Moč človeka

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Odgovor Napisal/-a bargo »

Mephisto napisal/-a: Glede koliko možganov uporabljamo; tistih 10% ni da uporabljamo samo 10% možganov, ampak da 10% njih lahko uporabljamo hkrati.
Zanima me, kako lahko govorimo o procentih uporabe možganov, recimo 10%, če pa natanko ne vemo, česa so sposobni :? oz.

Kako so izmerili polno moč možganov torej 100% ?
Kakšna je podlaga za trditive o 10% uporabi možganov ?
(hkrati ali v celoti)

condor
Prispevkov: 21
Pridružen: 20.11.2006 17:17

Odgovor Napisal/-a condor »

Rokerda napisal/-a: naši možgani so sposobni proizvajat neke posebne magnetne (al pa kakšne druge) valove ki to stvar premaknejo :D
glej,cloveka obdaja polje nekega sevanja.mislim,da bi s tem ko bi svoj um pripravil do tega,da to polje poveča in obda predmet ki ga želiš premakniti...bi bilo možno

(zgolj moja domnevanja in razmisljanja)

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

ja ja, enako razmišljam, mam enako mnenje, vesolja ima še veliko skrivnosti, mi smo samo skopali luknjico velikost kamenčka na zemljinem površju :P

bargo, ti podatki so različni, eni pravijo da uporabljamo 25% možganov, drugi 10%, tretji pa da samo 2-3%.
pomojem so "pogledali" kolikšen del možganov deluje pri nekem delu, to so večkrat ponovili in na koncu dobili neko okvirno številko

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rokerda napisal/-a:pomojem so "pogledali" kolikšen del možganov deluje pri nekem delu, to so večkrat ponovili in na koncu dobili neko okvirno številko
To razumem. Vendar enačba pravi (DEL/CELOTO)*100 = 10% (2%,3%,...80%)

Enačbo se ne da izračunati, če ne poznamo vrednosti, ki predstavlja CELOTO.

Uporabna vrednost svinčnika (funkcionalnost) je pisanje (risanje).
Lahko napišem pesem, esej, narišem hišo ali čečkam.

Lahko se pa domislim in ga uporabim, kot uporo za rast fižola ali sobne rastline.

Kje sedaj iskati celoto ?

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

ja sej iz več delou dobiš celoto, jih sestaviš v celoto,
npr predstavli si sliko možganov, oni so pomoje vidli tisti del ki ga uporabljamo npr. rdeč, potem so ponovili poskus z nekim drugim delom,.....itd

seveda je to samo moje mnenje...

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

Vidim, da jih veliko zagovarja Aristotelovo hipotezo, da so možgani za hlajenje krvi! :D
Možgani imajo stalno veliko dela: spremljajo dihanje, prebavljanje, odkrivajo kje nas srbi, ugotavljajo ali spimo, računajo, sanjajo, nadzorujejo žleze (in žleze nadzorujejo njih)... Malo premislite kaj vse morajo delati, da živimo!
Predstavljamo si predatorja s telkinezo ali telepatijo, verjetno bi izumrl, najprej bi pobil ves plen in se preveč naplodil.
Enako velja za človeka. Jaz nebi rad bral prebavljanje ali iztrebljanje soseda. Premikanju stvari na daljavo bi bilo koristno, ampak spolno nadlegovanje bi dobilo čisto nove dimenzije. :wink:

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

LOL

timj010
Prispevkov: 30
Pridružen: 31.3.2005 19:17
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a timj010 »

Mislim, da eno stvar lahko z zagotovostjo trdimo, da so nasi mozgani sigurno dosti bolj zmogljivi kot si to lahko predstalvjamo, sedaj zakaj pa jih ne uporabljamo 100% zaradi tega ker ni potrebe mislim ce bi vsi nonstop zelo mocno trudli uporabljat mozgane za kompleksne matematicne probleme bi se ti cez par generacij sigurno mocno izboljsali ampak mi 1/3 zivljenja prespimo 1/4 se piflami neuporabne podatke v soli 1/5 delamo stvari ki ne potrebujejo prav nobene mozganske aktivnosti.... torej kako lahko potem pricakujemo da bodo le ti delovali 100%, prav tako se mi zdi dobra analogija primerja mozganov s CPU-jem, ce bi CPU meli non-stop na 100% bi zagotovo ce bi poskusali kao nastavitev me tem spremenit pc zastekal ( vsaj na windowsih =) no racunalnik lahko enostavno resetiramo, clovek pa je mrtev in mislim da je to nakeksni obrambni mehanizem podobno kot ga imejo gepardi da ne morejo teci nonstop 100% in recimo mi ko gremo pod vodo imamo obcutek po kaksni minuti da moramo nujno vdihnit kljub temu da imamo se kisika najmanj za 2 minuti.... to je pa nasa cudovita narava

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

točno ja,
baje da so pred ene 50 leti delal neke poskuse z otroki v sovjetski zvezi, delovanje možganov, pa baje so neki vplival na bolše delovanje, ampak men se zdi da so vsi tisti otroc pomrli pol :(

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Ko je v računalniku hitri pomnilnik zaseden 100%, neha delovati. Ko je trdi disk zaseden 100%, neha računalnik delovati. Zakaj bi si kdo želel, da bi bili njegovi možgani 100% zasedeni?

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

ja računalnik z 100% polnim diskom ima sigurno več podatkov kakor 50% polni disk

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Hudičev advokat mora spraševati!
Kaj pa vse one nepotrebne stvari?
Filozofijo življenja lahko združimo v 20 črk:
PUPU;PAPU;FUKU;LULU;KAKU!- Spet moj aforizem. :wink:
Naši možgani znajo zelo veliko: Npr. Goedlov teorem!
Večino kapacitete uporabljamo za življenje v tropu! Tako to gre.

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

NIKKI napisal/-a:Večino kapacitete uporabljamo za življenje v tropu! Tako to gre.
:lol: :lol:

luck
Prispevkov: 7
Pridružen: 4.6.2008 14:34

Re: Moč človeka

Odgovor Napisal/-a luck »

malo za razmislek

nek moški v ZDA je pred leti v znanstvenem eksperimentu uspel skicirati objekte, ki jih je v istem času neka druga oseba (njemu neznana) fotografirala na drugem koncu države. Ob tem dejstvu in ob hipotezi da ljudje uporabljamo samo cca 10% umskega potenciala lahko samo ugibamo česa bi bil sposoben naš um pri npr 70% ali 100% izkoristku.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re:

Odgovor Napisal/-a Roman »

Rokerda napisal/-a:ja računalnik z 100% polnim diskom ima sigurno več podatkov kakor 50% polni disk
Ampak ne deluje več.
luck napisal/-a:ob hipotezi da ljudje uporabljamo samo cca 10% umskega potenciala...
Gre za urbano legendo.

Odgovori