez informacije ne bi obstajala in tudi iz energije brez informacije se ne more ničesar ustvariti, kaj ne ?
Hmm materija je pogoj za informacijo, brez nje informacija ne bi obstajala (vsaj po dosedanjih spoznanjih, razen če ima Lawrence Krauss prav glede niča, potem bi se dalo diskutirati).
Od kot si Kraussa potegnil? In kaj bi imel Kraussa prav? Drugače pa, če verjameš da so kvantne fluktuacije niča, ki jih opiše informacija, vzrok za nastanek vsega kar je, sta materija in informacija iz začetka vsaj enakovredni, a ne? Obe sta v začetku in ne na začetku, Vojko, slediš?!
Motore napisal/-a: Tako kot zavest ne obstaja brez možganov.
Tega ne veš, tega nihče ne ve, je še huje, zavesti ne znamo niti ustrezno opredeliti. Če kaj, je naše dojemanje zavesti povezano z življenjem, saj zaenkrat nismo opazili nobenega pojava, kjer bi se lastnosti zavesti pojavile v ne-živi snovi.
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
2.5.2018 2:23
Tako je, moje možgane je tvoja beseda/informacija postavila v stanje čudenja. KAKO je to mogoče?
Tvoji možgani so dali oznako temu procesu. Proces je seveda materialen, povzročen iz mojih materialnih procesov.
Materija povzroča sama sebi. Implicitno materija vsebuje informacije po katerih se dogaja povzročanje. PAZI sedaj, ker je vzročno-posledično in dojemljivo tako pride, da materija sama iz sebe prepoznava informacije.
Motore napisal/-a: Kako se točno to zgodi še ne vemo, kar ni nič takega (ali pa vemo, nisem namreč bral novih raziskav na tem področju). Veliko stvari še ne vemo.
Tako ja, veliko več stvari je, ki jih ne vemo. Pride celo tako, da z novim spoznanjem vemo manj kot smo vedeli pred tem.

Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
2.5.2018 2:23
Pri čemer lahko celo zaznaš moje čudenje (empatija!), če se potrudiš.
Žal tega ne morem.
Lahko lahko, če le želiš.
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
2.5.2018 2:23
Z domišljijo in ta je neomejena.
Torej si si izmislil stvari, ki jih ni bilo mogoče razbrati. Ne pozabi, domišljija ne more biti neomejena.
Izmislek je bil povzročen s tvojimi besedami, torej ni naključen in veš kaj, celoten proces izmišljanja je precej star in velikokrat preverjen preden je se začel spet izboljševati v moji materiji. :lol:
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
2.5.2018 2:23
Glede besed, ki ustvarjajo realnost, pa vprašaj kakšnega novinarja, duhovnika, profesorja, borznika,..., je cela vrsta poklicev, ki se s tem preživljajo.
Pomen besed preko povsem fizičnih procesov vpliva na ljudi in ti lahko zopet preko fizičnih procesov vplivajo na realnost.
Pomen so materialni procesi in besede so kazalci na materialne procese in ljudje so materialne strukture v katerih tečejo specifični materialni procesi in ljudje ustvarjamo svojo realnost, nek specifičen svet, ki ga s pomočjo besed usklajujemo med seboj in če tako ter preoblikujeva tvoj stavek dobiva:

Motore (prirejeno): Materialni procesi preko povsem materialnih procesov vplivajo na materialne strukture in te lahko zopet preko materialnih procesov vplivajo na realnost.

Kako pride realnost? Od kod realnost v materiji? :roll:

Realnost je tisto kar ti je povedala mama!?

