Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
25.11.2019 20:42
vojko napisal/-a:
19.11.2019 15:15
bargo » 18.11.2019 8:40
vojko wrote: ↑13.11.2019 8:50
Brez intervencije 'nadnaravnih' agensov …
Joj, če je narava vse kar je potem ni ničesar izven narave tako kot ni ničesar izven vesolja! Izven prostora ni prostora čeprav se prostor širi!
Povej to tistim nekaj milijardam ljudi z zaostalo družbeno zavestjo, ki srčno verjamejo, da obstoje čudne in čudežne stvari "izven narave" … In so pripravljeni za to ubijati …
Ah, to da verjamemo je skupno, predmet/vsebina verjetja je različna, ker v nekaj moramo verjeti, ko pa smo verniki.
Pri nas je baje zdaj demokracija; dovoljena so prav vsa čudaštva. Tudi verjetje v nadnaravno, tudi to, da ni res, da ni "ničesar izven narave tako kot ni ničesar izven vesolja!"
vojko wrote:
Seveda je naš problem; amebe in morski ježki se ne ubadajo s tem …
Tega ne veš.
Ti misliš drugače? Da imajo morski ježki neke vrste kulturo, preprosto matematiko, pesništvo?
Drugače pa radovednost se je nekje začela, mogoče že v morju!
To pa podpišem z obema rokama! Gotovo v morju!
vojko wrote:
Takšne entitete nikoli ni bilo: tudi najbolj popolni 'nič' vrvi od aktivnosti:
https://www.youtube.com/watch?v=J3xLuZNKhlY&t=71s
Že mogoče, vendar o tem "nič" kot entiteti, ki je nikoli ni bilo, je naša fizikalna domneva, ki je ovržena. Vidiš?
Kako in kdaj je bila 'ovržena'?
Si pozabil?! Casimir, Hendrik Casimir nekje v letu 1948.
A, na njega si mislil! Dobro.
vojko wrote:
bi preostalo toliko čudežev, da jih preostali ne bi mogli prešteti! Kako le bi pojasnili tvojega vnuka? Naj ostane med nama, poglej, pojasnitev bi morala biti, da je tvoja žena bila devica, kaj ne!? In tvoj sin je bil tako brezmadežno spočet, še živeči vnuk pa bo samo dokaz! Bog je res komik!
To je bilo pred 2.000 leti vsakdanja trivialna stvar …
Kaj pa TI veš kaj je bilo pred 2.000 leti, no!
Berem, gledam, poslušam. Tudi v 2.sv. vojni me ni bilo, pa vem skoraj vse o njej …
Ha, ta je močna.
Je, neda?
In ti meniš, da to kar si slišal, prebral videl, je vse?!
Ne 'vse' (karkoli že to pomeni). Poznam pa generalni potek te vojne in vsaj to, kako se je končala (nekateri imajo še danes s tem probleme) :lol: … Nikoli pa seveda ne moreš doživljati vojne (ali česarkoli drugega) skozi oči vojaka, ki je bil tam. A tudi to ga niti približno ne kvalificira, da bi predaval o 2. svetovni vojni …
vojko wrote:
Pojasni tvojega vnuka z ženo devico, če TI izgineš za veke vekomaj.
Bom vprašal svojega farja …
Kar, če je dober ti bo znal pojasniti, če ga boš le poslušal. Lahko pa obnoviš spomin in pogledaš interviju "Father George Coyne Interview - Richard Dawkins".
Sem ga že gledal. Malo dolgočasno je že postalo, kako Dawkins izpraši rit vsakemu nadebudnemu farju ali drugemu religioznemu sprancu. Izhod debate je tako hudičevo predvidljiv …
Nitka iz Medzvezdna potovanja
Sir David: I shrink from the word.
Mimogrede, kje pa je Merlin? Dogajajo se zanimive reči, baje je vesolje "okroglo"?!
Tudi mene zanima. Ni več tako poskočno, odkar ga ni, kajne?
vojko wrote:Podrobnosti še nismo uspeli razvozlati, kar pa je neskončno daleč od otročje domneve, da je to rezultat nadnaravne intervencije, poimenovane 'stvarjenje' …
Kaj pa TI verjameš?
Dokler boš opletal z temi nadnaravnimi stvarmi znotraj definicije, ki pravi, da narava je vse kar je, pač ne moreš spregledati. Fakt!
Izognil si se odgovoru!
Niti ne. Si spet pozabil?
No, odgovori končno: Kaj pa TI verjameš? (živo iz neživega, evolucija, stvarjenje, obstoj onega zgoraj, ipd.)
Nitka iz Bargo
Vojko: V kaj pa še ti verjameš, poleg materije in njenih atributov (zavesti, misli, idej, ...)?
Bargo: Verjamem v ženo, otroke, Jacka, duha, dušo, ...
Dober poskus! Se pravi, da ženo in duha postavljaš v isto kategorijo entitet? Pazi, da tega ne prebere, ti bo za kakšen teden odtegnila zakonske radosti … :lol:
vojko wrote:
Ja, to, kar sva 'divanila': da je nagon po ohranitvi temeljni nagon, ki je podrejen vsem ostalim. Evolucija strogo kaznuje vsako deviacijo od tega nagona …
EvoLucija je naša domneva, pojem, ki nima vpliva brez nas! Pazi, dobro premisli prejšnjo poved.
Niti evolucija, niti Eva Lucija nista 'domnevi'. Obe sta dokazljivo prisotni; prva še posebej.
Veliko je Lucij in Ev in vendar je samo ena prva, kaj ne?
Misliš na Lucy iz Olduvaja, Savanska cesta 4?
vojko wrote:
Mislim, da Merkur ni dober primer za izjemo. Šlo je po moje bolj za anomalijo. Anomalije so za fizike kot rdeča cunja za bike; lahko nakazujejo novo fiziko …
Ah, spet te zaneslo, v naravi ni anomalij, narava je, kakršna je, anomalije so kvečjemu v naših opis narave.
Seveda, šele ko se je organska materija razvila do stopnje samozavedanja, smo lahko začeli graditi modele in simbole v naši glavi. In šele tedaj je bilo mogoče opaziti 'anomalije' (recimo anomalija vode). Vodne živali, ki živijo nekaj sto milijonov let dlje od nas, te anomalije še do danes niso opazile; le živijo jo …
vojko wrote:
Mimogrede, atomi so bolj stabilni, ne razpadejo tako hitro sami od sebe, kaj ne?
Nekateri sploh ne razpadejo. Izotop vodika z enim protonom je izjemno stabilen, saj ima proton razpolovni čas najmanj 1,67x10341,67x1034 let. To pa je skoraj milijardo milijard milijard krat dlje kot je staro naše vesolje … To bi lahko imenovala brez skrbi 'stabilnost', kaj, bargo?
Kako pa to veš?
Poskusi, bargo, rezultati poskusov! Tole je super kamiokande detektor, ki vsebuje 50.000 ton ultračiste vode:

https://en.wikipedia.org/wiki/Super-Kam ... oton_Decay
Je kdo opazil takšen razpad o katerem govoriš?
https://www.google.com/imgres?imgurl=ht ... mrc&uact=8

Ne, saj to je poanta, čeprav bi po standardnem modelu tudi proton moral razpasti …
Vidiš, očitno gre spet za probleme, anomalije kot praviš TI, v naši opisih.
Ja, očitno.
vojko wrote:
Ja, temu včasih rečemo 'znanstveno raziskovanje' …
Preprosto je to simptom radovednosti!
Tako pravimo mi, laiki. Znanstveniki pa 'raziskujejo' …
Daj no, vsi smo mi znanstveniki, če kaj je razlika samo v "treningu".
Saj jaz to pravim vsakemu, ki me hoče poslušat: razlika med mano in Hawkingom je 'samo v "treningu"'. Poudarek je na 'samo'… :lol:
vojko wrote:
Če želiš ponoviti razpad je šele znanstveni problem, kjer se implicitno predvideva, da lahko sprožiš mehanizem od zunaj, kar pa ti ne verjameš!
Zakaj ne bi verjel, da 'lahko sprožiš mehanizem od zunaj'?
Saj res, ti verjameš, ko pa si vernik!
Poznamo spontani in umetni razpad atomskega jedra; razlika je prav v tem, da na slednjega vplivamo 'od zunaj'.
vojko wrote:
Na nek način bi temu rekli destruktivni test pri čemer se destrukcija zgodi samo od sebe! Ja, ne gre za nestabilnost samo po sebi temveč sprožitev mehanizma in vzrok za sprožitev je posledica neke odločitve. Kajti, če ne bi bilo odločitve potem je celoten mehanizem predvidljiv?!
Ne morem oporekati tej verigi sklepanja. Ateisti smo vsaj odkriti in priznamo, da vzroka za to (in še za mnogo drugih stvari, nota bene!) še ne vemo. Nekateri pa vedo vse; samo v neke zaprašene bukvice je treba pogledati. Kot pravi naš ljubi Jurij D.: "Biblia, tu ie, vse Svetu pismu, Stariga inu Noviga testamenta" ...
Ja, ja, vi verjamete samo v drugo vrsto dogem!
Kdo 'vi'?! Kakšne dogme?!
Ateisti, zanikalci vendar.
Splošno sprejeti in milijonkrat preizkušeni naravni zakoni so zate 'dogme'?

