Medzvezdna potovanja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
5.5.2018 12:23
Si se vprašal kakšna je dolžina tega laska?

Laniakea - neizmerljiva nebesa!
Seveda: nekaj sto milijonov svetlobnih let!
Ja, kaj pa Hubblov zakon, pospešeno širjenje 68 km/s to se ni upoštevalo, ker je bilo izrisano hitreje kot v sekundi!
Pri teh razdaljah je vpliv Hubblovega toka in temne energije zanemarljiv iz perspektive človeškega življenja, ali pa tudi nekaj sto (ali tisoč) let. Ko bodo morda astronomi čez nekaj tisoč let znova mapirali vidno vesolje, se slika ne bo bistveno spremenila ...
To pa je bila vera!; z velikim V, torej Vera. :D Človek bi pomislil, da smo že skoraj zrabutali tisto Jablano. :lol:
vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a:
To je standardni postopek; za razliko od prihodnosti pa se preteklost ne 'napoveduje', preteklost se ugotavlja z retrogradno analizo.
Joj, Vojko no! In ti laski, ki predstavljajo neizmerljiva nebesa - kako prikladno besedišče -,
Ja, kot bi poslušal farja pri nedeljski pridigi ...
ilustrirajo preteklost ali prihodnost?!
Preteklost pred nekej sto milijoni let. Saj veš, c= const., itd ...
Ne vem če in zato te izzivam, da preveriš.
vojko napisal/-a: vojko napisal/-a:
da bi oni naši predniki v jamah morali narisati znak za McDonalds in potem nadaljevati s simboli, ki si bodo sledili nekaj tisoč generacij za nami.

Zakaj McDonalds? Ker to je edini simbol, ki bi ga mi prepoznali.

Samo naši stari niso risali niti zrezkov mamuta, kar je samo korak naprej, bili so realisti!
shock
Kaj te je pa spet šokiralo?

Ja, to opletanje z zrezki in fast food ...
No, preračunaj pot teh pikic, ki predstavljajo galaksije, po teh laskih, ki predstavljajo nijh trajektorije in to v Newtonovi realnosti ali, kot bi mogoče dejal Roman, na njegovem nivoju kompleksnosti, ko je še prostor oder in čas absoluten.
vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Torej 6 in sedaj še malus za vero.
Glavno, da je pozitivna ...
Še pozitivna in trend bi te moral skrbeti.
Ja, trend je pa nevaren; približujem se dogodkovnemu horizontu ...
Ah, trenutno smo v Newtonem svetu tam ni črnih lukenj in čas teče neodvisno od materije in prostor je zato, da se dogaja, kar se pač dogaja, ker se mora dogajati.
vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a:Zdaj pa ob to dih jemajočo sliko postavi jecljanje o gorečih grmih, volih in oslih, spreminjaju keksov v meso in vina v kri, če brbljamo ob tem neke nerazumljive tekste!

Prvič, pri jedi moraš biti tiho!
Saj pri evharistiji ne moreš govoriti. Klečiš in moliš jezik proti farju, da ti nanj položi keks (hostijo) ...
No, vidiš.

vojko napisal/-a:
Keksi se spremenijo v meso in vino v kri, ker tako je narejen naš svet. Jej samo kekse in naj ti tehtnica pokaže, če meni ne verjameš in če piješ belega, bo kri še zmeraj rdeča.
Nisi razumel; govorim o 'zakramentu' evharistije.
Ja in? To so dejstva, kje ješ kekse in kaj se pri tem dogaja nima vpliva na pretvarjanje, ki je avtomatsko.
Vprašaj Preprostega! Sploh ni isto, če ješ krekerje doma, ali pa če ti jih v usta v cerkvi polaga far in pri tem momlja 'čarobne' besede ... Takrat se namreč dogaja 'čudež' (zakrament; skoraj sem napisal 'sakrament'. Brata brata Ciril in Metod sta zakramente poimenovala svetstva, se pravi sredstva posvečenja.) Pri 'posvetitvi' se baje zgodi tako imenovana transsubstanciacija (lepo si naprošen, da me ne prosiš za razlago tega pojma) ...
Kaj pa je to transsubstanciacija? saj veš, "zahtevajmo nemogoče" pa to.

vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a:Mimogrede, ni čudno, da za takšne orakeljske in degutantne rituale (far ponudi vernikom, ki klečijo, z iztegnjenim jezikom - kot goliči, ko jim sraka prinese črve - koščke kruha ('hostijo') z besedami: "Kristusovo telo," in da se jim keksi ne bi zalepili na nebo, tudi vino z besedami: "Kristusova kri."
Veliko izkustva je mogoče razbrati v pisanju, Čuj, daj da te vprašam, da nisi TI bil nezadovoljen s tem postreženim vinom? Mogoče je namreč, da si pričakoval kaj čarobnega in te je vino razočaralo, samo ne glede na to veš, da je šlo v žile, kaj ne?
Pričakoval sem seveda čudež (spreminjanje vina v kri), kot vsi, ki klečijo z odprtimi usti in iztegnjenim jezikom...
Si mislil, da si Vampir?! :lol:
vojko napisal/-a: Na žalost (bolje: k sreči!) se to nikoli ne uresniči ... Vino pa je bilo kar v redu; farji so vedno poskrbeli, da so pili dobro vino. To je ena redkih pozitivnih stvari, ki so jih prinesli v naše kraje ...
vojko napisal/-a:Če to ni najbolj degutanten obred v vsej vesoljni mitologiji, potem pa ne vem, kaj bi lahko bil. Jesti kekse in verjeti, da se ti ob žebranju nerazumljivih besedi spreminjajo v človeško telo, vino pa v kri – po moje gre za versko blaznost ad nauseam) uporabljajo besedo 'zakrament' .
Dejstva so taka, da se keks spremeni v človeško telo in vino v kri, ne glede na okoliščine. To je podobno, kot Jabolka in Luna, obe padata.
V končni konsekvenci imaš celo prav v nekem zeloooo širokem pomenu ...
Ja, če je svet in je realnost stvarnost in so nivoji in je fizika temelj potem ne gre za širino temveč globino tako rekoč je um zadel v dno.
vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a:Etimologija je pa takšna: izvorno je to grška beseda μυστηριον - mysterion – skrivnost, latinsko sacramentum. Očitno gre za takšno 'skrivnost', ki jo še sami verniki ne razumejo.
Ja, potem pa ti povej KAKO pridobivaš na teži drugače kot s hrano?
Diham pohorski zrak ...
Kisik brez "keksov" ne zadošča, OH skupin pa tudi ni dovolj v zraku, če si to mislil.
vojko napisal/-a:
Dejstvo je, da si bil težek malce več kot 0.0000000036 Kg in poglej koliko ti danes pokaže tehtnica. Nekaj razredov več, veš koliko keksov te moral pojesti si in še premalo.
Dejstvo.
Če ješ banane ne postaneš opica in velja tudi, da če opica je kekse ne postane človek, velja pa da se oboje spreminja v meso, a ne?
Ja. Ampak pri onih krekerjih gre za transsubstanciacijo, kot sem ti že rekel. Krekerji te duhovno 'redijo' – po načelu: bolj star, bolj nor...
To pa drži, ker tako deluje naš svet. "Zdrava kmečka pamet" bi pripomnil Albert in Poincare je padel dol, ker se zaveda posledic tega tako, da ..

