Nezemljani. Da ali ne ?

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Zaklenjeno
black angel
Prispevkov: 16
Pridružen: 14.8.2007 22:13
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a black angel »

ja se kr strinjam s tvojim komentarjem ampak izgleda da ljudje res nimajo več nič bolj pametnega ze razmišljat in se spuščajo v nekaj kar ni najbolj logično ze razumet :lol: :lol:

pustimo jim veselje...če se jm da...pa nej

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Se ne strinjam. Ljudem moramo pustiti, da imajo svoje ideje. Pa tudi, če so še tako nore. Dajmo jim možnost, da povedo svoje ideje, predstavijo argument in nato se odločimo. Tako se napreduje

black angel
Prispevkov: 16
Pridružen: 14.8.2007 22:13
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a black angel »

saj zato pa pravim da jim pustimo da pač verjamejo v kar pač verjamejo...najbrž ni ta edin tak primer ki se (meni osebno) ne zdi ravno verjeten, pa se bo mogoče v tem kasneje izkazalo da je mogoče kaj resnice v tem... :D nikoli ne veš

Shadow
Prispevkov: 6
Pridružen: 27.8.2007 22:02

Odgovor Napisal/-a Shadow »

ČE NEKAJ NE RAZUMEMO, ŠE NE POMENI DA TO NE OBSTAJA!!!

Zato pa raziskujemo!

Uporabniški avatar
SlovenianDevil
Prispevkov: 36
Pridružen: 26.7.2007 22:03

Odgovor Napisal/-a SlovenianDevil »

Rokerda napisal/-a:Se ne strinjam. Ljudem moramo pustiti, da imajo svoje ideje. Pa tudi, če so še tako nore. Dajmo jim možnost, da povedo svoje ideje, predstavijo argument in nato se odločimo. Tako se napreduje
Ja nazaduje tudi..........
black angel napisal/-a:saj zato pa pravim da jim pustimo da pač verjamejo v kar pač verjamejo...najbrž ni ta edin tak primer ki se (meni osebno) ne zdi ravno verjeten, pa se bo mogoče v tem kasneje izkazalo da je mogoče kaj resnice v tem... Very Happy nikoli ne veš
Ok da kdo reče da ni nezemljanov avtomatsko izpeda kot naivnež................mislim kolikšne so šanse da v vesolju (neskončno velikem vesolju) nastane samo ena civilizacija??? koliko triljonov proti 1???

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

SlovenianDevil napisal/-a:
Rokerda napisal/-a:Se ne strinjam. Ljudem moramo pustiti, da imajo svoje ideje. Pa tudi, če so še tako nore. Dajmo jim možnost, da povedo svoje ideje, predstavijo argument in nato se odločimo. Tako se napreduje
Ja nazaduje tudi..........
Aha, vidim kako smo nazadovali zadnjih 200 let ....pa tudi kako smo napredovali med leti 500-1500, ko je bila cerkev 'vodja', ki ni pustila ljudem možnosti, da povedo svoje ideje.
Misli malo no....

Shadow
Prispevkov: 6
Pridružen: 27.8.2007 22:02

Odgovor Napisal/-a Shadow »

Ja prav imaš Sloveniandevil! Tudi meni se zdi čudno da bi v vsej neskončnosti vesolja le na planetu imenovanem Zemlja obstajalo življenje.Kdo pa trdi da življenje lahko obstaja le v takšni obliki kot ga poznamo mi?Nam je vir življenja voda in zrak,druge oblike življenja pa so lahko prilagojene na tisoče drugih virov,a če mi tega ne razumemo oz. iščemo le nam primerljive(Nasa išče sledi vode na Marsu),potem iščemo skozi šivankino uho.Moramo dopustiti možnost, da se je življenje lahko razvije tudi na drugačne načine in ne le na nam poznanega.

Uporabniški avatar
SlovenianDevil
Prispevkov: 36
Pridružen: 26.7.2007 22:03

Odgovor Napisal/-a SlovenianDevil »

Glej NASA išče vodo ker išče predvsem bitja ki bi bila nam podobna (ki bi potrebovala vodo in kisik) to pa tak zato ker je to v bistvu edina sled po kateri lahko iščejo, povej mi kako bi našel bitja, ki namesto kisika rabijo newem dušik, vodik kajkoli, veliko lažje je iskati sebi podobnega.....

Ej Rokerda kaj se je zgodilo ko so ljudje začeli javno govorit o svojih idejah??? prvo se zgodi full velik napredek (ok moja definicija velikega napredka) kaj se zgodi potem zaradi teh idej se svet znajde v vojni, komaj pride ven iz nje že je v drugi, ko pa je ven iz druge pa se zaradi jedrske ''ideje'' začne hladna vojna med katero izražanje idej, ki niso bila v skladu z načeli nekaterih držav ni bilo pametno izražati javno, ko se vseskup konča pa ljudje spet začnejo z svojimi idejami potem pa nastopi narava, ki ma naših idej povsej verjetnosti že poln k**** in začnejo se katastrofe, ne rečem, da ni bilo napredka, ali da ni bilo pametnih idej, ampak večino idej pokopava države, ubija ljudi, iztreblja živali.

Pa mi ti povej kaj smo se naučili iz tega??? Res je, da je Cerkev v tistih časih delala za sebe in ni dopuščala javnega mnenja ampak se vsaj ni onesnaževalo, res je bilo nekaj križarskih vojn, ki so bile podobne napadom Amerike zaradi naftem ampak koliko žrtev je bilo v križarskih vojnah in koliko v teh sodobnih vojnah (Irak, Afganistan, spet Irak).

