Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
2.11.2023 20:31
bargo napisal/-a:
1.11.2023 1:07
Prav nasprotno od "dolgočasja", kot si videl si me vznemiril.
Te torej to, da nihče ni maral Judov, vznemirja?
Joj Roman, ne.
Roman napisal/-a: Ker sprašuješ po zanimivosti, sem pač ugibal, da te to dolgočasi.
Saj, samo kontekst "zanimivost" je tvoje izražanje oz. ugotavljanje zanimivosti.
Roman napisal/-a:
Nisi pa povedal, kaj je v tvoji "ugotovitvi" zanimivega? :roll:
Recimo to, da je to prišlo na dan toliko let po dogodkih. Ne zaznaš kančka zanimivosti v tem?
Ne. Koliko let po dogodkih pa, če se je 1938 leta začel pogrom z kristalno nočjo?
Roman napisal/-a: Ne vzbuja to v tebi zanimanja? Kot sem dejal, tudi prav.
To ne.
Roman napisal/-a: In po čem spklepaš, da je ugotovitev ali "ugotovitev" moja? Ne gre v kontekst s tvojimi "ugotovitvami"?
Saj se je vendar tebi zdelo zanimivo, kaj ne? :roll: In ja, ne gre v kontekst z mojimi predvidevanji.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:
2.11.2023 23:02
Saj, samo kontekst "zanimivost" je tvoje izražanje oz. ugotavljanje zanimivosti.
Pač ne govoriva istega jezika, čeprav tega iz slovarskih navedkov ni bilo videti.
In ja, ne gre v kontekst z mojimi predvidevanji.
In kakšna so ta tvoja predvidevanja, če ni skrivnost?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
4.11.2023 13:33
bargo napisal/-a:
2.11.2023 23:02
Saj, samo kontekst "zanimivost" je tvoje izražanje oz. ugotavljanje zanimivosti.
Pač ne govoriva istega jezika, čeprav tega iz slovarskih navedkov ni bilo videti.
Vidiš to pa je zanimivo. Kako je to mogoče, da uporabljava enak slovar za pomene besed, besede verjetno ustrezno uporabljava in vendar praviš "ne govoriva istega jezika"?
Roman napisal/-a:
In ja, ne gre v kontekst z mojimi predvidevanji.
In kakšna so ta tvoja predvidevanja, če ni skrivnost?
Seveda ni skrivnost, na kratko: imel sem te za humanista in sem glede na tvoje pisanje o Judih to postavil pod dvom.

fran
humaníst
človek, katerega nazori temeljijo na spoštovanju človeškega dostojanstva in skrbi za človeka:

Al Pacino's speech about God (The Devil's Advocate) :wink:

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:
9.11.2023 18:30
... imel sem te za humanista in sem glede na tvoje pisanje o Judih to postavil pod dvom.
Kaj pa sem takega napisal o Judih, kar ne bi bilo res? Ali bi moral kot humanist podpirati Hamasov terorizem? Bi to bil res humanizem?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
9.11.2023 19:12
bargo napisal/-a:
9.11.2023 18:30
... imel sem te za humanista in sem glede na tvoje pisanje o Judih to postavil pod dvom.
Kaj pa sem takega napisal o Judih, kar ne bi bilo res?
Latentno, Roman.
Roman napisal/-a: Ali bi moral kot humanist podpirati Hamasov terorizem? Bi to bil res humanizem?
Nikakor! :wink:

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

latenten ki obstaja, a se na zunaj (še) ne opazi, ne vidi; prikrit, skrit (Fran)
Vidiš, lekcije, ki jo pogosto ponujaš meni, sam še nisi vzel. Ta latentnost je namreč pri tebi, kajne.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
10.11.2023 9:16
latenten ki obstaja, a se na zunaj (še) ne opazi, ne vidi; prikrit, skrit (Fran)
Vidiš, lekcije, ki jo pogosto ponujaš meni, sam še nisi vzel. Ta latentnost je namreč pri tebi, kajne.
Zanimiva retorika, Roman. :)

