Rubikova kocka

Zanima me...
jerkovicj
Prispevkov: 8
Pridružen: 6.12.2005 21:57

Odgovor Napisal/-a jerkovicj »

hoj, sm nabavlov navadno rubikovo kocko, pa sm na tole stran naletu...
Vidm, da neki jamrate o 4d kocki, da je tezka pa...
Sam sem se ene 2let nazaj z njo ukvarju in ko vids kaj se dogaja, mas hit sestavljen. Je pa zlo fajn, ce znas sestavt 3d kocko, ker je to cca. 3/4 potrebnega znanja. Letos je zadevo en madzar (ce se prow spomnim) sestavu, pa je ugotovu, da jo lahko sestaljas 2x kot 3d (nism se cist poglobu sam mislm, da najprej sestavis centralno zadevo, nato obrnes od znotri vn pa se enkrat).
Nikjer nism zasledu, da sta zadevo v osnovi naredila Don & Melinda, vse pa najdete na

http://www.superliminal.com/cube/cube.htm

lp j

jerkovicj
Prispevkov: 8
Pridružen: 6.12.2005 21:57

predstava

Odgovor Napisal/-a jerkovicj »

aja, kar se pa predstave tice. tista zelena ploskev(4dploskev=3dkocka) je enaka kot vse ostale - 7, ki jih vidis . Je pa povsod okrog in vse razen centralne so njene sosede. Ce pritisnes ctrl + katerokoli stransko ploskev se ti pogled mal zarotira (pozicija na kocki ostane enaka), ubistvu ce 2x kliknes na eno ploskev zadevo ''obrnes'' od zuni not :). Mal sprobite, je pa bl na sirok vse napisan na superliminalovi strani.
lp j.

tjasa_16
Prispevkov: 3
Pridružen: 20.12.2005 21:53

Odgovor Napisal/-a tjasa_16 »

zanima me kje bi lahko dobila rubikovo kocko ... pa ne mi rečt v 199 shop ker so tam za en k**ac :lol:

jerkovicj
Prispevkov: 8
Pridružen: 6.12.2005 21:57

Odgovor Napisal/-a jerkovicj »

sm jo ravn kupu enmu kolegu, ki je diplomiru.
4200 sit(mal prevec za moj okus) v Črni Luknji, Poljanska cesta 19, Ljubljana

http://www.laserplus.si/cluknja/

je pa kul, ceprow mal manjsa kot jo mam jst
vzel sem zadnjo, preden gres v nabavo poklic oz. e-maili, ce so dobili nove zaloge. obljubljali so tudi 4x4.

lp j

Adut
Prispevkov: 1
Pridružen: 2.6.2006 9:41

Rubikova kocka

Odgovor Napisal/-a Adut »

Vse o tej kraljici igrač in o drugih mehanskih ugankah izveste na novem Forumu mehanske-uganke.com ...
Zadnjič spremenil Adut, dne 1.7.2006 13:54, skupaj popravljeno 1 krat.

Svarun
Prispevkov: 4
Pridružen: 16.6.2006 16:23
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Svarun »

Jaz sem si vzadnjič kupil rubikovo kocko 4x4x4, ker sem obično že sestaviu, pa ni tako zabavna. Najprej sestaviš eno ploskev, potem greš pa po "nadstropjih" do zadnje. Tam je še najbolj zafrknjena, ker karkoli narediš se ti podre. :(

Uporabniški avatar
matemusic
Prispevkov: 72
Pridružen: 22.7.2006 19:09

Odgovor Napisal/-a matemusic »

a obstaja kakšen program, kjer vneseš v kocko barve, nato ti pa z animacijo po postopku pokaže rešitev...??

Marjan
Prispevkov: 320
Pridružen: 25.12.2002 17:01

Odgovor Napisal/-a Marjan »

matemusic napisal/-a:a obstaja kakšen program, kjer vneseš v kocko barve, nato ti pa z animacijo po postopku pokaže rešitev...??
Da, http://www.roobik.com/cgi-bin/rubix/rubix.cgi? 8)

Uporabniški avatar
matemusic
Prispevkov: 72
Pridružen: 22.7.2006 19:09

Odgovor Napisal/-a matemusic »

res hvala, že sestavljam :D :D

Odgovori