koliko je star čas

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: koliko je star čas

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
25.11.2019 20:07
bargo napisal/-a:
25.11.2019 19:19
Roman napisal/-a:
25.11.2019 8:49
Čas in prostor sta povezana v smislu, da se vsako pojavljanje česarkoli dogaja v času in prostoru, nikoli samo v času in nikoli samo v prostoru.
To je smiselno tako samo, če smo mi opazovalci dogajanja, mi, ki smo definirali prostor in čas.
Tako se to tebi pač zdi. Prostora ne opazujemo, časa tudi ne. Pa tudi pri definicijah obojega nam ne gre. Precenjuješ opazovalca. Smisel tudi.
Prostor je tisto vmes in ko gledamo v prostoru vidimo oddaljene zvezde, kar poglej v zvezdno nebo, boš videl zelo daleč v prostor.
Roman napisal/-a:
Kaj pa je vzrok, da bi se pri fizikalnih prostorih zapletlo z neomejenostjo?
Predvsem v tem, da sploh ne vemo, kaj prostor je.
In, ker ne vemo kaj je, mu odrekamo lastnosti. Saj se hecaš, kaj ne?
Roman napisal/-a:
Kakšna bi bila sploh razlika med matematičnim in fizikalnim prostorom?
Matematičnega prostora ni.
Fizikalni torej je, hudo. Še posebej hudo, ker je matematični znotraj fizikalnega prostora, ko pa matematični prostor precej dobro, da ne rečem odlično, opiše fizikalnega ali dogajanje tam zunaj, da se ne zapletamo brez potrebe. :wink:
Roman napisal/-a:
:roll:
Mene bi oči začele boleti, če bi toliko zavijal z njimi.
Ah, to nisem ne Jaz in ne TI.
Roman napisal/-a:
Roman napisal/-a:Podzavest je nezavest, saj se je ne zavedamo.
No, ne zavedaš se vseh svojih dejanj in vendar jih izvajaš pri polni zavesti
Česa ne poveš. Dejanj, ki se jih ne zavedamo, ne izvajamo zavestno, kajne.
Lahko pa se jih zavemo.
Roman napisal/-a:
Biološki mehanizem, kaj bi bilo to?
Mehanizem na osnovi bioloških zakonitosti.
Aha, spet ena od tvojih plasti.
Roman napisal/-a:
Očitno je nekaj kar se lahko dogaja tudi pri polni zavesti, kaj ne?
Govora je bilo o nagonih. Se jih zavedaš?
Ti se nagonov ne zavedaš?
Roman napisal/-a:
Torej nič ni stabilno in nič ni ponovljivo, saj samo tako prideš do stališča, da je "večnost bistveno manj verjetna od nastanka iz nič". Ali kako?
Stari Bargo. Ne prebereš, kar bereš.
Res. Preveriva, tako je šlo:
Roman: Čisto subjektivno pa se mi zdi večnost bistveno manj verjetna od nastanka iz nič.

Verjetnost nastanka iz nič je na meji čudeža, samo, ker vesolje obstaja in TI v njem, se je pač zgodil čudež (po definiciji, ki jo je podal Vojko! 8) ) in večnost je bistveno manj verjetna od tega praviš, domnevam, da je večnost mogoča, kaj ne? In ker je vesolje nastalo iz nestabilnega niča, nič ni večen, ko pa je nastalo vsaj nekaj iz nič in se je tako nič spremenil v nekaj in zato ni več isti nič, kot je bil preden se je spremenil, torej ni večen, razen, če se vesolje spremeni nazaj v nič in tako je nič ponovljiv, vesolje pojav z omejenim trajanjem in nič večen.
Roman napisal/-a:
Roman napisal/-a:Vprašanje, če res. In dvomim, da lahko razumevanje molže resno prispeva k razumevanju astronomije.
Vzorci, Roman vzorci in simboli, si pomislil na to?
Katere vzorce in simbole si našel v molži? Si že bil kdaj zraven?
Sem bil zraven, ja. Še poskusil sem se v molžnji, tako da ..,
Roman napisal/-a:
To pa verjetno drži, da je vernike zelo težko prepričati, da je njihova gotovost dejansko negotova verjetno zaradi "bioloških mehanizmov"! :)
Spet spuščaš meglo?
Ne, je jasno povedano kot beli dan! "Jasneje ne gre", če parafraziram trgovca. :wink:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: koliko je star čas