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

Hm, zakaj že zanimiva?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

bargo napisal/-a:
24.9.2023 19:42
bargo napisal/-a:
25.6.2023 20:32
bargo napisal/-a:
4.4.2023 22:09



Vojko 4.100.000!! Tokrat je bilo potrebnih 65 dni. Na zdravje! Še malo pa boš abstinent.

when people know a lot it is difficult to manage them
--. Lao Tzu .--

Vojko 4.200.000!! Tokrat je bilo potrebnih 82 dni. Na zdravje! Še malo pa boš abstinent.

Trezen boš molčal in molčal boš, kadar boš v grobu; zdaj pa govori in pij!
--.Ivan Cankar.--

Vojko 4.300.000!! Tokrat je bilo potrebnih 91 dni. Na zdravje! In poglej! Vidiš, glede na zmanjšano frekvenco si vedno več časa "trezen" in zato molčiš? :


How did consciousness evolve? - with Nicholas Humphrey


Humphrey: "uh I'm talking about phenomenal consciousness what are the quality of conscious experience the what it's

likeness of Sensations but there's not the use of the term Consciousness which is much older one in a way which means

Simply Having introspective access to mental States um when I was a student and we read

about Consciousness all we read about was cognitive theories of how uh how

mental information is being processed in the brain the most current best theory

of that is the so-called Global workspace theory of it and it's a very

effective way of describing or suggesting how the brain the strategy of

the brain uses for managing a continuous flow or sometimes contrasting and

conflicting information to produce a single narrative which leads to decisions and judgments which makes

sense none of that story of the global workspace makes any reference to

phenomenal Consciousness or what it's like so I actually now distinguish between cognitive consciousness and

phenomenal Consciousness
and I didn't have time to go into that now but uh say

something which I'm probably going to really confuse you now I think that frogs probably do have cognitive

consciousness
I think a lot of animals have cognitive Consciousness it's a very good strategy :!:

it was probably invented by natural selection early on and widely distributed in the animal kingdom and is

already in the machines this ability to integrate information in a global workspace"

Vojko, nekaj novega zate, kaj ne? Slepoto je potrebno razumeti in "kazanje Lune in gledanje prsta" je samo fenomen, ki dokazuje obstoj te vrste slepote. :wink: Lepota pa je, da je mogoče tole vrste slepote vsaj delno odpraviti!

Ribica
Vojko: Trdil si, da imajo tudi živali zavest. Jaz sem to zanikal.

In ja, vse je odvisno od profesorjev! To je lepota evolucije, ki ji mimogrede veliko preveč vezana na genetiko. Če dobro razmisliš je samo genetika tisti mehanizem, ki "odvija" evolucijo. Ključni mehanizem evolucije pa je naključje in potem se po verigi naključji pojaviš TI in to s selekcijo! 8)

In kaj je najbolj smešno pri tem verovanju je, da nekateri to resnično čutijo, ker tako komunicirajo. Pa naj še kdo reče, da beseda ni močnejša od orožja!

Zate Vojko!
Ich War Noch Niemals In New York - Udo Jürgens 1982
Vojko 4.400.000!! Tokrat je bilo potrebnih samo 48 dni! In ker je danes še posebej poseben dan, ko se voda "spremeni v vino", lahko srebneš kolikor ti duša želi. Na zdravje! :wink:

Alfi Nipič - Štajerc

In ja, punce moramo vkup držat.

Alenka Pinterič - Štajerska lady :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
11.11.2023 17:17
bargo napisal/-a:
24.9.2023 19:42
bargo napisal/-a:
25.6.2023 20:32


Vojko 4.200.000!! Tokrat je bilo potrebnih 82 dni. Na zdravje! Še malo pa boš abstinent.

Trezen boš molčal in molčal boš, kadar boš v grobu; zdaj pa govori in pij!
--.Ivan Cankar.--

Vojko 4.300.000!! Tokrat je bilo potrebnih 91 dni. Na zdravje! In poglej! Vidiš, glede na zmanjšano frekvenco si vedno več časa "trezen" in zato molčiš?


