Zakaj imajo veverice košat rep?

Človek kot stroj, o flori in favni...
Odgovori
Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Zakaj imajo veverice košat rep?

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Sem opazu, da nimamo nobene živalske teme pa kr tule noter pišem.

Danes mi je zjutrej čez cesto letela taka čedna veverička pa je njen rep toook velik pa košat bil, da sm se mogu vprašat zakaj ga rabi?

Najhitrejši odgovor se mi je zdel, da z njim lovi ravnotežje. Ampak mnoge živali (opice, mačke...) nimajo tako košatega pa vseeno dobro lovijo ravnotežje.

moderator
Prispevkov: 165
Pridružen: 5.2.2004 10:01

Re: Zakaj imajo veverice košat rep?

Odgovor Napisal/-a moderator »

MAVER|CK napisal/-a:Sem opazu, da nimamo nobene živalske teme pa kr tule noter pišem.
>> Živa sila - Človek kot stroj, o flori in favni...

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Zakaj imajo veverice košat rep?

Odgovor Napisal/-a Roman »

Rep ni edino orodje za lovljenje ravnotežja. Človeški možgani temu posvečajo precej svojih zmogljivosti, zato je človeku lahko "odpadel" rep.

Kensei
Prispevkov: 45
Pridružen: 27.9.2005 20:25

Re: Zakaj imajo veverice košat rep?

Odgovor Napisal/-a Kensei »

Jaz bi nahitro rekel, da uporabljajo rep med letom (Skok z drevesa na drevo), saj zaradi svoje košatosti nudi dober zračni upor in jim pomaga pri krmiljenju.

Lp.Mico

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Re: Zakaj imajo veverice košat rep?

Odgovor Napisal/-a bianko »

Veverice imajo košate repe zato, da se iz njih lahko naredi krznen plašč, katerega potem ponosno razkazuje malo zaostala gospa.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Zakaj imajo veverice košat rep?

Odgovor Napisal/-a shrink »

bianko napisal/-a:Veverice imajo košate repe zato, da se iz njih lahko naredi krznen plašč, katerega potem ponosno razkazuje malo zaostala gospa.
8)

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Re: Zakaj imajo veverice košat rep?

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

Glede repa veverice, sem videl veverico ki je skočila 3- 4m v globino in se ujela na skorjo drevesa.
Glede naprednih gospa, me pa vseeno zanima zakaj te dni gole ne protestirajo v New Yorku ali recimo Moskvi. Posebej bi se izkazale v Norilsku, kjer veliko ljudi nosi krzna!

Uporabniški avatar
fogl
Prispevkov: 546
Pridružen: 7.11.2004 20:25
Kraj: Radovljica

Re: Zakaj imajo veverice košat rep?

Odgovor Napisal/-a fogl »

Jaz sem tudi danes videl veverico, ki je tekla čez cesto :lol:

Ena možnost je, da je veverica tako lahka, da se ji zaradi velikega repa pri prostem padu končna hitrost padanja tako zmanjša, da lahko preživi vsak padec. Pri opici, pa bi moral biti ta rep zaradi velike teže že tako ogromen, da bi bil že v napoto. 8)

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Zakaj imajo veverice košat rep?

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Mico in Fogl, vajina odgovora se mi zdita zelo na mestu. Torej deluje rep kot kakšno padalo?

Veliko jadralnih sposobnosti imajo prav veverice vrečarice, ki imajo kožo napeto med udi in telesom, pa tudi neke žabice, k iimajo plavalno kožo med prsti, da z njimi jadrajo.

Huda fotka te veverice:

Slika

gumy
Prispevkov: 68
Pridružen: 2.10.2005 14:26
Kontakt:

Re: Zakaj imajo veverice košat rep?

Odgovor Napisal/-a gumy »

NIKKI napisal/-a:Glede repa veverice, sem videl veverico ki je skočila 3- 4m v globino in se ujela na skorjo drevesa.
Ja tudi sam sem videl veverico, ki je padla vsaj 10m globoko na tla, potem ko se ni uspela ujeti na vejo pri skoku na sosednjo smreko. Lepo se je odprla in čisto mehko pristala na tleh.

nejce
Prispevkov: 5
Pridružen: 10.11.2008 20:13
Kontakt:

Re: Zakaj imajo veverice košat rep?

Odgovor Napisal/-a nejce »

A se men samo zdi a je to dejansko slika netopirja, ke je res grozn! A si predstavljate da se pojav ta živalca kar naenkrat v vaši sobi. Kva bi nardil? Moja prva ideja je da bi se zvil pod odejo :D :D

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Re: Zakaj imajo veverice košat rep?

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Cisto obicajna leteca veverica in nic groznega ni na tem. Fascinantne zivali so to :)

Uporabniški avatar
Cuzo
Prispevkov: 35
Pridružen: 3.2.2007 22:38
Kraj: in a galaxy far, far away...

Re: Zakaj imajo veverice košat rep?

Odgovor Napisal/-a Cuzo »

Slišov sm za razlago, da ga uporabjo kkr odejo pozimi :) Pa sevede zato da zgledajo bolj fletne :P

Odgovori