Šarlatani

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a shrink »

Katy napisal/-a:
shrink napisal/-a: Prepričanje o čem? O tem kako delujejo naravni mehanizmi? O tem ne more vsakdo imeti lastnega prepričanja, ker naravni mehanizmi niso in me morejo biti stvar interpretacije posameznika. In ker smo še vedno na poljudno-znanstvenem forumu, na katerem se pričakujejo debate o tem, KAKO deluje narava, bi lahko vsi šarlatani, velemisleci in nakladači (med katere očitno spadaš tudi sama) že enkrat spoznali, da tukaj za metafizična nakladanja ni prostora.
Točno to Shrink. Naravni mehanizmi delujejo po sistemu, kdor vanje verjame.
Vnebovpijoča neumnost! Kdor je v to prepričan, je CENZURA!
Katy napisal/-a:Več ko je ljudi, ki verjamejo v določen pojav, več možnosti je, da je to tudi resnično.
Pa kakšne kozlarije streljaš! Je vse v redu s tabo? Pojdi prodajat svoje neumnosti kam drugam.
Katy napisal/-a:Ampak tako daleč pa ti že ne razmišljaš, ali ne?
Ja, ti se zelo daleč zašla: v šarlatanske vode namreč.
Katy napisal/-a:Vem, da smo na t.i. poljudno - znanstvenem forumu in zato kaj več kot so tvoje izjave, niti ne pričakujem.
Ja, ti pričakuješ, da bom kimal tvojim blodnjam, da "naravni mehanizmi delujejo po sistemu, kdor vanje verjame." Patetično. :?
Katy napisal/-a:Ampak kot sem že rekla, jaz tebe razumem, ampak ti mene ne.
Aha, kar omeni spet "Turingov test". :lol:

Katy
Prispevkov: 189
Pridružen: 14.9.2008 16:13

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a Katy »

shrink napisal/-a: Ja, ti pričakuješ, da bom kimal tvojim blodnjam, da "naravni mehanizmi delujejo po sistemu, kdor vanje verjame." Patetično. :?
Ne, ničesar ne pričakujem. Ampak sem vesela, da so tvoji odgovori takšni, kot jih že v naprej predvidim.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a shrink »

Katy napisal/-a:
shrink napisal/-a: Ja, ti pričakuješ, da bom kimal tvojim blodnjam, da "naravni mehanizmi delujejo po sistemu, kdor vanje verjame." Patetično. :?
Ne, ničesar ne pričakujem. Ampak sem vesela, da so tvoji odgovori takšni, kot jih že v naprej predvidim.
Da se bom smejal tvojim blodnjam? :lol:

Katy
Prispevkov: 189
Pridružen: 14.9.2008 16:13

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a Katy »

Ali nima, po tvojem prepričanju, vse svoje meje?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a shrink »

Katy napisal/-a:Ali nima, po tvojem prepričanju, vse svoje meje?
Nekomu, ki trdi, da je delovanje naravnih mehanizmov odvisno od "vere" posameznika, se imam vso pravico smejati in se mu tudi bom.

Katy
Prispevkov: 189
Pridružen: 14.9.2008 16:13

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a Katy »

shrink napisal/-a: Nekomu, ki trdi, da je delovanje naravnih mehanizmov odvisno od "vere" posameznika, se imam vso pravico smejati in se mu tudi bom.
Vsekakor saj živimo v demokratični Sloveniji. :)
Lahko ti razložim delovanje tega, kar zagovarjam, ampak kaj, ko mi nisi pripravljen prisluhniti.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a shrink »

Katy napisal/-a:
shrink napisal/-a: Nekomu, ki trdi, da je delovanje naravnih mehanizmov odvisno od "vere" posameznika, se imam vso pravico smejati in se mu tudi bom.
Vsekakor saj živimo v demokratični Slovenij.
:D Lahko ti razložim delovanje tega, kar zagovarjam, ampak kaj, ko mi nisi pripravljen prisluhniti.
Ne streljaj! Tvoje trditve so popolnoma zgrešene. Za veljavnost naravnih zakonov ni potrebna vera v njih, so takšni, kot so, in pika.

