Teleportiranje

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Roman

Re: franko: odgovor

Odgovor Napisal/-a Roman »

mursec napisal/-a:300 mestno digitalno število je pač lahko največ 2na300
Beseda digit pomeni mesto v zapisu števila. Digitalen ne pomeni istega kot binaren. Prime factors pa se prevaja s prafaktorji.

Matev

Odgovor Napisal/-a Matev »

če bi se dalo teleportirati bi lahko teleportirali z zamikom....

prebrali informacije o človeku in jih shranili.... nato pa čez nekaj let original ko bi se navaličal živeti uniili in iz informacij shranjenih ustvarili novega takega kot je bil pred leti....


ali bi pa na tak način kloniral celo armado ljudi..... od vojakov (heh na žalost) do genijev.... in kirurgov

Uporabniški avatar
Pentium
Prispevkov: 431
Pridružen: 10.11.2003 19:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pentium »

Franko napisal/-a:'How many computational steps are needed to find the prime factors of a 300-digit number'.
Natnčnejši prevod je:
Koliko računskih korakov potrebujemo da najdemo prafaktorje 300-mestnega števila?
To je med 10^300 in 10^301 (veliko)
Verjetno je tvoj odgovor 150 000 let kar dober.

Ne vem pa zakaj bi jih iskal.

lunatico

Odgovor Napisal/-a lunatico »

dejan napisal/-a:Poleg tega se moramo zavedati, da teleportiranje v bistvu pomeni izdelavo kopije, saj snovnih delcev ne moremo prenašati, le informacijo o teh. Torej bi imeli dva ista objekta, razen če bi tistega originalnega nato uničili.
Bi bilo pa super če bi to delovalo, potem bi lahko imeli vsi doma originalne slike kakih znanih umetnikov.
Tako torej? Potem prodam aparat, ki TELEPORTIRA popisan A4 format v katerokoli drzavo. Ugodno (CANON)

Quentaa theory je cool in bi ga prosil, ce lahko postreze z vec informacij.

Franko
Prispevkov: 174
Pridružen: 15.1.2003 23:35

Odgovor Napisal/-a Franko »

Ne vem pa zakaj bi jih iskal.
S tem bi pokazal, da so kvantni računalnki hitrejši od današnjih. Kvantni računalniki bi uporabljali superpozicije, tako bi izračunali tak prefaktor v sekundi.

morphoid

Odgovor Napisal/-a morphoid »

Quentaa ima prav pa tudi hipoteza o kvantnem računalniku je pravilna. Samo nekaj me zanima, mogoče ve kdo izmed vas,kam je izginil Quentaa. Mogoče mu pa je muca jezik popapala. Nikoli ne veš...

Japi

Odgovor Napisal/-a Japi »

A ni nekej tudi Nikola Tesla delal na področju teleportacije? Nekje sem slišal zgodbo o tem, da je delal na tem projektu v zvezi z vojsko in da mu je ratalo nekej 100 km daleč teleportirat ladjo s komplet posadko. Čeprav s fizikalnega stališča resno dvomim v to, mi je ideja zanimiva in upam, da obstaja o tem kakšno resnejše gradivo. LP!

Japi

Franko
Prispevkov: 174
Pridružen: 15.1.2003 23:35

Odgovor Napisal/-a Franko »

Po moje tehnologija takrat za to še ni bla zrela. Pa tud, kakor sem bral je bil on ful proti vojni, tko da bi mel kej z vojsko se mi zdi maloverjetno.

genion
Prispevkov: 247
Pridružen: 13.4.2003 17:25
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a genion »

Danes jim ratuje, da ''teleportirajo'' ne vem, elektron ali neki takega, pa še to jim rata šele vsak četrti poizkus.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Japi napisal/-a:Nekje sem slišal zgodbo o tem
Morda si imel v mislih tole:
http://www.history.navy.mil/faqs/faq21-1.htm
http://dmoz.org/Science/Anomalies_and_A ... xperiment/
Ne verjamem, da bi imel Tesla ali celo Einstein kaj zraven.

spin
Prispevkov: 13
Pridružen: 24.8.2006 15:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a spin »


Uporabniški avatar
matemusic
Prispevkov: 72
Pridružen: 22.7.2006 19:09

Odgovor Napisal/-a matemusic »

kaj je pa zame teleportacija?
Pošlješ email... to je teleportacija, samo tukaj se ohrani in original in kopija...
Pri 3d predmetih naj bi, če prav razumem potekala tako: original se izbriše in naredi se kopija nekje na drugem koncu... Štos je pa ta, da ima kopija občutek da se je teleportirala, original je pa mrtev.

Maeroc
Prispevkov: 56
Pridružen: 14.1.2005 10:04
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Maeroc »

matemusic napisal/-a:Štos je pa ta, da ima kopija občutek da se je teleportirala, original je pa mrtev.
Ja, to je problem, ker se ne ve več, kaj je kaj. Ali je oseba na drugi lokaciji res tista, ki je bila na prvi; ali je "original" mrtev oz. ali se zavedanje originala s teleportacijo konča in dobimo kopijo, ki ima popolnoma enake spomine, osebnostne lastnosti itd kot original? To so sama taka vprašanja, na katere dvomim, če bomo kdaj vedeli odgovor. Zato je po mojem bolje, da se teleportirajo samo nežive stvari aka predmeti.

Uporabniški avatar
matemusic
Prispevkov: 72
Pridružen: 22.7.2006 19:09

Odgovor Napisal/-a matemusic »

ampak če pa že sam predmete teleportiramo, bom pa vseeno raj za svojo punco v nabiralnik vrgel pošto kot pa da bi jo teleportiral :wink:

edguy
Prispevkov: 38
Pridružen: 2.11.2003 20:06

Odgovor Napisal/-a edguy »

Če drži prvi postulat kvantne mehanike, da je stanje kvantnega sistema popolnoma definirano z njegovo valovno funkcijo (pravzaprav vektorjem stanja), potem bi pomojem imel teleportiran osebek (privzemimo da je to možno :)) vse enake lastnosti, tudi spomine in osebnostne lastnosti. Saj je po postulatu vsa informacija vsebovana v valovni funkciji katero teleportiramo.
Seveda je kot vemo tudi kvantna teleportacija omejena na hitrost svetlobe :?

Odgovori