Ribica iz Čudeži in znanost
Vojko: Veliki francoski matematik Henri Poincaré se je dobro zavedal te povezanosti abstraktnih modelov s stvarnostjo: "Čisti matematik, ki bi pozabil, da obstoji zunanji svet, bi bil kot slikar, ki zna harmonično komponirati barve in oblike, ki pa ne bi imel modelov (predlog). Njegova ustvarjalna moč bi kmalu presahnila." (Henri Poincare, The Value of Science)

Bargo: Trening zavesti je odslikavanje stvaritev narave, trening inteligence je, da to narediš s čim manj potezami!


Torej, začni računati koliko časa približno potrebuje neka galaksija na potovanju po predstavljeni trajektoriji v neizmerljivih nebesih in podaj rezultat. Boš?


vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a:Človek težko verjame, da so ljudje, ki jih bolj fascinirajo zgodbice nepismenih nomadov iz železne dobe, kot pa prikaz, ki si ga pravilno v zanosu označil s "fantastično, čudovito"!
To so risanke, samo, da se tega ne zavedaš.
Seveda se zavedam, saj so NARISANE. A to so 'risanke' z ogromno informacijsko vrednostjo.
Daj no, ne pretiravaj. Razmisli malo, preden nadaljujeva. Torej, kakšne so hitrosti galaksij?
Skozi prostor ali skupaj s Prostorom?
Po prostoru tako, kot je bil Newtonov svet.
vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a:Tudi pri čačkah, ki jih mi na Zahodu imenujemo alfanumerični znaki in ki so videti takšni:

E=mc2,

gre v nekem smislu za risanko (ali 'pisanko', če hočeš), njena informacijska/napovedna vrednost pa je ogromna ...
To pa ja, to je beseda, no, del besede. Dokaz, da je Albert mislil resno, ko je dejal: "I want to know God's thoughts - the rest are mere details.”
Poznaš anekdoto, ko so Alberta z ženo peljali na ogled Mount Palomarja? Ko si je ogledovala (takrat) največji teleskop na svetu, je vprašala vodiča:

"Kaj pravzaprav počnete z vsemi temi ogromnimi napravami?"

"Skušamo odkriti zadnje skrivnosti vesolja!"

"A tako. No, moj Albert počne to na hrbtni strani kuverte ..."
Ja, in sedaj smo izmerili to kar je Albert predvideval, na teh svojih kuvertah, česar naj ne bi bilo mogoče izmeriti. 8)
vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Kaj je z Indijanci in Kolumbom?!
Krištof še danes misli, da je prišel v Indijo in zato so pač tam še sedaj Indijanci.
Aha. No v slovanskih jezikih vsaj ločimo Indijance od Indijcev! Ameri pa morajo to povedati opisno: Indian-born Americans and American-born Indians ...
Tako ja, to bi moral Motore doumeti. Kako pride, da imamo mi dve besedi Američani pa eno za tako različno stvar, čeprav je v končni konsekvenci itak vse Adam. :lol:

vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Padec na celi črti! Mislim, da bova morala še en krog.
Primi me za roko, da te vlečem ... malo si zaostao ...
Sem zaostal ja, ker ti si v prostem padu!
Če sva oba v prostem padu, ne moreš zaostati ...
Lahko, ti si skočil prej.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Marx se zmagoslavno vrača v svoj Trier!

Ob 200. obletnici Mojstrovega rojstva so v njegovem rodnem Trieru v Nemčiji postavili pet metrov visok spomenik, ki jim ga je podarila - Kitajska! Po dvestoletnem eksodusu se je vsaj simbolično (pokopan je londonskem pokopališču Highgate) vrnil v svoj rojstni kraj. Ironija zgodovine je popolna.

"V Nemčiji imamo vedno znova in znova težave z zapletenimi osebnostmi iz zgodovine, ki jih želimo skriti v gozdu. Pripeljati Marxa nazaj v mesto je bila zavestna odločitev, saj ga ni treba skrivati," se je slikovito izrazil župan Triera Wolfram Leibe.

Slika

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Wie aktuell ist Karl Marx?
Marx bo vedno 'aktuell'. Eden najvplivnejših časopisov na svetu je ob 200. letnici zapisal:
"Marx at 200
The ideas of Karl Marx are still relevant two centuries after his birth—both for his insight into the rent-seeking that bedevils capitalism, and for his failure to understand how capitalism can reform."

https://www.youtube.com/watch?v=TMmDebW_OBI
Kako je uspelo uničiti Jugoslavijo brez da bi prebivalstvo podvomilo v sistem?
Gysi dobro opredeli tako Marxovo kot Trumpovo paradigmo in njun povsem različen pristop k reševanju svetovnih problemov. Mislim, da je razpad Jugoslavije posledica ogromnih razlik v razvitosti posameznih zveznih enot (po nekaterih ocenah 1:6). Če bi bila Jugoslavija enonacionalna država (kot je npr. Italija), bi to (verjetno) ostalo latentno (kot so latentne napetosti v Italiji med razvitim Severom in zaostalim Jugom). Če pa temu dodamo še vezavo teh razlik na nacionalne razlike, razlike v zgodovinskem razvoju, vere, pisave in vse drugo – dobimo eksplozivno zmes, ki je raznesla SFRJ.
Koliko ljudi pa je v svojem življenju/bivanju izkušalo levo in desno polarizacijo okolja? Na nekem abstraktnem nivoju, kjer je svet en sam in je realnost enaka stvarnosti in slika ni model ter model ni slika, se postavi vprašanje ali je Karl bil brivec, ker je imel takšno "grivo", kot rad poudari Vojko.
Dobra matafora. O tem govori v intervjuju tudi Gysi. Marx je predvidel splošno smer razvoja kapitalizma (nenehno iskanje novih trgov, brisanje državnih meja, globalizacijo, nenehno revolucioniranje načinov produkcije, ipd.), ni pa predvidel tega, da bo ta globalizacija privedla do zahtev delavcev tretjega sveta po enakih ekonomsko-socialnih pravicah, kot jih imajo delavci v razvitih. Globaliziran svet nima političnih mehanizmov za spopad s temi izzivi. Samo poglej, kaj se dogaja v Siriji in kako 'ukrepa' Varnostni svet OZN.
vojko napisal/-a:Stari partijski kader pač ...
Tako ja, čeprav se je težavno naučiti voziti kolo, kar smo sami izkušali, je še veliko težje pozabiti naučeno in se tako preučiti voziti spremenjeno kolo, ko je desna leva in leva desna, je pa mogoče, kot smo lahko videli. Pri nas lahko to celo doživljamo, saj, kolo je enako, kolesarji tudi, samo pravila smo spremenili in tako na nak način komisarji postajajo kapitalisti in prav zanima me, če bodo kapitalisti kje postali komisarji.