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:
25.11.2019 21:50
Prostor je tisto vmes
Odlična definicija. :lol:
in ko gledamo v prostoru vidimo oddaljene zvezde
Zakaj ne rečeš, da gledamo skozi prostor? In ja, vidimo zvezde, ne vidimo prostorak pa tudi kako drugače ga ne zaznavamo.
In, ker ne vemo kaj je, mu odrekamo lastnosti.
Kdo pa to počne? Jaz ne. Ti? Povej nam, katere so lastnosti prostora.
Fizikalni torej je, hudo.
Trdiš, da tudi fizikalnega prostora ni? Res hudo.
Še posebej hudo, ker je matematični znotraj fizikalnega prostora
Spet si izmišljuješ. Matematika ne obstaja, matematični prostori tudi ne. Kako je lahko nekaj, česar ni, znotraj nečesa, kar je?
ko pa matematični prostor precej dobro, da ne rečem odlično, opiše fizikalnega
To je seveda res, ampak verjetno se spominjaš, da je matematični prostor model fizikalnega (pravilneje bi bilo reči: fizičnega). Slika pipe ni pipa, kajne, čeprav precej dobro opiše pipo.
Lahko pa se jih zavemo.
Misliš za nazaj? Ampak to niso več tista dejanja, ki se jih nismo zavedali in se jih tudi sedaj ne moremo zavedati. Zavemo se lahko kvečjemu posledic.
Aha, spet ena od tvojih plasti.
Očitno ti plasti še vedno niso jasne. Poskusi jih ponotranjiti.
Ti se nagonov ne zavedaš?
Seveda ne. Kako se jih ti?
Verjetnost nastanka iz nič je na meji čudeža
Verjetnost večnega bivanja tudi.
ker vesolje obstaja in TI v njem, se je pač zgodil čudež
Ja? Kateri naravni zakon je bil s tem kršen?
domnevam, da je večnost mogoča
Verjamem, da to domnevaš, še huje, da to verjameš. Jaz ne. Ničesar večnega ne poznam. Poznaš ti kaj večnega?
In ker je vesolje nastalo iz nestabilnega niča, nič ni večen
Ha, ha. Kam pa je ta nič šel? Kje je danes?
Sem bil zraven, ja. Še poskusil sem se v molžnji, tako da ..,
Odlično. Zdaj pa še odgovori na postavljeno vprašanje: Katere vzorce in simbole si našel v molži?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: koliko je star čas

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
26.11.2019 9:54
bargo napisal/-a:
25.11.2019 21:50
Prostor je tisto vmes
Odlična definicija. :lol:
in ko gledamo v prostoru vidimo oddaljene zvezde
Zakaj ne rečeš, da gledamo skozi prostor?
Kako pa bi gledal skozi prostor? Ti si vendar del prostora in prostor je del tebe. Veš ti koliko lukenj, tisto nekaj vmes, te sestavlja in celo, pazi, definira! :lol:

Misliš tako zato, ker v njem potuje svetloba brez motenj, če seveda zanemariš, da se prostor, tisto vmes med opazovalcem in opazovanim, veča, četudi opazovalec in opazovani mirujeta drug glede na drugega!

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: koliko je star čas

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
26.11.2019 18:47
Roman napisal/-a:
26.11.2019 9:54
bargo napisal/-a:
25.11.2019 21:50
Prostor je tisto vmes
Odlična definicija. :lol:
in ko gledamo v prostoru vidimo oddaljene zvezde
Zakaj ne rečeš, da gledamo skozi prostor?
Kako pa bi gledal skozi prostor? Ti si vendar del prostora in prostor je del tebe. Veš ti koliko lukenj, tisto nekaj vmes, te sestavlja in celo, pazi, definira! :lol:

Misliš tako zato, ker v njem potuje svetloba brez motenj, če seveda zanemariš, da se prostor, tisto vmes med opazovalcem in opazovanim, veča, četudi opazovalec in opazovani mirujeta drug glede na drugega!
... samo, če sta v isti galaksiji... 8) sicer pa se lahko oddaljujeta z nadsvetlobno hitrostjo. :wink:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: koliko je star čas

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:
26.11.2019 18:47
Kako pa bi gledal skozi prostor?
Kakor gledaš skozi okno.
Ti si vendar del prostora in prostor je del tebe.
Po čem to sklepaš?
Veš ti koliko lukenj, tisto nekaj vmes, te sestavlja
Tiste luknje niso med menoj in zvezdo, ki jo skozi prostor opazujem. Spet mešaš pojme. Odvadi se tega. Ne moreš? Se mi je zdelo. In vprašanje je, če me luknje res sestavljajo. Kakor da bi zrak (ali če hočeš, praznine med molekulami) v loncu sestavljal lonec.
in celo, pazi, definira!
Luknje so po tvojem mnenju tako pametne, da me definirajo. Sploh veš, kaj govoriš? Ne? Se mi je zdelo.
Misliš tako zato, ker v njem potuje svetloba brez motenj, če seveda zanemariš, da se prostor, tisto vmes med opazovalcem in opazovanim, veča, četudi opazovalec in opazovani mirujeta drug glede na drugega!
Megla. Se pač v njej dobro počutiš.