Motore napisal/-a: Ne pozabi beseda brez pomena: fdsfhdsafe ne bo ustvarila ničesar.
Narobe, sama beseda je že ustvarila "motnjo" tako v tebi, kot na forumu. Motnja v tebi se bo mogoče "potopila", izvenela, tisti tvoji elektroni, ki so potrebni za besedo, pa bodo prav zaradi te motnje ujeti še dolgo časa. :lol:
Motore napisal/-a: Torej beseda ustvarja realnost samo, če se izražaš pesniško.
hm. Beseda ustvarja realnost povsem tehnično, ker z vedenjem (beseda!) pride tehnologija, ki transformira staro realnost na novo realnost! 8)
Človek bi dejal, da je transformacija opravljena in tej transformaciji je človek lastna vrednost. :roll:

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Motore »

bargo napisal/-a:
2.5.2018 16:05
Torej, je oznak vsaj toliko kot je stvari.
Mogoče je še ogromno neodkritih stvari , ki jim oznak še nismo dali. Torej pravilno bi bilo: Oznak je verjetno toliko (ker ne vemo, če smo vsaki stvari, ki smo jo videli dali tudi oznako), kolikor smo odkrili stvari.
bargo napisal/-a:
2.5.2018 16:05
Koliko materije porabimo za označevanje in koliko jo je porabljene za stvari, ki jih označujemo?
Nimam pojma, koliko materije je potrebno za eno besedo imeti v spominu.
bargo napisal/-a:
2.5.2018 16:05
Nekaj kar obstaja brez da mi vemo za obstoj, torej ni zaznane povezave med nami in stvarjo, kar pomeni, da še ne obstaja beseda v našem svetu, bo prišlo v naš svet samo z besedo, a ne?
Ne, v našem svetu (tukaj mislim celotno naše vesolje) je že. Ni važno ali dodelimo mi tej stvari oznako ali ne.
bargo napisal/-a:
2.5.2018 16:05
Beseda je dokaz za prehajanje med dejanskostjo in realnostjo.
Kaj naj bi to pomenilo? Kakšna je razlika med realnostjo in dejanskostjo?
reálnost -i ž (ȃ) 1. resničnost, stvarnost
dejánskost -i ž (ȃ) knjiž. resničnost, stvarnost
bargo napisal/-a:
2.5.2018 16:05
Drugače pa, če verjameš da so kvantne fluktuacije niča, ki jih opiše informacija, vzrok za nastanek vsega kar je, sta materija in informacija iz začetka vsaj enakovredni, a ne?
Tega ne verjamem, ker ne vem. Informacije ne morejo priti pred tem kar informacijo ustvari.
bargo napisal/-a:
2.5.2018 16:05
Od kot si Kraussa potegnil? In kaj bi imel Kraussa prav?
O tem kdaj drugič, trenutno ni čas za to.
bargo napisal/-a:
2.5.2018 16:05
Tega ne veš, tega nihče ne ve, je še huje, zavesti ne znamo niti ustrezno opredeliti.
Zavesti ni potrebno opredeliti, da to veš. Če povzamem Romana: če te nekdo udari z gorjačo po glavi boš zavest izgubil.
bargo napisal/-a:
2.5.2018 16:05
