Medzvezdna potovanja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
3.5.2018 17:57
Fantastično, čudovito je tole, če pomisliš, kaj je ustvarila evolucija.
S te grandiozne perspektive je morda evolucija le začetek nečesa še bolj grandioznega. Rojstvo Inteligence, ki jo je (vsaj na našem planetu) iznedrila evolucija pomeni povsem novo paradigmo v vesolju. Nekje smo že govorili o tem, da je Inteligenca najmogočnejša sila v naravi, v primerjavi s katero zbledijo vsi kvazarji in črne luknje. Po definiciji je za civilizacijo tip III galaksija peskovnik za astroinženiring takšnih razsežnosti, da ga mi sploh ne moremo ločiti od naravnih pojavov.
Nekateri pa postulirajo še civilizacijo tip IV ...
Iz drugega zornega kota, ker so pač pogledi na svet lahko različni, se vidi, kako iz kaosa in naključja nastaja red, ki je viden nam za nas na enormnih skalah.
Dobra ideja; naprej jo lahko razvijava, ko boš enoznačno definiral pojem 'reda'.
Modeli, ki predstavljajo vidno vesolje, so skoraj nepojmljivi. To je približno tako kot bi hrošč v deževnem gozdu Amazonije dojel razsežnost in obliko naše Zemlje. Smo prebivalci povsem povprečnega planeta v povsem povprečnem planetarnem sistemu, ki ga ogreva povsem povprečna zvezda, ki leži na obrobju povsem povprečne galaksije v podpovprečno veliki Lokalni jati, ki je na samem obrobju orjaške superjate galaksij Laniakea – največje strukture, kar smo jih opazili doslej. In vsi ti milijoni galaksij so del orjaškega kozmičnega toka, ki se steka k Velikemu atraktorju ...

Zdaj pa ob to dih jemajočo sliko postavi jecljanje o gorečih grmih, volih in oslih, spreminjaju keksov v meso in vina v kri, če brbljamo ob tem neke nerazumljive tekste! Človek težko verjame, da so ljudje, ki jih bolj fascinirajo zgodbice nepismenih nomadov iz železne dobe, kot pa prikaz, ki si ga pravilno v zanosu označil s "fantastično, čudovito"!
No, mogoče je to pa samo zato, ker je naša domišljija preveč omejena in pač narišemo tisto kar lahko vidimo.
Pogojno to drži. Kajti – vesolje ni samo bolj zagonetno, kot si predstavljamo – je bolj zagonetno, kot si sploh LAHKO predstavljamo!
No, tole je dobra uvertura v prikaz rojevanja Inteligence na našem planetu. Po 30.000 letih pa gradimo stroje, ki mislijo, stroje, ki so nas ponesli na bližnje nebesno telo, stroje, ki razvozlavajo največje skrivnosti materije - in nas samih.
A to so šele prvi, negotovi koraki na dolgi poti do zvezd. Smo šele na 0,7!
Lepo TI si to dopolnil! :D Za 8 bi mogoče zadoščalo. 8)
vojko napisal/-a:
No, mogoče je to pa samo zato, ker je naša domišljija preveč omejena in pač narišemo tisto kar lahko vidimo.
Pogojno to drži.
Kako pogojno!?

Slika
Laniakea - neizmerljiva nebesa!

"No, mogoče je to pa samo zato, ker je naša domišljija preveč omejena in pač narišemo tisto kar lahko vidimo" tile rdeče-črni laski so fantastični, kdo bi si mislil, da lahko s tako malo domišljije narišemo tako fantastično sliko! :lol:

Se čudiš, kaj? :D

Naj ti pomagam. Ko sem gledal tale tvoj predložen video, sem se vprašal KAKO to, da v jamah nismo našli slik na katerih so zrezki mamuta! :lol:

Slika

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

vojko napisal/-a:
No, mogoče je to pa samo zato, ker je naša domišljija preveč omejena in pač narišemo tisto kar lahko vidimo.
Pogojno to drži.
Kako pogojno!?
Ja, ker lahko narišemo tudi to, česar NE MOREMO videti. Ne moremo pa videti vsega subatomskega in pa vsega, kar je na kozmičnih razdaljah. Pa vse to veselo rišemo ... :D
"No, mogoče je to pa samo zato, ker je naša domišljija preveč omejena in pač narišemo tisto kar lahko vidimo" tile rdeče-črni laski so fantastični, kdo bi si mislil, da lahko s tako malo domišljije narišemo tako fantastično sliko!
To drži; a hkrati moramo imeti VELIKO domišljije, da v teh 'laskih' vidimo milijarde galaksij ...
Zadevi sta v neki dialektični zvezi, se ti ne zdi? Enotnost nasprotij? :wink:
Se čudiš, kaj?
Se, ja.
Naj ti pomagam. Ko sem gledal tale tvoj predložen video, sem se vprašal KAKO to da v jamah nismo našli slik na katerih so zrezki mamuta!
Ker niso poznali ognja...in krožnikov...in nožev...in vilic... :lol:

A propos, poznaš tiso o mamutih?