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: koliko je star čas

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

vojko napisal/-a:
26.11.2019 19:58
bargo napisal/-a:
26.11.2019 18:47
Roman napisal/-a:
26.11.2019 9:54
Odlična definicija. :lol:
Zakaj ne rečeš, da gledamo skozi prostor?
Kako pa bi gledal skozi prostor? Ti si vendar del prostora in prostor je del tebe. Veš ti koliko lukenj, tisto nekaj vmes, te sestavlja in celo, pazi, definira! :lol:

Misliš tako zato, ker v njem potuje svetloba brez motenj, če seveda zanemariš, da se prostor, tisto vmes med opazovalcem in opazovanim, veča, četudi opazovalec in opazovani mirujeta drug glede na drugega!
... samo, če sta v isti galaksiji... 8) sicer pa se lahko oddaljujeta z nadsvetlobno hitrostjo. :wink:
Vojko, obstaja tudi "ena druga" galaksija, ki se približuje naši!?

https://www.youtube.com/watch?v=o9-REFSG1gs

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: koliko je star čas

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
27.11.2019 11:07
bargo napisal/-a:
26.11.2019 18:47
Kako pa bi gledal skozi prostor?
Kakor gledaš skozi okno.
Prav to bi ti moralo dati misliti, namreč, če gledaš skozi okno nisi del okna in okno ni del tebe. In če bi bil v oknu bi dejal da gledaš iz okna, kaj ne?
Prostor pa je del tebe, kaj ne?
Kako pa bi bilo prebirati, če bi dejal, da gledaš iz prostora, pri čemer je prostor mišljen kot vesolje!
Pazi, poved, gledam iz prostora skozi prostor v prostor, pomeni, da imaš tri mehurčke v multiversu. In če kaj vidiš potem ...
Roman napisal/-a:
Ti si vendar del prostora in prostor je del tebe.
Po čem to sklepaš?
Po gostoti, ki je navzgor omejena, ker drugače bi te zaznavali ČRNO! :D 8) Prav omejenost, omejenost gostote je vendar tvoja temeljna domneva!?
Roman napisal/-a:
Veš ti koliko lukenj, tisto nekaj vmes, te sestavlja
Tiste luknje niso med menoj in zvezdo, ki jo skozi prostor opazujem. Spet mešaš pojme. Odvadi se tega. Ne moreš? Se mi je zdelo. In vprašanje je, če me luknje res sestavljajo. Kakor da bi zrak (ali če hočeš, praznine med molekulami) v loncu sestavljal lonec.
Nikar mi ne govori o mešanju pojmov, ker si Ti trenutno videti kot zmagovalec v tej izmenjavi mnenj. :) Zakaj, se sprašuješ, kaj ne?!

Luknje, ti sploh omogočajo zaznavo in praznina prostora omogoča opazovanje zvezd, saj veš dobro sam, da foton, ki pride do tvojega očesa, potuje po prostoru od zvezde direktno do tvojega očesa. In seveda praznina sestavlja lonec, pravzaprav brez praznine niti lonca ni! :lol: Atomi, ki sestavljajo lonec so večinoma "prazni" in sam veš, da so "tirnice" elektronov, ki sestavljajo atome, "določene" in med tirnicami so luknje in kot velja za lonec velja tudi zate in za vse strukture, ki so sestavljene iz atomov. TI, ki miruješ glede nase, bi moral to dojeti.

Nitka iz Čudeži in znanost
Bargo: Seveda ni potrebe, ko pa si že tukaj.
Roman: Ne, nisem tam.
Bargo: Kjerkoli že si, si tukaj, sam pri sebi, ko pa se stran od sebe ne moreš premakniti.


Tako pride, da si ti zmeraj prisebi in če želim priti do tebe moram od sebe.

Nitka iz Bargo
Bargo:Iz naše perspektive je mogoče videti, da se je nek delec odpravil na pot pred 3.7 milijarde leti, ko še ni bilo življenja na Zemlji in je zadel ob oviro, ki jo je z namenom postavil človek , da bi našel začetek poti nevtrina. To je tako fantastično, da je že na meji čudeža.
Zakaj spet čudež?, se bo verjetno spraševal Roman.



