Šarlatani

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a shrink »

Glede Katy pa je zadeva jasna: Verjame stvarem (npr. v horoskop), ki nimajo realne osnove.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a shrink »

Katy napisal/-a:Le zakaj, saj smo na temi Dosjeji X? :?:
Ker gre za nepotrebno smetenje.

Katy
Prispevkov: 189
Pridružen: 14.9.2008 16:13

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a Katy »

Česa Shrink, tvojega nerazumevanja določenih pojavov v naravi, ki so po tvojem mnenju resnični samo, če so matematično in statistično dokazani?? Sicer pa naj o tem, ali je to še primerna tema, naj sodi modelator, on je tukaj zato, da o tem odloči in predvidevam, da ima nepristransko mnenje.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a shrink »

Katy napisal/-a:Česa Shrink, tvojega nerazumevanja določenih pojavov v naravi, ki so po tvojem mnenju resnični samo, če so matematično in statistično dokazani?? Sicer pa naj o tem, ali je to še primerna tema, naj sodi modelator, on je tukaj zato, da o tem odloči in predvidevam, da ima nepristransko mnenje.
Slabo si razumela: ciljal sem na zadnji post =).

Da horoskop nima realne osnove, pa je tako in tako jasno.

Katy
Prispevkov: 189
Pridružen: 14.9.2008 16:13

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a Katy »

Ja, Shrink, saj to je jasno že od vsega začetka; ti ne razumeš mene, jaz pa tebe ne. Ampak zakaj naj bi to sploh bil problem? Tako je, jaz sem to sprejela, če pa ti nisi, je pa to izključno tvoj problem.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a shrink »

Katy napisal/-a:Ja, Shrink, saj to je jasno že od vsega začetka; ti ne razumeš mene, jaz pa tebe ne. Ampak zakaj naj bi to sploh bil problem? Tako je, jaz sem to sprejela, če pa ti nisi, je pa to izključno tvoj problem.
Ne, problem je v tem, da verjameš mumbo-jumbo resnicam, ki so na nivoju pravljic. In popolnoma razumem, da se je nekomu zelo težko izkopati iz zablode, ki je tako očitno vpeta v njegovo življenje.
Zadnjič spremenil shrink, dne 29.3.2009 17:12, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a mriz »

Ne samo, da ni realne osnove, da bi horoskop in podobne zadeve jemali resno - na drugi strani ravno je realna osnova, da jih ne jemljemo resno oz. da jih zavračamo kot nerealne. Glede na izvedene poskuse (npr. to, da identičen horoskop oz. identična napoved 'velja' za večjo množico ljudi oz. njihova življenja, ki bi se naj po samih pravilih takih napovedovanj med sabo močno razlikovala itd.) je zaključek, da te napovedi sploh niso napovedi, ampak predstavljajo predvsem zelo splošne oz. dvoumne izjave (ali vzorce), katere lahko čisto vsak posameznik z malo truda aplicira na svoje življenje oz. dogajanje v svojem vsakdanu. Skratka, samo uporabljati pojem 'napovedovanje' v tem kontekstu je že po sebi smešno.
Katy napisal/-a:...določenih pojavov v naravi, ki so po tvojem mnenju resnični samo, če so matematično in statistično dokazani??
Bolj gre za to, da vsak realni (resnični) pojav prestane tovrstne teste - zato seveda ni naključje, da se samo šarlatani tako zelo bojijo resnega preverjanja lastnih neumnosti.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a shrink »

Katy napisal/-a:Ja, fanta, saj vama v določenem delu dam prav, morda res verjamem mumbo - jumbo resnicam, kot jih poimenuje Shrink. Ampak zakaj; morda zato, ker so se v zadnjih nekaj letih dokazale za resnične.
Ja, dal sem že primer, kakšne napovedi dajejo te šarlatanske metode: On-line "Tarot" napoved, ki sem si jo dal narediti, dopušča prav vse možne izide. Torej: za karkoli se zgodi, je možno reči, da je napoved bila pravilna in da se je metoda izkazala za resnično. Bo šlo?
Katy napisal/-a:Morda zato, ker sem v zadnjih nekaj letih bila priča smrti prijateljice, sodelavke..,
Tvoji življenjski problemi šarlatanskih metod ne delajo nič bolj resničnih.
Katy napisal/-a:da ne naštejem koga še vse, skratka sem bila bližje smrti, kot pa vidva,
In kdo to pravi? Tvoj horoskop ali kavna usedlina? :?

Ker naju ne poznaš, je tako sklepanje - milo rečeno - brez osnove.
Katy napisal/-a:ki sta se morda še kar pravkar igrala v pesku in tega nista doživela.
To, da sem morda mlajši od tebe (ni pa nujno, ker zgolj ugibaš), še ne daje večje kredibilnosti tvojim mumbo-jumbo metodam.

