nadnaravne sile le mogoče so?(in sploh niso nadnaravne)

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
Uporabniški avatar
matemusic
Prispevkov: 72
Pridružen: 22.7.2006 19:09

nadnaravne sile le mogoče so?(in sploh niso nadnaravne)

Odgovor Napisal/-a matemusic »

Ok, takole je bilo.
Bil sem na nekem predavanju, kjer je sicer predaval duhovnik, ki je rekel, da nekatere stvari ki se nam zdijo čudeži, sploh niso čudeži, ampak da ne poznamo vseh zakonov narave ki jih je Bog postavil.
Torej, zgoraj napisano je gledano z verskega stališča. Lahko pa pogledamo tudi z neverskega. Kaj če mi sploh nepoznamo tako dobro, kot se nam zdi zakonov narave in obstajajo, smo zmožni narediti tudi stvari, ki se nam zdijo nadnaravne (od telepatije, čutenja vremena in vseh podobnih, ostalih stvari).
Ljudje naj bi po mnenju tistega duhovnika te sposobnosti izgubili v tem sodobnem svetu...Omenil je primer, ko so se v Aziji v zadnjem tsunamiju vse divje živali umaknile velianskemu valu...
kaj pa vi mislite???

drevo
Prispevkov: 49
Pridružen: 5.1.2007 21:17

Odgovor Napisal/-a drevo »

Jaz mislim, da mogoce nas pa sploh ni :wink:

Tezko je govoriti o takih stvareh. Osebno nimam izkusenj, ki bi kazale na obstoj cesa nadnaravnega. So pa razni deja vuji, nenavadna obcutja in podobno, ki so mi cudni :D

me_
Prispevkov: 138
Pridružen: 6.10.2006 8:59

Odgovor Napisal/-a me_ »

...
Zadnjič spremenil me_, dne 29.8.2009 6:39, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Ljudje se zdalec nismo opisali vseh pojavov in vedno znova se pojavljajo moznosti, ki so bile vcasih videti nadnaravne. Clovek je pa definitivno sposoben razumeti svet, saj iz njega izhaja. Obcutki ki jih opisujes so pa po mojem mnenju posledica izkusenj/razumevanja, naravnega sklepanja itd. na nacin, ko nas um v okolici zazna nekaj, mogoce podrobnosti, kar lahko interpretira, vendar do nase zavesti pride le informacija (izgleda kot preblisk), ne pa zavedanje kako smo do sklepa prisli. Zivali niso tako obremenjene z razumevanjem in lazje zaupajo tem "instinktom", ceprav imajo ravno tako razvite kot ljudje, le da jih mi potlacimo kot manjvredne in nezanesljive.
Primer: hodis po temacni ulici, zaslisis cudne zvoke, vidis cudne sence. Ker so drazljaji nenavadni in dovolj sibki, nas spreleti srh, vendar ne vemo zakaj - informacija o zvoku in sencah se je izgubila. V tem primeru zivali instinktivno bezijo, cloveka pa nemalokrat zene "pogum" ali raziskovalni duh, kar je seveda precej nevarno.

Uporabniški avatar
Cuzo
Prispevkov: 35
Pridružen: 3.2.2007 22:38
Kraj: in a galaxy far, far away...

Odgovor Napisal/-a Cuzo »

in to je pogosto razlika med nami in živalimi, da smo nekak prešli nekatere nagone

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Re: nadnaravne sile le mogoče so?(in sploh niso nadnaravne)

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

matemusic napisal/-a:od telepatije, čutenja vremena in vseh podobnih, ostalih stvari
ja evolucija bo lahko naredila svoje
Zadnjič spremenil Rokerda, dne 16.2.2007 21:43, skupaj popravljeno 1 krat.

me_
Prispevkov: 138
Pridružen: 6.10.2006 8:59

Odgovor Napisal/-a me_ »

Ljudje naj bi po mnenju tistega duhovnika te sposobnosti izgubili v tem sodobnem svetu...
izgubili...slisi se kot da "smo" jih torej imeli...?