Roman napisal/-a:
in celo, pazi, definira!
Luknje so po tvojem mnenju tako pametne, da me definirajo.
Ne, to je kvečjemu tvoje sklepanje in ne moje mnenje. Kako si prišel na idejo, da so luknje pametne? Verjetno ne boš povedal, čeprav me močno zanima.
Drugače pa, pameten si TI in to zaradi lukenj na pravih mestih! 8) Videti pa je, da se tega ne zavedaš, da je porazdelitev lukenj vzrok za tvojo bistrost.
Roman napisal/-a: Sploh veš, kaj govoriš? Ne? Se mi je zdelo.
Spet napačno sklepaš. Vem, govorim v tvojem jeziku vendar ne pomaga.
Roman napisal/-a:
Misliš tako zato, ker v njem potuje svetloba brez motenj, če seveda zanemariš, da se prostor, tisto vmes med opazovalcem in opazovanim, veča, četudi opazovalec in opazovani mirujeta drug glede na drugega!
Megla. Se pač v njej dobro počutiš.
Zakaj? Domneval sem kako pride tvoje iskanje vzroka "Zakaj ne rečeš, da gledamo skozi prostor?", če je šlo sploh zato, ker sedaj je videti kot da bi imel namen popraviti moje izražanje. Samo, prostor pač ni omejen kot je okno, veš!

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: koliko je star čas

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
26.11.2019 19:58
bargo napisal/-a:
26.11.2019 18:47
Roman napisal/-a:
26.11.2019 9:54
Odlična definicija.
Zakaj ne rečeš, da gledamo skozi prostor?
Kako pa bi gledal skozi prostor? Ti si vendar del prostora in prostor je del tebe. Veš ti koliko lukenj, tisto nekaj vmes, te sestavlja in celo, pazi, definira! :lol:

Misliš tako zato, ker v njem potuje svetloba brez motenj, če seveda zanemariš, da se prostor, tisto vmes med opazovalcem in opazovanim, veča, četudi opazovalec in opazovani mirujeta drug glede na drugega!
... samo, če sta v isti galaksiji... 8) sicer pa se lahko oddaljujeta z nadsvetlobno hitrostjo. :wink:
Tako je Leo! 8)

Djordje Balasevic - Crni labud - (Audio 2004) HD

Vojko, ko se Vse oddaljuje od tebe in TI si prisebi, kaj vidiš? Ne veš, kaj!? Sliko, kot RDEČE pike na črni podlagi! :lol:

Kdo je že dejal: "Prihodnost je rdeča."?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: koliko je star čas

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
27.11.2019 21:22
vojko napisal/-a:
26.11.2019 19:58
bargo napisal/-a:
26.11.2019 18:47

Kako pa bi gledal skozi prostor? Ti si vendar del prostora in prostor je del tebe. Veš ti koliko lukenj, tisto nekaj vmes, te sestavlja in celo, pazi, definira! :lol:

Misliš tako zato, ker v njem potuje svetloba brez motenj, če seveda zanemariš, da se prostor, tisto vmes med opazovalcem in opazovanim, veča, četudi opazovalec in opazovani mirujeta drug glede na drugega!
... samo, če sta v isti galaksiji... 8) sicer pa se lahko oddaljujeta z nadsvetlobno hitrostjo.
Tako je Leo! 8)

Djordje Balasevic - Crni labud - (Audio 2004) HD

Vojko, ko se Vse oddaljuje od tebe in TI si prisebi, kaj vidiš? Ne veš, kaj!? Sliko, kot RDEČE pike na črni podlagi! :lol:

Kdo je že dejal: "Prihodnost je rdeča."?
Kitajci.:wink:

P.S. Razloži mi tisto 'sliko, kot RDEČE pike na črni podlagi'!

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: koliko je star čas

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
28.11.2019 0:22
P.S. Razloži mi tisto 'sliko, kot RDEČE pike na črni podlagi'!
Črna predstavlja frekvenco 0 torej odsotnost energije bi dejal Max. Torej, platno je črno! :wink: Kako pa pridejo rdeče pike na platno se boš pa ja domislil. :)

