Šarlatani

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
Katy
Prispevkov: 189
Pridružen: 14.9.2008 16:13

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a Katy »

GJ napisal/-a: Vendar je znanost le orodje v rokah človeštva...
Pozabila si omeniti vsaj še politiko, trženje itd!
Ja, tu pa sem bila res nejasna. Nisem mislila tega zakaj smo trenutno v gospodarski krizi, ampak zakaj smo - če lahko tako rečem - v bivanjski krizi. Medtem ko poizkus prekaša eden drugega, ko imamo vedno boljše pogoje za življenje (pralne stroje, računalnike, televizijo....), je človek po drugi strani vedno bolj nesrečen. Vedno hoče več, nič mu ni dobro, vedno bolj hoče zadovoljiti svoje potrebe, kar pa je v današnji dobi zelo težko. In potem mladi, namesto, da bi šli v naravo, se podili po ulicah (v mislih imam otroke), igrajo igrice na računalnik, kasneje uživajo mamila.... Skratka, ne najdejo sreče v majhnih stvareh. In temu je delno kriv tudi razvoj tehnike na področju človeškega bivanja.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a shrink »

Katy napisal/-a:
GJ napisal/-a: Problem nastane, ko nekdo nekaj vpraša, hkrati pa ima že vnaprej izoblikovan odgovor oziroma mnenje!
Ko opazi, da se odgovor, ki ga je pričakoval, ne ujema s svojimi pričakovanji, bi se morali poglobiti v svoje zaključke in poiskati kje se mnenja križajo in zaključke zopet ustrezno predstaviti nasprotniku!
Točno tako. Ampak to velja tudi za vas. Tudi vi imate že v naprej izoblikovan odgovor na moje vprašanje. Ne vem, zakaj sem samo jaz črna točka na tem forumu. Sama proti tropu volkov. :wink:
Kako lahko sploh trdiš kaj takega? Naši odgovori so popolnoma argumentirani, kar pa niti približno ne velja za tvoje ideje (za katere se že od daleč vidi, da so iz trte izvite).

Kar se tiče telepatije, pa je zadeva kristalno jasna:

Trdiš, da je telepatija resničen pojav, a za to ne ponudiš nobenih dokazov/argumentov. Ko ti odgovorimo (glej recimo Romanov odgovor), kakšne dokaze/argumente pričakujemo, da se telepatijo lahko proglasi za resničen pojav in jasno povemo, da jih do sedaj še nihče ni ponudil, začneš natolcevati, da te ne razumemo in podobne neumnosti. Bo v redu?
Katy napisal/-a:
GJ napisal/-a: Sploh pa mi moški težje razumemo ženske! :lol:
Ja, vsekakor. In zato tudi ne morete razumetih ženskih občutij, ker tega še niste doživeli. Ker niste ženska in ne veste. Razumeš? Predvidevam tudi, da ste tu v glavnem moški? Ali se motim?
Ne vem, kakšno zvezo imajo ženska občutja z dokazovanjem telepatije itd.
Katy napisal/-a:
GJ napisal/-a: Vendar je znanost le orodje v rokah človeštva...
Pozabila si omeniti vsaj še politiko, trženje itd!
Ja, tu pa sem bila res nejasna. Nisem mislila tega zakaj smo trenutno v gospodarski krizi, ampak zakaj smo - če lahko tako rečem - v bivanjski krizi. Medtem ko poizkus prekaša eden drugega, ko imamo vedno boljše pogoje za življenje (pralne stroje, računalnike, televizijo....), je človek po drugi strani vedno bolj nesrečen. Vedno hoče več, nič mu ni dobro, vedno bolj hoče zadovoljiti svoje potrebe, kar pa je v današnji dobi zelo težko. In potem mladi, namesto, da bi šli v naravo, se podili po ulicah (v mislih imam otroke), igrajo igrice na računalnik, kasneje uživajo mamila.... Skratka, ne najdejo sreče v majhnih stvareh.
1. Gospodarska kriza se ne tiče znanstvenikov ali znanosti, temveč politikov/politike ali gospodarstvenikov/gospodarstva.

