$ Money talks $

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Firbec
Prispevkov: 12
Pridružen: 6.4.2005 21:10

$ Money talks $

Odgovor Napisal/-a Firbec »

Zdravo,

mene pa zanima kako kaj ostali gledate na denar. Nekje sem 1x prebral, da je ponekod (v nekaterih družinah) denar večja tabu temna kot sex.
Res ne vem zakaj folk potegne ročno k nanese tema na keš vendar dejansko opažam kot je dejal un model, da je z denarjem prepleten sleherni nagib v našem življenju.
Hja dejansko, če bi zdele mel par 1000 zelencev nebi kucov po tipkovnici ampak bi pil koktejl na Havajih. :lol:

Nekateri mi flancajo, da denar ni vse (ok vsega se res ne da kupit) da je važna ljubezen pa spoštovanje pa, da denar kvari ljudi pa bla, bla, bla ,bla. CUT THE CRAP!
Ljubezen ni še nikol potešila mojga želodca ampak ga je npr. žemlja, ki pa sem jo- lejga hudiča- kupu z cvenkom.
Jest bi pred denar postavu le zdravje pa tut v primeru, da le tega nimaš je bolj bit bogat kot obratno. Mam namreč kolega, ki je na vozičku ma pa dečko srečo, da so starci premožni tak, da ma večino sicer drugače dragih stvari, ki mu olajšujejo življenje.

Je dobr reku un model v knjigi Science of getting rich (katero priporočam za branje), da posameznik potrebuje znatno količino denarja, če želi potegnit največ iz sebe. In dejansko za vse stvari s katerimi razvijam svoje potenciale na telesnem, umskem in duhovnem področju rabim denar. Knjige, računalnik, potovanja, športna oprema itd. vse to stane.

Za konec bi omenu le še to, da se mi zdi dokaj ozkogledno in primitivno, ko poslušam nekater folk, ko vse povprek pljuvajo bo bogataših. Hja nevem ampak jaz nisem še nikol sišu, da bi revni revnim pomagal. Sam osebno zelo cenim nekoga, ki je po vseh moralnih in etičnih načelih ter z trudom sam osvojil bogastvo.
Jako na k.... pa mi gredo neki dediči, sleparji igralci na srečo ipd., ki niso mignili s prstom, da so prišli do bogastva ali še huje nekdo, ki je pripravljen za denar naredit vse.

Je 1x dobr reku Woody Allen: Denar je v redu pa čeprav le iz finančnega vidika Danny De Vito pa je v Twinsih dodal: MONEY TALKS BULLSHIT WALKS.

alexa-lol
Prispevkov: 380
Pridružen: 12.5.2006 19:57

Odgovor Napisal/-a alexa-lol »

Jah denar rabimo, da so lahko kupimo blago. To je predvsem zunanji predmet, stvar, ki zadavoljuje kakršnokoli človekovo potrebo. Vrsta teh potreb je postranska stvar in je vseeno, ali izvirajo iz želodca ali iz domišlije. Tudi ne gre za to, kako ta stvar zadovoljuje človeško potrebo, ali neposredno kot življenjska potrebščina, tj. kot potrošni predmet, ali po ovinku kot produkcijsko sredstvo.
Želja predpostavlja potrebo: to je apetit duha, ki mu je zako naraven kot lakota telesu...večina(stvari) ima vrednost zato, ker zadovoljuje potrebo duha.

lp

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

Zanimivo je, da ljudje v mirnem in stabilnem okolju vse prevedejo na denar!
Vendar, le citiram junaka z imenom Ravic iz romana "Slavolok zmage" E.M. Remarqua: "Vse kar se da kupiti z denarjem je poceni!"
Denar je samo sredstvo, ki ti na relativno zakonit način pomaga, da ti drugi nekaj naredijo, izročijo, pomagajo, pripeljejo ... .
Obstajajo še druge metode in sredstva, ki jih v naši družbi ne smeš uporabljati: s silo si jemati, zavajati, omrežiti, prevarati, ... . Npr. kar velik del božjih zapovedi, predpostavlja feničanski izum.
Očitno pa gredo ljudem na živce drugi, ki imajo srečo! V naši družbi moraš za uspeh in denar trpeti! :wink:

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Ja denar je kar pomembna stvar, saj kot si rekel, ti ljubezen ne bo napolnila želodca. Pomemben je, seveda pa ni vse!

meglich
Prispevkov: 116
Pridružen: 4.8.2007 18:25

Odgovor Napisal/-a meglich »

MONEYTALKS je popularna internetna serija kjer naveličani američani predvsem američanke delajo stvari za denar.