V šoli so jemali prazgodovinske živali. “Mujo, naštej mi nekaj prazgodovinskih živali!"
“Mujo: “Hmmm, ahm, dinozavri…”
Janezek mu prišepne: “Mamuti!”
Mujo: “Sestru ti, oca ti!”
:lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
3.5.2018 19:05
vojko napisal/-a:
No, mogoče je to pa samo zato, ker je naša domišljija preveč omejena in pač narišemo tisto kar lahko vidimo.
Pogojno to drži.
Kako pogojno!?
Ja, ker lahko narišemo tudi to, česar NE MOREMO videti. Ne moremo pa videti vsega subatomskega in pa vsega, kar je na kozmičnih razdaljah. Pa vse to veselo rišemo ...
Dobro ti gre.
vojko napisal/-a:
"No, mogoče je to pa samo zato, ker je naša domišljija preveč omejena in pač narišemo tisto kar lahko vidimo" tile rdeče-črni laski so fantastični, kdo bi si mislil, da lahko s tako malo domišljije narišemo tako fantastično sliko!
To drži; a hkrati moramo imeti VELIKO domišljije, da v teh 'laskih' vidimo milijarde galaksij ...
Zadevi sta v neki dialektični zvezi, se ti ne zdi? Enotnost nasprotij?
Keep IT Simpl, bi dejal Albert, namreč, v konkretnem videu je domišljija vodena. :D
vojko napisal/-a:
Se čudiš, kaj?
Se, ja.
Vidiš, to pa je telepatija! :lol:
vojko napisal/-a:
Naj ti pomagam. Ko sem gledal tale tvoj predložen video, sem se vprašal KAKO to da v jamah nismo našli slik na katerih so zrezki mamuta!
Ker niso poznali ognja...in krožnikov...in nožev...in vilic... :lol:
No ja, brez domišljije nisi, kreativno si dodal nekaj predmetov, ki bi lahko umanjkali, ker slika zrezka mamuta zadošča.

Enostavna:

Slika

Malce tehnična:
Slika
vojko napisal/-a: A propos, poznaš tiso o mamutih?

V šoli so jemali prazgodovinske živali. “Mujo, naštej mi nekaj prazgodovinskih živali!"
“Mujo: “Hmmm, ahm, dinozavri…”
Janezek mu prišepne: “Mamuti!”
Mujo: “Sestru ti, oca ti!”
Dober. Evo še en namig iz starih modrosti, preden začnemo odštevati ocene zaradi vere. Tako gre: "Bolje vrabec v roki kot golob na strehi!" 8)

Ocena je padla na 7 lahko bi bilo veliko slabše! 8)



Torej?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
3.5.2018 19:15
vojko napisal/-a:
3.5.2018 19:05
vojko napisal/-a:
No, mogoče je to pa samo zato, ker je naša domišljija preveč omejena in pač narišemo tisto kar lahko vidimo.
Pogojno to drži.
Kako pogojno!?
Ja, ker lahko narišemo tudi to, česar NE MOREMO videti. Ne moremo pa videti vsega subatomskega in pa vsega, kar je na kozmičnih razdaljah. Pa vse to veselo rišemo ...
Dobro ti gre.
vojko napisal/-a:
"No, mogoče je to pa samo zato, ker je naša domišljija preveč omejena in pač narišemo tisto kar lahko vidimo" tile rdeče-črni laski so fantastični, kdo bi si mislil, da lahko s tako malo domišljije narišemo tako fantastično sliko!
To drži; a hkrati moramo imeti VELIKO domišljije, da v teh 'laskih' vidimo milijarde galaksij ...
Zadevi sta v neki dialektični zvezi, se ti ne zdi? Enotnost nasprotij?
Keep IT Simpl, bi dejal Albert, namreč, v konkretnem videu je domišljija vodena.
vojko napisal/-a:
Se čudiš, kaj?
Se, ja.
Vidiš, to pa je telepatija! :lol:
vojko napisal/-a:
Naj ti pomagam. Ko sem gledal tale tvoj predložen video, sem se vprašal KAKO to da v jamah nismo našli slik na katerih so zrezki mamuta!
Ker niso poznali ognja...in krožnikov...in nožev...in vilic... :lol:
No ja, brez domišljije nisi, kreativno si dodal nekaj predmetov, ki bi lahko umanjkali, ker slika zrezka mamuta zadošča.

Enostavna:

Slika

Malce tehnična:
Slika
vojko napisal/-a: A propos, poznaš tisto o mamutih?

V šoli so jemali prazgodovinske živali. “Mujo, naštej mi nekaj prazgodovinskih živali!"
“Mujo: “Hmmm, ahm, dinozavri…”
Janezek mu prišepne: “Mamuti!”
Mujo: “Sestru ti, oca ti!”
Dober. Evo še en namig iz starih modrosti, preden začnemo odštevati ocene zaradi vere. Tako gre: "Bolje vrabec v roki kot golob na strehi!" 8)

Ocena je padla na 7 lahko bi bilo veliko slabše! 8)

Torej?
Veliko slabše ne more biti; samo za eno oceno, potem pa padamo ... :wink:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
3.5.2018 22:22
Veliko slabše ne more biti; samo za eno oceno, potem pa padamo ...
Si se vprašal kakšna je dolžina tega laska?

Slika
Laniakea - neizmerljiva nebesa!

