Moč človeka

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Moč človeka

Odgovor Napisal/-a shrink »

Xantos napisal/-a:shirnk:
Jaz nisem napisal tega, da bi govoril "Uf jaz sem nek superuberdupercar, ki lahko bere misli." Ne! Hotel sem samo reči, da kar se tiče človeških možganov še ni vse dorečeno tako kot ni v svetu fizike, kemije, biologije itd. Statistika nima tu popolnoma nič. Kolikšna je verjetnost, da kar na pamet izbereš zmagovalne loto številke? No, tolikšna verjetnost je, da ugotoviš na kateri random dogodek/sliko misli oseba.
Statistično je možno ugotoviti, da gre zgolj za naključje in nič drugega; skratka: da ti oseba vsekakor ni posredovala informacije o tej sliki.

Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: Moč človeka

Odgovor Napisal/-a Lister »

Statistično je možno dokazati da je z veliko verjetnostjo oseba ki spada med večinsko naivno prebivalstvo tega planeta. :D

Uporabniški avatar
Xantos
Prispevkov: 51
Pridružen: 21.3.2006 20:04
Kontakt:

Re: Moč človeka

Odgovor Napisal/-a Xantos »

shrink napisal/-a:
Xantos napisal/-a:Ma sploh ne vem zakaj se mešam v ta forum. Se mi je že precejkrat obrnilo nazaj. Eni pač niste zmožni videti, da je vsa znanstvena fantastika resnična. Prej kot slej se uresniči vse.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Vsakršen komentar je odveč.
Hja...tole je veliko povedalo o tebi. Iz tega odgovora vidim, da ne bereš znanstvene fantastike in ne apliciraš prebranega na dejansko prakso. Ker če bi, bi videl, da se jih je zelo veliko, če ne skoraj vse, uresničilo. You lose again.
shrink napisal/-a:
Xantos napisal/-a:Me zanima čist tko, a sploh kdaj razmišljate, kako bi kakšno stvar naredili, izboljšali, poenostavili itd.?
Za človeško znanost in tehnologijo to vsekakor velja, povsem nekaj drugega pa je znanstvena fantastika oz. s tem povezane ideje.
Sploh nisi odgovoril torej sklepam, da nikoli ne razmišljaš... :roll:
Kaj ti bo tista 10tka na faksu, če je nikoli ne izkoristiš? Popolnoma brez vrednosti, rajši se pojdi igrat nekam, ker zgubljaš čas.
shrink napisal/-a:
Xantos napisal/-a:Al samo preprosto slepo sledite naukom?
Zate je povsem očitno, da nasedaš napovedim mesij, ki so si za osnovo izbrali ZF.
Ne nasedam nikomur, razen, če si mene oklical za mesijo... :?

Aja še nekaj: čez 10 let pričakuj 1MW Solid State generatorje, ki bodo precej spominjali na ZPM, gnala pa jih bo radiacija. Fuzija is not the way to go...še en dinozaver, ki ga bo pokopal čas. Je pa tole dejstvo in ne izmišljotina ali prerokba mesije...
Zdaj, da boš pa vsaj malo produktiven in uporabljal svoje možgane te pa prosim, da razmisliš malo, kako in v katerih primerih bi lahko tako tehnologijo uporabil, njene implikacije na nadaljni razvoj itd. Tako boš vsaj malo izkoristil te tvoje 10tke...

Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: Moč človeka

Odgovor Napisal/-a Lister »

Fuzija dinozavr ki ga bo pokopu čas...
hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Solid state generatorji podobno kot ZPM ...
hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pa še neki SF knjig sem jest prebral velik, pa še mal, pa še jih berem, pa še jeih bom pa verjem mi da se je zelo malo stvari uresničilo tako kot notr piše. Pa znanstvena fantastika služ za ideje znanstvenikom, ubistvu kot samoizpolnjujoča prerokba, in verjem da če v znanstveni fantastiki piše da si ti pameten to ni res. :D

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Moč človeka

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Xantos napisal/-a:Ni stvari, ki je ne bi mogel doseči s pravo količino volje.
So stvari, ki skoraj so to, kar se zde, in so stvari, as far as science is concerned, ki so nemogoče.
Mislim, da si ujet v znanstveno utopijo, ki sicer lahko daje smisel, je pa skrajno neverjetno, da jo je moč aktualizirati.
Xantos napisal/-a:Je pa ta intuicija ali kako bi to imenoval tako nerazvita, da tist Randi seveda z lahkoto izpade car pred skeptiki in maha z 1 mio $ naokoli. Ko bo pa nekdo zares nekaj pokazal, bo pa rekel, da to ni možno in ne more biti res ter neizročil denar in preklical sklad...that's the way the cookie crumbles.
Če bo Randi res to naredil, bo storil samomor, tak ali drugačen. Tega pač ne bo naredil, ker se drži svoje (znanstvene) integritete. Kot sam pravi, če čarovnije današnji zakoni fizike ne bodo pojasnili, bo izplačal denar. In na identičen način deluje celotna naravoslovna znanost!!!