“No matter where you go, there you are.”
--.Lawrence M. Krauss.--

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: koliko je star čas

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:
27.11.2019 19:48
Prostor pa je del tebe, kaj ne?
Ne vem. Kaj je prostor?
Kako pa bi bilo prebirati, če bi dejal, da gledaš iz prostora, pri čemer je prostor mišljen kot vesolje!
Nekako tako kot miš iz moke. Ampak ne polagaj mi besed v usta.
Pazi, poved, gledam iz prostora skozi prostor v prostor, pomeni, da imaš tri mehurčke v multiversu. In če kaj vidiš potem ...
Megla pač.
Po gostoti, ki je navzgor omejena, ker drugače bi te zaznavali ČRNO!
Če se oblečem, obujem in pokrijem v črno, če dam še saje na obraz, potem me zaznavaš črno. Če ugasnem luč, še posebej. Črno je odsotnost vidne svetlobe.
Prav omejenost, omejenost gostote je vendar tvoja temeljna domneva!?
Tudi tvoja, čeprav tajiš.
Luknje, ti sploh omogočajo zaznavo
Čuti omogočajo zaznavo.
in praznina prostora omogoča opazovanje zvezd
Samo v primeru, ko praznina omogoča svetlobi prehod.
Atomi, ki sestavljajo lonec so večinoma "prazni"
Niti ne zavedaš se ne, kako so narekovaji upravičeni.
in med tirnicami so luknje
Tu pa si jih pozabil. V resnici lukenj sploh ni. Je pa seveda možno, da luknje definiraš drugače kot je to običajno. In potem si domišljaš, da govoriš v mojem jeziku. Hudo.
Tako pride, da si ti zmeraj prisebi in če želim priti do tebe moram od sebe.
Ne, to je kvečjemu tvoje sklepanje in ne moje mnenje. Kako si prišel na idejo, da so luknje pametne?
Ti praviš, da me definirajo. Torej morajo biti dovolje pametne, da me lahko definirajo.
Videti pa je, da se tega ne zavedaš, da je porazdelitev lukenj vzrok za tvojo bistrost.
Zdi se mi, da se ti ne zavedaš, kakšne neumnosti trosiš.
Vem, govorim v tvojem jeziku vendar ne pomaga.
Ne poznaš mojega jezika, zato ne moreš govoriti v mojem jeziku. Če bi res poskusil, bi pomagalo. Tebi.
Samo, prostor pač ni omejen kot je okno, veš!
To ti praviš in ne v mojem jeziku.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: koliko je star čas

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
28.11.2019 7:07
vojko napisal/-a:
28.11.2019 0:22
P.S. Razloži mi tisto 'sliko, kot RDEČE pike na črni podlagi'!
Črna predstavlja frekvenco 0 torej odsotnost energije bi dejal Max. Torej, platno je črno! :wink: Kako pa pridejo rdeče pike na platno se boš pa ja domislil.

“No matter where you go, there you are.”
--.Lawrence M. Krauss.--
:shock:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: koliko je star čas

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
28.11.2019 10:56
bargo napisal/-a:
27.11.2019 19:48
Prostor pa je del tebe, kaj ne?
Ne vem. Kaj je prostor?
Bargo: Prostor je tisto vmes ...
Roman: Odlična definicija.

Vidiš, to sva že jemala. Mogoče nisi dojel zaradi smeha, ki ti je orosil oko. Ponovi vajo.
Toša i Đoša - Kofa je bušna (Grand Show 13.04.2012)
Roman napisal/-a:
Kako pa bi bilo prebirati, če bi dejal, da gledaš iz prostora, pri čemer je prostor mišljen kot vesolje!
Nekako tako kot miš iz moke. Ampak ne polagaj mi besed v usta.
Pazi, poved, gledam iz prostora skozi prostor v prostor, pomeni, da imaš tri mehurčke v multiversu. In če kaj vidiš potem ...
Megla pač.
Ah, če bi bila megla ne bi videl iz prostora skozi prostor v prostor. Vprašanje je, kaj je med prostori, samo to je verjetno že preveč, tako da ...
Roman napisal/-a:
Po gostoti, ki je navzgor omejena, ker drugače bi te zaznavali ČRNO!
Če se oblečem, obujem in pokrijem v črno, če dam še saje na obraz, potem me zaznavaš črno. Če ugasnem luč, še posebej. Črno je odsotnost vidne svetlobe.
Ne vem zakaj ne narediš še koraka naprej in prišel bi do spoznanja, da je črno odsotnost energije. Drugače pa, to, da bi TI glumil dimnikarja ali ninđo ne pomaga! :lol:
Roman napisal/-a:
Prav omejenost, omejenost gostote je vendar tvoja temeljna domneva!?
Tudi tvoja, čeprav tajiš.
Luknje, ti sploh omogočajo zaznavo
Čuti omogočajo zaznavo.
Brez lukenj ni čutov.
Roman napisal/-a:
in praznina prostora omogoča opazovanje zvezd
Samo v primeru, ko praznina omogoča svetlobi prehod.
Praznina omogoča svetlobi prehod prav zato ker je prazna.
Roman napisal/-a:
Atomi, ki sestavljajo lonec so večinoma "prazni"
Niti ne zavedaš se ne, kako so narekovaji upravičeni.
Bolj kot si ti misliš zato sem narekovaje sploh uporabil.
Roman napisal/-a:
in med tirnicami so luknje
Tu pa si jih pozabil. V resnici lukenj sploh ni.
Res, kaj pa je, če ni lukenj? Spet si mi narisal nesmeh na ustnice, veš. V bistvu imaš prav, resnica je brez lukenj! :)