Zanikamo pa seveda vse, kar se ne da logično razložiti in kar je v nasprotju s temi zakoni.
vojko wrote:
Zakaj pa bi enoceličar izvedel samouničenje? Ker ne "vidi" več smisla ali ker "vidi" višji smisel?
'Višji smisel' je lahko le preživetje vrste ali kakšen drug evolucijski pritisk. Gotovo pa je, da ne dobijo 'komande' za apoptozo od nekoga ali nečesa izven narave.
Ta gotovost na katero staviš je negotova.
Zakaj, 'moliću fino'?
Vidiš? 1. Zunaj narave ni ničesar, ker je narava vse kar je! Zgoraj se sprašuješ: "Zakaj ne bi verjel, da 'lahko sprožiš mehanizem od zunaj'?", tukaj pa se čudiš in prosiš. Zberi se.
Ne vidim nobene kontradikcije. Pojasni podrobneje!
vojko wrote:
Kakor vedno, vas je Partija tudi tokrat pripeljala do pravega zaključka!
Ne, partija že dolgo več ne določa cilja, da bi lahko razglasila prihod! Saj veš, če ne veš kam greš potem je lahko vsak postanek cilj!
Drži; poleg tega cilj ni nič, dolgi marš k cilju je vse!
Bernstein te pozdravlja!
vojko wrote:
Naši bratranci bi se strinjali s teboj, ko bi opazili, da se banana premika po palmi, ker ne bi vedeli za elektromagnetno valovanje in možnosti, ki jih to odpira za nevidno krmiljenje na daljavo. Govorili bi o mutirani banani, kar ne bi bilo niti tako napačno.
V katerem jeziku bi 'govorili'? Si gotov, da poznajo pojem 'mutacija'?
To ni pomembno! Mogoče je da se že sporazumevajo na način, ki ga mi ne dojamemo. Tole z pojmi iz našega slovarja pa je itak mimo, samo drugače ne znam napisati, da bi bila poanta moje misli ohranjena.
Kako je že rekel Wittgestein? "O čemer ne moremo govoriti, o tem moramo molčati."
Molčiš, ker ne moreš govoriti. Slika je, ni pa zvoka!?
Mislil sem na tale del tvojega zapisa: 'Tole z pojmi iz našega slovarja pa je itak mimo, samo drugače ne znam napisati,…'
In kako pravijo, slika pove več kot 1000 besed!
Bo držalo; poskusi z besedami opisati cvetočo vrtnico ali lepotico na plaži …
Idealist
Nov učitelj je prišel v Blatni dol. Mlad gospod, tamle stoji!
:shock:

Očitno si kar nekaj odnesel s (precej dolgih) duhovnih vaj ...:lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
25.11.2019 20:54
bargo napisal/-a:
25.11.2019 20:42

Idealist
Nov učitelj je prišel v Blatni dol. Mlad gospod, tamle stoji!
:shock:

Očitno si kar nekaj odnesel s (precej dolgih) duhovnih vaj ...:lol:
Vsekakor, zmeraj si obrišem tudi nos! :) 8) Tale scena je tako zgovorna za našo vrsto, kaj ne? :roll:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
25.11.2019 21:17
vojko napisal/-a:
25.11.2019 20:54
bargo napisal/-a:
25.11.2019 20:42

Idealist
Nov učitelj je prišel v Blatni dol. Mlad gospod, tamle stoji!
:shock:

Očitno si kar nekaj odnesel s (precej dolgih) duhovnih vaj ...:lol:
Vsekakor, zmeraj si obrišem tudi nos! :) 8) Tale scena je tako zgovorna za našo vrsto, kaj ne?
Drži!
Oglej si tole nenadkriljivo in brezčasno klasiko (od 49:00 naprej!) :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=t4ueyoc1mD0

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
25.11.2019 22:36
bargo napisal/-a:
25.11.2019 21:17
vojko napisal/-a:
25.11.2019 20:54


:shock:

Očitno si kar nekaj odnesel s (precej dolgih) duhovnih vaj ...
Vsekakor, zmeraj si obrišem tudi nos! 8) Tale scena je tako zgovorna za našo vrsto, kaj ne?
Drži!
Oglej si tole nenadkriljivo in brezčasno klasiko (od 49:00 naprej!) :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=t4ueyoc1mD0
:D Zadetek v polno!
https://www.youtube.com/watch?v=5X-2C7VzrlA