Stari, to je takšno napovedovanje prihodnosti iz preteklosti (interpolacija), da bi oni naši predniki v jamah morali narisati znak za McDonalds in potem nadaljevati s simboli, ki si bodo sledili nekaj tisoč generacij za nami. :lol:

Zakaj McDonalds? Ker to je edini simbol, ki bi ga mi prepoznali. :wink:

Samo naši stari niso risali niti zrezkov mamuta, kar je samo korak naprej, bili so realisti! 8)

Torej 6 in sedaj še malus za vero.
vojko napisal/-a: Zdaj pa ob to dih jemajočo sliko postavi jecljanje o gorečih grmih, volih in oslih, spreminjaju keksov v meso in vina v kri, če brbljamo ob tem neke nerazumljive tekste!
Prvič, pri jedi moraš biti tiho! Keksi se spremenijo v meso in vino v kri, ker tako je narejen naš svet. Jej samo kekse in naj ti tehtnica pokaže, če meni ne verjameš in če piješ belega, bo kri še zmeraj rdeča.
vojko napisal/-a: Človek težko verjame, da so ljudje, ki jih bolj fascinirajo zgodbice nepismenih nomadov iz železne dobe, kot pa prikaz, ki si ga pravilno v zanosu označil s "fantastično, čudovito"!
To so risanke, samo, da se tega ne zavedaš. :wink: Indijanci v Ameriki, pravi Kolumb. Tako je Krištof, nič boljši nismo, ne se bat. :lol:

Padec na celi črti! Mislim, da bova morala še en krog.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:
3.5.2018 23:12
Keksi se spremenijo v meso in vino v kri, ker tako je narejen naš svet.
Tako preprosta je tvoja slika sveta. Potem je vse jasno.
To so risanke, samo, da se tega ne zavedaš.
To velja tudi za vse, kar ti praviš. Kdaj boš prerasel risanke? Ne bi bil že čas za to? Aja, ti čas obračaš :)

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
4.5.2018 9:38
bargo napisal/-a:
3.5.2018 23:12
Keksi se spremenijo v meso in vino v kri, ker tako je narejen naš svet.
Tako preprosta je tvoja slika sveta. Potem je vse jasno.
Saj je tako, materijo vstaviš v materijo in materija preoblikuje materijo, temu procesu transormacije pravimo matabolizem in vse to se dogaja na plasti, ki jo imenujemo kemija. Pod to plastjo je fizika, nad to plastjo pa biokemija, a ne ? :roll:
Vse te plasti pa prežema informacijsko polje, a ne ? :oops:
Roman napisal/-a:
To so risanke, samo, da se tega ne zavedaš.
To velja tudi za vse, kar ti praviš. Kdaj boš prerasel risanke? Ne bi bil že čas za to? Aja, ti čas obračaš :)
Tako je. Odkar sem slišal za bijektivno transformacijo premice v polkrožnico sem dobil idejo, da bi lahko puščica časa postala krožnica tako, kot to prikazujejo tisti "laski" v neizmerljivih nebesih. 8) O velikem atraktorju pa kdaj drugič. (.) :wink: Saj veš, to je tista točka okoli katere se vrti naš svet.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Si se vprašal kakšna je dolžina tega laska?

Laniakea - neizmerljiva nebesa!
Seveda: nekaj sto milijonov svetlobnih let!
Stari, to je takšno napovedovanje prihodnosti iz preteklosti (interpolacija),
To je standardni postopek; za razliko od preteklosti pa se preteklost ne 'napoveduje', preteklost se ugotavlja z retrogradno analizo.
da bi oni naši predniki v jamah morali narisati znak za McDonalds in potem nadaljevati s simboli, ki si bodo sledili nekaj tisoč generacij za nami.

Zakaj McDonalds? Ker to je edini simbol, ki bi ga mi prepoznali.

Samo naši stari niso risali niti zrezkov mamuta, kar je samo korak naprej, bili so realisti!
:shock:
Torej 6 in sedaj še malus za vero.
Glavno, da je pozitivna ...
vojko napisal/-a:Zdaj pa ob to dih jemajočo sliko postavi jecljanje o gorečih grmih, volih in oslih, spreminjaju keksov v meso in vina v kri, če brbljamo ob tem neke nerazumljive tekste!

Prvič, pri jedi moraš biti tiho!
Saj pri evharistiji ne moreš govoriti. Klečiš in moliš jezik proti farju, da ti nanj položi keks (hostijo) ... :lol:
Keksi se spremenijo v meso in vino v kri, ker tako je narejen naš svet. Jej samo kekse in naj ti tehtnica pokaže, če meni ne verjameš in če piješ belega, bo kri še zmeraj rdeča.
Nisi razumel; govorim o 'zakramentu' evharistije. Mimogrede, ni čudno, da za takšne orakeljske in degutantne rituale (far ponudi vernikom, ki klečijo, z iztegnjenim jezikom - kot goliči, ko jim sraka prinese črve - koščke kruha ('hostijo') z besedami: "Kristusovo telo," in da se jim keksi ne bi zalepili na nebo, tudi vino z besedami: "Kristusova kri." Če to ni najbolj degutanten obred v vsej vesoljni mitologiji, potem pa ne vem, kaj bi lahko bil. Jesti kekse in verjeti, da se ti ob žebranju nerazumljivih besedi spreminjajo v človeško telo, vino pa v kri – po moje gre za versko blaznost ad nauseam) uporabljajo besedo 'zakrament' . Etimologija je pa takšna: izvorno je to grška beseda μυστηριον - mysterion – skrivnost, latinsko sacramentum. Očitno gre za takšno 'skrivnost', ki jo še sami verniki ne razumejo. :lol:
vojko napisal/-a:Človek težko verjame, da so ljudje, ki jih bolj fascinirajo zgodbice nepismenih nomadov iz železne dobe, kot pa prikaz, ki si ga pravilno v zanosu označil s "fantastično, čudovito"!
To so risanke, samo, da se tega ne zavedaš.
Seveda se zavedam, saj so NARISANE. A to so 'risanke' z ogromno informacijsko vrednostjo. Tudi pri čačkah, ki jih mi na Zahodu imenujemo alfanumerični znaki in ki so videti takšni:

\(E=mc^2\),

gre v nekem smislu za risanko (ali 'pisanko', če hočeš), njena informacijska/napovedna vrednost pa je ogromna ... :lol:
Indijanci v Ameriki, pravi Kolumb. Tako je Krištof, nič boljši nismo, ne se bat.
Kaj je z Indijanci in Kolumbom?!
Padec na celi črti! Mislim, da bova morala še en krog.
Primi me za roko, da te vlečem ... malo si zaostao ... :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
4.5.2018 18:58
Si se vprašal kakšna je dolžina tega laska?

Laniakea - neizmerljiva nebesa!
Seveda: nekaj sto milijonov svetlobnih let!
Ja, kaj pa Hubblov zakon, pospešeno širjenje 68 km/s to se ni upoštevalo, ker je bilo izrisano hitreje kot v sekundi! :lol:

vojko napisal/-a:
Stari, to je takšno napovedovanje prihodnosti iz preteklosti (interpolacija),
To je standardni postopek; za razliko od preteklosti pa se preteklost ne 'napoveduje', preteklost se ugotavlja z retrogradno analizo.
Joj, Vojko no! In ti laski, ki predstavljajo neizmerljiva nebesa - kako prikladno besedišče -, ilustrirajo preteklost ali prihodnost?!
vojko napisal/-a:
da bi oni naši predniki v jamah morali narisati znak za McDonalds in potem nadaljevati s simboli, ki si bodo sledili nekaj tisoč generacij za nami.

Zakaj McDonalds? Ker to je edini simbol, ki bi ga mi prepoznali.

Samo naši stari niso risali niti zrezkov mamuta, kar je samo korak naprej, bili so realisti!
shock
Kaj te je pa spet šokiralo?

vojko napisal/-a:
Torej 6 in sedaj še malus za vero.
Glavno, da je pozitivna ...
Še pozitivna in trend bi te moral skrbeti.
vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a:Zdaj pa ob to dih jemajočo sliko postavi jecljanje o gorečih grmih, volih in oslih, spreminjaju keksov v meso in vina v kri, če brbljamo ob tem neke nerazumljive tekste!

Prvič, pri jedi moraš biti tiho!
Saj pri evharistiji ne moreš govoriti. Klečiš in moliš jezik proti farju, da ti nanj položi keks (hostijo) ...
No, vidiš.
vojko napisal/-a:
Keksi se spremenijo v meso in vino v kri, ker tako je narejen naš svet. Jej samo kekse in naj ti tehtnica pokaže, če meni ne verjameš in če piješ belega, bo kri še zmeraj rdeča.
Nisi razumel; govorim o 'zakramentu' evharistije.
Ja in? To so dejstva, kje ješ kekse in kaj se pri tem dogaja nima vpliva na pretvarjanje, ki je avtomatsko.
vojko napisal/-a: Mimogrede, ni čudno, da za takšne orakeljske in degutantne rituale (far ponudi vernikom, ki klečijo, z iztegnjenim jezikom - kot goliči, ko jim sraka prinese črve - koščke kruha ('hostijo') z besedami: "Kristusovo telo," in da se jim keksi ne bi zalepili na nebo, tudi vino z besedami: "Kristusova kri."
Veliko izkustva je mogoče razbrati v pisanju, Čuj, daj da te vprašam, da nisi TI bil nezadovoljen s tem postreženim vinom? Mogoče je namreč, da si pričakoval kaj čarobnega in te je vino razočaralo, samo ne glede na to veš, da je šlo v žile, kaj ne?
vojko napisal/-a: Če to ni najbolj degutanten obred v vsej vesoljni mitologiji, potem pa ne vem, kaj bi lahko bil. Jesti kekse in verjeti, da se ti ob žebranju nerazumljivih besedi spreminjajo v človeško telo, vino pa v kri – po moje gre za versko blaznost ad nauseam) uporabljajo besedo 'zakrament' .
Dejstva so taka, da se keks spremeni v človeško telo in vino v kri, ne glede na okoliščine. To je podobno, kot Jabolka in Luna, obe padata.
vojko napisal/-a: Etimologija je pa takšna: izvorno je to grška beseda μυστηριον - mysterion – skrivnost, latinsko sacramentum. Očitno gre za takšno 'skrivnost', ki jo še sami verniki ne razumejo.
Ja, potem pa ti povej KAKO pridobivaš na teži drugače kot s hrano? Dejstvo je, da si bil težek malce več kot 0.0000000036 Kg in poglej koliko ti danes pokaže tehtnica. Nekaj razredov več, veš koliko keksov te moral pojesti si in še premalo. :lol:

Če ješ banane ne postaneš opica in velja tudi, da če opica je kekse ne postane človek, velja pa da se oboje spreminja v meso, a ne?
vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a:Človek težko verjame, da so ljudje, ki jih bolj fascinirajo zgodbice nepismenih nomadov iz železne dobe, kot pa prikaz, ki si ga pravilno v zanosu označil s "fantastično, čudovito"!
To so risanke, samo, da se tega ne zavedaš.
Seveda se zavedam, saj so NARISANE. A to so 'risanke' z ogromno informacijsko vrednostjo.
Daj no, ne pretiravaj. Razmisli malo, preden nadaljujeva. Torej, kakšne so hitrosti galaksij?
vojko napisal/-a: Tudi pri čačkah, ki jih mi na Zahodu imenujemo alfanumerični znaki in ki so videti takšni:

\(E=mc^2\),

gre v nekem smislu za risanko (ali 'pisanko', če hočeš), njena informacijska/napovedna vrednost pa je ogromna ...
To pa ja, to je beseda, no, del besede. :wink: Dokaz, da je Albert mislil resno, ko je dejal: "I want to know God's thoughts - the rest are mere details.”
vojko napisal/-a:
Indijanci v Ameriki, pravi Kolumb. Tako je Krištof, nič boljši nismo, ne se bat.
Kaj je z Indijanci in Kolumbom?!
Krištof še danes misli, da je prišel v Indijo in zato so pač tam še sedaj Indijanci.
vojko napisal/-a:
Padec na celi črti! Mislim, da bova morala še en krog.
Primi me za roko, da te vlečem ... malo si zaostao ...
Sem zaostal ja, ker ti si v prostem padu! :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
4.5.2018 19:48
vojko napisal/-a:
4.5.2018 18:58
Si se vprašal kakšna je dolžina tega laska?

Laniakea - neizmerljiva nebesa!
Seveda: nekaj sto milijonov svetlobnih let!
Ja, kaj pa Hubblov zakon, pospešeno širjenje 68 km/s to se ni upoštevalo, ker je bilo izrisano hitreje kot v sekundi! :lol:

vojko napisal/-a:
Stari, to je takšno napovedovanje prihodnosti iz preteklosti (interpolacija),
To je standardni postopek; za razliko od prihodnosti pa se preteklost ne 'napoveduje', preteklost se ugotavlja z retrogradno analizo.
Joj, Vojko no! In ti laski, ki predstavljajo neizmerljiva nebesa - kako prikladno besedišče -, ilustrirajo preteklost ali prihodnost?!
vojko napisal/-a:
da bi oni naši predniki v jamah morali narisati znak za McDonalds in potem nadaljevati s simboli, ki si bodo sledili nekaj tisoč generacij za nami.

Zakaj McDonalds? Ker to je edini simbol, ki bi ga mi prepoznali.

Samo naši stari niso risali niti zrezkov mamuta, kar je samo korak naprej, bili so realisti!
shock
Kaj te je pa spet šokiralo?

vojko napisal/-a:
Torej 6 in sedaj še malus za vero.
Glavno, da je pozitivna ...
Še pozitivna in trend bi te moral skrbeti.
vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a:Zdaj pa ob to dih jemajočo sliko postavi jecljanje o gorečih grmih, volih in oslih, spreminjaju keksov v meso in vina v kri, če brbljamo ob tem neke nerazumljive tekste!

Prvič, pri jedi moraš biti tiho!
Saj pri evharistiji ne moreš govoriti. Klečiš in moliš jezik proti farju, da ti nanj položi keks (hostijo) ...
No, vidiš.
vojko napisal/-a:
Keksi se spremenijo v meso in vino v kri, ker tako je narejen naš svet. Jej samo kekse in naj ti tehtnica pokaže, če meni ne verjameš in če piješ belega, bo kri še zmeraj rdeča.
Nisi razumel; govorim o 'zakramentu' evharistije.
Ja in? To so dejstva, kje ješ kekse in kaj se pri tem dogaja nima vpliva na pretvarjanje, ki je avtomatsko.
vojko napisal/-a: Mimogrede, ni čudno, da za takšne orakeljske in degutantne rituale (far ponudi vernikom, ki klečijo, z iztegnjenim jezikom - kot goliči, ko jim sraka prinese črve - koščke kruha ('hostijo') z besedami: "Kristusovo telo," in da se jim keksi ne bi zalepili na nebo, tudi vino z besedami: "Kristusova kri."
Veliko izkustva je mogoče razbrati v pisanju, Čuj, daj da te vprašam, da nisi TI bil nezadovoljen s tem postreženim vinom? Mogoče je namreč, da si pričakoval kaj čarobnega in te je vino razočaralo, samo ne glede na to veš, da je šlo v žile, kaj ne?
vojko napisal/-a: Če to ni najbolj degutanten obred v vsej vesoljni mitologiji, potem pa ne vem, kaj bi lahko bil. Jesti kekse in verjeti, da se ti ob žebranju nerazumljivih besedi spreminjajo v človeško telo, vino pa v kri – po moje gre za versko blaznost ad nauseam) uporabljajo besedo 'zakrament' .
Dejstva so taka, da se keks spremeni v človeško telo in vino v kri, ne glede na okoliščine. To je podobno, kot Jabolka in Luna, obe padata.
vojko napisal/-a: Etimologija je pa takšna: izvorno je to grška beseda μυστηριον - mysterion – skrivnost, latinsko sacramentum. Očitno gre za takšno 'skrivnost', ki jo še sami verniki ne razumejo.
Ja, potem pa ti povej KAKO pridobivaš na teži drugače kot s hrano? Dejstvo je, da si bil težek malce več kot 0.0000000036 Kg in poglej koliko ti danes pokaže tehtnica. Nekaj razredov več, veš koliko keksov te moral pojesti si in še premalo. :lol:

Če ješ banane ne postaneš opica in velja tudi, da če opica je kekse ne postane človek, velja pa da se oboje spreminja v meso, a ne?
vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a:Človek težko verjame, da so ljudje, ki jih bolj fascinirajo zgodbice nepismenih nomadov iz železne dobe, kot pa prikaz, ki si ga pravilno v zanosu označil s "fantastično, čudovito"!
To so risanke, samo, da se tega ne zavedaš.
Seveda se zavedam, saj so NARISANE. A to so 'risanke' z ogromno informacijsko vrednostjo.
Daj no, ne pretiravaj. Razmisli malo, preden nadaljujeva. Torej, kakšne so hitrosti galaksij?
vojko napisal/-a: Tudi pri čačkah, ki jih mi na Zahodu imenujemo alfanumerični znaki in ki so videti takšni:

\(E=mc^2\),

gre v nekem smislu za risanko (ali 'pisanko', če hočeš), njena informacijska/napovedna vrednost pa je ogromna ...
To pa ja, to je beseda, no, del besede. :wink: Dokaz, da je Albert mislil resno, ko je dejal: "I want to know God's thoughts - the rest are mere details.”
vojko napisal/-a:
Indijanci v Ameriki, pravi Kolumb. Tako je Krištof, nič boljši nismo, ne se bat.
Kaj je z Indijanci in Kolumbom?!
Krištof še danes misli, da je prišel v Indijo in zato so pač tam še sedaj Indijanci.
vojko napisal/-a:
Padec na celi črti! Mislim, da bova morala še en krog.
Primi me za roko, da te vlečem ... malo si zaostao ...
Sem zaostal ja, ker ti si v prostem padu! :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Si se vprašal kakšna je dolžina tega laska?

Laniakea - neizmerljiva nebesa!
Seveda: nekaj sto milijonov svetlobnih let!
Ja, kaj pa Hubblov zakon, pospešeno širjenje 68 km/s to se ni upoštevalo, ker je bilo izrisano hitreje kot v sekundi!
Pri teh razdaljah je vpliv Hubblovega toka in temne energije zanemarljiv iz perspektive človeškega življenja, ali pa tudi nekaj sto (ali tisoč) let. Ko bodo morda astronomi čez nekaj tisoč let znova mapirali vidno vesolje, se slika ne bo bistveno spremenila ...
vojko napisal/-a:
To je standardni postopek; za razliko od prihodnosti pa se preteklost ne 'napoveduje', preteklost se ugotavlja z retrogradno analizo.
Joj, Vojko no! In ti laski, ki predstavljajo neizmerljiva nebesa - kako prikladno besedišče -,
Ja, kot bi poslušal farja pri nedeljski pridigi ... :lol:
ilustrirajo preteklost ali prihodnost?!
Preteklost pred nekej sto milijoni let. Saj veš, c= const., itd ...
vojko napisal/-a:
da bi oni naši predniki v jamah morali narisati znak za McDonalds in potem nadaljevati s simboli, ki si bodo sledili nekaj tisoč generacij za nami.

Zakaj McDonalds? Ker to je edini simbol, ki bi ga mi prepoznali.

Samo naši stari niso risali niti zrezkov mamuta, kar je samo korak naprej, bili so realisti!
shock
Kaj te je pa spet šokiralo?
Ja, to opletanje z zrezki in fast food ... :lol:
vojko napisal/-a:
Torej 6 in sedaj še malus za vero.
Glavno, da je pozitivna ...
Še pozitivna in trend bi te moral skrbeti.
Ja, trend je pa nevaren; približujem se dogodkovnemu horizontu ...
vojko napisal/-a:Zdaj pa ob to dih jemajočo sliko postavi jecljanje o gorečih grmih, volih in oslih, spreminjaju keksov v meso in vina v kri, če brbljamo ob tem neke nerazumljive tekste!