Katy
Prispevkov: 189
Pridružen: 14.9.2008 16:13

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a Katy »

mriz napisal/-a: Na kratko bi naj šlo za to, da si take primere bolj zapomnimo oz. da se nam taki primeri zaradi svoje posebnosti bolj vtisnejo v spomin, zato dobimo občutek, da se neprestano (ali pa vsaj nenavadno pogosto, napram ostalim izzidom) dogajajo oz. da dejansko 'je nekaj na tem'. Najbrž ima vsak svoj osebni nabor takih dogodkov (pri meni je npr. to, da mi budilka po preteklem dremežu 'vedno' zvoni takrat, ko sem v kopalnici, ali pa recimo 'neverjetno pogosto' videnje določenega časa, ko pogledam na uro itd.).
V nedavni preteklosti se mi je dogajalo prav to; ko sem pogledala na digitalno uro svojega mobilnega telefona, je ta kazala 19:41, in to kar nekaj dni zapored. Spomnila sem se na tvoj post, pa sem rekla (v stilu Shrinka) ah kaj saj si samo domišljam, da bi to lahko bila neka povezava. Morda samo slučajno, ali pa tudi ne: teden dni za tem smo pokopali znanca, ki je rojen leta 1941.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a shrink »

Katy napisal/-a:
mriz napisal/-a: Na kratko bi naj šlo za to, da si take primere bolj zapomnimo oz. da se nam taki primeri zaradi svoje posebnosti bolj vtisnejo v spomin, zato dobimo občutek, da se neprestano (ali pa vsaj nenavadno pogosto, napram ostalim izzidom) dogajajo oz. da dejansko 'je nekaj na tem'. Najbrž ima vsak svoj osebni nabor takih dogodkov (pri meni je npr. to, da mi budilka po preteklem dremežu 'vedno' zvoni takrat, ko sem v kopalnici, ali pa recimo 'neverjetno pogosto' videnje določenega časa, ko pogledam na uro itd.).
V nedavni preteklosti se mi je dogajalo prav to; ko sem pogledala na digitalno uro svojega mobilnega telefona, je ta kazala 19:41, in to kar nekaj dni zapored. Spomnila sem se na tvoj post, pa sem rekla (v stilu Shrinka) ah kaj saj si samo domišljam, da bi to lahko bila neka povezava. Morda samo slučajno, ali pa tudi ne: teden dni za tem smo pokopali znanca, ki je rojen leta 1941.
:lol:

Katy
Prispevkov: 189
Pridružen: 14.9.2008 16:13

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a Katy »

Družbene krize v svetu so človeka vedno silile, da bi na novo pregledal svoje dosedanje početje in znova našel ravnovesje, ki se je očitno porušilo.

Po mnenu M.K. je človekovo bivanjsko oporišče v miselni sferi: tu je vir energije, ki jo vsakdo potrebuje v življenju. Vse veliko je imelo svoj začetek v sanjah, željah, slutnjah, ki so ostale dolgo časa brez vidnega uspeha. Toda neomajno zaupanje v prihodnost je ohranjalo živ pogum, prikazovalo vse ovire kot lahke in samoumevne, dokler se miselne slike niso začele uresničevati.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a shrink »

Katy napisal/-a:Družbene krize v svetu so človeka vedno silile, da bi na novo pregledal svoje dosedanje početje in znova našel ravnovesje, ki se je očitno porušilo.

Po mnenu M.K. je človekovo bivanjsko oporišče v miselni sferi: tu je vir energije, ki jo vsakdo potrebuje v življenju. Vse veliko je imelo svoj začetek v sanjah, željah, slutnjah, ki so ostale dolgo časa brez vidnega uspeha. Toda neomajno zaupanje v prihodnost je ohranjalo živ pogum, prikazovalo vse ovire kot lahke in samoumevne, dokler se miselne slike niso začele uresničevati.
Nehaj že enkrat z bivanjsko problematiko, ki z naravnimi zakoni in znanostjo nima nobene zveze!

Katy
Prispevkov: 189
Pridružen: 14.9.2008 16:13

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a Katy »

Pa daj no Shrink, saj kar se tiče trenutno veljavne znanosti, ti popolnoma verjamem. Ampak glede ostalega; ja, tu pa imam povsem drugo mnenje. Razlika je morda v tem, da lahko trdiš svoje in me s tem ne prizadeneš, jaz pa sem očitno našla tvojo ahilovo tetivo.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Shrinky in podobni (NE)sharlatani so pač pojedli modro tableto. Smilijo se mi, poo drugi strani pa je tako življenje za njih tudi bolj lagodno. Resnica je huda preskušnja v katero se spušča prav vsak.

Matrix nima slabih idej. Toda tale s tabletami je v tejle debati prava primerjava. Kako zbuditi spečega.

Lahko noč Mriz. Pij veliko vode. Ste pač druščina, ki ste najbolj po godu tistim, ki z vami upravljajo.

jaz sem tu (čeprav po Shrinkiyu nimam kaj iskati), da vam vsaj malo odprem oči.