Tabu - 42 :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
26.11.2019 8:13
vojko napisal/-a:
25.11.2019 22:36
bargo napisal/-a:
25.11.2019 21:17

Vsekakor, zmeraj si obrišem tudi nos! 8) Tale scena je tako zgovorna za našo vrsto, kaj ne?
Drži!
Oglej si tole nenadkriljivo in brezčasno klasiko (od 49:00 naprej!)
https://www.youtube.com/watch?v=t4ueyoc1mD0
:D Zadetek v polno!
https://www.youtube.com/watch?v=5X-2C7VzrlA

Tabu - 42 :wink:
Dobeeer ...:wink:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
26.11.2019 12:50
Dobeeer ...:wink:
Vsekakor. Če nadaljujeva, sledi tole:

https://www.youtube.com/watch?v=p35FOjoIM3A

Samo verjetno sem te izgubil?! :D :roll:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
26.11.2019 17:56
vojko napisal/-a:
26.11.2019 12:50
Dobeeer ...:wink:
Vsekakor. Če nadaljujeva, sledi tole:

https://www.youtube.com/watch?v=p35FOjoIM3A

Samo verjetno sem te izgubil?!
Malo težja uganka zate: eden od naju se je izgubil; to nisem bil jaz. Kdo se je torej izgubil? :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
27.11.2019 0:04
bargo napisal/-a:
26.11.2019 17:56
vojko napisal/-a:
26.11.2019 12:50
Dobeeer ...
Vsekakor. Če nadaljujeva, sledi tole:

https://www.youtube.com/watch?v=p35FOjoIM3A

Samo verjetno sem te izgubil?!
Malo težja uganka zate: eden od naju se je izgubil; to nisem bil jaz. Kdo se je torej izgubil? :lol: :lol: :lol:
TI, samo se ne zavedaš! :D :D

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
27.11.2019 20:07
vojko napisal/-a:
27.11.2019 0:04
bargo napisal/-a:
26.11.2019 17:56

Vsekakor. Če nadaljujeva, sledi tole:

https://www.youtube.com/watch?v=p35FOjoIM3A

Samo verjetno sem te izgubil?!
Malo težja uganka zate: eden od naju se je izgubil; to nisem bil jaz. Kdo se je torej izgubil? :lol: :lol: :lol:
TI, samo se ne zavedaš!
Če pa pri tej pravi angleški komediji ne boš padel s stola od smeha - potem ne razumeš angleškega humorja ...:D :D
https://www.youtube.com/watch?v=6lzQxjG ... cc&index=2

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Zakaj je (verjetno) naše vesolje neskončno?

https://www.youtube.com/watch?v=P0Jnx1BjIZM

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
10.12.2019 16:50
Zakaj je (verjetno) naše vesolje neskončno?

https://www.youtube.com/watch?v=P0Jnx1BjIZM
Slika

Wiki

Giordano Bruno, rojen kot Filippo Bruno, (vzdevek 'Il Nolano' – Nolančan), italijanski filozof, pesnik, astronom, matematik, satirik, mistik in okultist, * januar 1548, Nola, Kraljevina Neapelj, Italija, † 17. februar 1600, Rim, Papeška država, Italija.

Deloval je v obdobju pozne renesanse.
Brunove teorije so zaznamovale moderno znanost. Najbolj znane izmed teh so njegove teorije neskončnosti vesolja in neštetih svetov, v katerih je zavračal tradicionalno geocentrično astronomijo.

Znan je predvsem po tragični smrti, ki jo je utrpel na grmadi zaradi zavzetosti, s katero je zagovarjal svoje nekonvencionalne ideje v konfliktnem času bojev za evangelizacijo Evrope med rimskokatoliškim in reformacijskim krščanstvom


Pa še naj nekdo reče, da vera ni gonilo razvoja! 8)

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

bargo napisal/-a:
6.4.2019 1:54
Prvi milijon! :D 1.000.000+, tokrat si lahko privoščiš več njih! Minilo je 138 dni od zadnjega odpiranja.
1.200.000+. Vojko, lahko si privoščiš novega, tokrat celo dva. :wink: Minilo je 249 dni od zadnjega odpiranja. 125 dni za 100.000 in če aproksimiramo bo v aprilu 2020 vsaj 1.300.000+ razen, če bo "ključar" zaklenil temo. :)

Vidiš, to je skoraj tako kot v tvoji predlagani angleški komediji! Nekaj jih je že umanjkalo! :lol:

Patrick Swayze - She's Like The Wind ft. Wendy Fraser


She's like the wind through my tree
She rides the night next to me
She leads me through moonlight
Only to burn me with the sun
She's taken my heart
But she doesn't know what she's done

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
11.12.2019 10:15
vojko napisal/-a:
10.12.2019 16:50
Zakaj je (verjetno) naše vesolje neskončno?

https://www.youtube.com/watch?v=P0Jnx1BjIZM
Slika

Wiki

Giordano Bruno, rojen kot Filippo Bruno, (vzdevek 'Il Nolano' – Nolančan), italijanski filozof, pesnik, astronom, matematik, satirik, mistik in okultist, * januar 1548, Nola, Kraljevina Neapelj, Italija, † 17. februar 1600, Rim, Papeška država, Italija.

Deloval je v obdobju pozne renesanse.
Brunove teorije so zaznamovale moderno znanost. Najbolj znane izmed teh so njegove teorije neskončnosti vesolja in neštetih svetov, v katerih je zavračal tradicionalno geocentrično astronomijo.

Znan je predvsem po tragični smrti, ki jo je utrpel na grmadi zaradi zavzetosti, s katero je zagovarjal svoje nekonvencionalne ideje v konfliktnem času bojev za evangelizacijo Evrope med rimskokatoliškim in reformacijskim krščanstvom


Pa še naj nekdo reče, da vera ni gonilo razvoja! 8)
Se s tabo povsem strinjam! Vera je gonilo razvoja. Z majhnim dodatkom: kolo zgodovine vrti nazaj ... :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
11.12.2019 10:36
bargo napisal/-a:
6.4.2019 1:54
Prvi milijon! :D 1.000.000+, tokrat si lahko privoščiš več njih! Minilo je 138 dni od zadnjega odpiranja.
1.200.000+. Vojko, lahko si privoščiš novega, tokrat celo dva. :wink: Minilo je 249 dni od zadnjega odpiranja. 125 dni za 100.000 in če aproksimiramo bo v aprilu 2020 vsaj 1.300.000+ razen, če bo "ključar" zaklenil temo.

Vidiš, to je skoraj tako kot v tvoji predlagani angleški komediji! Nekaj jih je že umanjkalo! :lol:

Patrick Swayze - She's Like The Wind ft. Wendy Fraser


She's like the wind through my tree
She rides the night next to me
She leads me through moonlight
Only to burn me with the sun
She's taken my heart
But she doesn't know what she's done
Pohvaljen! Me veseli, da vodiš ažurno statistiko! Odpirala pa bova čez kakšni dve dekadi, ko bomo odštevali ... :D

Škoda je le, da ni več stare garde; včasih smo rekli kakšno gorko, pa tudi žaltavo; bilo je zabavno, ko smo se kregali o polglasnikih bantu jezikov in podobnih 'velepomembnih' temah... :wink:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
11.12.2019 13:14
bargo napisal/-a:
11.12.2019 10:15
Pa še naj nekdo reče, da vera ni gonilo razvoja! 8)
Se s tabo povsem strinjam! Vera je gonilo razvoja. Z majhnim dodatkom: kolo zgodovine vrti nazaj ... :lol:
Nisi bistveno spremenil smisla, saj naprej ali nazaj, ni razlike, bi dejal Newton. :wink: Razumem pa kako pride tvoj dodatek. Ti dejansko moraš gledati nazaj, če želiš naprej! :lol: Veš, enkrat si skrenil preveč levo ko bi moral desno, saj pa si tu ko ne gre več naprej!

Nitka iz Teorija relativnosti in magnetizem
Rock: Kaj, če bi se midva zamislila - in se spreobrnila, in stopila na novo pot?
Bargo: To ni slaba ideja, v bistvu ne gre za veliko materialno spremembo, kvečjemu informacijsko. Eden ima črno knjigo, drugi rdečo, torej samo zamenjata.
Vojko: Ne bo šlo, Preprosti, v okrogli sobi preprosto ne moreš sesti v kot ... Lahko pa zavržeš svoje fantazme, prideš iz temačnih zakristij na sonce (če parafraziram G. Bruna) in začneš uživati življenje in ga – ker je tako zelo unikatno – živeti, ne pa na kolenih čakati na onostransko življenje, ki ga seveda ni.

Bargo: Vodi naj vaju, nedoločljivost (atomi), neodločljivost (matematika), netočnost (logika), nepredvidljivost (kaos) in ne samo nepoboljšljivost (človek)


Vojko, Rock je že dalj časa odstoten in tudi Merlina ni na spregled, mogoče bi bilo modro staviti na zeleno?! 8)

Odgovori