Menjava paradigme, vzorca delovanja, je pa velikokrat povezana s spremembo zavesti, a ne ?
Tako je, dialektika počasi a za gotovo 'prijemlje', bargo! :D Morda se ti bo zdelo paradoksalno, a sprememba (družbene) zavesti je včasih težja kot sprememba v materialni bazi družbe. Zavest vedno zaostaja za revolucionirajočo materialno bazo družbe in njeno pravno-politično superstrukturo. Se spomniš moje mantre o zaostali družbeni zavesti? 8)
Materija je na nek način ujeta materija nad katero deluje entropija, ki iz kaosa ustvarja red in iz reda kaos in jo je tako potrebno zmeraj upoštevati.
Tako je! No vidiš, da dialektika ni takšen bav-bav! :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

vojko napisal/-a: ↑
Pri teh razdaljah je vpliv Hubblovega toka in temne energije zanemarljiv iz perspektive človeškega življenja, ali pa tudi nekaj sto (ali tisoč) let. Ko bodo morda astronomi čez nekaj tisoč let znova mapirali vidno vesolje, se slika ne bo bistveno spremenila ...
To pa je bila vera!; z velikim V, torej Vera.
Končno sva enoznačno ugotovila, da ves čas govoriš o tisti plavolasi Veri ... :lol:
Človek bi pomislil, da smo že skoraj zrabutali tisto Jablano.
Isaacovo v njegovem vrtu v Woolsthorpe-by-Colsterworthu ali ono iz rajskega vrta, na kateri rastejo 'jabolka spoznanja'?
vojko napisal/-a:
Preteklost pred nekej sto milijoni let. Saj veš, c= const., itd ...
Ne vem če in zato te izzivam, da preveriš.
Kaj naj preverim? Če res razdaljo merimo s časom? Seveda jo. Razdalja do Lune je eno sekundo, do Sonca pa je kakšnih osem minut daleč ... :lol:
vojko napisal/-a:vojko napisal/-a:
Ja, to opletanje z zrezki in fast food ...
No, preračunaj pot teh pikic, ki predstavljajo galaksije, po teh laskih, ki predstavljajo nijh trajektorije in to v Newtonovi realnosti ali, kot bi mogoče dejal Roman, na njegovem nivoju kompleksnosti, ko je še prostor oder in čas absoluten.
Jaz pa računanje, bargo! Lepo te prosim!
vojko napisal/-a:
Ja, trend je pa nevaren; približujem se dogodkovnemu horizontu ...
Ah, trenutno smo v Newtonem svetu tam ni črnih lukenj in čas teče neodvisno od materije in prostor je zato, da se dogaja, kar se pač dogaja, ker se mora dogajati.
Sem na vodi čutil, da živiš v paralelnem (Newtonovem) svetu. Vrni se v Albertov svet! Tu ni odra in igralcev ter gledalcev: tu smo vsi igralci, oder pa je ves svet, pa še spreminja se nenehno ...
vojko napisal/-a:
Vprašaj Preprostega! Sploh ni isto, če ješ krekerje doma, ali pa če ti jih v usta v cerkvi polaga far in pri tem momlja 'čarobne' besede ... Takrat se namreč dogaja 'čudež' (zakrament; skoraj sem napisal 'sakrament'. Brata brata Ciril in Metod sta zakramente poimenovala svetstva, se pravi sredstva posvečenja.) Pri 'posvetitvi' se baje zgodi tako imenovana transsubstanciacija (lepo si naprošen, da me ne prosiš za razlago tega pojma) ...
Kaj pa je to transsubstanciacija? saj veš, "zahtevajmo nemogoče" pa to.
Pa lepo sem te prosil! No, naj bo, ker si realist in zahtevaš nemogoče!

RKC uči, da se pri posvetitvi zgodi transsubstanciacija: duhovna substanca ( :shock: ) kruha in vina se spremeni (kar pa ne vpliva na materialno podobo kruha in vina). Do spremembe pride v trenutku, ko far izgovarja posvetilno molitev, učinek posvetitve pa je trajen: kruh ostane Jezusovo telo in vino ostane Jezusova kri, dokler ju kdo ne použije in se razgradita v telesu. Na tem prepričanju je osnovano tudi čaščenje 'Najsvetejšega'.
Tako kot jaz, vem, da tudi ti ne razumeš te besedne solate. Žal mi je, a to je lahko največ, kar lahko storim zate glede transsubstanciacije ... Za več boš moral vprašati svojega farja, a po moje bo le še bolj zavijal in vezal otrobe; to se pri njih strokovno imenuje sholastika ... :lol:
vojko napisal/-a:Mimogrede, ni čudno, da za takšne orakeljske in degutantne rituale (far ponudi vernikom, ki klečijo, z iztegnjenim jezikom - kot goliči, ko jim sraka prinese črve - koščke kruha ('hostijo') z besedami: "Kristusovo telo," in da se jim keksi ne bi zalepili na nebo, tudi vino z besedami: "Kristusova kri."
Veliko izkustva je mogoče razbrati v pisanju, Čuj, daj da te vprašam, da nisi TI bil nezadovoljen s tem postreženim vinom? Mogoče je namreč, da si pričakoval kaj čarobnega in te je vino razočaralo, samo ne glede na to veš, da je šlo v žile, kaj ne?
Pričakoval sem seveda čudež (spreminjanje vina v kri), kot vsi, ki klečijo z odprtimi usti in iztegnjenim jezikom...
Si mislil, da si Vampir?!
Zakaj vampir? In zakaj z veliko? Je to kakšno osebno ime?
vojko napisal/-a:
V končni konsekvenci imaš celo prav v nekem zeloooo širokem pomenu ...
Ja, če je svet in je realnost stvarnost in so nivoji in je fizika temelj potem ne gre za širino temveč globino tako rekoč je um zadel v dno.
Je, je, bargo: svet je in je realnost stvarnost in so nivoji in je fizika temelj.
vojko napisal/-a:Etimologija je pa takšna: izvorno je to grška beseda μυστηριον - mysterion – skrivnost, latinsko sacramentum. Očitno gre za takšno 'skrivnost', ki jo še sami verniki ne razumejo.
Ja, potem pa ti povej KAKO pridobivaš na teži drugače kot s hrano?
Diham pohorski zrak ...
Kisik brez "keksov" ne zadošča, OH skupin pa tudi ni dovolj v zraku, če si to mislil.
No, potem jo pač mahnem proti severu; z vsakim korakom proti polu sem malo težji ...
vojko napisal/-a:
Ja. Ampak pri onih krekerjih gre za transsubstanciacijo, kot sem ti že rekel. Krekerji te duhovno 'redijo' – po načelu: bolj star, bolj nor...
To pa drži, ker tako deluje naš svet. "Zdrava kmečka pamet" bi pripomnil Albert in Poincare je padel dol, ker se zaveda posledic tega tako, da ..
Dobro si razumel poanto ...
Ribica iz Čudeži in znanost
Vojko: Veliki francoski matematik Henri Poincaré se je dobro zavedal te povezanosti abstraktnih modelov s stvarnostjo: "Čisti matematik, ki bi pozabil, da obstoji zunanji svet, bi bil kot slikar, ki zna harmonično komponirati barve in oblike, ki pa ne bi imel modelov (predlog). Njegova ustvarjalna moč bi kmalu presahnila." (Henri Poincare, The Value of Science)

