Kritični sistemi (ki nadzirajo pospeševalnik) so ločeni od ostalih, širše dostopnih. To sem ti že povedal.Katy wrote:Ampak ali niso poskusi vezani na račulaniško omrežje oz. je vse skupaj povezano?Lister wrote:Govora je o varnosti računalniške mreže in ne varnosti poskusov!!!!
Brez zamere; sprašujem, ker ne vem.
CERN - kaj če...
Re: CERN
Re: CERN
Seveda, posmehljiv sem do tistih, ki širijo neresnice in neumnosti.Katy wrote:Joj, pa saj ni potrebno, da si tak cinik.
Ti se kar zanašaj na mnenja šarlatanov.Katy wrote:Na nekem drugem forumu so pa malce drugačnega mnenja, kot si ti in niso tako prepričani o varnosti CERNA.

Znanstvena resnica je, da je CERN varen. Za šarlatanske "resnice" pa mi je prav malo mar.Katy wrote:Sicer pa mislim, da se vsi samo pogovarjamo in razmišljamo o tem kaj je res in kaj ne.

Re: CERN
https://slo-tech.com/forum.Lister wrote:O katerem forumu pa govoriš?
-
- Posts: 2841
- Joined: 16.8.2004 19:41
Re: CERN
Ah, Slo-Tech je, ko gre za resno fiziko, otroški vrtec, sem ter tja se pojavi kakšen vzgojitelj, ampak je kot brezzobi tiger.
Re: CERN
Samo na prvi strani teme Large Hadron Collider je natrosenih toliko cvetk, da od smeha skoraj nisem mogel priti k sebi. Za pokušino par cvetk uporabnika z zelo bujno domišljijo glede pojavov na področju fizike visokih energij:Katy wrote:https://slo-tech.com/forum.Lister wrote:O katerem forumu pa govoriš?
Če pa imajo ti bozoni, morebiti kakšno posebno lastnost, ki jo ne predvidevamo - recimo da spremenijo okoliško snov v antisnov ali kaj analognega - potem bo pač počilo.
Samo nam zagotavljajo, da je nimajo in je ne morejo imeti. Če oni tako rečejo ... ni povsem 100%. Da kozmični žarki tudi ne rečejo kabum, je dober indic, da ne bo nič. 100% varno pa ni.
Kozmični protoni priletijo od daleč, tile bodo pa od blizu. Sončevi nevtrini tudi priletijo iz Sonca in se drugače vedejo kot tisti iz bližnje JE. To so se kar dolgo praskali za ušesi, zakaj tako.
Še ena razlika je med tem, ko padejo visokoenergijski protoni na Zemljo in tistim, kar se bo zgodilo v CERNu, če se bo kaj dogajalo, seveda.
Namreč, ko proton prišiba z neba, se njegovo zaustavljanje vrši na neki liniji. Kilometre se zaustavlja cela prekleta kaskada subatomarnih delcev. Potegne se ko strela božja skozi atmosfero in na vse strani. Isto v tleh. Razčufuka stvar, gredoč naprej.
Pri frontalnih trkih hitrih protonov - ki so v nravi zelo zelo zelo zelo redki - pa bomo priča nekoliko drugačne situacije. Za trenutek bo vse skupaj imelo hitrost 0 na Zemljo. Nekaj, kar naravno ne srečamo, oziroma precej redko. Mogoče takrat temu rečemo gamma ray burst. Ka pa veš.
Koliko energije rabiš, da pretvoriš 1 tono materije v antimaterijo?
Pojma nimam. Ampak če se izkaže, da je že en J dovolj, s tem ne bo kršen zakon o ohranitvi energije. NE BO.
Energetsko bo vse AOK.
