Ustni izpiti na faksih

Ko tudi učitelj ne more pomagati...
Odgovori
Mafijec
Prispevkov: 472
Pridružen: 12.12.2005 21:36

Ustni izpiti na faksih

Odgovor Napisal/-a Mafijec »

Le na hitro: Zakaj so na faksih ustni izpiti? Govorim o ustnih izpiti pri matematičnih in fizikalnih predmetih.

V SŠ tega v bistvu ni, vsaj jaz se ne spomnim. Le na maturi je bil ustni pri matematiki, pa še ta je imel majhno utež in če si tam molčal, si maturo lahko vseeno naredi.

Na faksu je res grozno; ustni del je kar svoja ocena. Pisni del opravim vsaj povprečno dobro, medtem ko pri ustnem ne napravim pravega vtisa in odletim in tako mi zamre še pisni izdelek.

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Re: Ustni izpiti na faksih

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Ravno to je poanta. Pri pisnem imas cas mislit, pri ustnem pa se dejansko pokaze koliko si znanja dejansko asimiliral v "podzavest". Na ustnem uporabis znanje sproti, kar je podobno resevanju dejanskih problemov (se bolj pa za tiste ki so v pedagoski smeri - imeti moras hitro reakcijo na kakrsnokoli vprasanje). Poleg tega, pri pisnih se da izkriviti resnico o znanju ("list" ki ga imas s seboj, to da ti naloge slucajno ustrezajo ipd.). Tako da ce ti ustni ne gredo samo pomeni da se nisi "not padu". Ni pa ena ocena nizje od pisnega nic posebnega, ce je pa vec pa potrebujes se malo treninga. Seveda zdaj govorim o povprecnem ustnem izpitu, ce profesor sprasuje po spisku, ali pa ce je p***a je situacija ponavadi temacna :)

Predvsem je pa precej lazje pokazat razumevanje na ustnem izpitu naravoslovnega predmeta, kot pri druzboslovju kjer ti profesor lahko dobesedno pije kri, jaz res ne bi rad bil na mestu kateregakoli druzboslovca ce bi moral na ustni izpit.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Ustni izpiti na faksih

Odgovor Napisal/-a shrink »

Mafijec napisal/-a:Le na hitro: Zakaj so na faksih ustni izpiti? Govorim o ustnih izpiti pri matematičnih in fizikalnih predmetih.

V SŠ tega v bistvu ni, vsaj jaz se ne spomnim. Le na maturi je bil ustni pri matematiki, pa še ta je imel majhno utež in če si tam molčal, si maturo lahko vseeno naredi.
V mojih časih je bilo na SŠ drugače: vprašan si bil lahko kadarkoli pri kateremkoli predmetu. Sedaj slišim, da te mora učitelj, preden te namerava vprašati, prej obvestiti (teden prej ali podobno). Nezaslišano. 8)

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Re: Ustni izpiti na faksih

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

shrink napisal/-a:V mojih časih je bilo na SŠ drugače: vprašan si bil lahko kadarkoli pri kateremkoli predmetu. Sedaj slišim, da te mora učitelj, preden te namerava vprašati, prej obvestiti (teden prej ali podobno). Nezaslišano. 8)
Ni nujno! Po pravilniku se morajo napovedati samo pisne naloge, ustna spraševanja pa ne. Ampak v dokaj normalnem razredu in pri normalnem profesorju pa se spraševanje tudi napove. Nenapovedano spraševanje je lahko kazen za razred ali pa način za umiritev razreda (npr. "če ne boste dali miru bom začel-a nenapovedano spraševati").

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Ustni izpiti na faksih

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rokerda napisal/-a:
shrink napisal/-a:V mojih časih je bilo na SŠ drugače: vprašan si bil lahko kadarkoli pri kateremkoli predmetu. Sedaj slišim, da te mora učitelj, preden te namerava vprašati, prej obvestiti (teden prej ali podobno). Nezaslišano. 8)
Ni nujno! Po pravilniku se morajo napovedati samo pisne naloge, ustna spraševanja pa ne. Ampak v dokaj normalnem razredu in pri normalnem profesorju pa se spraševanje tudi napove. Nenapovedano spraševanje je lahko kazen za razred ali pa način za umiritev razreda (npr. "če ne boste dali miru bom začel-a nenapovedano spraševati").
No, tega včasih ni bilo (za spraševanja je bilo samoumevno, da so nenapovedana, pisne šolske naloge so sicer morale biti vselej napovedane, kakšna pisna kontrolka pa je lahko padla tudi nenapovedana). Skratka, mislim, da so učenci v OŠ in SŠ dandanes deležni več potuhe kot včasih.

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Re: Ustni izpiti na faksih

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

shrink napisal/-a:
Rokerda napisal/-a:
shrink napisal/-a:V mojih časih je bilo na SŠ drugače: vprašan si bil lahko kadarkoli pri kateremkoli predmetu. Sedaj slišim, da te mora učitelj, preden te namerava vprašati, prej obvestiti (teden prej ali podobno). Nezaslišano. 8)
Ni nujno! Po pravilniku se morajo napovedati samo pisne naloge, ustna spraševanja pa ne. Ampak v dokaj normalnem razredu in pri normalnem profesorju pa se spraševanje tudi napove. Nenapovedano spraševanje je lahko kazen za razred ali pa način za umiritev razreda (npr. "če ne boste dali miru bom začel-a nenapovedano spraševati").
No, tega včasih ni bilo (za spraševanja je bilo samoumevno, da so nenapovedana, pisne šolske naloge so sicer morale biti vselej napovedane, kakšna pisna kontrolka pa je lahko padla tudi nenapovedana). Skratka, mislim, da so učenci v OŠ in SŠ dandanes deležni več potuhe kot včasih.

Se strinjam! Tudi znanja je na žalost manj

Odgovori