Kaj trenutno berete?

Prebral sem ... Ali lahko ... ?
ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Surely You're Joking, Mr Feynman!
Zanimivo čtivo o legendarnem fiziku Richardu Feynmanu. Možakar take poka :lol:

Mafijec
Prispevkov: 472
Pridružen: 12.12.2005 21:36

Odgovor Napisal/-a Mafijec »

DejanK napisal/-a:"Naučite se PHP v 24 urah" ..me prav zanima, če je to možno :roll:
Je možno.

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Ne samo v 24 urah, gre tudi v enem dnevu :D
Ce znas prej ze kaksen jezik, moras za novega zamenjat sam sintakso, osnovne funkcije, pa mogoce se nekaj deset posebnosti in trikov. Ce si pa cist nov, je pa pametno met se en vzorcni program zraven, da vidis kako gre.

LovE-RicH
Prispevkov: 3
Pridružen: 14.10.2006 22:29
Kraj: Ankaran
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a LovE-RicH »

Tisti ki ste prebrali knjigi od Briana Greenea
-Čudovito vesolje in
-Tkanina kozmosa
Kakšno je vaše mnenje o obeh, kake so razlike med njima, a je res da je Tkanina kozmosa le poenostavljena verzija Čudovitega vesolja in da z njo ne zveš nič novega, ali pa se le splača prebrat obe? Tnx...

Mafijec
Prispevkov: 472
Pridružen: 12.12.2005 21:36

Odgovor Napisal/-a Mafijec »

Sem bral, a ne do konca, ker se mi momentalno branje knjig o strunah zdi neproduktivno.

Sicer je pa Brian Greene pravi genij, saj je bil kot otrok child prodigy.

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Čudovito vesolje se mi zdi zelo zanimivo. Še več, zdi se mi naravnost fantastično delo :)
Tkanina kozmosa pa nisem prebral, saj sem slišal, da je zelo podobno Čudovitemu vesolju.

ajka
Prispevkov: 7
Pridružen: 25.9.2008 11:42

Re: Kaj trenutno berete?

Odgovor Napisal/-a ajka »

Pozdravljeni,
sem frišna tu, čeprav vas berem, posebno veliko pa najdem v kvarkadabrinem slovarčku.
Sem imela velike težave, v katero rubriko naj se oglasim glede na to, da mi je kvarkadabrsko čtivo ljubiteljska tema in nisem neki strokovnjak. Se pa učim. 8)
Skratka, pišem in če koga zanima branje, branje zf, pravzaprav branje slovenske zf, evo za okus. Knjiga bo spomladi, blog je težaven, neprimeren medij za to, nekje pa je treba začet.
Bom vesela kritike, verjamem, da boste imeli marsikaj za pripomnit s fizičnega, ups, fizikalnega vidika. :)
Oznaka? Satirična antiutopija.

http://nasvidenje.blog.siol.net/2008/07 ... nizacetek/

Sicer pa super stvar, kvarkadabra! :!: Imejte se.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kaj trenutno berete?

Odgovor Napisal/-a shrink »

ajka napisal/-a:Bom vesela kritike, verjamem, da boste imeli marsikaj za pripomnit s fizičnega, ups, fizikalnega vidika. :)
ZF v najboljšem primeru črpa iz špekulativnih/nepotrjenih teorij, tako da kritika iz fizikalnega vidika nima pravega smisla.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kaj trenutno berete?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Sicer trenutno ne berem nobene poljudne knjige, bi pa priporočal v prebiranje:

Landau, Kitaigorodsky: Physics for Everyone - Physical Bodies, Book 1.
Landau, Kitaigorodsky: Physics for Everyone - Molecules, Book 2.
Landau, Kitaigorodsky: Physics for Everyone - Electrons, Book 3.
Landau, Kitaigorodsky: Physics for Everyone - Photons and Nuclei, Book 4.

Zgolj z uporabo nezahtevne srednješolske matematike daje zbirka vpogled v celotno področje fizike in je zato primerna tako za srednješolce kot tudi za širšo laično publiko. Osebno menim, da pri podajanju fizike na enostaven (vendar kljub temu dovolj poglobljen) način redke knjige prekašajo to odlično serijo knjig.

Edina težava pri tej zbirki je, da je težko dostopna (celo zbirko je možno dobiti le v knjižnici FMF, "Physical Bodies" pa še v dveh knjižnicah).

ajka
Prispevkov: 7
Pridružen: 25.9.2008 11:42

Re: Kaj trenutno berete?