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Moč človeka

Odgovor Napisal/-a shrink »

Xantos napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Xantos napisal/-a:Ma sploh ne vem zakaj se mešam v ta forum. Se mi je že precejkrat obrnilo nazaj. Eni pač niste zmožni videti, da je vsa znanstvena fantastika resnična. Prej kot slej se uresniči vse.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Vsakršen komentar je odveč.
Hja...tole je veliko povedalo o tebi. Iz tega odgovora vidim, da ne bereš znanstvene fantastike in ne apliciraš prebranega na dejansko prakso. Ker če bi, bi videl, da se jih je zelo veliko, če ne skoraj vse, uresničilo. You lose again.
Takšno neumno razmišljanje ni vredno komentarja. Če pa že vztrajaš: Apliciranje znanstvene fantastike na dejansko prakso je ekvivalentno apliciranju kakršnekoli fikcije na realnost. Tako lahko nekdo, ki bere Harrya Potterja, prav lahko zatrjuje, da je/bo možno čarati. :lol:

Priporočam ti, da svoje fantaziranje predstavljaš na drugih bolj primernih forumih.
Xantos napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Xantos napisal/-a:Me zanima čist tko, a sploh kdaj razmišljate, kako bi kakšno stvar naredili, izboljšali, poenostavili itd.?
Za človeško znanost in tehnologijo to vsekakor velja, povsem nekaj drugega pa je znanstvena fantastika oz. s tem povezane ideje.
Sploh nisi odgovoril torej sklepam, da nikoli ne razmišljaš... :roll:
Seveda sem ti odgovoril, a izgleda, da nisi zmožen dojeti odgovora. Podnapisi: Znanost in tehnologija se ravno ukvarjata s "stvarmi", jih pročujeta, izboljšujeta, nenazadnje delata... In glede na to, da delujem na področju znanosti ter mi tudi tehnika in tehnologija nista tuji, lahko sklepaš, da tudi sam proučujem, izboljšujem in delam "stvari", zato pa mi ni potrebno prebirati znanstveno-fantastičnih zgodb. Bo v redu, ali potrebuješ dodatno razlago?
Xantos napisal/-a:Kaj ti bo tista 10tka na faksu, če je nikoli ne izkoristiš? Popolnoma brez vrednosti, rajši se pojdi igrat nekam, ker zgubljaš čas.
To lahko samo izjavi nekdo, ki meni, da je faks izguba časa in da študij ničemur ne koristi. Realnost pa je povsem drugačna: Ne predstavljam si znanstvenika ali inženirja brez formalne univerzitetne izobrazbe in ne predstavljam si človeškega razvoja brez visoko izobraženih ljudi. Prebiranje ZF zgodb pač ne more nadomestiti znanja pridobljenega tako s študijem kot raziskovanjem, sama znanstvena fantastika pa ne more biti gonilo človeškega razvoja. To so zgolj naivne predstave posameznikov, ki so jim futuristične zgodbice preveč stopile v glavo.
Xantos napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Xantos napisal/-a:Al samo preprosto slepo sledite naukom?
Zate je povsem očitno, da nasedaš napovedim mesij, ki so si za osnovo izbrali ZF.
Ne nasedam nikomur, razen, če si mene oklical za mesijo... :?
No, saj, za mesijo lahko tudi jemlješ pisca/pisce ZF zgodb, katere imaš za osnovo svojega creda.
Xantos napisal/-a:Aja še nekaj: čez 10 let pričakuj 1MW Solid State generatorje, ki bodo precej spominjali na ZPM, gnala pa jih bo radiacija. Fuzija is not the way to go...še en dinozaver, ki ga bo pokopal čas. Je pa tole dejstvo in ne izmišljotina ali prerokba mesije...
Dejstvo na osnovi česa? Morda ZF zgodb, ki jih požiraš? :lol:
Xantos napisal/-a:Zdaj, da boš pa vsaj malo produktiven in uporabljal svoje možgane te pa prosim, da razmisliš malo, kako in v katerih primerih bi lahko tako tehnologijo uporabil, njene implikacije na nadaljni razvoj itd. Tako boš vsaj malo izkoristil te tvoje 10tke...
Povsem mi zadoščajo izzivi pri raziskovalnem delu. Znanstvene raziskave - če ti morda ni znano - pa so izhodišče za vsako napredno tehnologijo.

