Physics Without Time As a Fundamental Physical Reality

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Physics Without Time As a Fundamental Physical Reality

Odgovor Napisal/-a Roman »

amrit napisal/-a:Eleven steps to right understanding of time
Wrong.
Motion of objects and particles do not happen into time, it happens into space only.
Gibanje se ne dogaja v čas niti ne v prostor (od kod neki?). Gibanje se dogaja v prostoru in s časom.
Time is what we measure with clocks
Right.
with clocks we measure duration and numerical order of massive objects and elementary particles motion into space.
Wrong.
As a “fourth” coordinate of space-time time is a “coordinate of motion”, it describes motion of massive bodies and particles
Possible.
into space.
Wrong.
Space-time is a math model only; space-time does not exist as a physical reality.
Possible, but there is no better explanation.
In a model of space-time we describe motion of objects and particles into space.
From where?
Space itself is atemporal.
Torej ni gibanja. Torej ni ničesar.
Humans experience atemporal space as a present moment.
Človek dejansko zaznava samo ta trenutek, a to ne pomeni brezčasja.
Past and future exists only in the mind; physical past and future do not exist.
Right.
Time as a coordinate of motion in atemporal space exists only when we measure it.
V tem kontekstu niti to ne. Ampak očitno ti čas povsem narobe razumeš.
Time as a “coordinate of motion” is not elementary physical quantity as energy matter, space and motion are.
Wrong.
Universe is an atemporal phenomenon.
Wrong.

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: Physics Without Time As a Fundamental Physical Reality

Odgovor Napisal/-a qg »

Zdi se mi, da Amrit tu zagovarja prostor-čas, kot statičen, napačno je napisano samo prostor. Torej če je čas samo 4. dimenizija prostor-časa, je to celo dovolj realistično.
To njegovo stališče, da človek zaznava samo odseke prostor časa, je tudi teorija nekega znanega angleškega znanstvenika ??,ki je napisal tudi knjigo...

Seveda pa se ne strinjam, da je čas samo tako statičen, kot prostor. V specialni relativnostni teoriji že, drugje npr v kvantni mehaniki pa ne.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Physics Without Time As a Fundamental Physical Reality

Odgovor Napisal/-a GJ »

qg napisal/-a:Zdi se mi, da Amrit tu zagovarja...
Ne, slabo se ti zdi.. :wink:
Zaenkrat Amrit ni pokazal, da je sposoben zagovarjati karkoli, še manj pa priznati svoje zmote.
Njegova logika je tipa: verjamem, da xor ker verjamem.

Lahko noč..

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: Physics Without Time As a Fundamental Physical Reality

Odgovor Napisal/-a qg »

To knjigo je napisal Julian Barbour
http://www.newscientist.com/article/mg1 ... ?full=true

Mislim, da sta podobni ideji.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Physics Without Time As a Fundamental Physical Reality

Odgovor Napisal/-a GJ »

RECIMO: zmotijo me takšni nesmisli..

'Past and future exists only in the mind; physical past and future do not exist'

Miselni problem zavedanja problema je v tem, da čas ne teče edino v abstraktnem svetu, čeprav tam obstaja.

Čas, oziroma sprememba energije je tisto kar loči realni svet od abstraktnega.
Pa kakor koli že poimenujemo to dodatno dimenzijo.

Čas izhaja iz povsem določene lastnosti energije. In ta lastnost je: sprememba stanja/oblike energije.
Zmožnost spremembe stanja energije predvideva: njeno preteklost (predhodno stane), njeno sedanjost (trenutno stanje) in njeno prihodnost (bodoče stanje energije).

Ampak Amrit ni sposoben kometirati, temveč le citirati.. :lol:

Lep dan želim..

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Physics Without Time As a Fundamental Physical Reality

Odgovor Napisal/-a shrink »

qg napisal/-a:To knjigo je napisal Julian Barbour
http://www.newscientist.com/article/mg1 ... ?full=true
Kakšno knjigo?
qg napisal/-a:Mislim, da sta podobni ideji.
Eh, Srečko sicer citira Rovellija, ki je tam omenjen, ampak osnovna razlika med njegovo "idejo" in idejami fizikov je ta, da jih slednji znajo kristalno formulirati (in tudi podpreti z argumenti), Srečko pa je zmožen zgolj nakladanja v stilu, da raba imaginarnih števil implicira imaginaren čas. :!: Postavljanje njegovih umotvorov (ki so strokovno, stilno in jezikovno zelo oporečni) ob bok idej uveljavljenih teoretičnih fizikov je malodane smešno.

