Matrix&fizika

Prebral sem ... Ali lahko ... ?
Oz
Prispevkov: 5
Pridružen: 24.5.2003 0:17
Kraj: Slov. Konjice
Kontakt:

Matrix&fizika

Odgovor Napisal/-a Oz »

Zanima me, ali je sama zasnova filma Matrice (torej, da pridobivajo stroji elektriko iz človeških teles) fizikalno verjetna? Ali ne bi bilo verjetneje, da bi si stroji poiskali drug, preprostejši način pridobivanja energije?

Gost

Odgovor Napisal/-a Gost »

Ja teoretično energija ne nastaja iz nič lahko se le pretvarja iz ene v drugo torej tudi mi nismo noben potencialni vir energije. Sicer sem videl film, dobri efekti, vendar je svet izven matrice v filmu čisto nerealen in predstavlja veliko znanstveno polomijo.

Gost

Odgovor Napisal/-a Gost »

hrana :arrow: kemična energija :arrow: električna energija :arrow: človek umre :arrow: nova hrana za druge ljudi
kaj je pri tem narobe

Uporabniški avatar
Pentium
Prispevkov: 431
Pridružen: 10.11.2003 19:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pentium »

Zadnji člen. Če jo porabijo roboti, to ni hrana za druge ljudi.

karli

Odgovor Napisal/-a karli »

Človek seva, če se dobro spomnim, za okrog 500w toplote v okolico in o izkoriščanju te energije je bilo govora...

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Odgovor Napisal/-a bianko »

Mogoče pa roboti od človeka ne rabijo energije ampak možgane,da lahko ustvarijo zavest,ki je samo s čipi ne morejo.

Gost

Odgovor Napisal/-a Gost »

Anonymous napisal/-a:Ja teoretično energija ne nastaja iz nič lahko se le pretvarja iz ene v drugo torej tudi mi nismo noben potencialni vir energije. Sicer sem videl film, dobri efekti, vendar je svet izven matrice v filmu čisto nerealen in predstavlja veliko znanstveno polomijo.
ne iz nic...ljudje imamo energijo, pravzaprav jo imamo veliko...torej gre potem le za pretvorbo te energije..ne vem zakaj to ne bi slo.

Uporabniški avatar
Trillian
Prispevkov: 24
Pridružen: 3.4.2004 18:57
Kraj: Betelgeza
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Trillian »

bianko napisal/-a:Mogoče pa roboti od človeka ne rabijo energije ampak možgane,da lahko ustvarijo zavest,ki je samo s čipi ne morejo.
v kolikor se spomin je mel tukaj nekaj vmes prste nek konstruktor matrice...niso rabl nasih mozganov za ustvarjanje zavesti...

Uporabniški avatar
Pentium
Prispevkov: 431
Pridružen: 10.11.2003 19:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pentium »

Če telo proizvede 500w energije (kar precej, nekaj 1000 ljudi pa imaš za eno elektrarno), jo mora od nekod tudi dobiti. Večino jo dobimo s hrano, torej kemično energijo, ki je energija kemijskih vezi v molekulah, ki jih pojemo. Vendar moramo to hrano nekje dobiti. Moramo dobiti vsaj toliko energijo, kolikor jo proizvedemo.

V kakšni obliki pa oddajamo to energijo? toplota, delo?


bianko, a nisi gledal filma? lepo prijaznio ti pove, da ljudje skupaj z neko čudno fuzijo (ki tudi ne vem, od kod pride) tvorijo popoln vir energije). Potem pa vtaknejo vtič v luknjo v glavi in človek misli, da živi lepo.

yocker
Prispevkov: 40
Pridružen: 8.9.2004 21:58
Kraj: krško

Odgovor Napisal/-a yocker »

To da bi z možgani dobili zavest je mal hecno, če bi tebe kloniral bi mel iste možgane in ti pa tvoj klon ne bi imela iste zavesti, a? :)