How did consciousness evolve? - with Nicholas Humphrey


Humphrey: "uh I'm talking about phenomenal consciousness what are the quality of conscious experience the what it's

likeness of Sensations but there's not the use of the term Consciousness which is much older one in a way which means

Simply Having introspective access to mental States um when I was a student and we read

about Consciousness all we read about was cognitive theories of how uh how

mental information is being processed in the brain the most current best theory

of that is the so-called Global workspace theory of it and it's a very

effective way of describing or suggesting how the brain the strategy of

the brain uses for managing a continuous flow or sometimes contrasting and

conflicting information to produce a single narrative which leads to decisions and judgments which makes

sense none of that story of the global workspace makes any reference to

phenomenal Consciousness or what it's like so I actually now distinguish between cognitive consciousness and

phenomenal Consciousness
and I didn't have time to go into that now but uh say

something which I'm probably going to really confuse you now I think that frogs probably do have cognitive

consciousness
I think a lot of animals have cognitive Consciousness it's a very good strategy

it was probably invented by natural selection early on and widely distributed in the animal kingdom and is

already in the machines this ability to integrate information in a global workspace"

Vojko, nekaj novega zate, kaj ne? Slepoto je potrebno razumeti in "kazanje Lune in gledanje prsta" je samo fenomen, ki dokazuje obstoj te vrste slepote. :wink: Lepota pa je, da je mogoče tole vrste slepote vsaj delno odpraviti!

Ribica
Vojko: Trdil si, da imajo tudi živali zavest. Jaz sem to zanikal.

In ja, vse je odvisno od profesorjev! To je lepota evolucije, ki ji mimogrede veliko preveč vezana na genetiko. Če dobro razmisliš je samo genetika tisti mehanizem, ki "odvija" evolucijo. Ključni mehanizem evolucije pa je naključje in potem se po verigi naključji pojaviš TI in to s selekcijo!

In kaj je najbolj smešno pri tem verovanju je, da nekateri to resnično čutijo, ker tako komunicirajo. Pa naj še kdo reče, da beseda ni močnejša od orožja!

Zate Vojko!
Ich War Noch Niemals In New York - Udo Jürgens 1982
Vojko 4.400.000!! Tokrat je bilo potrebnih samo 48 dni! In ker je danes še posebej poseben dan, ko se voda "spremeni v vino", lahko srebneš kolikor ti duša želi. Na zdravje!

Alfi Nipič - Štajerc

In ja, punce moramo vkup držat.

Alenka Pinterič - Štajerska lady
:D :!: :D
Frekvenca teh obiskov mi je misterij. Ni jih bilo toliko, ko smo vodili najbolj zagrete debate. Kakšna je tvoja razlaga?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Srečno in zdravo 2024!

Hamo in Rudi Bučar – Dolgo nisva pila

"Car amico , predolgo nismo pili. Malo me strah, da se bomo pozabili!" :wink:

Veš, prjatu, to so sam pravila
Ne bo šel svet v cvet, če bova malo pila


Na zdravje! :)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
5.1.2024 12:47
Srečno in zdravo 2024!

Hamo in Rudi Bučar – Dolgo nisva pila

"Car amico , predolgo nismo pili. Malo me strah, da se bomo pozabili!" :wink:

Veš, prjatu, to so sam pravila
Ne bo šel svet v cvet, če bova malo pila


Na zdravje! :)
:D :!:

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

Kaj res samo mi trije kdaj pogledamo sem? Srečn'ga pa zdrav'ga tudi drugim.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
12.11.2023 16:31
bargo napisal/-a:
11.11.2023 17:17
bargo napisal/-a:
24.9.2023 19:42



Vojko 4.300.000!! Tokrat je bilo potrebnih 91 dni. Na zdravje! In poglej! Vidiš, glede na zmanjšano frekvenco si vedno več časa "trezen" in zato molčiš?