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: Physics Without Time As a Fundamental Physical Reality

Odgovor Napisal/-a qg »

Kolikor sem razumel (tako diagonalno prebrano) večina zavrača to njegovo idejo, kot popolnoma nepravilno. Zato sem sem se spomnil na članek o uveljavljenem fiziku, ki zagovarja podobno. (tudi knjiga je na netu: http://www.platonia.com/books.html).

Sem pa zapisal, da jaz tega ne podpiram. Jaz zagovarjam čas (z njegovo nesimetričnostjo), kot osnovni fizikalni parameter: npr
Ambjorn, J., Jurkiewicz, J., Loll, R.: Self-Organizing Quantum Universe. Sci. Am. Jun, 42-49 (2008)
A da se to povleči tudi z neta.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Physics Without Time As a Fundamental Physical Reality

Odgovor Napisal/-a shrink »

qg napisal/-a:Kolikor sem razumel (tako diagonalno prebrano) večina zavrača to njegovo idejo, kot popolnoma nepravilno.
Motiš se. Njegovo idejo jemljem(o) kot nekredibilno. Nekredibilnost pa je posledica njegove nezmožnosti razumevanja uveljavljenih teorij (in posledično cvetk, ki jih trosi v svojih besedilih), njegove nezmožnosti argumentiranja lastnih "sklepov" in šarlatanskega pristopa (grožnje, žalitve, zavajanja...)

Sicer pa o pravilnosti/nepravilnosti ne moremo govoriti niti pri idejah teoretikov, kot sta Rovelli in Barbour, so pa v primerjavi s Šorlijevimi umotvori kot leposlovje v primerjavi s spisom prvošolčka.
qg napisal/-a:Zato sem sem se spomnil na članek o uveljavljenem fiziku, ki zagovarja podobno. (tudi knjiga je na netu: http://www.platonia.com/books.html).
No, saj, iz tvojega pisanja ni čisto jasno, o čem govoriš (iz linka ni namreč jasno, o katerem Barbourjevem delu govoriš). Drugič jasno navajaj vire, npr. na način:

Julian B. Barbour: The End of Time: The Next Revolution in Physics.

(Večina znanih knjig je za pregledovanje, sicer omejeno, tako in tako dostopna na google books ali amazonu).
qg napisal/-a:Sem pa zapisal, da jaz tega ne podpiram. Jaz zagovarjam čas (z njegovo nesimetričnostjo), kot osnovni fizikalni parameter: npr
Ambjorn, J., Jurkiewicz, J., Loll, R.: Self-Organizing Quantum Universe. Sci. Am. Jun, 42-49 (2008)
A da se to povleči tudi z neta.
Ne vem, zakaj si tako skrivnosten. Nihče ti ne brani dati povezave na članek:

http://www.signallake.com/innovation/Se ... mJul08.pdf

Uporabniški avatar
amrit
Prispevkov: 198
Pridružen: 13.12.2008 15:39
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Re: Physics Without Time As a Fundamental Physical Reality

Odgovor Napisal/-a amrit »

guys poglejte si tale članek
kdor ne razume naj ne komentira, lep dan amrit

http://www.scribd.com/doc/9769220/The-T ... Sorli-2009

Uporabniški avatar
amrit
Prispevkov: 198
Pridružen: 13.12.2008 15:39
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Re: Physics Without Time As a Fundamental Physical Reality

Odgovor Napisal/-a amrit »

Barbour pravi da je čas iluzija, jaz pa pravim da je čas koordinata gibanja v atemporalnem prostoru, razlika je velika...........see

http://www.scribd.com/doc/9769220/The-T ... Sorli-2009


shrink napisal/-a:
qg napisal/-a:Kolikor sem razumel (tako diagonalno prebrano) večina zavrača to njegovo idejo, kot popolnoma nepravilno.
Motiš se. Njegovo idejo jemljem(o) kot nekredibilno. Nekredibilnost pa je posledica njegove nezmožnosti razumevanja uveljavljenih teorij (in posledično cvetk, ki jih trosi v svojih besedilih), njegove nezmožnosti argumentiranja lastnih "sklepov" in šarlatanskega pristopa (grožnje, žalitve, zavajanja...)