SSKJ:
lúknja -e ž (ȗ)
1. kar nastane na mestu, kjer se snov odstrani, pretrga, predre: izvrtati luknjo; ogorek je naredil luknjo v preprogi; prebiti luknjo v led; zamašiti luknjo v čolnu; luknja v deski; luknja v rokavu; zakrpati luknjo v nogavici; premer luknje / ključavnična luknja / pog. tako se je zredil, da je moral razširiti pas za dve luknji da ga zapenja dve luknji bolj proti koncu
// ekspr. prazno mesto, vrzel: na policah je dosti lukenj, ki kažejo izgubljene knjige / šport. žarg. napadalec je izkoristil luknjo v obrambi in dal gol; pren. v njegovem znanju je bilo dosti lukenj

Roman napisal/-a: Je pa seveda možno, da luknje definiraš drugače kot je to običajno. In potem si domišljaš, da govoriš v mojem jeziku. Hudo.
Hudo!? Niti je, osnova za definicijo je zmeraj SSKJ kot običajno, tako da ...
Roman napisal/-a:
Tako pride, da si ti zmeraj prisebi in če želim priti do tebe moram od sebe.
Ne, to je kvečjemu tvoje sklepanje in ne moje mnenje. Kako si prišel na idejo, da so luknje pametne?
Ti praviš, da me definirajo. Torej morajo biti dovolje pametne, da me lahko definirajo.
Videti pa je, da se tega ne zavedaš, da je porazdelitev lukenj vzrok za tvojo bistrost.
Zdi se mi, da se ti ne zavedaš, kakšne neumnosti trosiš.
Že mogoče, kaj pa če niso neumnosti?! :lol:
Roman napisal/-a:
Vem, govorim v tvojem jeziku vendar ne pomaga.
Ne poznaš mojega jezika, zato ne moreš govoriti v mojem jeziku. Če bi res poskusil, bi pomagalo. Tebi.
Trenutno ne pomaga meni in niti tebi.
Roman napisal/-a:
Samo, prostor pač ni omejen kot je okno, veš!
To ti praviš in ne v mojem jeziku.
Seveda jaz to pravim, še zapisal sem. Kaj pa ti praviš glede omejenosti okna in prostora nisi povedal, domnevam, da si videl omejena okna in še nikoli omejenega prostora, če pa si videl omejen prostor povej s čim si določil omejenost?
Roman napisal/-a:
26.11.2019 9:54
bargo napisal/-a:
25.11.2019 21:50
Prostor je tisto vmes in ko gledamo v prostoru vidimo oddaljene zvezde.
In, ker ne vemo kaj je, mu odrekamo lastnosti.
Kdo pa to počne? Jaz ne. Ti? Povej nam, katere so lastnosti prostora.
Recimo, trajanje v večnosti.
Roman napisal/-a:
Fizikalni torej je, hudo.
Trdiš, da tudi fizikalnega prostora ni? Res hudo.
Še posebej hudo, ker je matematični znotraj fizikalnega prostora
Spet si izmišljuješ. Matematika ne obstaja, matematični prostori
tudi ne. Kako je lahko nekaj, česar ni, znotraj nečesa, kar je?
To so tvoji problemi KAKO, pač glede na tvoja stališča, definicije. Menjaj stališča, definicije in boš videl, da bodo ti problemi izginili. :)
Roman napisal/-a:
ko pa matematični prostor precej dobro, da ne rečem odlično, opiše fizikalnega
To je seveda res, ampak verjetno se spominjaš, da je matematični prostor model fizikalnega (pravilneje bi bilo reči: fizičnega). Slika pipe ni pipa, kajne, čeprav precej dobro opiše pipo.
Precej prepričljivo se tole bere in vendar je pipa posledica Pipe in ne obratno. Drugače povedano, sprva nematerialna Beseda potem materializirana sprememba v materiji, kaj ne?
Roman napisal/-a:
Lahko pa se jih zavemo.
Misliš za nazaj? Ampak to niso več tista dejanja, ki se jih nismo zavedali in se jih tudi sedaj ne moremo zavedati. Zavemo se lahko kvečjemu posledic.
Seveda, za nazaj, samo plasti moraš upoštevati. Ah ne, ti ne gre.
Roman napisal/-a:
Aha, spet ena od tvojih plasti.
Očitno ti plasti še vedno niso jasne. Poskusi jih ponotranjiti.
Sem že dolgo nazaj! Deli in vladaj in rekurzija vse to sva že predelala in še kaj več.
Roman napisal/-a:
Ti se nagonov ne zavedaš?
Seveda ne. Kako se jih ti?
Za nazaj.
Roman napisal/-a:
Verjetnost nastanka iz nič je na meji čudeža
Verjetnost večnega bivanja tudi.
Semantika, ko pa praviš, da matematika ne obstaja. Menjaj definicije. Tudi to sva že jemala.
Roman napisal/-a:
ker vesolje obstaja in TI v njem, se je pač zgodil čudež
Ja? Kateri naravni zakon je bil s tem kršen?
Če bi bilo katero pravilo kršeno ne bi bil naravni zakon, saj, naravni zakoni so posledica našega dojemanja narave.
Roman napisal/-a:
domnevam, da je večnost mogoča
Verjamem, da to domnevaš, še huje, da to verjameš. Jaz ne. Ničesar večnega ne poznam. Poznaš ti kaj večnega?
Prostor je dober kandidat, ko enkrat nastane ne more več ne biti.
Roman napisal/-a:
In ker je vesolje nastalo iz nestabilnega niča, nič ni večen
Ha, ha. Kam pa je ta nič šel? Kje je danes?
Bi rad gledal skozi prostor, kaj! :lol:
Roman napisal/-a:
Sem bil zraven, ja. Še poskusil sem se v molžnji, tako da ..,
Odlično. Zdaj pa še odgovori na postavljeno vprašanje: Katere vzorce in simbole si našel v molži?
Recimo, mi smo teleta in dokler dobro skrbimo za kravo tudi ona skrbi za svoja "teleta".

