So naši možgani premajhni za dojemanje vesolja?

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

Mafijec napisal/-a:Koliko dimenzij pa? Percepiramo lahko 3 oz. 4, več pa ne.
Lahko jih uporabljamo veliko, saj so dimenzije le matematično orodje.

Lep dan želim..

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

vojko napisal/-a:Vesolje se ne definira kot končno in neomejeno, ampak kot neskončno in omejeno. Ilustracija te ideje je v opisu površine krogle. Ta je neskončna v smislu, da nikjer ni "konca", ne moremo pasti z nje, vendar je omejena, saj je volumen krogle omejen.
Ta ilustracija pač ni dobra. Neskončnost ne pomeni, da ni "konca" v obliki roba, ampak da ima neskončno število delov (delcev).

Uporabniški avatar
mit
Prispevkov: 38
Pridružen: 4.6.2006 20:28
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mit »

jaz sem pa nekje prebral ne da neobstaja ne vesolje, ne mi....da nič ne obstaja....da je to vse skupaj nekaj čisto drugega

Uporabniški avatar
matemusic
Prispevkov: 72
Pridružen: 22.7.2006 19:09

Odgovor Napisal/-a matemusic »

ja to teorijo kakokrkol se že temu reče sem že slišal. Mi obstajamo, pa tudi če smo samo sanje, ker konec koncev sanje tudi obstajajo.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

mit napisal/-a:jaz sem pa nekje prebral ne da neobstaja ne vesolje
Rad imam šale. Prerok Douglas Adams ima zanimivo idejo o vesolju. Po njegovem obstaja teorija, po kateri bo vesolje v primeru, da bi kdo odkril, čemu služi in zakaj sploh je, pri priči izginilo, nadomestilo pa ga bo nekaj še bolj čudaškega in nerazumljivega. Obstaja še druga teorija, po kateri se je to že zgodilo.
Ampak to so spet pravljice za lahko noč.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Večkrat sem omenil, da čas (kot ga mi dojemamo) ne obstaja. Marskido se strinja ...

http://discovermagazine.com/2007/jun/in ... :int=1&-C=

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Odgovor Napisal/-a bianko »

Nič posebno novega Vedež.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Se strinjam. Toda ljudje se rojevajo in ljudje umirajo. Otroci gredo prvič v šolo in še ne vedo, da bo morda kdaj brali Kvarkadabro, če jih bo zanimala.

V kolikor je vse le iluzija, potem se postavi vprašanje čigava je ta iluzija in zakaj sploh obstaja, čemu služi, kakšen namen ima?

Naj kdo odgovori na ta vprašanja ali pa napiše link do odgovorov. LP

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Pa misliš, da odgovor oziroma namen je?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Seveda je. Toda, ko ga izveš, umreš, saj si ugotovil za kaj gre in nima smisla živeti z vedenjem.

Bistvo življenja je nevednost. Le tako lahko življenje dejstev sprejmeš za resnična.

Jurij
Prispevkov: 585
Pridružen: 27.2.2006 11:09

Odgovor Napisal/-a Jurij »

kdo bi si mislu d mamo dons še zmer zavzete gnostike..

Marjan
Prispevkov: 320
Pridružen: 25.12.2002 17:01

Odgovor Napisal/-a Marjan »

Vedež napisal/-a:Bistvo življenja je nevednost.
Kako pa to veš? :roll: Kontradiktorna izjava, tako kot tista "vem, da nič ne vem".

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Odgovor Napisal/-a bianko »

Vedež torej po tvojem šele s smrtjo doživiš vedenje in ali so ga doživeli vsi od neandertalcev do zadnjega homo sapiensa?

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Hja, ampak če so ga doživeli tudi neandertalci, so ga doživele tudi vse živali?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Res je, kajti bistvo je igra. In bistvo igre je v tem, da se ji prepustiš. Vlogo moraš sprejeti oziroma jo hočeš sprejeti pod pogoji, da jo boš videl kot resnično.

Smrt je lahko odhod ali pa odklop, kakorkoli se pać izrazimo, od igre. Npr. da jo začneš kot rastlina, žival, do bitja, za katera sploh ne vemo, da obstajajo in na katerih planetih ali celo vesoljih so ? (in jim pošiljamo signale :oops: btw. zapravljanje denarja).

Odgovori