Sicer pa o pravilnosti/nepravilnosti ne moremo govoriti niti pri idejah teoretikov, kot sta Rovelli in Barbour, so pa v primerjavi s Šorlijevimi umotvori kot leposlovje v primerjavi s spisom prvošolčka.
qg napisal/-a:Zato sem sem se spomnil na članek o uveljavljenem fiziku, ki zagovarja podobno. (tudi knjiga je na netu: http://www.platonia.com/books.html).
No, saj, iz tvojega pisanja ni čisto jasno, o čem govoriš (iz linka ni namreč jasno, o katerem Barbourjevem delu govoriš). Drugič jasno navajaj vire, npr. na način:

Julian B. Barbour: The End of Time: The Next Revolution in Physics.

(Večina znanih knjig je za pregledovanje, sicer omejeno, tako in tako dostopna na google books ali amazonu).
qg napisal/-a:Sem pa zapisal, da jaz tega ne podpiram. Jaz zagovarjam čas (z njegovo nesimetričnostjo), kot osnovni fizikalni parameter: npr
Ambjorn, J., Jurkiewicz, J., Loll, R.: Self-Organizing Quantum Universe. Sci. Am. Jun, 42-49 (2008)
A da se to povleči tudi z neta.
Ne vem, zakaj si tako skrivnosten. Nihče ti ne brani dati povezave na članek:

http://www.signallake.com/innovation/Se ... mJul08.pdf

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Physics Without Time As a Fundamental Physical Reality

Odgovor Napisal/-a shrink »

amrit, lahko napišeš ne vem koliko enih in istih zmazkov, jih ne vem kolikokrat obesiš v arhive na medmrežju in ne vem kolikokrat navajaš na tem forumu, a to ne bo spremenilo osnovnega dejstva, da si CENZURA.

Uporabniški avatar
amrit
Prispevkov: 198
Pridružen: 13.12.2008 15:39
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Re: Physics Without Time As a Fundamental Physical Reality

Odgovor Napisal/-a amrit »

dragi nadebudnik shrink.........bodi malo bolj skromen in malo bolj samozavesten pa boš tudi bolj spoštljiv in bolj pameten.....resnična pamet je v srcu, in ne v umu

lep dan amrit

42. Sorli A. The Theory of Atemporality - Scientific Way to Peace and Prosperity
http://www.scribd.com/doc/9769220/The-T ... Sorli-2009 (2009)

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Physics Without Time As a Fundamental Physical Reality

Odgovor Napisal/-a shrink »

amrit napisal/-a:dragi nadebudnik shrink.........bodi malo bolj skromen in malo bolj samozavesten pa boš tudi bolj spoštljiv in bolj pameten.....
Dragi tehtalec črvjih duš Srečko,

res si zadnji, ki lahko drugim govori, naj bodo skromni; tvoje megalomanske napovedi o sprejemanju tvojih šarlatanskih teorij namreč govorijo zase.

Kar se tiče samozavesti: za sesuvanje šarlatanskih teorij pogum ni potreben. Dovolj je reči bobu bob.

Kar se tiče spoštljivosti: Pometi najprej pred svojim pragom. Nikoli nikogar nisem zmerjal z idiotom in mu grozil, kar pa zate ni možno reči.

Kar se tiče pameti: Tebi očitno ne pomaga, saj nisi zmožen dojemanja najbolj osnovnih stvari, ki jih zmore že vsak malo bolj nadarjen srednješolec.
amrit napisal/-a:resnična pamet je v srcu, in ne v umu
Povej ti to komu s presajenim ali pa umetnim srcem. :lol:

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Physics Without Time As a Fundamental Physical Reality

Odgovor Napisal/-a GJ »

amrit napisal/-a:resnična pamet je v srcu, in ne v umu
Ti to govoriš o atemporalni pameti???

Lep večer..

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Re: Physics Without Time As a Fundamental Physical Reality

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

Nimam časa za brezčasje!

Odgovori