2. Kolikokrat naj ti še povem, da se z bivanjsko problematiko znanost ne ukvarja? Zato ta forum za ta vprašanja ni primeren; ti pa še kar naprej vztrajaš.
Katy napisal/-a:In temu je delno kriv tudi razvoj tehnike na področju človeškega bivanja.
Ena od večjih neumnosti, ki sem jih kdajkoli slišal. :?

Katy
Prispevkov: 189
Pridružen: 14.9.2008 16:13

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a Katy »

shrink napisal/-a: Naši odgovori so popolnoma argumentirani, kar pa niti približno ne velja za tvoje ideje (za katere se že od daleč vidi, da so iz trte izvite).
In če so popolnoma argumentirani, to še ne dokazuje, da so tudi resnični. Veš Shrink, resnica je pojem, ki tebi ni domač.

Katy
Prispevkov: 189
Pridružen: 14.9.2008 16:13

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a Katy »

shrink napisal/-a: 1. Gospodarska kriza se ne tiče znanstvenikov ali znanosti, temveč politikov/politike ali gospodarstvenikov/gospodarstva.

2. Kolikokrat naj ti še povem, da se z bivanjsko problematiko znanost ne ukvarja? Zato ta forum za ta vprašanja ni primeren; ti pa še kar naprej vztrajaš.
1. Ja tako je in to sem tudi povedala.

2. Posredno se seveda ukvarja. Če sem čisto konkretna (za vas, ki vedno želite vse dokazati); kdo si je izmislil osebne računalnike in igrice, ki jih igrajo majhni otroci? Ženske že ne, kajti me, ki smo mame in smo rodile svoje otroke za nič na svetu tega ne bi izumile za svoje otroke.

Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a Lister »

No sej če smo pošteni ženske večinoma ne izumljate. Se najdejo sicer svetle izjeme jih je pa nažalost malo.

Ne ne bom žalil vseh žensk, ampak samo večino pripadnic naše kulture. O kvalitetah ki si jih pripisujete ne duha ne sluha. Kolikokrat sem že videl dve mamici ki se pogovarjata in zaradi zatopljenosti v pogovor uporabljata vozička z svojim podmladkom kot sondo za ugotavljanje prehodnosti ceste. Pa mamice v lokalu ki svojega otroka vztrajno vleče k sebi ne da bi sploh pogledala po čem se otrok steguje. Pa na vsak način je treba otroka polizat ko greš ane četudi to otroku ni všeč? Pa mamice z naravnim instinktom za vzgojo otrok s kupom ''strokovnih'' knjig o vzgoji otrok ki so svoje otroke spremenile v nevrotične adolescente. ...

Pa vaša čustvenost. Škoda besed, rekel bom samo da gledanje španskih nadaljevank ne pomeni da ljubite bolj globoko kot moški.

Uglavnem generacija kozmopolitan/ sex in the city / talk show / bog ve še kaj žensk je totalno v k...

Zdej se pa nehi delat globoka pa preber kaj smo ti napisal pa premisel mal. Ko boš premiselna se used pa začni brat znanstveno literaturo. Pa še mal premisel... In mogoče, poudarjam mogoče boš doumela v kakšne zablode te je potisnila naša družba.

Pa lep večer!


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a shrink »

Katy napisal/-a:
shrink napisal/-a: Naši odgovori so popolnoma argumentirani, kar pa niti približno ne velja za tvoje ideje (za katere se že od daleč vidi, da so iz trte izvite).
In če so popolnoma argumentirani, to še ne dokazuje, da so tudi resnični.
Odgovori/pojasnila brez argumentov so kot dogme in so torej apriorne resnice brez nobene prave vrednosti. Znanstveni odgovori pa so podprti/argumentirani z dokazi, ki jih ponujajo eksperimenti/opažanja in so torej aposteriorne resnice. Jasno je, katerim resnicam gre bolj verjeti.
Katy napisal/-a:Veš Shrink, resnica je pojem, ki tebi ni domač.
Zgolj še eden od velikega števila kozlov, ki si jih do sedaj ustrelila. :lol:

In kaj je zate resnica? Npr. to, da veš, da je telepatija resnična, pa tega ne moreš dokazati, ali morda to, da povprečna plača pomeni, da imajo vsi enako plačo? :lol: :lol: :lol:

Sprijazni se, da se ti o resnicah, ki jih ponuja znanost, niti malo ne sanja, svoje mistične resnice pa raje ponujaj na kakšnem drugem forumu; recimo na pozitivke.net. :lol:
Katy napisal/-a:
shrink napisal/-a: 1. Gospodarska kriza se ne tiče znanstvenikov ali znanosti, temveč politikov/politike ali gospodarstvenikov/gospodarstva.

2. Kolikokrat naj ti še povem, da se z bivanjsko problematiko znanost ne ukvarja? Zato ta forum za ta vprašanja ni primeren; ti pa še kar naprej vztrajaš.
1. Ja tako je in to sem tudi povedala.

2. Posredno se seveda ukvarja. Če sem čisto konkretna (za vas, ki vedno želite vse dokazati); kdo si je izmislil osebne računalnike in igrice, ki jih igrajo majhni otroci? Ženske že ne, kajti me, ki smo mame in smo rodile svoje otroke za nič na svetu tega ne bi izumile za svoje otroke.
1. Saj zato pravim, da o tem nima smisla tukaj razpravljati.

2. To nima nobene zveze s tvojim napačnim prepričanjem, da računalniki kvarno vplivajo na vzgojo otrok. Če pa že imaš takšne pomisleke nad računalniki, vrži svojega skozi okno in pojdi s svojimi otroci v savano ali pragozd; morda boš tam razrešila svojo bivanjsko problematiko. :lol: :lol: :lol:

Katy
Prispevkov: 189
Pridružen: 14.9.2008 16:13

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a Katy »

Hmm, Shrink, a veš kaj se sprašujem; če bi npr. naredili "Turingov test", v komunikaciji s teboj ne bi ločili, ali je na drugi strani nek človek, ali pa nek dobro programiran računalnik (robot), ki mi v resnici odgovarja.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a shrink »

Katy napisal/-a:Hmm, Shrink, a veš kaj se sprašujem; če bi npr. naredili "Turingov test", v komunikaciji s teboj ne bi ločili, ali je na drugi strani nek človek, ali pa nek dobro programiran računalnik (robot), ki mi v resnici odgovarja.
A ti sploh veš, čemu služi Turingov test? Očitno ne.

Naj te razsvetlim: Služi dokazovanju inteligence strojev. Zato priporočam, da si nastaviš ogledalo. :lol:

Katy
Prispevkov: 189
Pridružen: 14.9.2008 16:13

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a Katy »

shrink napisal/-a: Naj te razsvetlim: Služi dokazovanju inteligence strojev.
Ja, saj to ti govorim. Ne vem kako naj si razložim, jaz tebe popolnoma razumem, ampak ti pa mene ne.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a shrink »

Katy napisal/-a:
shrink napisal/-a: Naj te razsvetlim: Služi dokazovanju inteligence strojev.
Ja, saj to ti govorim.
Še en dokaz tvoje nevednosti. Turingov test služi dokazovanju inteligence/neinteligence strojev. Poteka pa tako, da v eno sobo zapreš človeka, v drugo pa stroj (pri čemer ne veš, v kateri sobi se kdo nahaja) in obema začneš zastavljati vprašanja. Če na osnovi odgovorov ne moreš razločiti med človekom in strojem, pomeni, da je stroj uspešno prestal test in se ga lahko proglasi za inteligentnega. Dovolj razumljivo?
Katy napisal/-a:Ne vem kako naj si razložim, jaz tebe popolnoma razumem, ampak ti pa mene ne.
To s Turingovim testom nima veze. Sicer pa:

1. Če bi ti mene/nas popolnoma razumela, potem ne bi ponavljala enih in istih vprašanj ter vztrajala pri pogledih/idejah, za katere smo ti jasno povedali, da so zgrešene.