Bargo: Trening zavesti je odslikavanje stvaritev narave, trening inteligence je, da to narediš s čim manj potezami!

Torej, začni računati koliko časa približno potrebuje neka galaksija na potovanju po predstavljeni trajektoriji v neizmerljivih nebesih in podaj rezultat. Boš?
Sto milijard let. Deset milijard gor ali dol ...
vojko napisal/-a:
Skozi prostor ali skupaj s Prostorom?
Po prostoru tako, kot je bil Newtonov svet.
Spet si v virtualnem svetu! V Einsteinovem obstaja tudi gibanje (razširjanje) samega Prostora
V Newtonovem je naš svet velik 13,8 milijarde let, v onem drugem pa 90 ...
vojko napisal/-a:Tudi pri čačkah, ki jih mi na Zahodu imenujemo alfanumerični znaki in ki so videti takšni:

E=mc2,

gre v nekem smislu za risanko (ali 'pisanko', če hočeš), njena informacijska/napovedna vrednost pa je ogromna ...
To pa ja, to je beseda, no, del besede. Dokaz, da je Albert mislil resno, ko je dejal: "I want to know God's thoughts - the rest are mere details.”
Poznaš anekdoto, ko so Alberta z ženo peljali na ogled Mount Palomarja? Ko si je ogledovala (takrat) največji teleskop na svetu, je vprašala vodiča:

"Kaj pravzaprav počnete z vsemi temi ogromnimi napravami?"

"Skušamo odkriti zadnje skrivnosti vesolja!"

"A tako. No, moj Albert počne to na hrbtni strani kuverte ..."
Ja, in sedaj smo izmerili to kar je Albert predvideval, na teh svojih kuvertah, česar naj ne bi bilo mogoče izmeriti.
Zakaj ne?
vojko napisal/-a:
Kaj je z Indijanci in Kolumbom?!
Krištof še danes misli, da je prišel v Indijo in zato so pač tam še sedaj Indijanci.
Aha. No v slovanskih jezikih vsaj ločimo Indijance od Indijcev! Ameri pa morajo to povedati opisno: Indian-born Americans and American-born Indians ...
Tako ja, to bi moral Motore doumeti. Kako pride, da imamo mi dve besedi Američani pa eno za tako različno stvar, čeprav je v končni konsekvenci itak vse Adam.
Ne, obstajajo tudi Eve. Pa še Vere ...
vojko napisal/-a:
Padec na celi črti! Mislim, da bova morala še en krog.
Primi me za roko, da te vlečem ... malo si zaostao ...
Sem zaostal ja, ker ti si v prostem padu!
Če sva oba v prostem padu, ne moreš zaostati ...
Lahko, ti si skočil prej.
V breztežnostnem prostoru lahko skačeš, kolikor hočeš, nič ne pomaga; vse stvari so v relativnem mirovanju. Vsi smo v istem vlaku in za onega na postaji se gibljemo vsi enako hitro ...
Aja, postajenačelniku je ime Albert ... :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
6.5.2018 17:39
vojko napisal/-a: ↑
Pri teh razdaljah je vpliv Hubblovega toka in temne energije zanemarljiv iz perspektive človeškega življenja, ali pa tudi nekaj sto (ali tisoč) let. Ko bodo morda astronomi čez nekaj tisoč let znova mapirali vidno vesolje, se slika ne bo bistveno spremenila ...
To pa je bila vera!; z velikim V, torej Vera.
Končno sva enoznačno ugotovila, da ves čas govoriš o tisti plavolasi Veri ...
Blizu pa tako daleč, mitohondriji! :lol:
vojko napisal/-a:
Človek bi pomislil, da smo že skoraj zrabutali tisto Jablano.
Isaacovo v njegovem vrtu v Woolsthorpe-by-Colsterworthu ali ono iz rajskega vrta, na kateri rastejo 'jabolka spoznanja'?
Kaj TI sprašuješ, tisto iz rajskega vrta vendar. Vsaj tako menijo nekateri, ki so polni vere. :lol:
vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Preteklost pred nekej sto milijoni let. Saj veš, c= const., itd ...
Ne vem če in zato te izzivam, da preveriš.
Kaj naj preverim? Če res razdaljo merimo s časom? Seveda jo. Razdalja do Lune je eno sekundo, do Sonca pa je kakšnih osem minut daleč ...
Joj, koliko časa je potrebno da vidiš ta neizmerljiva nebesa in koliko časa potrebuje galaksija za pot, ki smo jo ji prepisali!

vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a:vojko napisal/-a:
Ja, to opletanje z zrezki in fast food ...
No, preračunaj pot teh pikic, ki predstavljajo galaksije, po teh laskih, ki predstavljajo nijh trajektorije in to v Newtonovi realnosti ali, kot bi mogoče dejal Roman, na njegovem nivoju kompleksnosti, ko je še prostor oder in čas absoluten.
Jaz pa računanje, bargo! Lepo te prosim!
Torej, govoriš na pamet. Nisem pričakoval, da te vsaka čečka lahko navduši, če le pride iz pravega vira.