Zdaj pa hitro v protinapad (NE)sharlatanski jedci modrih tablet.

CENZURA Vedež

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a shrink »

Katy napisal/-a:Pa daj no Shrink, saj kar se tiče trenutno veljavne znanosti, ti popolnoma verjamem.
Kolikokrat naj ti še povem, da bo današnja znanost veljala tudi v bodoče in da bodo naravni zakoni, ki so bili spoznani za veljavne pri danih pogojih, veljavni tudi v bodoče? Znanost bo kvečjemu dopolnjena oz. se bomo dokopali do širše slike.
Katy napisal/-a:Ampak glede ostalega; ja, tu pa imam povsem drugo mnenje.
Sprenevedaš se. Tudi o naravnih zakonih imaš drugačno, zgrešeno mnenje:
Katy napisal/-a:Naravni mehanizmi delujejo po sistemu, kdor vanje verjame.
In tako prepričanje je tvoj temeljni problem.
Katy napisal/-a:Razlika je morda v tem, da lahko trdiš svoje in me s tem ne prizadeneš, jaz pa sem očitno našla tvojo ahilovo tetivo.
Neumnost. Ne trdim ničesar svojega, ampak tisto, kar je vsakomur jasno: Da naravni zakoni ne morejo biti stvar interpretacije posameznika.

In vsakomur, ki bo tako prazne razdiral, kot jih sama, bom vselej repliciral. Pa naj si bo to ahilova tetiva ali peta (slednje recimo kaže na to, da mešaš medicino in mitologijo).
Zadnjič spremenil shrink, dne 3.4.2009 21:42, skupaj popravljeno 2 krat.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Katy napisal/-a:Točno to Shrink. Naravni mehanizmi delujejo po sistemu, kdor vanje verjame. Več ko je ljudi, ki verjamejo v določen pojav, več možnosti je, da je to tudi resnično. Ampak tako daleč pa ti že ne razmišljaš, ali ne? Vem, da smo na t.i. poljudno - znanstvenem forumu in zato kaj več kot so tvoje izjave, niti ne pričakujem. Ampak kot sem že rekla, jaz tebe razumem, ampak ti mene ne.
Katy, vidim luknje. Praviš, da ti razumeš, nisi pa razumljena. Mislim, da te vsi razumemo. Problem je v tem, da trdiš nekaj, kar ni res. Tako enostavno. Vidim še eno težavo. In sicer. Do kakšnih zaključkov lahko prideta dva sogovornika, ki sta s tako različnih bregov kot ti in Shrink. Prav nobenih! Zakaj? Zelo preprosto. Ta, ki je zaljubljen v naravo, se strinja lahko le na podlagi stvarnega prepričanja, tj. takega, ki pride po poti znanstvenega. Ti bi se pa rada strinjala oziroma "prepričala" takega človeka v nekaj, kar morda pozna, čuti, ampak ne more po pravi poti, po človeški poti, razumeti. Nalašč sem napisal človeški poti. Namreč človeška pot, znanstvena metoda, če želiš, je kulminacija vsega človekovega umskega (in fizičnega) dela v preteklosti in sedaj, vsega raziskovanja, vse aksiomatizacije, vsega teoretičnega in eksperimentalnega univerzuma naravoslovnih znanosti. Rada bi se vrnila v tisti preprosti čas, ko sta se dva strinjala ali nestrinjala na podlagi velikosti svojih molekov... Tega ne more biti! Človeški rod se je že zdavnaj osvobodil sponam vere. Zakaj veruješ, ko bi se lahko prepričala? Veruj raje pri rečeh, ki si to zaslužijo. Na primer: veruj v to, da so, čeprav jih nisi našla tekom let, obljube, ki drže in upi, ki ne mro in čednosti usmiljene, ki nam ne tko pogubnih zank, da tu in tam srce še čuti, ko se bližnjemu solzi oko, da sreča ni le sen in dobrota ne ime, da so stvari, ki skoraj so to, kar se zde. Če bi si pa rada razlagala vsemir, pa raje poseži po tem cvetu človekove ustvarjalnosti, ki ji pravijo astrofizika. Kakšna "stvaritev" je človek?! Kako žlahten po razumu, brezmejen po zmožnostih, po podobi in gibih kako popoln in čudežen, kako v dejanju podoben angelu in v umevanju bogu, lepota sveta, vzor vsemu živemu. Beri Shakespeara in sledi Hawkingu, tak bi bil moj nasvet.

PS: samo z dobrimi nameni

Odgovori