Prebiranje ZF je za normalne ljudi zgolj zabava. Kdorkoli o njej razmišlja kot o resnem izhodišču za karkoli konkretnega, je bodisi CENZURA bodisi naivnež.
Zadnjič spremenil shrink, dne 6.6.2008 17:06, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Xantos
Prispevkov: 51
Pridružen: 21.3.2006 20:04
Kontakt:

Re: Moč človeka

Odgovor Napisal/-a Xantos »

Lister napisal/-a:Fuzija dinozavr ki ga bo pokopu čas...
hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Solid state generatorji podobno kot ZPM ...
hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pa še neki SF knjig sem jest prebral velik, pa še mal, pa še jih berem, pa še jeih bom pa verjem mi da se je zelo malo stvari uresničilo tako kot notr piše. Pa znanstvena fantastika služ za ideje znanstvenikom, ubistvu kot samoizpolnjujoča prerokba, in verjem da če v znanstveni fantastiki piše da si ti pameten to ni res. :D
Ta post mi pa poleg drugih stvari pove, da ne slediš kaj preveč novicam na področju znanosti (in ne niso to neke freeenergynews.com ampak kar resne strani tipa livescience, newscientist, sciam itd. Just laugh boy, just laugh, meni bo pa pripadal končni zmagoslavni "In your face!".

Verjamem v fuzijo znanstvene fantastike, trenutno poznane znanosti in teoretičnih zmožnosti (t.j. "Kako bi pa to lahko naredili?"). Če samo omenim (in ne veste), da je bil odkrit material tipa (Trekkiji ga poznate) "Transparent Aluminum"...potem morate videti kam pes taco moli...
Zadnjič spremenil Xantos, dne 6.6.2008 17:11, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Moč človeka

Odgovor Napisal/-a shrink »

Xantos napisal/-a:
Lister napisal/-a:Fuzija dinozavr ki ga bo pokopu čas...
hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Solid state generatorji podobno kot ZPM ...
hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pa še neki SF knjig sem jest prebral velik, pa še mal, pa še jih berem, pa še jeih bom pa verjem mi da se je zelo malo stvari uresničilo tako kot notr piše. Pa znanstvena fantastika služ za ideje znanstvenikom, ubistvu kot samoizpolnjujoča prerokba, in verjem da če v znanstveni fantastiki piše da si ti pameten to ni res. :D
Ta post mi pa poleg drugih stvari pove, da ne slediš kaj preveč novicam na področju znanosti (in ne niso to neke freeenergynews.com ampak kar resne strani tipa livescience, newscientist, sciam itd. Just laugh boy, just laugh, I will laugh the last.
Zresni se, prosim te. Noben članek, ki ga boš našel v revijah oz. straneh, ki jih navajaš, ne bo za reference navajal ZF zgodb.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Moč človeka

Odgovor Napisal/-a Roman »

Xantos napisal/-a:Ker če bi, bi videl, da se jih je zelo veliko, če ne skoraj vse, uresničilo.
Saj je neumno, a me preveč jezik srbi. Kaj se je sploh uresničilo? Nič od teleportacije, nič od preseganja svetlobne hitrosti, nič od antigravitacije, nič od potovanja v središče zemlje, nič od malih zelenih možičkov in njihove leteče posode, nič od mutantov (Černobil ne šteje), nič od časovnega potovanja. Edina resna ZF napoved prihodnosti je bila Clarkova Odiseja 2001. Zdaj smo 2008. Kje neki si videl "skoraj vse"?

Uporabniški avatar
Xantos
Prispevkov: 51
Pridružen: 21.3.2006 20:04
Kontakt:

Re: Moč človeka

Odgovor Napisal/-a Xantos »

shrink napisal/-a:
Xantos napisal/-a:
Lister napisal/-a:Fuzija dinozavr ki ga bo pokopu čas...
hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Solid state generatorji podobno kot ZPM ...
hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pa še neki SF knjig sem jest prebral velik, pa še mal, pa še jih berem, pa še jeih bom pa verjem mi da se je zelo malo stvari uresničilo tako kot notr piše. Pa znanstvena fantastika služ za ideje znanstvenikom, ubistvu kot samoizpolnjujoča prerokba, in verjem da če v znanstveni fantastiki piše da si ti pameten to ni res. :D
Ta post mi pa poleg drugih stvari pove, da ne slediš kaj preveč novicam na področju znanosti (in ne niso to neke freeenergynews.com ampak kar resne strani tipa livescience, newscientist, sciam itd. Just laugh boy, just laugh, I will laugh the last.
Zresni se, prosim te. Noben članek, ki ga boš našel v revijah oz. straneh, ki jih navajaš, ne bo za reference navajal ZF zgodb.
Ne bo navajal reference, ampak je pa dejstvo, da je stvar že prej obstajala v fikciji. In to samo zato, ker se ZF ne jemlje resno.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Moč človeka

