palačinka

Tehnika. Kako deluje...? Zakaj ne moremo narediti...?
Odgovori
Uporabniški avatar
uros
Prispevkov: 94
Pridružen: 13.4.2003 14:49

palačinka

Odgovor Napisal/-a uros »

mogoče je vprašanje kar malo smešno. zanima me zakaj prva palačinka nikoli "ne rata"? v čem se pogoji pri nastanku prve palačinke razlikujejo od tistih pri drugi, tretji, četrti,... Ali prva palačinka kako doprispeva da naslednje uspejo? in kako.

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Malo za hec:
Zaradi istega razloga kot nogavice nimajo parov in da kruh vedno pade na namazano stran: murphyjev zakon :lol: :lol:

Kensei
Prispevkov: 45
Pridružen: 27.9.2005 20:25

Odgovor Napisal/-a Kensei »

Po mojem mnenju ima verjetno vezo z temperaturo ponve, probaj dlje časa segrevat ponvo preden vliješ maso.

seenamojca
Prispevkov: 56
Pridružen: 2.12.2005 14:43

Odgovor Napisal/-a seenamojca »

Ja, poleg temperature, ki verjetno se ni povsem pravilna, igra po moje pomembno vlogo tudi kolicina olja, saj ga je po mojih izkusnjah pri prvi palacinki ponavadi prevec. Prave kolicine in prave temperature mi pa se ni uspelo najti.

Sicer sem se pa ze davno nazaj sprijaznila z dejstvom, da najprej pojem en 'smorn' in sele v drugo palacinko...

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Štos je v izparevanju. Najprej vlij zelo malo olja in pokrij, dokler ne doseže zadovoljive temperature,Nato odkrij,počakaj par sekund in dodaj še malo oja,ter takoj prićni z delom palačink.Mmm bo dobra že prva. Podobni proces se pojavlja pri ponovnem gretju praženega krompirja,pri keterem mora biti ves čas gretja pokrit.Takrat je verjetno boljši kot svež.
pa dobertek.

Uporabniški avatar
uros
Prispevkov: 94
Pridružen: 13.4.2003 14:49

Odgovor Napisal/-a uros »

Pa mi je res uspela prva palačinka 8)
Hvala celica!

Odgovori