Največji problem!

Zanima me...
genion
Prispevkov: 247
Pridružen: 13.4.2003 17:25
Kraj: Celje

Največji problem!

Odgovor Napisal/-a genion »

Zadana naloga je skoraj nerešljiva in verjetno največji izziv izmed vseh dosedanjih človeških podvigov.
...naloga, ki jo polagam pred vas v upanju na sodelovanje in izmenjavo možnih rešitev. Nekje je potrebno začeti.

Kako rešiti človeštvo pred samim sabo? Kako ga poslati na pota večnega obstoja, velikih odkritij in morda celo začetkov same človečnosti?

Pipo

Odgovor Napisal/-a Pipo »

:idea:


:oops:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Genion, odgovor je skrajno preprost. Ukiniti je treba naravo in njene zakone. Predvsem tega, da moraš za vse, kar želiš imeti, tudi plačati.

genion
Prispevkov: 247
Pridružen: 13.4.2003 17:25
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a genion »

Roman napisal/-a:Genion, odgovor je skrajno preprost. Ukiniti je treba naravo in njene zakone. Predvsem tega, da moraš za vse, kar želiš imeti, tudi plačati.
Yep! Tudi jaz sem prišel do zaključka, da je požrešnost velik problem.
Naravne zakone pa smo že tolikokrat zaobšli. Saj vendar človek ne zna leteta pa poglej vsa tista letala na nebu in človek tudi ne more preživeti v vesolju, pa tam gradi vesoljske postaje,... :wink:
Torej bi lahko bil prvi korak - pogruntavščina družbe, ki nebi rabila denarja?
Torej glavce, napnite možgane! Vem, da vas je na teh straneh veliko brihtnih - saj prebiram vaše članke - torej rešitev ni daleč! :P

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

genion napisal/-a:Naravne zakone pa smo že tolikokrat zaobšli.
Ne nismo jih. Veljajo enako kot so včasih. To, da človek ne bi smel ali mogel leteti z letalom, ne piše v nobenem naravnem zakonu. Njegove letalske sposobnosti so uresničljive ravno zaradi zakonitosti, kakršne te že so.
Torej bi lahko bil prvi korak - pogruntavščina družbe, ki nebi rabila denarja?
Po mojem družba niti ne potrebuje denarja, ta ji le marsikaj poenostavi - ali pa zagreni, kakor vzameš. Pravzaprav je vprašanje, če bi se znanost in tehnika lahko tako razvijali, če denar ne bi bil izumljen.

Uporabniški avatar
sicetnon
Prispevkov: 1
Pridružen: 20.12.2003 13:12
Kraj: Lj

1 vidik

Odgovor Napisal/-a sicetnon »

Je bilo to vprasanje postavljeno iz sebicnih interesov (skrb za lastno r*t in njeno dobrobit) al v obcecloveski zaskrbljenosti 8) ?

Either way.. tukaj bi se nasel kak navdih:
http://www.kk.org/outofcontrol/


(Al pa direkten copy-paste summary: )

- As we make our machines and institutions more complex, we have to make them more biological in order to manage them.

- The most potent force in technology will be artificial evolution. We are already evolving software and drugs instead of engineering them.

- Organic life is the ultimate technology, and all technology will improve towards biology.

-The main thing computers are good for is creating little worlds so that we can try out the Great Questions. Online communities let us ask the question "what is a democracy; what do you need for it?" by trying to wire a democracy up, and re-wire it if it doesn't work. Virtual reality lets us ask "what is reality?" by trying to synthesize it. And computers give us room to ask "what is life?" by providing a universe in which to create computer viruses and artificial creatures of increasing complexity. Philosophers sitting in academies used to ask the Great Questions; now they are asked by experimentalists creating worlds.

-As we shape technology, it shapes us. We are connecting everything to everything, and so our entire culture is migrating to a "network culture" and a new network economics.

-In order to harvest the power of organic machines, we have to instill in them guidelines and self-governance, and relinquish some of our total control

2-2b

Odgovor Napisal/-a 2-2b »

Zakaj pa bi moral človek živeti večno ali pa nadaljevati vrsto naprej.Zato ker so taka navodila v genih.Če pride do kakršne koli katastrofe,ki bi uničila vrsto bi s tem uničila tudi navodila oziroma gene,ki so odgovorni za razmnoževanje.Potem se ne bi nihče več spraševal kako bo človeštvo preživelo in bi bilo to najbolj nepomembna stvar v vesolju.Saj bi še naprej obstajali ,samo v drugačni molekularni obliki.Mogoče boljši kot sedaj.Pa še živali posebno prašiči in druga klavna živina bi jokala od sreče,če bi seveda preživela,ker se je znebila najbolj plenilskega in krutega bitja.Potem bi bila zemlja nekaj časa raj dokler se ne bi razvilo kaj podobnega kot človek.

genion
Prispevkov: 247
Pridružen: 13.4.2003 17:25
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a genion »

2-2b napisal/-a:Pa še živali posebno prašiči in druga klavna živina bi jokala od sreče,če bi seveda preživela,ker se je znebila najbolj plenilskega in krutega bitja.
Ne zagovarjam odnosa, ki ga živinorejci kažejo do teh živali.
A vprašati bi se bilo potrebno to! Ali niso prašiči postali uspešna vrsta, vsaj kar se tiče njihovega preživetja? Tudi rastline kot so jabolke in razna žita so tako uspešna samo zato, ker jih goji človek. Pes npr. je danes zelo razširjen po vsem svetu, medtem ko volk počasi izumira.
Torej samo odnos do živali je potrebno spremeniti.