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Beri počasi in ko prideš do konca preberi še enkrat

Sile so vse naravne, razen tistih ki jih je naredil človek so nadnaravne, pa še te so v okviru narave.
Včasih se človek ni obračal za vsakim šumom, ker je ta šum prepoznal, danes je to drugače.
Včasih je človek živel in delal z naravo in v naravi zato jo je poznal, danes je to drugače.
Včasih se je človek učil iz narave,danes je to drugače, uči se iz knjige.In prav te knjige so danes problem, zakaj, zato ker je v vsaki industriji želja po dobičku. In kakšna bo knjiga čez par let? Vse to napisano bodo pa morali znati bodoči študentje. Bo še čas za svobodno razmišljanje o naravi, bodo še vedeli kaj je tisto pristno? Verjetno ne.Vendar kot sem že v ovodu navedel, je vse v okviru narave, in bo narava tudi poskrbela za to.

Pa se na kraju sprašujemo zakaj se vračamo k naravi?
Ker vse kar je odkril človek izhaja iz narave!

Lahko se najprej vprašamo je med znanjem ki ga imamo kaj čisto našega, kaj čisto mojega,kaj sem sam odkril, ali enostavno vse prepisujem in se delam pametnega.Kot opažam se dostikrat naredi, da še prepisati ne znamo.

To, kar vemo, je kapljica, to, česar ne vemo, je morje.
Newton
Tu bi dodal - To kar lahko izvemo je modro nebo.

Živali in človek - nagon in misel. Kdo vodi nagon in kdo vodi misel.Nagon vodi narava, misel pa človek sam.Vidimo razliko, vprašanje če jo res vidimo.
Človek se najbolj približa naravi po poškodbi, kajti telo mu ne funkcionira več kot normalno razvijajočemu človeku, takrat te na spremembo narave spomni sama narava.

O tej naravi pišem toliko zato, da bo lahko bolje razumeti nagon živali.
Da se jaz ukvarjam z živalmi ve verjetno samo me_, ker je to verjetno prebral nekje na forumu.

Dejstvo je da so se živali umaknile nevarnosti. Jim je to povedal človek? Verjetnost da ne je 100%, drugače bi se rešil tudi sam.Toda kaj je bilo tisto, kar je živalim povedalo - Bežite na varno, toda počasi, ker imate čas.
Lep večer

AlexUS
Prispevkov: 134
Pridružen: 25.3.2005 14:50
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a AlexUS »

Zanimivo celica, zanimivo...

Tudi sam se sprašujem kako so živali ubežale velikemu valu?
Po mojem zaradi tega ker živijo in dihajo z naravo; ker živijo v sožitju z njo in jo dobro poznajo.
Mogoče gre za pojav ki se je vtisnil v spomin živali in da so nagonsko začele drveti stran od morja?
Nekje sem bral da bi se naj nekatere ptice izgubile oz. da so se vrtele v krogu ker so izgubili koordinacijo oz. jim njihov kompas v glavi ni pomagal(zaradi spremembe magnetizma)...

Sam pravim da bo vse ob svojem času, tako kot dan zamenja noč, tako kot rojstvo zamenja smrt, tako kot za dežju posije sonce.. bo tudi zemlja poskrbela da bo vse teklo kot mora, narava, živali, rastline, človek(ali kar koli že smo) se bomo morali zopet privaditi in spoznati naravo če bomo hoteli preživeti.

Narava bo poskrbela da bo danes neka vrsta izginila iz njene oble a hkrati nekje na drugem koncu rodila neka nova ki bo dodala svoj del v naravni mozaik.

Sam pravim da je človek veliko bolj neumen kot se nam zdi. Uničujemo sami sebe in na koncu se bomo po vsej verjetnosti tudi uničili.
Odkrivamo vesolje a niti svoje zemlje ne poznamo, zakaj nebi vložili v spoznavanje svoje zemlje?
Pristali smo na luni, zakaj na senčni strani ne zgradimo nekakšno bazo ki bi nudila za znanstveni razvoj ali dobro izhodišče pri morebitni obrambi zemlje(lahko tudi kot opazovalnica); zakaj mars, ki ga itak nikoli ne bomo mogli raziskati?
Zakaj smo potem bili ustvarjeni?
Po mojem z istim namenom kot mušica oz. vsaka druga žival.