Prvič, pri jedi moraš biti tiho!
Saj pri evharistiji ne moreš govoriti. Klečiš in moliš jezik proti farju, da ti nanj položi keks (hostijo) ...
No, vidiš.
:D
vojko napisal/-a:
Keksi se spremenijo v meso in vino v kri, ker tako je narejen naš svet. Jej samo kekse in naj ti tehtnica pokaže, če meni ne verjameš in če piješ belega, bo kri še zmeraj rdeča.
Nisi razumel; govorim o 'zakramentu' evharistije.
Ja in? To so dejstva, kje ješ kekse in kaj se pri tem dogaja nima vpliva na pretvarjanje, ki je avtomatsko.
Vprašaj Preprostega! Sploh ni isto, če ješ krekerje doma, ali pa če ti jih v usta v cerkvi polaga far in pri tem momlja 'čarobne' besede ... Takrat se namreč dogaja 'čudež' (zakrament; skoraj sem napisal 'sakrament'. Brata brata Ciril in Metod sta zakramente poimenovala svetstva, se pravi sredstva posvečenja.) Pri 'posvetitvi' se baje zgodi tako imenovana transsubstanciacija (lepo si naprošen, da me ne prosiš za razlago tega pojma) ... 8)
vojko napisal/-a:Mimogrede, ni čudno, da za takšne orakeljske in degutantne rituale (far ponudi vernikom, ki klečijo, z iztegnjenim jezikom - kot goliči, ko jim sraka prinese črve - koščke kruha ('hostijo') z besedami: "Kristusovo telo," in da se jim keksi ne bi zalepili na nebo, tudi vino z besedami: "Kristusova kri."
Veliko izkustva je mogoče razbrati v pisanju, Čuj, daj da te vprašam, da nisi TI bil nezadovoljen s tem postreženim vinom? Mogoče je namreč, da si pričakoval kaj čarobnega in te je vino razočaralo, samo ne glede na to veš, da je šlo v žile, kaj ne?
Pričakoval sem seveda čudež (spreminjanje vina v kri), kot vsi, ki klečijo z odprtimi usti in iztegnjenim jezikom... Na žalost (bolje: k sreči!) se to nikoli ne uresniči ... Vino pa je bilo kar v redu; farji so vedno poskrbeli, da so pili dobro vino. To je ena redkih pozitivnih stvari, ki so jih prinesli v naše kraje ...
vojko napisal/-a:Če to ni najbolj degutanten obred v vsej vesoljni mitologiji, potem pa ne vem, kaj bi lahko bil. Jesti kekse in verjeti, da se ti ob žebranju nerazumljivih besedi spreminjajo v človeško telo, vino pa v kri – po moje gre za versko blaznost ad nauseam) uporabljajo besedo 'zakrament' .
Dejstva so taka, da se keks spremeni v človeško telo in vino v kri, ne glede na okoliščine. To je podobno, kot Jabolka in Luna, obe padata.
V končni konsekvenci imaš celo prav v nekem zeloooo širokem pomenu ...
vojko napisal/-a:Etimologija je pa takšna: izvorno je to grška beseda μυστηριον - mysterion – skrivnost, latinsko sacramentum. Očitno gre za takšno 'skrivnost', ki jo še sami verniki ne razumejo.
Ja, potem pa ti povej KAKO pridobivaš na teži drugače kot s hrano?
Diham pohorski zrak ...
Dejstvo je, da si bil težek malce več kot 0.0000000036 Kg in poglej koliko ti danes pokaže tehtnica. Nekaj razredov več, veš koliko keksov te moral pojesti si in še premalo.
Dejstvo.
Če ješ banane ne postaneš opica in velja tudi, da če opica je kekse ne postane človek, velja pa da se oboje spreminja v meso, a ne?
Ja. Ampak pri onih krekerjih gre za transsubstanciacijo, kot sem ti že rekel. Krekerji te duhovno 'redijo' – po načelu: bolj star, bolj nor...
vojko napisal/-a:Človek težko verjame, da so ljudje, ki jih bolj fascinirajo zgodbice nepismenih nomadov iz železne dobe, kot pa prikaz, ki si ga pravilno v zanosu označil s "fantastično, čudovito"!
To so risanke, samo, da se tega ne zavedaš.
Seveda se zavedam, saj so NARISANE. A to so 'risanke' z ogromno informacijsko vrednostjo.
Daj no, ne pretiravaj. Razmisli malo, preden nadaljujeva. Torej, kakšne so hitrosti galaksij?
Skozi prostor ali skupaj s Prostorom?
vojko napisal/-a:Tudi pri čačkah, ki jih mi na Zahodu imenujemo alfanumerični znaki in ki so videti takšni:

E=mc2,

gre v nekem smislu za risanko (ali 'pisanko', če hočeš), njena informacijska/napovedna vrednost pa je ogromna ...
To pa ja, to je beseda, no, del besede. Dokaz, da je Albert mislil resno, ko je dejal: "I want to know God's thoughts - the rest are mere details.”
Poznaš anekdoto, ko so Alberta z ženo peljali na ogled Mount Palomarja? Ko si je ogledovala (takrat) največji teleskop na svetu, je vprašala vodiča:

"Kaj pravzaprav počnete z vsemi temi ogromnimi napravami?"

"Skušamo odkriti zadnje skrivnosti vesolja!"

