Smisel življenja

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

Lister napisal/-a:Nečesa sem se še spomnu, rekel si da ne ješ jajc ker bi s tem ubil živo bitje.
Jajc ne jem, ker niso zdrava. Nikjer pa nisem napisal, da s tem če ješ jajca ubiješ živo bitje.
Lister napisal/-a:Ubistvu po tvojih nazorih večji greh(al karkol že vi imate namesto tega pojma)
Če narediš greh, si kaznovan. Tukaj gre za vzrok in posledico. Če nekoga npr. ubiješ boš zato kaznovan po državnih in božjih zakonih. Te je že kdaj vest 'pekla'?
Lister napisal/-a:storiš s tem ko poješ enega od svojih oreščkov. Te so pa nujno oplojeni in imajo možnost za razvoj v drevo oz grm!
Semena so nam v živež. (saj si že slišal ne)

Drugače pa hrana ni smisel življenja.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hanuman napisal/-a:
shrink napisal/-a:Nenazadnje je tudi Gandija ustrelil hindujski nacionalist, kot je zapisano v istem članku:
Bhagavad-gita je nauk o vajšnavizmu. Osnova vedske kulture je načelo SPOŠTLJIVOSTI do VSAKOGAR in VSEGA v stvarstvu.
Ki ga očitno vsi pripadniki hinduizma ne spoštujejo in zatorej prakticiranje take religije ni nič boljše od prakticiranja katerekoli druge religije.

Imajo pa tudi druge religije vgrajena načela oz. prepovedi, ki spoštujejo življenje in podobno. Krščanstvo ima med svojimi zapovedmi npr.: "Ne ubijaj!", a ga njegovi pripadniki ravno tako ne spoštujejo (kronski primer so križarske vojne).

Pripadnost neki religiji, prebiranje religioznih spisov in vera še ne daje nobene garancije, da bodo pripadniki živeli povsem v skladu s svojo veroizpovedjo.
Hanuman napisal/-a:
shrink napisal/-a:In povsem verjamem, da je Gandijev morilec bral Bhagavad-Gito.

Do sedaj je še vsaka religija rodila skrajne poglede in posledično skrajna dejanja/zločine do nasproti mislečih; tvoja religija ni nikakršna izjema.
Lahko, da jo je bral, vendar je ni razumel.
No, tu si se ujel v lastno protislovje. Dejal si namreč:
Hanuman napisal/-a:Se strinjam. Razlog je pa v tem, ker niso brali Bhagavad-Gite.
Ni kaj, res si konsistenten v lastnih tezah. :lol:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Roman »

Hanuman napisal/-a:Roman, jaz sem tvoj prijatelj. :)
Lepo. Potem mi gotovo želiš vse najboljše, ampak po katerih ali čigavih merilih?
Roman napisal/-a:Bhagavad-gita je izjema.
Vsako verstvo trdi enako za svoje svete spise. Ampak ko greš brat, vidiš, da temu ni tako.

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

Roman napisal/-a:Lepo. Potem mi gotovo želiš vse najboljše, ampak po katerih ali čigavih merilih?


Ker želim sebi najboljše, želim tudi tebi najboljše, takšen je človeški zakon. Vse kar naredimo, želimo in izrečemo drugemu, naredimo sebi.

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

Roman napisal/-a:Lepo. Potem mi gotovo želiš vse najboljše, ampak po katerih ali čigavih merilih?
Zakaj ti želim najboljše, ker sem sam dobil najboljše.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Roman »

Hm, jaz pa menim, da iluzija ne more biti nekaj najboljšega. Lahko pa se tudi motim.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Če misliš se ne moreš motiti, samo če veš se lahko:).

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Ne razumem te teorije. Mislim, torej sem. Sem, torej se lahko motim. Mislim, torej se lahko motim?

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a celica »

:lol: Bravo ZdravaPamet, ena najboljših.

Lepo noč

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Huda:).

Ok, pol je moja teorija napačna!To je najbrž 99% ali pa so se že rimljani zmotili s svojim rekom "Cogito ergo sum!", buahahaha!

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

Ok, pol je moja teorija napačna!To je najbrž 99% ali pa so se že rimljani zmotili s svojim rekom "Cogito ergo sum!", buahahaha!
To je izjava Renatusa Cartesiusa- Renéja Descartesa (1596– 1650).

AlexUS
Prispevkov: 134
Pridružen: 25.3.2005 14:50
Kontakt:

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a AlexUS »

Ne morem se izogniti vprašanju o vrednosti samega življenja in seveda smisla. Glede na vse te vojne ki se dogajajo in razne nesreče ipd. kjer umira veliko veliko ljudi, mi ne gre v račun kako lahko nekdo z nekim prizadevanjem v pičli sekundi (ali manj) izgubi življenje. Kakšna je potem sama vrednost le tega in sam smisel?
Nihče ne ve njegovega interesa, zakaj se je boril zakaj je živel... Vse ostane v njegovi glavi ki jo slej kot prej ali zakopljejo v zemljo ali zažgejo. Lahko je živel prilično zanimivo življenje iz katerega bi lahko potegnil marsikatero koristno informacijo, vendar zaradi hitre smrti nihče ne bo vedel. Po vsej verjetnosti se čez kakšnih 10 - 15 let ne bo nihče več spomnil. Tukaj je vprašanje kolikšna je vrednost našega življenja?
S samo vrednostjo je vsekakor povezan tudi smisel. Seveda je smiselno v lastnem razmišljanju, lastnem svetu ki ga ustvarjaš, vendar kot del družbe nimaš vrednosti, ker nisi pomemben ker dejansko celoten trudi ni prinesel smisla.

Ali se je vredno truditi ter uresničevati svoje sanje?
Niti ne vemo kaj dejansko pomeni smrt, nimamo dokazov kaj sledi potem. Ali je se celotno razmišljanje izniči, postane nič, ali se "duša" dvigne na višji nivo? Preveč je neznank, s katerimi bi lahko usmislil in ovrednotil, da je življenje samo po sebi pomembno.
...mogoče bo nekoč prišel čas ko bomo uvideli kaj dejansko pomeni življenje in smrt, kakšna je vrednost posameznega življenja in samega smisla; takrat bomo po vsej verjetnosti tudi spremenili poglede nanj.

Uporabniški avatar
Saladin
Prispevkov: 114
Pridružen: 27.9.2008 14:05

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Saladin »

Smisel življenja?

Živi dobro - delaj dobro.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

A ni to bolj izbira kot smisel?

Uporabniški avatar
Saladin
Prispevkov: 114
Pridružen: 27.9.2008 14:05

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Saladin »

Kje je logika izbirati karkoli drugo?

Vse drugo je ne-smiselno ;)

Odgovori