Odgovor Napisal/-a ajka »

shrink napisal/-a:
ajka napisal/-a:Bom vesela kritike, verjamem, da boste imeli marsikaj za pripomnit s fizičnega, ups, fizikalnega vidika. :)
ZF v najboljšem primeru črpa iz špekulativnih/nepotrjenih teorij, tako da kritika iz fizikalnega vidika nima pravega smisla.
Res, a v mislih imam eno fizikalno logiko, laiki večinoma kupimo vse na prvo žogo. Bralci zf literature so pisana druščina, jaz pa nikoli ne bom Douglas Adams :lol: , a me zanima, kako se vidi skozi oči teh forumašev.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kaj trenutno berete?

Odgovor Napisal/-a shrink »

ajka napisal/-a:
shrink napisal/-a:
ajka napisal/-a:Bom vesela kritike, verjamem, da boste imeli marsikaj za pripomnit s fizičnega, ups, fizikalnega vidika. :)
ZF v najboljšem primeru črpa iz špekulativnih/nepotrjenih teorij, tako da kritika iz fizikalnega vidika nima pravega smisla.
Res, a v mislih imam eno fizikalno logiko, laiki večinoma kupimo vse na prvo žogo. Bralci zf literature so pisana druščina, jaz pa nikoli ne bom Douglas Adams :lol: , a me zanima, kako se vidi skozi oči teh forumašev.
Bom ob priliki prebral, pa povem. 8)

ajka
Prispevkov: 7
Pridružen: 25.9.2008 11:42

Re: Kaj trenutno berete?

Odgovor Napisal/-a ajka »

Tnx.

Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: Kaj trenutno berete?

Odgovor Napisal/-a Lister »

Kdaj bo tole v audiobook obliki izšlo? Sem se že čist preveč razvadu da bi brau! :D



No sem se potrudu in prebrau tole. DenTer me sumljivo spominja na Arthurja Denta, vsaj priimek. :D Drugače pa uporabljaš zelo ... baročen slog pisanja. Ogromno okrasnih pridevnikov, in opisovanja okolja, ter občutkov ki naj bi jih to vzbujalo. Občutek imam da je blizu kakšni moderni pravljici. No mogoče bo to primeren pristop k zgodbi, tega po teh nekaj odstavkih še ne morem reči. Drugače pa zanimivo da se ženska(Saj sem zadel spol kajne? Vsaj po tvojem dosedanjem pisanju in nicku sodeč. :D) loti SF-ja.
Do sedaj sem bil deležen le negativnih opazk, s strani nežnejšega spola, na to da sem prebral že veliko SF-knjig. Da ne bo pomote to ni edina zvrst ki jo berem. Ne pomnim pa da bi srečal pripadnico ženskega spola ki bi ji bila znanstvena fantastika všeč.

Kar se pa tiče fizike v zgodbi sem pa nekam zmeden. Namreč razen nekaj bežnih omemb gravitacije(Stvari ležijo po tleh... :D ), namreč ni ničesar kar bi sploh sodilo pod oznako fizikalno. No to ima verjetno nekaj opravit z dejstvom da je zgodba še v povojih. :D Drugače pa moj predlog(Ki ga seveda ni treba sprejeti. No v bistvu je verjetno pametneje da me sploh ne poslušaš. :D), da se izogibaš trdi SF (hard science fiction),
in se osredotočiš bolj na medčloveške odnose in splošno klimo, fizikalne razprave pa prepusti znanstvenim delom.

No zlom si nogo ... hm ne, to je za gledališčnike in ne pisatelje :D , no velik idej!

ajka
Prispevkov: 7
Pridružen: 25.9.2008 11:42

Re: Kaj trenutno berete?

Odgovor Napisal/-a ajka »

Ha, ta je pa dobra :lol: !
Sem ga v kamen, res se fizikalna vprašanja ( poleg gravitacije ) pojavljajo kasneje in tudi ne pretirano, ampak so rešitve, hm, ženske? Kaj pa vem, nekam svoje, zato preverjam...
Ja, tvoj nasvet je bil upoštevan, preden si ga dal: večinoma se zadeva ukvarja z družben klimo, sama štorja pa se ni niti še začela...
Dolg zalet sem si vzela in v drugi polovici pretirano zdrvi do konca, drugi del bo boljši tudi z dramaturške strani.
Jao, poleg Dentra (ime je nalašč asociativno) najdeš še konc Krasnega novega sveta, Razničenca, truman šov... Toplo vodo že mamo, za mešance je pa še nekaj prostora...
SF in ženske? Jaz jih pa poznam kar nekaj, več kot v fiziki, kjer vem za samo eno in to na Švedskem v jedrskem programu in še v eni daljni žlahti sva si :mrgreen:
Hvala, da si se prebil čez, tisto o nogi sem preslišala :P

Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: Kaj trenutno berete?

Odgovor Napisal/-a Lister »

Tisto o nogi si drugače zaželijo igralci pred nastopom, če bi si zaželeli srečo naj jim bi to prineslo nesrečo. Vsaj mislim da imajo nekaj v tem stilu, vraževerje pač.

Odgovori