Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:
2.5.2018 21:41
Težave imamo s svetovi, ker se pogledi na realnost razlikujejo
Svet je en sam, pogledov pa je seveda veliko. Ampak svet, resničnost (=realnost, =dejanskost) ni isto kot pogledi nanj. Slika pipe ni isto kot pipa sama. Praviš, da tega nisi pozabil, ampak vseeno ju neprestano zamenjuješ. Po drugi strani razlikuješ med pojmi, ki predstavljajo isto stvar. Mislim, da je to poglavitni vir nesporazumov. Spominja na Leva, ki iz neznanega razloga misli, da je magarac presežnik od osla.

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Roman napisal/-a:
3.5.2018 6:43
bargo napisal/-a:
2.5.2018 21:41
Težave imamo s svetovi, ker se pogledi na realnost razlikujejo
Svet je en sam, pogledov pa je seveda veliko. Ampak svet, resničnost (=realnost, =dejanskost) ni isto kot pogledi nanj. Slika pipe ni isto kot pipa sama. Praviš, da tega nisi pozabil, ampak vseeno ju neprestano zamenjuješ. Po drugi strani razlikuješ med pojmi, ki predstavljajo isto stvar. Mislim, da je to poglavitni vir nesporazumov. Spominja na Leva, ki iz neznanega razloga misli, da je magarac presežnik od osla.
Vidiš Roman! Dvojčka osla ločiš in enega pustiš v prelepi Sloveniji, drugega pa daš v kamnito pokrajino Velebita, vročina, suša, kače, ... in tam ga imenujejo magarac. Tisti magarac postane zelo trmast, bolj kot osel, saj ima zelo "trdo" okolje. Mogoče boš sedaj razumel to nianso med oslom in tistim dalmatinskim oslom - magarcem. Tu sem ti povedal, kakšen razlog imam jaz, da enaki pasmi pripisujem stopnjevano lastnost. Če se s tem strinjaš - ok, če ne tudi ok - veš pa sedaj, zakaj jaz tako mislim. Razlog ni več neznan, če je upravičen pa - zame je!

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

smolejleo napisal/-a:
3.5.2018 11:12
Mogoče boš sedaj razumel to nianso med oslom in tistim dalmatinskim oslom - magarcem.
Vidiš, to bi lahko povedal že takrat, ampak si bil preveč zaposlen z nepotrebnim zlivanjem gnojnice po nekaterih prisotnih.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
3.5.2018 13:47
smolejleo napisal/-a:
3.5.2018 11:12
Mogoče boš sedaj razumel to nianso med oslom in tistim dalmatinskim oslom - magarcem.
Vidiš, to bi lahko povedal že takrat, ampak si bil preveč zaposlen z nepotrebnim zlivanjem gnojnice po nekaterih prisotnih.
Kdaj takrat? :roll: Saj je povedal.
smolejleo napisal/-a:
15.4.2014 7:18
Pojasnilo o razliki med "oselom" in "magaracom" (po Shrinku - Hubble, Hubbleom) sem ti že napisal.
Okolje v katerem živi magarac trmo in topost osla potencira. Zaradi tega je nekaj- kar precej tvojih lastnosti primerljivo samo z "magaracom" (saj vemo zakaj tako), osel je v tem pogledu nedolžna živalca.

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Bargo hvala, da si iz naftalina potegnil to pojasnilo. V starih stvareh se najde tudi kaj dobrega. Poslušaj in poglej tole pesmico, 100 let stara pa vseeno dobra!

https://www.youtube.com/watch?v=Hxu1lvbMhmU

8)

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Roman napisal/-a:
3.5.2018 13:47
smolejleo napisal/-a:
3.5.2018 11:12
Mogoče boš sedaj razumel to nianso med oslom in tistim dalmatinskim oslom - magarcem.
Vidiš, to bi lahko povedal že takrat, ampak si bil preveč zaposlen z nepotrebnim zlivanjem gnojnice po nekaterih prisotnih.
Roman, mogoče se ti bo zdelo otročje, a vseeno še eno pojasnilo!
Ponavadi akcija sproži reakcijo. Tako sem na vljuden odgovor in moje mnenje, da se z nekaterimi stvarmi ne strinjam in se mi zdijo napačne ali zastarele, dobil zelo nevljuden in žaljiv komentar. In tako se je začelo. Tu sta predvsem 2 člana foruma - Shrink in Vojko, ki sta do tistih, ki se z njima ne strinjajo zelo žaljiva. Glede na moj karakter in okolje v katerem živim, pa nikomur - ne hudiču, ne biriču ne bom ostal ničesar dolžen. Glede na napake in nepravilnosti omenjenih specjalistov sem pa vljudno povedal svoje mnenje, pomisleke in popravke - precej dokazano in argumentirano. Če kdo to sprejme ok, če ne - tudi. Seveda nekaterim prisotno odsotnim narcisoidnim osebkom zaradi tega pade krona z glave - in začnejo oni polivati gnojnico! In za v bran - nazaj politi z gnojnico, še bolje - vreči v (.).

Potem se pa odloči - oko za oko ali nastavi še drugo lice. In ni otročje vprašanje - kdo je začel - to marsikaj razčisti, tudi širše gledano!


:lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
3.5.2018 6:43
bargo napisal/-a:
2.5.2018 21:41
Težave imamo s svetovi, ker se pogledi na realnost razlikujejo
Svet je en sam, pogledov pa je seveda veliko. Ampak svet, resničnost (=realnost, =dejanskost) ni isto kot pogledi nanj.
Tole se bere kot, da bi pogledi bili zunaj sveta, ki je eden sam. Te pravilno razumem? :roll:
Roman napisal/-a: Slika pipe ni isto kot pipa sama. Praviš, da tega nisi pozabil, ampak vseeno ju neprestano zamenjuješ.
To je tvoj pogled na moj svet, samo kako, če pa je svet en sam? :roll:
Roman napisal/-a: Po drugi strani razlikuješ med pojmi, ki predstavljajo isto stvar. Mislim, da je to poglavitni vir nesporazumov.
Si pomislil, da gledam skozi drugačna očala?! :D

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

Lepa in dobra pevka tale Francesca. Ampak za Kvarkadabro bi bil primernejši tale prispevek: https://www.youtube.com/watch?v=4YVUg9J4-dg.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:
3.5.2018 16:01
Tole se bere kot, da bi pogledi bili zunaj sveta, ki je eden sam. Te pravilno razumem? :roll:
Seveda ne. Vprašanje je zdaj, ali to počneš namenoma.
To je tvoj pogled na moj svet, samo kako, če pa je svet en sam? :roll:
Tvoj svet? Kje pa ga skrivaš?
Si pomislil, da gledam skozi drugačna očala?! :D
Svet je še vedno en sam.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

smolejleo napisal/-a:
3.5.2018 15:52
In tako se je začelo.
Barga vprašaj po besedi v začetku.
Tu sta predvsem 2 člana foruma - Shrink in Vojko, ki sta do tistih, ki se z njima ne strinjajo zelo žaljiva.
In ti si pri tem nedolžen kot angelček?
Glede na moj karakter in okolje v katerem živim, pa nikomur - ne hudiču, ne biriču ne bom ostal ničesar dolžen.
Ne poznam tvojega okolja, ampak karakter je očitno zelo otročji.
Seveda nekaterim prisotno odsotnim narcisoidnim osebkom
Tudi ti si žal med temi prisotnimi.

Vojko, kaj si mi že rekel zadnjič?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
3.5.2018 16:32
bargo napisal/-a:
3.5.2018 16:01
Tole se bere kot, da bi pogledi bili zunaj sveta, ki je eden sam. Te pravilno razumem? :roll:
Seveda ne. Vprašanje je zdaj, ali to počneš namenoma.
Seveda te sprašujem z namenom, torej počnem namenoma. Namen je, da utemeljiš te svoje trditve, ker so precej neverjetne in to ti je povedal človek.
Roman napisal/-a:
To je tvoj pogled na moj svet, samo kako, če pa je svet en sam? :roll:
Tvoj svet? Kje pa ga skrivaš?
Verjetno v glavi, ker vse ostalo je slika pipe, ki ni pipa.
Roman napisal/-a:
Si pomislil, da gledam skozi drugačna očala?! :D
Svet je še vedno en sam.
No, bomo videli, ko utemeljiš trditev ali pa podaš definicijo tega enega sveta. Beseda je tvoja.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Roman napisal/-a:
3.5.2018 16:37
smolejleo napisal/-a:
3.5.2018 15:52
In tako se je začelo.
Barga vprašaj po besedi v začetku.
Tu sta predvsem 2 člana foruma - Shrink in Vojko, ki sta do tistih, ki se z njima ne strinjajo zelo žaljiva.
In ti si pri tem nedolžen kot angelček?
Glede na moj karakter in okolje v katerem živim, pa nikomur - ne hudiču, ne biriču ne bom ostal ničesar dolžen.
Ne poznam tvojega okolja, ampak karakter je očitno zelo otročji.
Seveda nekaterim prisotno odsotnim narcisoidnim osebkom
Tudi ti si žal med temi prisotnimi.

Vojko, kaj si mi že rekel zadnjič?
Misliš tisto: 'Kako se ti ljubi?' :D

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:
3.5.2018 17:18
Verjetno v glavi, ker vse ostalo je slika pipe, ki ni pipa.
Vidiš, to je odgovor. V tvoji glavi je tvoj svet, slika pipe, ki ni pipa (beri: slika sveta, ki ni svet).
vojko napisal/-a:
3.5.2018 17:22
Misliš tisto: 'Kako se ti ljubi?' :D
Seveda.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Roman napisal/-a:
3.5.2018 17:45
bargo napisal/-a:
3.5.2018 17:18
Verjetno v glavi, ker vse ostalo je slika pipe, ki ni pipa.
Vidiš, to je odgovor. V tvoji glavi je tvoj svet, slika pipe, ki ni pipa (beri: slika sveta, ki ni svet).
vojko napisal/-a:
3.5.2018 17:22
Misliš tisto: 'Kako se ti ljubi?' :D
Seveda.
:D :!:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
3.5.2018 17:45
bargo napisal/-a:
3.5.2018 17:18
Verjetno v glavi, ker vse ostalo je slika pipe, ki ni pipa.
Vidiš, to je odgovor. V tvoji glavi je tvoj svet, slika pipe, ki ni pipa (beri: slika sveta, ki ni svet).
Zakaj imam občutek, da bi rad vse svetove spravil v eno točko, svet imenovano. Najprej vse ravnine v eno ravnino in potem vse v eno točko. :lol:
Kaj pa kulture, običaji, itd.? Vse to v en samcat svet, ali kako?

Predvidevam, da za opis tega enega sveta zadoščajo fizikalni zakoni, ali kako? :roll:

Kar se pa pipe v moji glavi tiče, je to tista pipa iz katere lahko TI potem potegneš dim in mogoče zato nastane megla. 8)

Odgovori