Hoja po žerjavici

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
fakir

Hoja po žerjavici

Odgovor Napisal/-a fakir »

Nekdo trdi, da je pri določenih "vajah" hodil bosonog po žerjavici in se pri tem ni opekel. Kakšna je fizikalna razlaga tega "pojava"?

Gost

Odgovor Napisal/-a Gost »

kratek stik z žerjavico, slaba prevodnost premoga za toploto in hlajenje!

Tadej

Odgovor Napisal/-a Tadej »

baje, da se med podplatom in podlago ustvari zračna plast, ki preprečije toploti, da bi prišla v stopalo.

Krokar
Prispevkov: 7
Pridružen: 27.4.2003 15:50
Kraj: ihan
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Krokar »

to je podobno kot prst v tekoč dušik

Pishcotec
Prispevkov: 14
Pridružen: 17.8.2003 12:31
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pishcotec »

hja, ampak zakaj se potem ne sprehajamo vsi po zerjavici? vsa hvala teoriji, ampak rad bi vidu koga u praksi mi to razlozit (medtem ko bi stal na zerjavci :))

Uporabniški avatar
Che
Prispevkov: 48
Pridružen: 13.1.2004 17:40
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Che »

jst sm pred enim letom hodu po žerjavci in me ni nč spekl
najprej smo se neki pogovarjal pol pa je una najprej razgrabla pa vrgla par kaplc vode in rekla da je to za to da ognju pokažeš da se ga ne bojiš
pol pa je vrgla gor še en ščepc soli inj rekla da zato da pokaže ognju da ga spoštuje. :lol: sj je blo kr hudo :D

morphoid

Odgovor Napisal/-a morphoid »

Pri hoji po žerjavici se uporablja posebno mazilo,ki se nanese na podplate pred hojo samo. Ali pa pod hipnozo.

Uporabniški avatar
Che
Prispevkov: 48
Pridružen: 13.1.2004 17:40
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Che »

pri ns ni blo nč od tega vsaj za prvo sm sigurn :wink:

Obiskovalec

Odgovor Napisal/-a Obiskovalec »

Pozdravljeni! :-)

Ena od mojih sorodnic je že poizkusila hojo po žerjavici in prav zares jo je odnesla brez poškodb. Pravi, da je najbolj pomembna psihična pripravljenost, ki jo pridobiš med pogovorom, ki ga je že omenil Che.

Pred hojo naj bi sam sebi dopovedal, da žerjavica ne peče in se tako mirno sprehodiš po njej.

Torej po mojem mnenju gre še vseeno za neke vrste hipnoze, ki jo je omenil morphoid.

Toliko o mojem mnenju.

Ljud z nasmeškom
Prispevkov: 7
Pridružen: 28.1.2004 18:02

Odgovor Napisal/-a Ljud z nasmeškom »

Jst sm tudi hodil po žerjavici pa se nisem spekel. Samo eni pa so se ker so pretiravali in so kar skakali in plesali.

Uporabniški avatar
Pentium
Prispevkov: 431
Pridružen: 10.11.2003 19:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pentium »

:?:

Gost

Odgovor Napisal/-a Gost »

Ma dajte no! Pa kaka psihična priprava?!
Hodit po žerjavici res ni problem, sem že dostikrat in se sploh ne spečeš, če greš normalno čez žerjavico.
Žerjavica zelo počasi prevaja toploto - to je to!

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

Anonymous napisal/-a:Ma dajte no! Pa kaka psihična priprava?!
Hodit po žerjavici res ni problem, sem že dostikrat in se sploh ne spečeš, če greš normalno čez žerjavico.
Žerjavica zelo počasi prevaja toploto - to je to!
No ja, pravzaprav je pepel dober toplotni izolator. Debela koža na podplatih pa tudi precej pomaga.
Edini problem, ki lahko nastopi pri hoji po žerjavici je, da se ti košček žarečega oglja zatakne med prsti... :o :shock: :oops:


Lep pozdrav...

Odgovori