Razlaga zelo čudnih video posnetkov

O naravnih pojavih. Kaj je ...? Kakšen je...?
Odgovori
Zigi
Prispevkov: 5
Pridružen: 3.1.2009 17:49

Razlaga zelo čudnih video posnetkov

Odgovor Napisal/-a Zigi »

Zdravo!

Kot vsak (priden) gimnazijec lepo verjamem (prosim brez filozofiranja :D ) v to, kar mi v šoli razlagajo :-P Stvar pa se zaplete, ko vidim takšnele zadeve:

http://www.youtube.com/watch?v=uMFvzohuVew

http://www.youtube.com/watch?v=oLUeGX3hNpU

Sprejmem od vseh stvari izpostavljeno dejstvo, da hladna fuzija trenutne še ni mogoča. Sprejmem drugi zakon termodinamike. Toda ali mi lahko, lepo lepo prosim, nekdo razloži kaj se na teh posnetkih dogaja? Mučijo me že dolgo časa in internet je poln šarlatanov, vendar bi zelo rad vedel, kaj so ti ljudje naredili.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Razlaga zelo čudnih video posnetkov

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Enako lahko storiš doma z varilnim transformatorjem. Ja, dokler se elektroda ne namoči, lahko pod vodo tudi variš. Seveda vode ne boš ioniziral s 50 volti, zato rabiš v vodo pomočit še maso.
Sicer pa gre pri možakarjevi verziji za kombinacijo elektrolize (mehurčki) in elektroobloka.
Mimogrede, tudi vodika ne pridobiva. Za to bi potreboval elektrode iz specifičnega materiala, pozabil sem, iz katerega.

noragaza
Prispevkov: 79
Pridružen: 5.12.2008 22:56

Re: Razlaga zelo čudnih video posnetkov

Odgovor Napisal/-a noragaza »

Seveda pridobiva vodik saj se izvaja elektroliza vode, material elektrod pri tem nima nikakršne veze samo da prevaja elektriko.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Razlaga zelo čudnih video posnetkov

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Oh, ne. Material elektrod je izredno važen in pa tudi elektrolit.
Sicer pa mislim, da imaš prav - iz srednje šole mi je ostalo v spominu, da za pridobivanje kisika potrebuješ platinasto elektrodo, sicer pride na elektrodi do oksidacije.

Celeron
Prispevkov: 168
Pridružen: 12.12.2007 13:52

Re: Razlaga zelo čudnih video posnetkov

Odgovor Napisal/-a Celeron »

Mene pa zanima kako je to kot sm vidu v enmu filmu, da švasajo pod vodo. Zej po vseh elektrotehničnih zakonih bi moglo to unga k to dela ubiti. Nevem, če mogoče kdo ve kakšne rešitve majo to, sam jes vem da se v podobne stvari z mojmu električnemu švasaaparatam nebi spravljal.

Hvala za odgovore.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Razlaga zelo čudnih video posnetkov

Odgovor Napisal/-a GJ »

He he, najboljši je prvi video. :lol:
Instrument na desni je Gamma-scout. (Priporočljiva napravica za paranoike.)
Območje merjena je predpostavljam mikro sivert na uro.
Radiacija je seveda v mejah normalnega nihanja.

Lep dan..

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Razlaga zelo čudnih video posnetkov

Odgovor Napisal/-a GJ »

ZdravaPamet napisal/-a:Mimogrede, tudi vodika ne pridobiva. Za to bi potreboval elektrode iz specifičnega materiala, pozabil sem, iz katerega.
Za pridobivanje pokalnega plina povsem zadostujeta dve svinčeni elektrodi in elektrolit H2SO4.

Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: Razlaga zelo čudnih video posnetkov

Odgovor Napisal/-a Lister »

Za elektrolizo je dokaj vsen kakšni sta elekdrodi, pa kakšen je elektrolit isto, problem je predvsem na kisikovi elektrodi ker razpade. Sem sprobu na lastni koži ... no elektrodi.

Odgovori