Če kaj, je naše dojemanje zavesti povezano z življenjem, saj zaenkrat nismo opazili nobenega pojava, kjer bi se lastnosti zavesti pojavile v ne-živi snovi.
Tako je in do takrat, ko bomo zavest opazili obstajati brez materije, se lahko naprej pogovarjamo, do takrat bom predpostavil, da zavest nujno potrebuje materijo za obstoj (živo ali ne-živo). Breme je na tvoji strani.
bargo napisal/-a:
2.5.2018 16:05
Materija povzroča sama sebi.
Ko tiknem pohištvo ali ni to interakcija materije (prst) z materijo(pohištvom)? Vse interakcije se dogajajo med materijo, saj materija je vse kar je.
bargo napisal/-a:
2.5.2018 16:05
Tako ja, veliko več stvari je, ki jih ne vemo. Pride celo tako, da z novim spoznanjem vemo manj kot smo vedeli pred tem.
Vedno vemo več kot prej, le da se odpirajo vedno nova vprašanja, kar je razburljivo.
bargo napisal/-a:
2.5.2018 16:05
Lahko lahko, če le želiš.
Vera?
bargo napisal/-a:
2.5.2018 16:05
Izmislek je bil povzročen s tvojimi besedami,
Še vedno je izmislek in to tvoj, pa če še nevem koliko prelagaš krivdo na mene.
bargo napisal/-a:
2.5.2018 16:05
Materialni procesi preko povsem materialnih procesov vplivajo na materialne strukture in te lahko zopet preko materialnih procesov vplivajo na realnost.
Jap.
bargo napisal/-a:
2.5.2018 16:05
Kako pride realnost? Od kod realnost v materiji?
1. Z velikim pokom (to je trenutna slika, ki se seveda v znanosti lahko spremeni, saj znanost ni vera)
2. Materija je realnost.
bargo napisal/-a:
2.5.2018 16:05
Narobe, sama beseda je že ustvarila "motnjo" tako v tebi, kot na forumu. Motnja v tebi se bo mogoče "potopila", izvenela, tisti tvoji elektroni, ki so potrebni za besedo, pa bodo prav zaradi te motnje ujeti še dolgo časa.
Ampak to ni sama beseda ustvarila, ampak (skoraj) naključen niz znakov, katere sem moral pritisniti in so potrebovali materijo, da jih lahko oba vidiva.
bargo napisal/-a:
2.5.2018 16:05
Beseda ustvarja realnost povsem tehnično, ker z vedenjem (beseda!) pride tehnologija, ki transformira staro realnost na novo realnost!
Vedenje ni beseda. Če nekoga udarim, sem izkazal agresivno vedenje, pa vendar nisem izustil in pomislil na besedo.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Motore napisal/-a:
2.5.2018 16:46
bargo napisal/-a:
2.5.2018 16:05
Torej, je oznak vsaj toliko kot je stvari.
Mogoče je še ogromno neodkritih stvari , ki jim oznak še nismo dali. Torej pravilno bi bilo: Oznak je verjetno toliko (ker ne vemo, če smo vsaki stvari, ki smo jo videli dali tudi oznako), kolikor smo odkrili stvari.
Čeprav je to zapisano precej diplomatsko je žal napačno, ker naš jezik ni bijektivna preslikava znotraj materije.