youtu.be/9QWaZp_2I1k?t=112 How did consciousness evolve? - with Nicholas Humphrey


Humphrey: "uh I'm talking about phenomenal consciousness what are the quality of conscious experience the what it's

likeness of Sensations but there's not the use of the term Consciousness which is much older one in a way which means

Simply Having introspective access to mental States um when I was a student and we read

about Consciousness all we read about was cognitive theories of how uh how

mental information is being processed in the brain the most current best theory

of that is the so-called Global workspace theory of it and it's a very

effective way of describing or suggesting how the brain the strategy of

the brain uses for managing a continuous flow or sometimes contrasting and

conflicting information to produce a single narrative which leads to decisions and judgments which makes

sense none of that story of the global workspace makes any reference to

phenomenal Consciousness or what it's like so I actually now distinguish between cognitive consciousness and

phenomenal Consciousness
and I didn't have time to go into that now but uh say

something which I'm probably going to really confuse you now I think that frogs probably do have cognitive

consciousness
I think a lot of animals have cognitive Consciousness it's a very good strategy

it was probably invented by natural selection early on and widely distributed in the animal kingdom and is

already in the machines this ability to integrate information in a global workspace"

Vojko, nekaj novega zate, kaj ne? Slepoto je potrebno razumeti in "kazanje Lune in gledanje prsta" je samo fenomen, ki dokazuje obstoj te vrste slepote. Lepota pa je, da je mogoče tole vrste slepote vsaj delno odpraviti!

Ribica
Vojko: Trdil si, da imajo tudi živali zavest. Jaz sem to zanikal.

In ja, vse je odvisno od profesorjev! To je lepota evolucije, ki ji mimogrede veliko preveč vezana na genetiko. Če dobro razmisliš je samo genetika tisti mehanizem, ki "odvija" evolucijo. Ključni mehanizem evolucije pa je naključje in potem se po verigi naključji pojaviš TI in to s selekcijo!

In kaj je najbolj smešno pri tem verovanju je, da nekateri to resnično čutijo, ker tako komunicirajo. Pa naj še kdo reče, da beseda ni močnejša od orožja!

Zate Vojko!
www.youtube.com/watch?v=SCkGVBV60PU Ich War Noch Niemals In New York - Udo Jürgens 1982
Vojko 4.400.000!! Tokrat je bilo potrebnih samo 48 dni! In ker je danes še posebej poseben dan, ko se voda "spremeni v vino", lahko srebneš kolikor ti duša želi. Na zdravje!

www.youtube.com/watch?v=3X0u76qoMJc Alfi Nipič - Štajerc

In ja, punce moramo vkup držat.

youtu.be/5sTQW8AI20M?list=RD5sTQW8AI20M&t=09 Alenka Pinterič - Štajerska lady
Frekvenca teh obiskov mi je misterij. Ni jih bilo toliko, ko smo vodili najbolj zagrete debate. Kakšna je tvoja razlaga?
Vojko 4.500.000!! Tokrat je bilo potrebnih 60 dni (ali 71 dni za več kot 119.000 ogledov)! Na zdravje!


Did Stephen Wolfram Finally Prove the Second Law of Thermodynamics?

Vojko, vidiš koliko vere je v fiziki?! 8) Spomni se na Jolly-a in Plancka, Stephen je "dodal" še II. zakon, kar je presenečenje, če verjameš in enačiš modele z modeliranim! Zgodba o času, ki jo podaja Stephen, je še posebej zanimiva! Skratka Vojko, sama presenečenja zate, kaj?

Vera je res v temeljih našega dojemanja, in to ne velja samo za samce! :lol: :D


Temna snov: Did Stephen Wolfram Finally Prove the Second Law of Thermodynamics? Nič delcev temveč "lastnost sistema"?!

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:
22.1.2024 17:46
Vojko, vidiš koliko vere je v fiziki?!
Tako pač verjameš in pri tem ne razlikuješ med verovanjem in verjetjem.

Odgovori