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: koliko je star čas

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:
28.11.2019 18:35
Ne vem zakaj ne narediš še koraka naprej
Misliš v tvoji smeri? Za turističnega vodiča nisi primeren.
in prišel bi do spoznanja, da je črno odsotnost energije
Taka zgrešena spoznanja mi privoščiš? To ni lepo od tebe.
Res, kaj pa je, če ni lukenj?
Gravitacija, polja, kakšna fluktuacija, ni da ni.
Spet si mi narisal nesmeh na ustnice, veš.
Pričakovano. Škoda, da ne veš, čemu se smejiš.
V bistvu imaš prav, resnica je brez lukenj!
Kdo ve. Važno je, da jih ima Resnica vse polno.
Že mogoče, kaj pa če niso neumnosti?! :lol:
Potem bi bilo treba marsikaj zapisati drugače.
domnevam, da si videl omejena okna in še nikoli omejenega prostora, če pa si videl omejen prostor povej s čim si določil omejenost?
Pravim, da prostora nisem videl. Tudi ti ne. Pa tudi, če bi bilo mogoče videti neomejen prostor, ne bi bilo mogoče videti njegove neomejenosti. Si si ogledal tisti video?
Roman napisal/-a:
26.11.2019 9:54
Povej nam, katere so lastnosti prostora.
Recimo, trajanje v večnosti.
To bi veljalo kvečjemu za čas.
Menjaj stališča, definicije in boš videl, da bodo ti problemi izginili.
Ti problemi, ki seveda niso moji, niso odvisni od stališč.
Precej prepričljivo se tole bere
In vendar te ne prepriča.
sprva nematerialna Beseda potem materializirana sprememba v materiji, kaj ne?
Ne verjamem, da je bila pred izdelavo prve pipe Pipa.
Roman napisal/-a:
Ti se nagonov ne zavedaš?
Seveda ne. Kako se jih ti?
Za nazaj.
:lol:
Menjaj definicije. Tudi to sva že jemala.
:lol:
Roman napisal/-a:
ker vesolje obstaja in TI v njem, se je pač zgodil čudež
Ja? Kateri naravni zakon je bil s tem kršen?
Če bi bilo katero pravilo kršeno ne bi bil naravni zakon, saj, naravni zakoni so posledica našega dojemanja narave.
Spet govoriš o nečem, misliš pa na model tega. Tako ne bova nikamor prišla.
Prostor je dober kandidat, ko enkrat nastane ne more več ne biti.
Zakaj tako misliš?
Roman napisal/-a:Kam pa je ta nič šel? Kje je danes?
Bi rad gledal skozi prostor, kaj! :lol:
Kot običajno se izogibaš odgovoru. Tudi prav.
Recimo, mi smo teleta in dokler dobro skrbimo za kravo tudi ona skrbi za svoja "teleta".
Nadvse globoka molža.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: koliko je star čas