Zakaj smo še neumni?
Ker se borimo za nekakšen mir, po drugi strani bi se pa samo klali in strelali. Na eni strani imamo "demokrata" ki se zjutraj zavzema za mir in teži k bogu, zvečer pa pošlje v vojno tisoč mladih vojakov ki bodo po vsej verjetnosti izgubili življenje.
Borimo se za zaščito narave da bi preprečili segrevanje; a kaj ko istočastno naredimo toliko škode da je vsaka beseda odveč.
Zakaj se borimo proti piratstvu ko pa istočasno izdelujemo naprave ki podpirajo "piratske" formate?

Kaj se vam zdi, da ima vse skupaj svoj smisel ali da smo kot mravlje ko se borijo za eno brezvezno zemljo?
Hja po mojem smo, neglede na to da smo bolj inteligentni a smo hkrati enako butasti kot vsaka ostala žival.
...ja nam manjka narava, samozavedanje...

Se pa strinjam z Newtonovo izjavo ki potrjuje našo neznanje:
"To, kar vemo, je kapljica, česar ne vemo, je morje."


lp

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Tudi jaz menim, da je vse naravno, torej ni nadnaravnega. Pri tem pa je vseeno v tej naravi marsikaj, kar ne bi nastalo, če se v taisti naravi ne bi pojavil človek. Temu, kar narava sama ne more ustvariti, rečemo umetno, čeprav je še vedno povsem v skladu z naravnimi zakonitostmi.
celica napisal/-a:Včasih je človek živel in delal z naravo in v naravi zato jo je poznal, danes je to drugače.
Res je, narava sama več ne omogoča preživetja tolikšne količine prebivalstva.
Včasih se je človek učil iz narave,danes je to drugače, uči se iz knjige.
Res je. Toda, če bi moral vse znanje še enkrat izumljati, ne bi nikamor prišel. Knjige mu prihranijo veliko časa.
In prav te knjige so danes problem, zakaj, zato ker je v vsaki industriji želja po dobičku.
Hmja, so knjige in so knjige. Če bereš le reklamne letake, res ne bo dovolj. Pa še tiste bolj resne znajo iti v nos marsikomu, prav gotovo kakim šarlatanom.
Bo še čas za svobodno razmišljanje o naravi, bodo še vedeli kaj je tisto pristno?
Svobodi in pristnosti prisojamo prevelik pomen, pa vprašanje je, ali oba pojma kaj pomenita.
bo narava tudi poskrbela za to.
Narava ne skrbi za nič.
Pa se na kraju sprašujemo zakaj se vračamo k naravi?
Hm, to vprašanje je podobno vprašanju, ali je Slovenija vstopila v Evropo.
Ker vse kar je odkril človek izhaja iz narave!
Seveda. Drugega ni.
Nagon vodi narava, misel pa človek sam.
Hm, vprašanje, v kolikšni meri vodi človek sam svojo misel.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Eno vprašanje za Darwina. V tako kratkem času, ki je pretekel od kar je bil človek še žival, smo izgubili vse najpomembnejše nagone, ki naj bi nas vezali k naravi.

Zakaj ? Le čemu ? Knjige niso krive za to, saj jih prebiramo le zadnjih nekaj tisoč let (če zraven štejem še kamnite knjige).

Ha, ha, ha, ooooohhhhhh :lol: ooh, a, a, ahhaaahhaa ... sorry

Uporabniški avatar
Mephisto
Prispevkov: 268
Pridružen: 31.1.2006 14:15
Kraj: Skopo

Odgovor Napisal/-a Mephisto »

@Vedež:
Če si ti aseksualen še ne pomeni da smo vsi zgubili najpomembnejše nagone :lol: (hec)
Povej katere nagone smo izgubili.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Najpomembnejši nagon je nagon po samoohranitvi. Tega kljub izrazitim naporom raznih religij človek ni izgubil. Res pa se mu je ta nagon kar precej izpridil, med drugim pač zaradi življenja v prenaseljenem svetu.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Roman misel vodi človek sam, vprašanje pa je ideja za misel.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Celica, vprašanj je še več. Kako misel deluje? Kaj je potrebno, da deluje? In kaj je "človek sam" v razmerju do svoje misli, da jo lahko vodi? In kaj pomeni voditi misel? S čim?

Odgovori