Ribica iz Čudeži in znanost


Mlademu slovenskemu umetniku Mihi Artnaku je uspel veliki met. Kitajcem je prodal sliko, za katero je dobil toliko denarja, kot ga povprečen Slovenec danes ne more nikoli pošteno zaslužiti.


Golobji iztrebki in Kitajci, kako kreativno je bilo to?
vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Ja, trend je pa nevaren; približujem se dogodkovnemu horizontu ...
Ah, trenutno smo v Newtonem svetu tam ni črnih lukenj in čas teče neodvisno od materije in prostor je zato, da se dogaja, kar se pač dogaja, ker se mora dogajati.
Sem na vodi čutil, da živiš v paralelnem (Newtonovem) svetu. Vrni se v Albertov svet! Tu ni odra in igralcev ter gledalcev: tu smo vsi igralci, oder pa je ves svet, pa še spreminja se nenehno ...
No recimo in če tako je trenutno komedija na sporedu tako, da ...
vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Vprašaj Preprostega! Sploh ni isto, če ješ krekerje doma, ali pa če ti jih v usta v cerkvi polaga far in pri tem momlja 'čarobne' besede ... Takrat se namreč dogaja 'čudež' (zakrament; skoraj sem napisal 'sakrament'. Brata brata Ciril in Metod sta zakramente poimenovala svetstva, se pravi sredstva posvečenja.) Pri 'posvetitvi' se baje zgodi tako imenovana transsubstanciacija (lepo si naprošen, da me ne prosiš za razlago tega pojma) ...
Kaj pa je to transsubstanciacija? saj veš, "zahtevajmo nemogoče" pa to.
Pa lepo sem te prosil! No, naj bo, ker si realist in zahtevaš nemogoče!

RKC uči, da se pri posvetitvi zgodi transsubstanciacija: duhovna substanca (.) kruha in vina se spremeni (kar pa ne vpliva na materialno podobo kruha in vina). Do spremembe pride v trenutku, ko far izgovarja posvetilno molitev, učinek posvetitve pa je trajen: kruh ostane Jezusovo telo in vino ostane Jezusova kri, dokler ju kdo ne použije in se razgradita v telesu. Na tem prepričanju je osnovano tudi čaščenje 'Najsvetejšega'.
Tako kot jaz, vem, da tudi ti ne razumeš te besedne solate. Žal mi je, a to je lahko največ, kar lahko storim zate glede transsubstanciacije ... Za več boš moral vprašati svojega farja, a po moje bo le še bolj zavijal in vezal otrobe; to se pri njih strokovno imenuje sholastika ...
Hvala, vidiš da deluje, če tudi ne razumeš KAKO.
vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a:Mimogrede, ni čudno, da za takšne orakeljske in degutantne rituale (far ponudi vernikom, ki klečijo, z iztegnjenim jezikom - kot goliči, ko jim sraka prinese črve - koščke kruha ('hostijo') z besedami: "Kristusovo telo," in da se jim keksi ne bi zalepili na nebo, tudi vino z besedami: "Kristusova kri."
Veliko izkustva je mogoče razbrati v pisanju, Čuj, daj da te vprašam, da nisi TI bil nezadovoljen s tem postreženim vinom? Mogoče je namreč, da si pričakoval kaj čarobnega in te je vino razočaralo, samo ne glede na to veš, da je šlo v žile, kaj ne?
Pričakoval sem seveda čudež (spreminjanje vina v kri), kot vsi, ki klečijo z odprtimi usti in iztegnjenim jezikom...
Si mislil, da si Vampir?!
Zakaj vampir? In zakaj z veliko? Je to kakšno osebno ime?
Vampirji so tisti, ki se hranijo s krvjo, kaj ne?
vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a:
V končni konsekvenci imaš celo prav v nekem zeloooo širokem pomenu ...
Ja, če je svet in je realnost stvarnost in so nivoji in je fizika temelj potem ne gre za širino temveč globino tako rekoč je um zadel v dno.
Je, je, bargo: svet je in je realnost stvarnost in so nivoji in je fizika temelj.
Če verjameš, da je fizika vzročno zaključena, kar pomeni, da je vse kar se zgodi mogoče pojasniti na nivoju fizike, potem v vsemogočnosti izstopa beseda, kot je povedal Janez. :D
vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a:Etimologija je pa takšna: izvorno je to grška beseda μυστηριον - mysterion – skrivnost, latinsko sacramentum. Očitno gre za takšno 'skrivnost', ki jo še sami verniki ne razumejo.
Ja, potem pa ti povej KAKO pridobivaš na teži drugače kot s hrano?
Diham pohorski zrak ...
Kisik brez "keksov" ne zadošča, OH skupin pa tudi ni dovolj v zraku, če si to mislil.
No, potem jo pač mahnem proti severu; z vsakim korakom proti polu sem malo težji ...
Daj no, zberi se.
vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Ja. Ampak pri onih krekerjih gre za transsubstanciacijo, kot sem ti že rekel. Krekerji te duhovno 'redijo' – po načelu: bolj star, bolj nor...
To pa drži, ker tako deluje naš svet. "Zdrava kmečka pamet" bi pripomnil Albert in Poincare je padel dol, ker se zaveda posledic tega tako, da ..
Dobro si razumel poanto ...
Ribica iz Čudeži in znanost
Vojko: Veliki francoski matematik Henri Poincaré se je dobro zavedal te povezanosti abstraktnih modelov s stvarnostjo: "Čisti matematik, ki bi pozabil, da obstoji zunanji svet, bi bil kot slikar, ki zna harmonično komponirati barve in oblike, ki pa ne bi imel modelov (predlog). Njegova ustvarjalna moč bi kmalu presahnila." (Henri Poincare, The Value of Science)

Bargo: Trening zavesti je odslikavanje stvaritev narave, trening inteligence je, da to narediš s čim manj potezami!

Torej, začni računati koliko časa približno potrebuje neka galaksija na potovanju po predstavljeni trajektoriji v neizmerljivih nebesih in podaj rezultat. Boš?
Sto milijard let. Deset milijard gor ali dol ...
hm. Veliki atraktor je od naše galaksije oddaljen nekje 63 Mpc in naj naša galaksija kroži po krožnici okoli njega potem je to 396 Mpc dolga pot, kar je dolžina laska, torej 1.291.579.256 svetlobnih let. Naša galaksija se giblje po tej poti s hitrostjo 600km/s in da bi izrisala ta lasek je potrebno 2 10^19 sek oz. 634 milijard let. Ha, kdo bi si to mislil, tu mora biti nekaj narobe.