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
29.11.2019 20:12
bargo napisal/-a:
28.11.2019 18:35
Ne vem zakaj ne narediš še koraka naprej
Misliš v tvoji smeri? Za turističnega vodiča nisi primeren.
in prišel bi do spoznanja, da je črno odsotnost energije
Taka zgrešena spoznanja mi privoščiš? To ni lepo od tebe.
Smer je tvoja kot tudi spoznanja. Nihče ne more niti hoditi niti spoznati namesto tebe.
Roman napisal/-a:
Res, kaj pa je, če ni lukenj?
Gravitacija, polja, kakšna fluktuacija, ni da ni.
Ah, mimo, povsem mimo.
Roman napisal/-a:
Spet si mi narisal nesmeh na ustnice, veš.
Pričakovano. Škoda, da ne veš, čemu se smejiš.
Sebi vendar.
Roman napisal/-a:
V bistvu imaš prav, resnica je brez lukenj!
Kdo ve. Važno je, da jih ima Resnica vse polno.
Če ti tako praviš.
Roman napisal/-a:
Že mogoče, kaj pa če niso neumnosti?! :
Potem bi bilo treba marsikaj zapisati drugače.
Verjamem, verjetno bi bilo potrebno zapisati tako, da bi bilo skladno s tvojimi stališči. Potem bi ti bilo lažje. :wink:
Roman napisal/-a:
domnevam, da si videl omejena okna in še nikoli omejenega prostora, če pa si videl omejen prostor povej s čim si določil omejenost?
Pravim, da prostora nisem videl. Tudi ti ne.
Tako je, nisi videl tudi Besede.

Bargo: Še posebej hudo, ker je matematični znotraj fizikalnega prostora o pa matematični prostor precej dobro, da ne rečem odlično, opiše fizikalnega
Roman: To je seveda res, ampak verjetno se spominjaš, da je matematični prostor model fizikalnega (pravilneje bi bilo reči: fizičnega). Slika pipe ni pipa, kajne, čeprav precej dobro opiše pipo.
Bargo: Precej prepričljivo se tole bere in vendar je pipa posledica Pipe in ne obratno. Drugače povedano, sprva nematerialna Beseda potem materializirana sprememba v materiji, kaj ne?
Roman: Ne verjamem, da je bila pred izdelavo prve pipe Pipa.

Pa saj nisi še videl materije izven prostora, ki je nesnoven, neomejen, kaj ne? :roll: In če je vzročno-posledično potem je materija posledica nečesa in prostor, ki je nesnoven, je precej dober kandidat za ta vzrok, kaj ne?

Fran:
prôstor -óra m (ó ọ́)
1. kar je nesnovno, neomejeno in v čemer telesa so, se premikajo: filozofi razlagajo prostor različno; prostor in čas / neskončen, vesoljski prostor

Roman napisal/-a: Pa tudi, če bi bilo mogoče videti neomejen prostor, ne bi bilo mogoče videti njegove neomejenosti. Si si ogledal tisti video?
Roman napisal/-a:
26.11.2019 9:54
Povej nam, katere so lastnosti prostora.
Recimo, trajanje v večnosti.
To bi veljalo kvečjemu za čas.
Če tako praviš, samo časa ni brez prostora, si pozabil?! Ali časa ni brez materije, če bi bil prostor vzrok za materijo? Čas se pojavi z materijo?

Roman napisal/-a:
Menjaj stališča, definicije in boš videl, da bodo ti problemi izginili.
Ti problemi, ki seveda niso moji, niso odvisni od stališč.
Vsi problemi so odvisni od stališč, ker problemi so zaradi modelov, ki jih še povzročajo/kreirajo modeli. :wink: Narava je polna modelov, veš!
Roman napisal/-a:
Precej prepričljivo se tole bere
In vendar te ne prepriča.
sprva nematerialna Beseda potem materializirana sprememba v materiji, kaj ne?
Ne verjamem, da je bila pred izdelavo prve pipe Pipa.
Tvoj problem.
Roman napisal/-a:
Roman napisal/-a:Seveda ne. Kako se jih ti?
Za nazaj.
lol
Menjaj definicije. Tudi to sva že jemala.
lol
Ne vem zakaj se režiš? Vedno sem te imel za resnega človeka, celo preveč resnega. Odlično.
Roman napisal/-a:
Roman napisal/-a:Ja? Kateri naravni zakon je bil s tem kršen?
Če bi bilo katero pravilo kršeno ne bi bil naravni zakon, saj, naravni zakoni so posledica našega dojemanja narave.
Spet govoriš o nečem, misliš pa na model tega. Tako ne bova nikamor prišla.
Kot da bi ti lahko mislil za modelom, izven modela? :roll:
Roman napisal/-a:
Prostor je dober kandidat, ko enkrat nastane ne more več ne biti.
Zakaj tako misliš?
Razdeli nič.
Roman napisal/-a:
Roman napisal/-a:Kam pa je ta nič šel? Kje je danes?
Bi rad gledal skozi prostor, kaj!
Kot običajno se izogibaš odgovoru. Tudi prav.
Običajno?! Bo že držalo, če ti tako praviš.

Odgovori