To, da meniš, da si edina, ki je izgubila koga od bližnjih, je pa zgolj še en dokaz, da želiš izpasti kot žrtev.
Katy napisal/-a:Mislim bližine smrti in očutka, ki te ob tem spremlja.
Ni človeka, ki ne bi kdaj izkusil tega.
Katy napisal/-a:In v teh primerih ti matematika in statistika ne pomaga.
Pa tudi astrologija ne. :?

Katy
Prispevkov: 189
Pridružen: 14.9.2008 16:13

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a Katy »

shrink napisal/-a: Ja, dal sem že primer, kakšne napovedi dajejo te šarlatanske metode: On-line "Tarot" napoved, ki sem si jo dal narediti, dopušča prav vse možne izide. Torej: za karkoli se zgodi, je možno reči, da je napoved bila pravilna in da se je metoda izkazala za resnično. Bo šlo?
Ja, tako tudi jaz mislim. In upam, da to razumeš.

Katy
Prispevkov: 189
Pridružen: 14.9.2008 16:13

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a Katy »

shrink napisal/-a: Tvoji življenjski problemi šarlatanskih metod ne delajo nič bolj resničnih.
Seveda ne.

Katy
Prispevkov: 189
Pridružen: 14.9.2008 16:13

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a Katy »

shrink napisal/-a: Pa tudi astrologija ne. :?
No vidiš, pa se lahko strinjava s tem, da ti v takih primerih nihče ne zna pomagat.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a shrink »

Katy napisal/-a:
shrink napisal/-a: Ja, dal sem že primer, kakšne napovedi dajejo te šarlatanske metode: On-line "Tarot" napoved, ki sem si jo dal narediti, dopušča prav vse možne izide. Torej: za karkoli se zgodi, je možno reči, da je napoved bila pravilna in da se je metoda izkazala za resnično. Bo šlo?
Ja, tako tudi jaz mislim.
Očitno ne razumeš: Napovedna moč je nična, metoda pa govori resnice, ki so same po sebi umevne, recimo: "Jutri bo deževalo, ali pa ne." Jasno?
Katy napisal/-a:In upam, da to razumeš.
Razumeš gornje?
Katy napisal/-a:
shrink napisal/-a: Tvoji življenjski problemi šarlatanskih metod ne delajo nič bolj resničnih.
Seveda ne.
Ne vem, zakaj jih potem sploh omenjaš.
Katy napisal/-a:
shrink napisal/-a: Pa tudi astrologija ne. :?
No vidiš, pa se lahko strinjava s tem, da ti v takih primerih nihče ne zna pomagat.
N-krat sem ti že rekel, da ti znanost pri bivanjskih težavah ne more pomagati. Kaj sediš na ušesih? :?

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a Roman »

=) napisal/-a:mislim, da vpliva na človekov značaj to kdaj je bil rojen...ne v stilu, da si zdaj tak in tak če si rojen na 8 dan v mesecu, ampak to, da dejansko so ljudje ki so poleti rojeni drugačni od tistih, ki so rojeni pozimi. Verjetno je res tudi to vplivalo na nas ali smo najprej zagledali spomladansko sonce, siv začetek zime,....
Bolj vpliva to, katera hrana je takrat na voljo, koliko sonca je mogoče doživeti in kako so razpoloženi starši. Seveda pa nima s samim položajem zvezd to ničesar skupnega.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a =) »

Roman napisal/-a:
=) napisal/-a:mislim, da vpliva na človekov značaj to kdaj je bil rojen...ne v stilu, da si zdaj tak in tak če si rojen na 8 dan v mesecu, ampak to, da dejansko so ljudje ki so poleti rojeni drugačni od tistih, ki so rojeni pozimi. Verjetno je res tudi to vplivalo na nas ali smo najprej zagledali spomladansko sonce, siv začetek zime,....
Bolj vpliva to, katera hrana je takrat na voljo, koliko sonca je mogoče doživeti in kako so razpoloženi starši. Seveda pa nima s samim položajem zvezd to ničesar skupnega.
:!: točno tako :!: :D pa se strinjava

Katy, tebi svetujem nekaj...da si razčistiš pojme, ker si že večkrat nekaj zatrdila, nato bila napadena, se izgovarjala, nato očitala, na koncu pa priznala, da v to kar si na začetku trdila itak ne verjameš niti 75% kaj šele 99%...
lahko ti najdem vse tvoje citate,kjer si to dejansko naredila, ampak za to je shrink "zadolžen" :wink:

joj, lega saturna mi narekuje da je ura pozno, uran pravi, da imam jutri obveznosti, že cel dan dežuje, vidiš roman... :lol: sicer shrink nikoli ne bo priznal da dela razlike med ljudmi, vendar jaz še vedno verjamem da lahko postanem dannyjeva desna roka.... :D ...seveda le če mi bodo zvezde naklonjene, pa seveda kavna usedlina... :roll:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vsi delamo razlike med ljudmi. Ljudje smo pač različni. Ljudje se v resnici delimo na dve skupini. Ljudje iz prve skupine delijo ljudi na dve skupini, ljudje iz druge skupine pa ne.

Odgovori