No ne samo odnos do živali, ampak celoten način razmišljanja nasploh.
Poglejmo samo našo zgodovino - razen tehnologije se nič drugega ni spremenilo. Demokracija, ki je opevana kot najboljši sistem - kje pa je ta demokracija, saj ni nič boljša od atenske, pa še na volitvah se še vedno da goljufat. Najboljši primer za to so bile predsedniške volitve v ''najdemokratični'' državi na svetu - ZDA. Svobode pa tako ali tako že skoraj ni več, niti tiste najbolj osebne glede pravice da razmišljaš po svoje!
Da vprašanje je bilo postavljeno iz sebičnih razlogov, ker vse kar delamo delamo zaradi sebe. Tudi če pomagaš sočloveku je to zato, ker se s tem počutiš bolje.
Pravo vprašanje pa se glasi: ali ste dejansko srečni? Ali imate dovolj časa za hobije, sprehode z družino, za osebno samorast,... Ste popolnoma zadovoljni s svojim življenjem? In kaj pa vaši otroci, bodo oni srečni?
Na koncu pa imamo tiste ko izkoriščajo in tiste, ki delajo za to da lahko taprvi izkoriščajo še naprej :( ...ker sami podpiramo temelje te družbe jih lahko sami tudi podremo, a le če je še kje volje. Pri tem pa ne smete razmišljati strahopetno, ah no samo da imam službo, ali pa: lahko bi bilo še slabše!!!!
Lahko bi bilo bolje a samo če boste sami tako hoteli! :wink:
Torej problem je v nas samih in jaz sem naredil prvi korak - povedal sem naglas kaj mislim in kaj boste storili vi?

b-b2

Odgovor Napisal/-a b-b2 »

Se strinjam s tabo genion.Pa še dodal bi,da se naj folk ne grebe tolk za denarjem,ker niso industrijski roboti.Pa sploh me čudi,da se ljudem sploh da tolk delat.Vsaj meni se ne da,nekateri pa garajo cele dneve in čas menjajo za papir s številkami,ker mislijo,da imajo potem moč,da jih kdo zaradi tega spoštuje.

b-b2

Odgovor Napisal/-a b-b2 »

Pa še to.Kot je omenil genion vse kar delaš delaš zase ne zaradi ljubezni do drugega.

Uporabniški avatar
Nekra
Prispevkov: 61
Pridružen: 26.4.2005 15:52
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Nekra »

genion napisal/-a:Kako rešiti človeštvo pred samim sabo? Kako ga poslati na pota večnega obstoja, velikih odkritij in morda celo začetkov same človečnosti?
znebit se mormo svojga samoosrediščenega razmišljanja.drgač se bo res zgodil to:
2-2b napisal/-a:Zakaj pa bi moral človek živeti večno ali pa nadaljevati vrsto naprej.Zato ker so taka navodila v genih.Če pride do kakršne koli katastrofe,ki bi uničila vrsto bi s tem uničila tudi navodila oziroma gene,ki so odgovorni za razmnoževanje.Potem se ne bi nihče več spraševal kako bo človeštvo preživelo in bi bilo to najbolj nepomembna stvar v vesolju.Saj bi še naprej obstajali ,samo v drugačni molekularni obliki.Mogoče boljši kot sedaj.Pa še živali posebno prašiči in druga klavna živina bi jokala od sreče,če bi seveda preživela,ker se je znebila najbolj plenilskega in krutega bitja.Potem bi bila zemlja nekaj časa raj dokler se ne bi razvilo kaj podobnega kot človek.
Zakaj pa bi moral človek živeti večno ali pa nadaljevati vrsto naprej.Zato ker so taka navodila v genih.
človek dragocen si.skozi tebe je materija spoznala samo sebe

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Nekra napisal/-a:skozi tebe je materija spoznala samo sebe
Katero materijo misliš?

Marjan
Prispevkov: 320
Pridružen: 25.12.2002 17:01

Odgovor Napisal/-a Marjan »

Roman napisal/-a:
Nekra napisal/-a:skozi tebe je materija spoznala samo sebe
Katero materijo misliš?
Sklepam, da misli na snov, ki sestavlja vesolje. Sej druge "materije" ni. Tudi meni se zdi tak pogled fascinanten, tako iz fizikalnega kot iz prvoosebnega in filozofskega vidika.

Mi smo snov, ki spoznava samo sebe. Gradniki vesolja so zevoluirali v takšno obliko, da so se začeli zavedati samega sebe. 8)

Uporabniški avatar
Pentium
Prispevkov: 431
Pridružen: 10.11.2003 19:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pentium »

Ja no. Poselimo druge planete, pa se malo težje uničimo.

Uporabniški avatar
Nekra
Prispevkov: 61
Pridružen: 26.4.2005 15:52
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Nekra »

Marjan napisal/-a:
Roman napisal/-a:
Nekra napisal/-a:skozi tebe je materija spoznala samo sebe
Katero materijo misliš?
Sklepam, da misli na snov, ki sestavlja vesolje. Sej druge "materije" ni. Tudi meni se zdi tak pogled fascinanten, tako iz fizikalnega kot iz prvoosebnega in filozofskega vidika.

Mi smo snov, ki spoznava samo sebe. Gradniki vesolja so zevoluirali v takšno obliko, da so se začeli zavedati samega sebe. 8)
da.lepo da me je vsaj nekdo dojel.
Pentium napisal/-a:Ja no. Poselimo druge planete, pa se malo težje uničimo.
sej to sploh nebi rešil problema...spet bi začel izkoriščevat kar bi pač lahko,uničl še en planet...naše razmišljanje se mora spremenit,ni druge.

Odgovori