"A tako. No, moj Albert počne to na hrbtni strani kuverte ..."
vojko napisal/-a:
Kaj je z Indijanci in Kolumbom?!
Krištof še danes misli, da je prišel v Indijo in zato so pač tam še sedaj Indijanci.
Aha. No v slovanskih jezikih vsaj ločimo Indijance od Indijcev! Ameri pa morajo to povedati opisno: Indian-born Americans and American-born Indians ...

vojko napisal/-a:
Padec na celi črti! Mislim, da bova morala še en krog.
Primi me za roko, da te vlečem ... malo si zaostao ...
Sem zaostal ja, ker ti si v prostem padu!
Če sva oba v prostem padu, ne moreš zaostati ... :D

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a celica »

vojko vse najboljše
Idejno akcijsko jedro ( za smeškota bi pivo prilimal pa ga ni, pa vseeno nazdravje!)

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:
4.5.2018 10:31
materijo vstaviš v materijo in materija preoblikuje materijo, temu procesu transormacije pravimo matabolizem
Samo v določenem primeru, nasploh pa ne. Temu procesu se lahko reče tudi tankanje goriva v avto, sajenje solate, košnja trave, razkuževanje ran, zdravljenje bolezni, gledanje televizije, sesanje prahu, ... naprej boš znal sam. Ne vem, zakaj imaš tako veselje z nepotrebnim in nejasnim posploševanjem, ki nima nobenega pravega pomena.
in vse to se dogaja na plasti, ki jo imenujemo kemija. Pod to plastjo je fizika, nad to plastjo pa biokemija, a ne ? :roll:
Pesniško rečeno, ja. Če pa si natančen (temu se na vse pretege upiraš), so znanosti in plasti z njimi model vesolja, ne vesolje samo. Slika pipe, ne pipa.
Vse te plasti pa prežema informacijsko polje, a ne ?
Ne vem. Slika česa bi to bilo? In kaj je sploh na sliki?
Odkar sem slišal za bijektivno transformacijo premice v polkrožnico sem dobil idejo, da bi lahko puščica časa postala krožnica
Vidiš, prav ničesar ti ni mogoče dopovedati. Vesolje ni matematika.
O velikem atraktorju pa kdaj drugič.
Zakaj?
Saj veš, to je tista točka okoli katere se vrti naš svet.
:?:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

celica napisal/-a:
5.5.2018 18:06
vojko vse najboljše
Idejno akcijsko jedro ( za smeškota bi pivo prilimal pa ga ni, pa vseeno nazdravje!)
Hvala, celica! Stari partijski kader pač ... :lol:

Bolj malo te je slišati zadnje čase ... 8)

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
5.5.2018 20:02
celica napisal/-a:
5.5.2018 18:06
vojko vse najboljše
Idejno akcijsko jedro ( za smeškota bi pivo prilimal pa ga ni, pa vseeno nazdravje!)
Hvala, celica!
Wie aktuell ist Karl Marx?
Kako je uspelo uničiti Jugoslavijo brez da bi prebivalstvo podvomilo v sistem? :roll:

Koliko ljudi pa je v svojem življenju/bivanju izkušalo levo in desno polarizacijo okolja? Na nekem abstraktnem nivoju, kjer je svet en sam in je realnost enaka stvarnosti in slika ni model ter model ni slika, se postavi vprašanje ali je Karl bil brivec, ker je imel takšno "grivo", kot rad poudari Vojko. :lol: :D

Nitka 2015 iz Čudeži in znanost

Bargo: Recimo, vendar to je bolj dokaz za vero in to tisto nasproti dualizmu, kar je sedaj neke vrste paradoks, saj po eni strani praviš da dobimo absurden rezultat, po drugi strani dopuščaš možnost, da materija pojasni samo sebe.

Problemi: Prav nobenega paradoksa ni. Ni prav nobene nuje, da nekaj drugega od materije pojasni materijo. Zakaj bi bilo "pojasniti nekaj" kvalitativno bolj pomembno od recimo "reproducirati se". Zakaj z lahkoto sprejmemo, da se materija razmnožuje (reproducira), za kar sva dober dokaz kar midva, nikakor pa ne moremo sprejeti, da bi se ta ista materija lahko pojasnila.

Bargo: Tega ne razumem najbolje, saj se materija ne razmnožuje, če kaj, se preoblikuje. Midva sva se sestavila, po navodilih in to iz delcev, ki so se pred tem po navodilih sestavili v zvezdah. Naše čelo je v zvezdah, stojimo pa žal še v prahu.
Po katerih navodilih se je pojavila energija? (navodila <-> pravila).

vojko napisal/-a: Stari partijski kader pač ...
Tako ja, čeprav se je težavno naučiti voziti kolo, kar smo sami izkušali, je še veliko težje pozabiti naučeno in se tako preučiti voziti spremenjeno kolo, ko je desna leva in leva desna, je pa mogoče, kot smo lahko videli. 8) Pri nas lahko to celo doživljamo, saj, kolo je enako, kolesarji tudi, samo pravila smo spremenili in tako na nak način komisarji postajajo kapitalisti in prav zanima me, če bodo kapitalisti kje postali komisarji.

Menjava paradigme, vzorca delovanja, je pa velikokrat povezana s spremembo zavesti, a ne ?

Materija je na nek način ujeta materija nad katero deluje entropija, ki iz kaosa ustvarja red in iz reda kaos in jo je tako potrebno zmeraj upoštevati. 8)

Odgovori