A, če je približno prav, potem sedaj uvidiš, kako pride McDonalds v jame naši starih! :lol:


vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Skozi prostor ali skupaj s Prostorom?
Po prostoru tako, kot je bil Newtonov svet.
Spet si v virtualnem svetu! V Einsteinovem obstaja tudi gibanje (razširjanje) samega Prostora
V Newtonovem je naš svet velik 13,8 milijarde let, v onem drugem pa 90 ...
vojko napisal/-a:Tudi pri čačkah, ki jih mi na Zahodu imenujemo alfanumerični znaki in ki so videti takšni:

E=mc2,

gre v nekem smislu za risanko (ali 'pisanko', če hočeš), njena informacijska/napovedna vrednost pa je ogromna ...
To pa ja, to je beseda, no, del besede. Dokaz, da je Albert mislil resno, ko je dejal: "I want to know God's thoughts - the rest are mere details.”
Poznaš anekdoto, ko so Alberta z ženo peljali na ogled Mount Palomarja? Ko si je ogledovala (takrat) največji teleskop na svetu, je vprašala vodiča:

"Kaj pravzaprav počnete z vsemi temi ogromnimi napravami?"

"Skušamo odkriti zadnje skrivnosti vesolja!"

"A tako. No, moj Albert počne to na hrbtni strani kuverte ..."
Ja, in sedaj smo izmerili to kar je Albert predvideval, na teh svojih kuvertah, česar naj ne bi bilo mogoče izmeriti.
Zakaj ne?
Tako je menil Albert, bi moral njega vprašati zakaj je tako menil.
vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Kaj je z Indijanci in Kolumbom?!
Krištof še danes misli, da je prišel v Indijo in zato so pač tam še sedaj Indijanci.
Aha. No v slovanskih jezikih vsaj ločimo Indijance od Indijcev! Ameri pa morajo to povedati opisno: Indian-born Americans and American-born Indians ...
Tako ja, to bi moral Motore doumeti. Kako pride, da imamo mi dve besedi Američani pa eno za tako različno stvar, čeprav je v končni konsekvenci itak vse Adam.
Ne, obstajajo tudi Eve. Pa še Vere ...
Že, že, samo to vse pride iz Adama.
vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Padec na celi črti! Mislim, da bova morala še en krog.
Primi me za roko, da te vlečem ... malo si zaostao ...
Sem zaostal ja, ker ti si v prostem padu!
Če sva oba v prostem padu, ne moreš zaostati ...
Lahko, ti si skočil prej.
V breztežnostnem prostoru lahko skačeš, kolikor hočeš, nič ne pomaga; vse stvari so v relativnem mirovanju. Vsi smo v istem vlaku in za onega na postaji se gibljemo vsi enako hitro ...
Aja, postajenačelniku je ime Albert ...
Mirko ga kličemo pri nas. :D
Zadnjič spremenil bargo, dne 6.5.2018 22:30, skupaj popravljeno 3 krat.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Tole pa jaz imenujem Vizionarstvo z veliko začetnico:

https://www.youtube.com/watch?v=lAJkDrBCA6k

Večkrat smo že govorili o razvoju in vlogi neokorteksa za našo vrsto.

Poglej, kaj pravi o tem Ray Kurzweil, starosta UI. Posebej bodi pozoren na njegovo uporabo dialektičnega zakona o prehodu kvantitete v kvaliteto (okoli 9' 10"), ki si ga večkrat skušal malo ironizirati:

https://www.youtube.com/watch?v=PVXQUItNEDQ
8)

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
6.5.2018 22:26
Tole pa jaz imenujem Vizionarstvo z veliko začetnico:

https://www.youtube.com/watch?v=lAJkDrBCA6k
O tem je govoril že Feynman 1959 in 1984 celo v kratkih hlačah. :lol: 8)

Richard Feynman "Tiny Machines" Nanotechnology Lecture

Mimogrede, si videl, ko vrže Ray kamen v vodo, se zgodi kaj? :wink:
vojko napisal/-a: Večkrat smo že govorili o razvoju in vlogi neokorteksa za našo vrsto.

Poglej, kaj pravi o tem Ray Kurzweil, starosta UI. Posebej bodi pozoren na njegovo uporabo dialektičnega zakona o prehodu kvantitete v kvaliteto (okoli 9' 10"), ki si ga večkrat skušal malo ironizirati:

https://www.youtube.com/watch?v=PVXQUItNEDQ
8)
Ja, vendar to je veliko preveč mehansko razmišljanje tako, da ...

Nitka iz Medzvezdna potovanja
Vojko: Interveniral bom samo v skrajni sili ... Tole

Bargo: Od vodika naprej, pa vse do zadnjega atoma v periodnem sistemu, gre dejansko za tole zgoščevanje, ki poteka v zvezdah. Potem se na nek čuden način znajdejo v strukturi, ki reče: Jaz sem ! Tiste nestabilne strukture, pa malce nagajajo stabilnim.../

Vojko: je že čisto blizu skrajni sili, vendar bom še malo počakal...


Bargo: Mogoče še nekaj o kompleksnosti: Povratna zanka med strukturo in okoljem povzroča kompleksnost. Bolj, ko je struktura "bistra", večja postaja kompleksnost celotnega sistema. :lol:
Zadnjič spremenil bargo, dne 6.5.2018 23:16, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

vojko napisal/-a: ↑
Končno sva enoznačno ugotovila, da ves čas govoriš o tisti plavolasi Veri ...
Blizu pa tako daleč, mitohondriji!
Ja evolucijska Eva, ki ji ljubkovalno rečejo paleoantropologi kar Mitohondrijska Eva (nekako mi zveni kot Turjaška Rozamunda ali Vodiška Johanca), je pa res pramati nas vseh. Samo, zagotovo ni bila plavolasa, glede na njeno provenienco:

Slika
vojko napisal/-a:
Človek bi pomislil, da smo že skoraj zrabutali tisto Jablano.
Isaacovo v njegovem vrtu v Woolsthorpe-by-Colsterworthu ali ono iz rajskega vrta, na kateri rastejo 'jabolka spoznanja'?
Kaj TI sprašuješ, tisto iz rajskega vrta vendar.
Samo preverjam, no. Pravijo, da je bila sorta bobovec ... :lol:
Vsaj tako menijo nekateri, ki so polni vere.
Here we go again: spet si napisal 'Vera' z malo! :lol:
vojko napisal/-a:
Preteklost pred nekej sto milijoni let. Saj veš, c= const., itd ...
Ne vem če in zato te izzivam, da preveriš.
Kaj naj preverim? Če res razdaljo merimo s časom? Seveda jo. Razdalja do Lune je eno sekundo, do Sonca pa je kakšnih osem minut daleč ...
Jaz pa računanje, bargo! Lepo te prosim!
Torej, govoriš na pamet.
Ne, gre za metodo (že večkrat uporabljeno) intelligent guessing ...
Nisem pričakoval, da te vsaka čečka lahko navduši, če le pride iz pravega vira.
Čuj, kaj je to 'čečka'?
vojko napisal/-a:
Ja, trend je pa nevaren; približujem se dogodkovnemu horizontu ...
Ah, trenutno smo v Newtonem svetu tam ni črnih lukenj in čas teče neodvisno od materije in prostor je zato, da se dogaja, kar se pač dogaja, ker se mora dogajati.
Sem na vodi čutil, da živiš v paralelnem (Newtonovem) svetu. Vrni se v Albertov svet! Tu ni odra in igralcev ter gledalcev: tu smo vsi igralci, oder pa je ves svet, pa še spreminja se nenehno ...
No recimo in če tako je trenutno komedija na sporedu tako, da ...
Največkrat je na sporedu teater absurda. Zdaj imajo v okrogli dvorani na Šubičevi ulici 4 hvala bogu do jeseni počitnice, tako da poleti predstav ne bo ...
vojko napisal/-a:
Pa lepo sem te prosil! No, naj bo, ker si realist in zahtevaš nemogoče!

RKC uči, da se pri posvetitvi zgodi transsubstanciacija: duhovna substanca (.) kruha in vina se spremeni (kar pa ne vpliva na materialno podobo kruha in vina). Do spremembe pride v trenutku, ko far izgovarja posvetilno molitev, učinek posvetitve pa je trajen: kruh ostane Jezusovo telo in vino ostane Jezusova kri, dokler ju kdo ne použije in se razgradita v telesu. Na tem prepričanju je osnovano tudi čaščenje 'Najsvetejšega'.
Tako kot jaz, vem, da tudi ti ne razumeš te besedne solate. Žal mi je, a to je lahko največ, kar lahko storim zate glede transsubstanciacije ... Za več boš moral vprašati svojega farja, a po moje bo le še bolj zavijal in vezal otrobe; to se pri njih strokovno imenuje sholastika ...
Hvala, vidiš da deluje, če tudi ne razumeš KAKO.
Black box pač ...
Zakaj vampir? In zakaj z veliko? Je to kakšno osebno ime?
Vampirji so tisti, ki se hranijo s krvjo, kaj ne?
Ja, to vem, ampak zakaj z veliko?
vojko napisal/-a:
V končni konsekvenci imaš celo prav v nekem zeloooo širokem pomenu ...
Ja, če je svet in je realnost stvarnost in so nivoji in je fizika temelj potem ne gre za širino temveč globino tako rekoč je um zadel v dno.
Je, je, bargo: svet je in je realnost stvarnost in so nivoji in je fizika temelj.
Če verjameš, da je fizika vzročno zaključena, kar pomeni, da je vse kar se zgodi mogoče pojasniti na nivoju fizike, potem v vsemogočnosti izstopa beseda, kot je povedal Janez.
V smislu, kot si ga opisal, je fizika 'vzročno zaključena'. Pusti Janeza, zdaj je sredi volilne kampanje ... :lol:
vojko napisal/-a:Etimologija je pa takšna: izvorno je to grška beseda μυστηριον - mysterion – skrivnost, latinsko sacramentum. Očitno gre za takšno 'skrivnost', ki jo še sami verniki ne razumejo.
Ja, potem pa ti povej KAKO pridobivaš na teži drugače kot s hrano?
Diham pohorski zrak ...
Kisik brez "keksov" ne zadošča, OH skupin pa tudi ni dovolj v zraku, če si to mislil.
No, potem jo pač mahnem proti severu; z vsakim korakom proti polu sem malo težji ...
Daj no, zberi se.
Zakaj? Z vsakim korakom proti polu je centrifugalna sila manjša, ergo je moja teža večja.
Razlika v teži med ekvatorjem in polom znaša 0,3% in ker smo mi nekje na polovici, vzemiva 0,15%. Pri sto kilah je to 15 dkg in glede na mojo težo bi se 'zredil' za kakšnih 10dkg!
vojko napisal/-a:
Sto milijard let. Deset milijard gor ali dol ...
hm. Veliki atraktor je od naše galaksije oddaljen nekje 63 Mpc in naj naša galaksija kroži pro krožnici okoli njega potem je to 396 Mpc dolga pot, kar je dolžina laska oz. 1.291.579.256 svetlobnih let. Naša galaksija se giblje po tej poti s hitrostjo 600km/s torej bi izrisala ta lasek v 2 10^19 sek oz. 634 milijardah let.
Saj ne kroži okoli Velikega atraktorja, pada proti njemu! Poleg tega pa je bil moj red velikosti pravilen!
Vidiš sedaj, kako pride McDonalds v jame naši starih!
Malo se ti je 'zafecljalo' pri narekovajih, kaj?
vojko napisal/-a:
Poznaš anekdoto, ko so Alberta z ženo peljali na ogled Mount Palomarja? Ko si je ogledovala (takrat) največji teleskop na svetu, je vprašala vodiča:

"Kaj pravzaprav počnete z vsemi temi ogromnimi napravami?"

"Skušamo odkriti zadnje skrivnosti vesolja!"

"A tako. No, moj Albert počne to na hrbtni strani kuverte ..."
Ja, in sedaj smo izmerili to kar je Albert predvideval, na teh svojih kuvertah, česar naj ne bi bilo mogoče izmeriti.
Zakaj ne?
Tako je menil Albert, bi moral njega vprašati zakaj je tako menil.
Navedi 'kuverto', na kateri je menil, 'česar naj ne bi bilo mogoče izmeriti'!
vojko napisal/-a:
Ne, obstajajo tudi Eve. Pa še Vere ...
Že, že, samo to vse pride iz Adama.
Pa menda ja ne boš jemal Zbirke zgodbic dobesedno! Poleg tega imamo vsi Adami vsa rebra. Dokazano!

V 1 Mojzesu 3:14 tudi piše: GOSPOD Bog je rekel kači:
"/...Po trebuhu se boš plazila."
Razburljivo bi bilo vedeti, po čem se je plazila pred tem prekletstvom... Verjetno po hrbtu ... :lol:
vojko napisal/-a:
Aja, postajenačelniku je ime Albert ...
Mirko ga kličemo pri nas.
Kje to? V Butalah? Ali v sosednjih Tepanjcah? :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

vojko napisal/-a: ↑
Tole pa jaz imenujem Vizionarstvo z veliko začetnico:

https://www.youtube.com/watch?v=lAJkDrBCA6k
O tem je govoril že Feynman 1959 in 1984 celo v kratkih hlačah.

