Izničitev zvoka?

Tehnika. Kako deluje...? Zakaj ne moremo narediti...?
Odgovori
kren22
Prispevkov: 18
Pridružen: 11.12.2005 14:31

Izničitev zvoka?

Odgovor Napisal/-a kren22 »

Mene pa zanima, če imamo dva identična zvočnika,ter ojačevalnika priključene na isti vir,s tem da imamo na drugemu zvočniku dodatno obrnjeno fazo za 180 stopinj,bi se zvok iz teh dveh zvočnikov izničil in bi slišali tišino?

punk1977
Prispevkov: 9
Pridružen: 13.2.2006 10:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a punk1977 »

ne

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Da, deloma. V radialnih smereh se pojavijo ojacitve in oslabitve signala, isti pojav kot pri svetlobni interferenci. Ce sta ze sama po sebi zvocnika v faznem zamiku se te crte zgolj premaknejo. Popolno iznicitev je tehnicno nemogoce doseci.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Slisal sem ze za aktivne slusalke, ki posnamejo zvok okolice in ti ga predvajajo v obrnjeni fazi v uho tako, da ne slisis vec toliko hrupa!

Mene bolj zanima, kaj bi se zgodilo, ce bi to naredili z dvema laserjema in potem posvetili eden proti drugemu, kaj potem nebi videli svetlobe, kam pa bi sla energija?

Mafijec
Prispevkov: 472
Pridružen: 12.12.2005 21:36

Odgovor Napisal/-a Mafijec »

MAVER|CK napisal/-a:Slisal sem ze za aktivne slusalke, ki posnamejo zvok okolice in ti ga predvajajo v obrnjeni fazi v uho tako, da ne slisis vec toliko hrupa!

Mene bolj zanima, kaj bi se zgodilo, ce bi to naredili z dvema laserjema in potem posvetili eden proti drugemu, kaj potem nebi videli svetlobe, kam pa bi sla energija?
Ko bi žarka zadela steno (steno drugega laserčka), bi se energija spremenila v toploto, valda. Svetlobe pa ne bi videli, ker bi se nihanja odštela, ne?

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Sam si to predstvaljam tudi nekako tako, ja, zakaj pa tega ni nikjer uporabljenega v praksi? Meni se zdi kar uporabna zadeva:) najbrz je tezko izvedljiva, hehe

kob
Prispevkov: 71
Pridružen: 5.1.2005 16:01
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kob »

kako se izvede tisti poskus z interferenco, ko svetiš skozi dve luknjici, na zaslonu pa se vidijio valovi, že sem nekaj poskušal, pa mi ni ravno uspelo

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

1.) Luknjici morata biti zelo ozki in zelo skupaj (velikostni red valovne dolzine)
2.) Ce svetloba ni monokromatska ne vidis interferencne slike ampak izmenjujoce mavrice.
8)

Odgovori