Kdo ali kaj podeljuje oznake? Kdo ali kaj odkriva razmerja v materiji? Človek, ki je materialna struktura, ki se prav tako izgrajuje iz sebe na podlagi informacij iz DNK, kjer so geni zapisani z ACGT abecedo. Človek je informacija, ki zahteva manj kot 5GB prostora in če tako lahko vidiš, da ima ista stvar več oznak in to še v različnih notacijah in PAZI sedaj, med temi notacijami so neke preslikave/transformacije, ki pa se izvajajo v različnih strukturah.

Posledica tega dejstva je, da, če bi seveda znali, kar pa še ne znamo, bi iz nekega zaporedja 0 in 1, ki naj dejansko predstavlja človeka, poustvarili človeka, a ne?

Iz mrtve materije, informacije, bi ustvarili, kako že pravi Vojko, krono stvarstva: človeka! In ja, za stvaritev potrebujemo materijo. Linde se reži!

Videti je, da je materija izmojstrila kopiranje, ne samo, da je sposobna replicirati svojo strukturo in jo nekaj časa celo ohranjati, je mogoče videti, da obstaja neka struktura, ki je/bo sposobna poustvariti vse prepoznane strukture. :roll:
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
2.5.2018 16:05
Koliko materije porabimo za označevanje in koliko jo je porabljene za stvari, ki jih označujemo?
Nimam pojma, koliko materije je potrebno za eno besedo imeti v spominu.
Za vse besede, ki so in še bodo v nekem človeškem spominu je potrebno manj kot 5Gb informacij. Hecno ne?
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
2.5.2018 16:05
Nekaj kar obstaja brez da mi vemo za obstoj, torej ni zaznane povezave med nami in stvarjo, kar pomeni, da še ne obstaja beseda v našem svetu, bo prišlo v naš svet samo z besedo, a ne?
Ne, v našem svetu (tukaj mislim celotno naše vesolje) je že. Ni važno ali dodelimo mi tej stvari oznako ali ne.
Ne moreš misliti celotnega našega vesolja, kaj šele da bi lahko trdil, da je vse že. Motore, zberi se, sam veš, da je čas relativen in da je vesolje hudičevo veliko in se še pospešeno širi. To, kar se trenutno dogaja nekaj milijard svetlobnih let vstran od nas je tako nepredstavljivo, da ima še naša neomejena domišljija probleme. :lol:
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
2.5.2018 16:05
Beseda je dokaz za prehajanje med dejanskostjo in realnostjo.
Kaj naj bi to pomenilo? Kakšna je razlika med realnostjo in dejanskostjo?
reálnost -i ž (ȃ) 1. resničnost, stvarnost
dejánskost -i ž (ȃ) knjiž. resničnost, stvarnost
Realnost je to kar mi menimo da je, dejanskost je to kar dejansko je.
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
2.5.2018 16:05
Drugače pa, če verjameš da so kvantne fluktuacije niča, ki jih opiše informacija, vzrok za nastanek vsega kar je, sta materija in informacija iz začetka vsaj enakovredni, a ne?
Tega ne verjamem, ker ne vem.
Verjameš torej samo tisto kar veš? :shock:
Motore napisal/-a: Informacije ne morejo priti pred tem kar informacijo ustvari.
Ah, narava je polna presenečenj in da nekaj ne zmore je veliko bolj verjetno umanjkanje domišljije zapovedovalca. Informacija se tudi ustvarja in ne rabi iti nikamor! Bog je res komik.
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
2.5.2018 16:05
Od kot si Kraussa potegnil? In kaj bi imel Kraussa prav?
O tem kdaj drugič, trenutno ni čas za to.
Prav, se veselim, kako je že dejal Krauss: "Živimo v zelo posebnem času: to je edini čas, v katerem lahko z opazovanjem preverimo, da živimo v zelo posebnem času", kot da bi pozabil, da je zadel na loteriji, da lahko opazuje, preverja in si domišlja kako poseben je, kar mu je bilo že itak zdavnaj povedano.

Nitka iz Medzvezdna potovanja
Vidiš, ljudje kar naprej nekaj izračunavajo in izračunom dodeljujejo pomene, a ne?
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
2.5.2018 16:05
Tega ne veš, tega nihče ne ve, je še huje, zavesti ne znamo niti ustrezno opredeliti.
Zavesti ni potrebno opredeliti, da to veš. Če povzamem Romana: če te nekdo udari z gorjačo po glavi boš zavest izgubil.
Zakaj pa po glavi in še z gorjačo? Udari se z kladivom po prstu, boš tudi zvezde videl in če to narediš namenoma bo zavest izklopila materijo. :lol:
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
2.5.2018 16:05
Če kaj, je naše dojemanje zavesti povezano z življenjem, saj zaenkrat nismo opazili nobenega pojava, kjer bi se lastnosti zavesti pojavile v ne-živi snovi.
Tako je in do takrat, ko bomo zavest opazili obstajati brez materije, se lahko naprej pogovarjamo, do takrat bom predpostavil, da zavest nujno potrebuje materijo za obstoj (živo ali ne-živo). Breme je na tvoji strani.
Kako breme? Bereš tako, da dodajaš sebe, kar poglej. Kdo pa je govoril o tem, da zavest ne potrebuje materijo?! :lol: Bias!
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
2.5.2018 16:05
Materija povzroča sama sebi.
Ko tiknem pohištvo ali ni to interakcija materije (prst) z materijo(pohištvom)? Vse interakcije se dogajajo med materijo, saj materija je vse kar je.
Bravo Motore! O tem se vseskozi pogovarjam. Kako beseda v materiji je pa čudež, ki ga je potrebno pojasniti in zato je bil Janez nabrit.

Kaj materija je pa je tudi videti skrivnost, kot je zavest tako, da ...

Nitka iz Čudeži in znanost
Matt Strassler: Consumer beware! Matter is always some kind of stuff, but which stuff depends on context.

Materija je materija zase, kar ti naj sporoči, da ista oznaka/beseda nosi več pomenov.

Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
2.5.2018 16:05
Tako ja, veliko več stvari je, ki jih ne vemo. Pride celo tako, da z novim spoznanjem vemo manj kot smo vedeli pred tem.
Vedno vemo več kot prej, le da se odpirajo vedno nova vprašanja, kar je razburljivo.
Drži in nekateri pričakujejo TOE, kar bi pospravilo razburljivost. To je tako zgovorno, želimo si red, ker v kaosu se ne znajdemo najbolje!
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
2.5.2018 16:05
Lahko lahko, če le želiš.
Vera?
Tudi, samo je oboje lastnost strukture, ki te živi.
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
2.5.2018 16:05
Izmislek je bil povzročen s tvojimi besedami,
Še vedno je izmislek in to tvoj, pa če še nevem koliko prelagaš krivdo na mene.
Ja, da je moj ni sporno, vzrok pa si TI in ne gre za krivdo temveč dejstvo.
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
2.5.2018 16:05
Materialni procesi preko povsem materialnih procesov vplivajo na materialne strukture in te lahko zopet preko materialnih procesov vplivajo na realnost.
Jap.
bargo napisal/-a:
2.5.2018 16:05
Kako pride realnost? Od kod realnost v materiji?
1. Z velikim pokom (to je trenutna slika, ki se seveda v znanosti lahko spremeni, saj znanost ni vera)
2. Materija je realnost.
To pa je lahko vera, vera v realnost, ki pozabi, da je realnost samo model.
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
2.5.2018 16:05
Narobe, sama beseda je že ustvarila "motnjo" tako v tebi, kot na forumu. Motnja v tebi se bo mogoče "potopila", izvenela, tisti tvoji elektroni, ki so potrebni za besedo, pa bodo prav zaradi te motnje ujeti še dolgo časa.
Ampak to ni sama beseda ustvarila, ampak (skoraj) naključen niz znakov, katere sem moral pritisniti in so potrebovali materijo, da jih lahko oba vidiva.
Je, ker midva komunicirava s pomočjo elektronov in kar dobiš od mene so informacije, pazi sedaj, ki jih ustvari tvoja nevronska mreža.
Motore napisal/-a:
bargo napisal/-a:
2.5.2018 16:05
Beseda ustvarja realnost povsem tehnično, ker z vedenjem (beseda!) pride tehnologija, ki transformira staro realnost na novo realnost!
Vedenje ni beseda.
Ta je kubistična! Vedenje je beseda, kar poglej v SSKJ, naj ti olajšam:

védenje:
kar kdo ve sploh: ta odkritja spreminjajo dosedanje vedenje o zgodovin

vedęnje:
celota dejanj, ki izraža, kaže razpoloženje, odnos koga do ljudi,
okolja: boječe, vljudno vedenje; človek uglajenega vedenja / poslovno, športno


Mimogrede, vidiš, spet enak niz za več pojavov. Naloženost!
Motore napisal/-a: Če nekoga udarim, sem izkazal agresivno vedenje, pa vendar nisem izustil in pomislil na besedo.
Če tako, drži in vendar obstaja tudi neverbalna komunikacija in ta nas je tudi obdržala v bivanju. Saj veš, da je zavest samo vrh ledene gore, a ne?

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:
2.5.2018 20:35
Realnost je to kar mi menimo da je, dejanskost je to kar dejansko je.
Pri tvojem svojeglavem spreminjanju pomena besed je lahko tudi obratno.
Vedenje je beseda
Si res že pozabil na sliko pipe?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
2.5.2018 21:07
bargo napisal/-a:
2.5.2018 20:35
Realnost je to kar mi menimo da je, dejanskost je to kar dejansko je.
Pri tvojem svojeglavem spreminjanju pomena besed je lahko tudi obratno.
Lahko je, samo je zelo malo verjetno. :D Težave imamo s svetovi, ker se pogledi na realnost razlikujejo, kot da bi lahko izstopili in si dejansko ogledali. :wink:
Roman napisal/-a:
Vedenje je beseda
Si res že pozabil na sliko pipe?
Nisem, kako bi le. hm.

Tako naj bo, znanost nam pomaga razumeti svet dočim besede kreirajo svet, ki ga lahko razumemo. :wink:

Odgovori