Richard Feynman "Tiny Machines" Nanotechnology Lecture
Saj ni bil poudarek na nanotehnologiji. 8)
Mimogrede, si videl, ko vrže Ray kamen v vodo, se zgodi kaj?
Voda vzvalovi ...
vojko napisal/-a:Večkrat smo že govorili o razvoju in vlogi neokorteksa za našo vrsto.
Poglej, kaj pravi o tem Ray Kurzweil, starosta UI. Posebej bodi pozoren na njegovo uporabo dialektičnega zakona o prehodu kvantitete v kvaliteto (okoli 9' 10"), ki si ga večkrat skušal malo ironizirati:

https://www.youtube.com/watch?v=PVXQUItNEDQ

Ja, vendar to je veliko preveč mehansko razmišljanje tako, da ...
Preveč mehansko????????!!!!!!!!! You must be joking! :shock:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
6.5.2018 23:18
vojko napisal/-a: ↑
Tole pa jaz imenujem Vizionarstvo z veliko začetnico:

https://www.youtube.com/watch?v=lAJkDrBCA6k
O tem je govoril že Feynman 1959 in 1984 celo v kratkih hlačah.

Richard Feynman "Tiny Machines" Nanotechnology Lecture
Saj ni bil poudarek na nanotehnologiji. 8)
Na čem pa potem?
vojko napisal/-a:
Mimogrede, si videl, ko vrže Ray kamen v vodo, se zgodi kaj?
Voda vzvalovi ...
Ja, izskočilla je kapljica in spremenil se je izračunan vzorec! :lol: Poglej še enkrat.
vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a:Večkrat smo že govorili o razvoju in vlogi neokorteksa za našo vrsto.
Poglej, kaj pravi o tem Ray Kurzweil, starosta UI. Posebej bodi pozoren na njegovo uporabo dialektičnega zakona o prehodu kvantitete v kvaliteto (okoli 9' 10"), ki si ga večkrat skušal malo ironizirati:

https://www.youtube.com/watch?v=PVXQUItNEDQ

Ja, vendar to je veliko preveč mehansko razmišljanje tako, da ...
Preveč mehansko????????!!!!!!!!! You must be joking!
Žal ne, sploh ne zato pa sem ti prilepil črvino celo 6 let staro! :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

vojko napisal/-a: ↑
Saj ni bil poudarek na nanotehnologiji.
Na čem pa potem?
Na perspektivah computroniuma ... 8)
vojko napisal/-a:
Mimogrede, si videl, ko vrže Ray kamen v vodo, se zgodi kaj?
Voda vzvalovi ...
Ja, izskočilla je kapljica in spremenil se je izračunan vzorec! Poglej še enkrat.
Pa res! Dobro opazuješ! :D
vojko napisal/-a:Večkrat smo že govorili o razvoju in vlogi neokorteksa za našo vrsto.
Poglej, kaj pravi o tem Ray Kurzweil, starosta UI. Posebej bodi pozoren na njegovo uporabo dialektičnega zakona o prehodu kvantitete v kvaliteto (okoli 9' 10"), ki si ga večkrat skušal malo ironizirati:

https://www.youtube.com/watch?v=PVXQUItNEDQ

Ja, vendar to je veliko preveč mehansko razmišljanje tako, da ...
Preveč mehansko????????!!!!!!!!! You must be joking!
Žal ne, sploh ne zato pa sem ti prilepil črvino celo 6 let staro!
Razloži! Če je namreč to 'mehansko razmišljanje', kaj je potem sploh vizionarsko in kreativno?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

The following was developed as a mental age assessment by the School of Psychiatry at Harvard University. Take your time and see if you can read each line aloud without a mistake. The average person over 50 years of age cannot do it!

1. This is this cat.
2. This is is cat.
3. This is how cat.
4. This is to cat.
5. This is keep cat.
6. This is an cat.
7. This is old cat.
8. This is fart cat.
9. This is busy cat.
10. This is for cat.
11. This is forty cat.
12. This is seconds cat.

Now go back and read the third word in each line from the top down.
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Nisem si mogel kaj, da ne bi ... :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a bargo »

:D

Tom Jones - Tower Of Song

Well, my friends are gone and my hair is grey
I ache in the places where I used to play
And I'm crazy for love but I'm not coming on
I'm just paying my rent every day in the Tower of Song


:D

Slika

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
17.5.2018 19:20
:D

Tom Jones - Tower Of Song

Well, my friends are gone and my hair is grey
I ache in the places where I used to play
And I'm crazy for love but I'm not coming on
I'm just paying my rent every day in the Tower of Song


:D

Slika
Slika :D :lol:
Zadnjič spremenil vojko, dne 17.5.2018 20:24, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
17.5.2018 20:13
bargo napisal/-a:
17.5.2018 19:20
:D

Tom Jones - Tower Of Song

Well, my friends are gone and my hair is grey
I ache in the places where I used to play
And I'm crazy for love but I'm not coming on
I'm just paying my rent every day in the Tower of Song


:D

Slika
https://www.cartoonstock.com/cartoonvie ... =rman2655 :D :lol:

Slika

Dobra! 8)

So you can stick your little pins in that voodoo doll
I'm very sorry, baby, doesn't look like me at all
I'm standing by the window where the light is strong
Ah, they don't let a woman kill you, not in the Tower of Song



Babilonski stolp
Vsa zemlja je imela en sam jezik in isto govorico. Ko so se ljudje odpravili od vzhoda, so našli ravnino v šinárski deželi in se tam naselili. Rekli so drug drugemu: »Dajmo, delajmo opeko in jo žgimo v ognju!« Opeko so uporabljali namesto kamna in zemeljsko smolo namesto malte. Rekli so: »Dajmo, sezidajmo si mesto in stolp, katerega vrh naj sega do neba, in naredimo si ime, da se ne bomo razkropili po vsej zemlji!« Gospod je stopil dol, da bi si ogledal mesto in stolp, ki so ga postavili človeški otroci. In Gospod je rekel: »Glej, eno ljudstvo so in vsi imajo en jezik, in to je šele začetek njihovega dela. Zdaj jih ne bo nič več zadržalo; kar koli bodo hoteli, bodo naredili. Dajmo, stopimo dol in tam zmešajmo njihov jezik, da ne bodo več razumeli govorice drug drugega!« In Gospod jih je razkropil od tam po vsej zemlji in nehali so zidati mesto. Zato se je imenovalo Babél, ker je tam Gospod zmešal jezik vse zemlje in od tam jih je Gospod razkropil po vsej zemlji.
(1 Mz 11,1-9)

Odgovori