Vsak ima svojo ceno.
denar ni use, je pa dost
LP, meglich

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Če smo ravno pri tem, Money Talks je pa tudi ena pesm od ACDC.

black angel
Prispevkov: 16
Pridružen: 14.8.2007 22:13
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a black angel »

ja denar...je res da bi brez njega zelo težko marsikaj počeli.ampak če drugače pogledam pa...kaj pomaga človeku ki ima ne vem koliko avtov,hiš in ima denar s katerim si lahko kupi čisto vsako k* stvar ki si jo zaželi pa nima nobenga človeka katermu bi lahko zaupal?ni malo ljudi ki so "prijatelji" bogatejših samo zato ker od njih v zameno za "prijateljstvo" pričakujejo kaj bolj materialnega... :|

Ni vse v denarju...je pa veliko.

meglich
Prispevkov: 116
Pridružen: 4.8.2007 18:25

Odgovor Napisal/-a meglich »

Sm se spomnu ene izjave iz Naše male klinike. Ko pravi dr. Muc:

Ni vse v denarju. Nekaj je tud v zlatih palcah, delnicah, nepremičninah...

Sm pa dons doživu neki. Se pač vozm s kolesom in mam v rokah 6000 evrov. Neki sm mogu nest za fabriko. In ko se pelm čez cesto bi me skor avto zbiv. Morde je mankalo pov metra. Ne verjamem v simboliko in to... ampak... :roll:

kvark
Prispevkov: 5
Pridružen: 3.8.2007 10:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kvark »

Denar je zanimiva zadeva. Vsekakor je uvedba denarja velik napredek v zgodovini. Ni nič drugega kot dogovorjeno menjalno sredstvo, da ti ni potrebno nositi svojih izdelkov in jih menjavati z drugimi (npr. krompir za svinčnike in papir ali bukova drva za jedrsko bombo :D ). Problem je nostopil, ko so ugotovili, da so se z uvedbo denarja odprle neslutene možnosti goljufanja in špekuliranja (inflacija, deflacija, obresti... ). Zdi se mi, da je problem današnjega časa, da si vse več zemljanov predstavlja denar kot igralne karte v globalni igri, ki se imenuje "catch the cash". Če je v družbi preveč tistih, ki dobijo denar brez da bi nekaj ustvarili (izdelek, storitev, surovine...) se sistem sesuje. Denarja imaš cele kamione pa ni vreden 1kg kruha. Do sedaj je še vsaka generacija to doživela 1krat ali dvakrat v svojem življenju. :wink:

alexa-lol
Prispevkov: 380
Pridružen: 12.5.2006 19:57

Odgovor Napisal/-a alexa-lol »

glavna prednost denarja pred blagovno menjavo je likvidnost....denar je tudi omogocil trgovino...oz. pospesil njen razvoj

VišnJAN
Prispevkov: 3
Pridružen: 2.7.2007 18:58
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a VišnJAN »

Denar kot plačilno sredstvo je povsem v redu,saj nam je močno olajšal življenje.
Po drugi strani pa je denar kot neka vrednost, neko sredstvo, vzrok večine sporov po Svetu-kajti večina vojn poteka za pridobitev monopola nad ozemlji nafto,ali pa za prevzem oblasti-vse to pa prinaša dobiček,torej denar. Razne pretveze, da gre za verske razloge,so najbrž zgolj način za zavajanje množic.
Poleg tega je denar tudi razlog, da razne multinacionalke manipulirajo z nami(nam določajo trende, objavljajo "šokantne" informacije da bi nas prestrašili-prestrašenega potrošnika je pač najlažje usmerjati...)Seveda se mi teh manipulacij ne zavedamo,saj je prav to umetnost manipuliranja...
In da zaključim:pri naši civilizaciji opažam vse več podobnosti z rimsko.Pri njej se je vse vrtelo okrog denarja(kot plačilnega sredstva in kot "vrednosti") in okoli zapletenih človeških zakonov. Na začetku, ko je bilo vse dokaj majhno,je stvar lepo tekla, ko pa se je začela širiti in je začelo primanjkovati denarja, se je vse končalo kot se je...Torej denar očitno ni idealno plačilno sredstvo, saj temelji na preveč zapletenih človeških zakonih in zakonitostih

Odgovori