Pa ti misli malo kaj ti je boljše obdržati civilizacijo na nekem določenem mestu v razvoju kjer ne onesnažuje okolja in ni pretirah vojn, ali hitro doseči tehnološki razvoj in se hitro pobiti med seboj???

Oprostite ker je vseskup napisano v 3 stavkih :D

In mi lahko pove kdo je planet sploh imenoval Zemlja??? Zakaj ne Disneyland??? :twisted:

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

In mi lahko pove kdo je planet sploh imenoval Zemlja???
Naši predniki.

Uporabniški avatar
SlovenianDevil
Prispevkov: 36
Pridružen: 26.7.2007 22:03

Odgovor Napisal/-a SlovenianDevil »

ZdravaPamet napisal/-a:
In mi lahko pove kdo je planet sploh imenoval Zemlja???
Naši predniki.
Ok to razumem ampak zakaj Zemlja, zakaj pa ne recimo voda, ali ne bo (mislim da še za kisik takrat niso glih vedeli)

Shadow
Prispevkov: 6
Pridružen: 27.8.2007 22:02

Odgovor Napisal/-a Shadow »

Po moje so dali ime po kakšnem bogu ali boginji ali čem podobnem,v kar so pač takrat verovali,ali pa ime izvira izven našega planeta.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

SlovenianDevil napisal/-a:Ok to razumem ampak zakaj Zemlja, zakaj pa ne recimo voda, ali ne bo (mislim da še za kisik takrat niso glih vedeli)
Tudi za dejstvo, da površje našega planeta predstavlja cca. 70 % vodnih površin takrat (v antiki) niso vedeli...
Shadow napisal/-a:Po moje so dali ime po kakšnem bogu ali boginji ali čem podobnem,v kar so pač takrat verovali,ali pa ime izvira izven našega planeta.
Natanko tako. V grški mitologiji je bila to Gaia, v rimski pa Terra.

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

SlovenianDevil napisal/-a:Glej NASA išče vodo ker išče predvsem bitja ki bi bila nam podobna (ki bi potrebovala vodo in kisik) to pa tak zato ker je to v bistvu edina sled po kateri lahko iščejo, povej mi kako bi našel bitja, ki namesto kisika rabijo newem dušik, vodik kajkoli, veliko lažje je iskati sebi podobnega.....

Ej Rokerda kaj se je zgodilo ko so ljudje začeli javno govorit o svojih idejah??? prvo se zgodi full velik napredek (ok moja definicija velikega napredka) kaj se zgodi potem zaradi teh idej se svet znajde v vojni, komaj pride ven iz nje že je v drugi, ko pa je ven iz druge pa se zaradi jedrske ''ideje'' začne hladna vojna med katero izražanje idej, ki niso bila v skladu z načeli nekaterih držav ni bilo pametno izražati javno, ko se vseskup konča pa ljudje spet začnejo z svojimi idejami potem pa nastopi narava, ki ma naših idej povsej verjetnosti že poln k**** in začnejo se katastrofe, ne rečem, da ni bilo napredka, ali da ni bilo pametnih idej, ampak večino idej pokopava države, ubija ljudi, iztreblja živali.

Pa mi ti povej kaj smo se naučili iz tega??? Res je, da je Cerkev v tistih časih delala za sebe in ni dopuščala javnega mnenja ampak se vsaj ni onesnaževalo, res je bilo nekaj križarskih vojn, ki so bile podobne napadom Amerike zaradi naftem ampak koliko žrtev je bilo v križarskih vojnah in koliko v teh sodobnih vojnah (Irak, Afganistan, spet Irak).

Pa ti misli malo kaj ti je boljše obdržati civilizacijo na nekem določenem mestu v razvoju kjer ne onesnažuje okolja in ni pretirah vojn, ali hitro doseči tehnološki razvoj in se hitro pobiti med seboj???

Oprostite ker je vseskup napisano v 3 stavkih :D

In mi lahko pove kdo je planet sploh imenoval Zemlja??? Zakaj ne Disneyland??? :twisted:
Glede 'vrst' življenja. To moraš pa vprašati kakšnega biologa. On bo že vedel, če je 'drugačno' življenje sploh možno.

Glede vojne. Vojna je prišla zaradi politike in pohlepa (in eden največjih pohlepnežev je ravno cerkev), ne zaradi napredka.
Torej bi ti raje živel mirno in podrejeno življenje, ampak da bi bil 300 let nazaj?

Pomisli, kakšno je bilo onasnaževanje 100 let nazaj. Pomoje 50x večje, samo manj onasnaževalcev je bilo. Torej bi ti raje videl, da nebi izumli zdravila in bi na milijone ljudi umrlo, torej da nebi bilo povečanega onesnaževanje. Imam pa rajši napreden in s tem tudi izbolšano tehnologijo, ki manj onasnažuje okolje.

Uporabniški avatar
SlovenianDevil
Prispevkov: 36
Pridružen: 26.7.2007 22:03

Odgovor Napisal/-a SlovenianDevil »

torej se strinjaš.........napredek ni vedno dober, v medicini je, v ekologiji tudi, v energetiki ja in ne, ampak napredek v vojski pa vodi samo v eno smer......DOL

In btw močno dvomim da bi biologi vsaj približno lahko vedeli kje bi se naselili nezemljani, ki ne bi bili podobni nam in kako bi zgledali

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Pogosta največja odkritja in dosežki so se zgodila med vojno.

Zaklenjeno