Odgovor Napisal/-a shrink »

Xantos napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Xantos napisal/-a: Ta post mi pa poleg drugih stvari pove, da ne slediš kaj preveč novicam na področju znanosti (in ne niso to neke freeenergynews.com ampak kar resne strani tipa livescience, newscientist, sciam itd. Just laugh boy, just laugh, I will laugh the last.
Zresni se, prosim te. Noben članek, ki ga boš našel v revijah oz. straneh, ki jih navajaš, ne bo za reference navajal ZF zgodb.
Ne bo navajal reference, ampak je pa dejstvo, da je stvar že prej obstajala v fikciji. In to samo zato, ker se ZF ne jemlje resno.
Ti si pa res en velik naivnež. Kvečjemu je obratno res: ZF pisci dostikrat črpajo snov za svoje zgodbe iz znanosti. Zatrjevanje, da je vsako odkritje/spoznanje že prej obstajalo v fikciji je vnebovpijoča neumnost. Kdor to verjame, ima resne probleme z dojemanjem realnosti. :?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Moč človeka

Odgovor Napisal/-a shrink »

Xantos napisal/-a:Verjamem v fuzijo znanstvene fantastike, trenutno poznane znanosti in teoretičnih zmožnosti (t.j. "Kako bi pa to lahko naredili?").
ZF nikakor ni vodilo za znanost, morda le inspiracija za bodoče znanstvenike. Tako lahko prebiranje ali gledanje ZF zgodb vzpodbudi mladino, da se začne zanimati za znanstvene fenomene iz teh zgodb, ki imajo dostikrat otipljivo znanstveno vsebino, saj ZF pisci dostikrat črpajo iz prave znanosti. Posledično lahko to pripomore k temu, da se nekdo odloči za študij in kasneje za ukvarjanje z znanostjo. Seveda inspiracija iz mladih letih ne pomeni, da bo tak znanstvenik iskal ideje za raziskave v ZF zgodbah.
Xantos napisal/-a:Če samo omenim (in ne veste), da je bil odkrit material tipa (Trekkiji ga poznate) "Transparent Aluminum"...potem morate videti kam pes taco moli...
In kaj želiš s tem povedati? To odkritje nima zveze s Star Trek, saj so amorfne Al zlitine, ki so osnova za Al stekla, odkrili že leta 1960 (torej nekaj let prej preden je bila sploh predvajana originalna serija). Sicer je res, da so šele v zadnjih letih dosegli napredek (nanokristalna kataliza), ki omogoča osteklitev za komercialne namene, vendar na to vsekakor ni vplival Star Trek.

Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: Moč človeka

Odgovor Napisal/-a Lister »

Ok zdej bom pa jst branu SF veliko dobrih idej lahko notr najdeš če veš kako iskat, ampak ne teoretične osnove ampak ideje za kakšno koristno zadevco, recimo komunikacijski satelit.

owertaker
Prispevkov: 6
Pridružen: 20.4.2009 18:10

Re: Moč človeka

Odgovor Napisal/-a owertaker »

dejmo se rajš vrnt na prejšno temo, ne ZF, ker mene res par stvari zanima:
-a bi blo možno, da človek pri skoraj 100% (smo se že strinjal da ni mogoče določt koliko je 100%) uporabi možganov sploh naredu katero izmed teh stvari (telepatija, ...)????

po mojem bi blo bolj možno, če bi človek imel zelo razvite možgane in bi ti možnost uporabil v izdelovanje naprav, ki bi omogočile teleportacijo, telepatijo,....

-kaj pa mislte o tejle ideji: da bi človek lahko spremenil svojo gostoto in prešel čez objekte (bi se "razredčil") ali da bi ustavil kroglo iz pištole (bi se "zgostil").

owertaker
Prispevkov: 6
Pridružen: 20.4.2009 18:10

Re: Moč človeka

Odgovor Napisal/-a owertaker »

ampak kaj pa če človek uporablja tistih par procentov za določeno stvar: npr: ko računa se mu "vklopi" določen del, pri drugu stvari spet drugi del....


in da ni zmožen uporabljati vseh možganov hkrati ampak da jih uporablja 100%?

Odgovori