2. Sam pa te popolnoma razumem: živiš v zablodi in se očitno iz nje nikoli ne boš uspela izkopati.

Katy
Prispevkov: 189
Pridružen: 14.9.2008 16:13

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a Katy »

shrink napisal/-a: Trdiš, da je telepatija resničen pojav, a za to ne ponudiš nobenih dokazov/argumentov. Ko ti odgovorimo (glej recimo Romanov odgovor), kakšne dokaze/argumente pričakujemo, da se telepatijo lahko proglasi za resničen pojav in jasno povemo, da jih do sedaj še nihče ni ponudil, začneš natolcevati, da te ne razumemo in podobne neumnosti. Bo v redu?
Res ne trdim, in verjetno si me spet narobe razumel, da je telepatija resničen pojav. Govorila sem zgolj o prebliskih, ki se zgodijo človeku, ko npr. pomisli na človeka, ki ga že nekaj časa ni srečal in potem ga sreča naslednji dan. In ko ima človek sposobnost prebrati prihodnost iz kavine usedline povsem nezanim ljudem. Ja tega ti pa v tvojem jeziku matematike in statistike res ne morem razložiti. Lahko pa ti s skodelico kave dokažem, da imam prav. :wink:

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a mriz »

Katy napisal/-a:In če so popolnoma argumentirani, to še ne dokazuje, da so tudi resnični.
Hm, najbrž spadaš med tiste, za katere "določanje resničnosti ni stvar argumentov/dokazov, ampak potlačitve dvomov", kajne?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a shrink »

Katy napisal/-a:Res ne trdim, in verjetno si me spet narobe razumel, da je telepatija resničen pojav. Govorila sem zgolj o prebliskih, ki se zgodijo človeku, ko npr. pomisli na človeka, ki ga že nekaj časa ni srečal in potem ga sreča naslednji dan.
Ne sprenevedaj se. Tvoja izjava je jasna:
Katy napisal/-a:
Roman napisal/-a: O drugih, resničnih a nedokazljivih, pa lahko tudi kakšno rečemo. Predlagaj.
Npr. teorija prenosa misli med ljudmi. Pomisliš na nekoga, ki ga že dolgo nisi videl, potem pa ga srečaš. Ali pa sanjaš o nečem in se uresniči. Pa morda še kaj bolj abstraktnega.
Prenosu misli med ljudmi pa se reče telepatija.
Katy napisal/-a:In ko ima človek sposobnost prebrati prihodnost iz kavine usedline povsem nezanim ljudem.
Je nima. Dokazi za to ne obstajajo. Kolikokrat naj ti še to povemo?
Katy napisal/-a:Ja tega ti pa v tvojem jeziku matematike in statistike res ne morem razložiti.
Rekli smo ti tudi že, kaj je resnično ozadje t.i. paranormalnih pojavov:

http://www.kvarkadabra.net/article.php/debunked_knjiga

In za marsičem se skriva ravno statistika.
Katy napisal/-a:Lahko pa ti s skodelico kave dokažem, da imam prav. :wink:
Obrni se na Randija; milijon dolarjev ti ob uspehu ne uide (tretjič). :lol:

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a Roman »

Katy napisal/-a:Lahko pa ti s skodelico kave dokažem, da imam prav. :wink:
Izvoli. Kaj potrebuješ za to?

Katy
Prispevkov: 189
Pridružen: 14.9.2008 16:13

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a Katy »

Roman napisal/-a: Izvoli. Kaj potrebuješ za to?
Pogled v prihodnost iz skodelice kave pomeni, da nekdo popije pravo turško črno kavo, ko jo spije, obrne skodelico na krožnik, ki je podstavek skodelici, nekaj časa počaka in iz kavine usedline se potem lahko razbere določene stvari.

Odgovori