Devil The Kidd
Prispevkov: 10
Pridružen: 6.9.2005 22:47
Kraj: Topolc 15, Il. Bistrica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Devil The Kidd »

po živcih se pretaka el. tok, sam je res prešibek-> tako da bi se dalo ga uporabljat, sam ni velikih količin, zato lahko se na to kr pozabi

JAN
Prispevkov: 65
Pridružen: 2.7.2004 18:03

Odgovor Napisal/-a JAN »

Ej to mi je res največja polomija filma . Energija ne nastaja iz nič , tist kar je pa človk proizvede iz hrane je pa zelo malo poleg tega zelo neučinkovito. Bi blo bolš če bi ti roboti to hrano kr zakurl al pa si nabavl sončne celice itd.
Za vse kar bi bli možgani loh uporabni bi bli loh namest hardverske opreme .

Devil The Kidd
Prispevkov: 10
Pridružen: 6.9.2005 22:47
Kraj: Topolc 15, Il. Bistrica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Devil The Kidd »

JAN napisal/-a:Ej to mi je res največja polomija filma .Energija ne nastaja iz nič , tist kar je pa človk proizvede iz hrane je pa zelo malo poleg tega zelo neučinkovito. Bi blo bolš če bi ti roboti to hrano kr zakurl al pa si nabavl sončne celice itd.
Za vse kar bi bli možgani loh uporabni bi bli loh namest hardverske opreme .
To ne vem če drži... Jst se sicer ne razumem na te stvari, sam sem pa enkrat od frendov in člankov zasledu, da lahko nastane (nima nobene veze s človekom, to drži), ampak pojavljajo se materije in antimaterije tle je dosti energije... Druga stvar pa je tudi energija iz vakuma... Baje, da notri je tudi ogromna količina energije->povprečna energija naj bi bila 0, naj pa bi obstajale frekvence ful visoke in ful majhne količine energij...

JAN
Prispevkov: 65
Pridružen: 2.7.2004 18:03

Odgovor Napisal/-a JAN »

JAN je napisal:
Ej to mi je res največja polomija filma .Energija ne nastaja iz nič , tist kar je pa človk proizvede iz hrane je pa zelo malo poleg tega zelo neučinkovito. Bi blo bolš če bi ti roboti to hrano kr zakurl al pa si nabavl sončne celice itd.
Za vse kar bi bli možgani loh uporabni bi bli loh namest hardverske opreme .


To ne vem če drži... Jst se sicer ne razumem na te stvari, sam sem pa enkrat od frendov in člankov zasledu, da lahko nastane (nima nobene veze s človekom, to drži), ampak pojavljajo se materije in antimaterije tle je dosti energije... Druga stvar pa je tudi energija iz vakuma... Baje, da notri je tudi ogromna količina energije->povprečna energija naj bi bila 0, naj pa bi obstajale frekvence ful visoke in ful majhne količine energij...
Mas prov in to izhaja iz načela nedoločnosti ki ga je odkril Werner Heisenberg ko opazujemo delce bolj blizu in blizu ti čedalje bolj migajo sm in tja. In tako nihajo njihove energije gor in dol. Tako lahko v vakumu nastaneta iz energije dva delca - delec ,antidelec ki pa v trenutku anihilirata in sprostita "sposojeno" energijo vendar je razlika v energijah (energija da sta delca nastala in energija ki se sprosti) enaka nič.

No ampak to nima veze ljudi je mogoče uporabljati le kot baterije saj se slej ko prej spraznejo in jih je treba nafilat (nahrant).Ne pa kot obnavljiv vir energije. :)

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

yocker napisal/-a:To da bi z možgani dobili zavest je mal hecno, če bi tebe kloniral bi mel iste možgane in ti pa tvoj klon ne bi imela iste zavesti, a?
Kaj si hotel s tem povedat?

JAN napisal/-a:Za vse kar bi bli možgani loh uporabni bi bli loh namest hardverske opreme .
To se sliši zanimivo, ampak kako si predstavljaš izvedbo tega?


Meni se zdi kreacija matrice, torej navideznega sveta v katerem so ljudje živeli, zguba časa in energije. Ampak okej, brez tega ne bi bilo filma :)

Odgovori