Šarlatani

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a shrink »

Vedež napisal/-a:Shrinky in podobni (NE)sharlatani so pač pojedli modro tableto. Smilijo se mi, poo drugi strani pa je tako življenje za njih tudi bolj lagodno.
(Ne)Ved(n)ež, sam se mi pa sploh ne smiliš; saj mi je komentiranje tvojih nakladanj v neizmerno zabavo.
Vedež napisal/-a:Matrix nima slabih idej. Toda tale s tabletami je v tejle debati prava primerjava. Kako zbuditi spečega.
Ja, tako Narava kot Matrica imata svoje zakonitosti, ampak s to razliko, da zakoni Narave nikoli ne odpovejo, tako kot se lahko dogodi v Matrici. In tisti, ki so kljub temu prepričani, da živijo Matrici, pač ne razumejo, da so te odpovedi zgolj posledica lastnih halucinacij. :lol:
Vedež napisal/-a:jaz sem tu (čeprav po Shrinkiyu nimam kaj iskati), da vam vsaj malo odprem oči.

Zdaj pa hitro v protinapad (NE)sharlatanski jedci modrih tablet.
Namesto "modre tablete" raje spij kakšen nevroleptik. :lol:
Vedež napisal/-a:CENZURA Vedež
A deluje tabletka, ki sem ti jo svetoval?

Če ne, se oglasi ponovno zjutraj pri svojemu shrinku. :lol:

Katy
Prispevkov: 189
Pridružen: 14.9.2008 16:13

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a Katy »

Shrink, a si si kdaj ogledal film Matrica Reloaded?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a mriz »

Vedež napisal/-a:Matrix nima slabih idej. Toda tale s tabletami je v tejle debati prava primerjava. Kako zbuditi spečega.
Ideja matrice (kot je bila predstavljena v filmu) pravzaprav govori proti takim, kot si ti. Če se prav spomnim, je svet matrice predpostavljal (navidezno) realnost, v kateri se naravni zakoni (ki temeljijo na zakonih realnosti zunaj matrice) lahko kršijo, kar posledično omogoča dokaj 'nerealne' aktivnosti posameznika v matrici. Skratka, poanta je v tem, da je svet v matrici (lahko) bolj fantazijski oz. neomejen z grdimi fizikalnimi zakoni napram realnosti, torej resničnemu svetu, ki je zunaj matrice. Torej, po tej logiki je očitno, kdo od nas spi v svetu matrice in bi se seveda moral zbuditi - zato se v prihodnosti raje ne sklicuj na matrico.
Zadnjič spremenil mriz, dne 3.4.2009 22:15, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a shrink »

Katy napisal/-a:Shrink, a si si kdaj ogledal film Matrica Reloaded?
Ja, celo trilogijo. In kaj s tem? Ta zgodba je tako in tako mešanica znanstveno-fantastične in nadnaravne tematike. In tako eno, kot drugo, je zame povsem nerelevantno.

Katy
Prispevkov: 189
Pridružen: 14.9.2008 16:13

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a Katy »

Aja, sem mislila, da si jo razumel, če si jo že gledal. Pravzaprav morda si jo, pa si tega nočeš priznati.

Katy
Prispevkov: 189
Pridružen: 14.9.2008 16:13

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a Katy »

mriz napisal/-a: Ideja matrice (kot je bila predstavljena v filmu) pravzaprav govori pri takim, kot si ti. Če se prav spomnim, je svet matrice predpostavljal (navidezno) realnost, v kateri se naravni zakoni (ki temeljijo na zakonih realnosti zunaj matrice) lahko kršijo, kar posledično omogoča dokaj 'nerealne' aktivnosti posameznika v matrici. Skratka, poanta je v tem, da je svet v matrici (lahko) bolj fantazijski oz. neomejen z grdimi fizikalnimi zakoni napram realnosti, torej resničnemu svetu, ki je zunaj matrice. Torej, po tej logiki je očitno, kdo od nas spi v svetu matrice in bi se seveda moral zbuditi - zato se v prihodnosti raje ne sklicuj na matrico.
Vsekakor upam, da imaš prav.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a shrink »

Katy napisal/-a:Aja, sem mislila, da si jo razumel, če si jo že gledal. Pravzaprav morda si jo, pa si tega nočeš priznati.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Aha, ker je treba znanstveno-fantastično ali nadnaravno v filmih razumeti. Kar spij modro tabletko ali kaj podobnega; mogoče bo res pomagalo. :lol:

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a mriz »

Katy napisal/-a:Vsekakor upam, da imaš prav.
Potem pa to tudi verjemi, da bom po tvoji logiki tudi res imel prav...

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Mriz, tako kot na ostali svet, si tudi matrico gledal dobesedno. V tem tiči tvoj problem.

Cel film je metafora. Po tvoji zgornji navedbi sem 100% prepričan, da nisi niti od daleč dojel bistva. Če gledaš film tako, da vidiš boj med stroji in ljudmi, si ga pač gledal "na razpoložljivi meji tvojega dojemanja" tega sveta. Msilm, da to velja tudi za 4D mojstra Šrinklna.

0-jasno
Prispevkov: 9
Pridružen: 10.12.2008 15:12

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a 0-jasno »

Vedež:
Matrica je FILM,
in kot je povedal mriz, govori točno proti takimi kot si ti,
ki ne vidijo sveta takšnega kot v resnici je,
ampak slepo verjamejo v neumnosti, ki jim jih nekateri kažejo (vsiljujejo),


Ponavljam Matrica je film in upam da gledaš take filme za zabavo in ne kot smiselj življenja.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a shrink »

Vedež napisal/-a:Cel film je metafora. Po tvoji zgornji navedbi sem 100% prepričan, da nisi niti od daleč dojel bistva.
Ja, tudi tvoja nakladanja so v najboljšem primeru metafora. Ampak, počakaj, to ni literarni forum! :lol:
Vedež napisal/-a:Msilm, da to velja tudi za 4D mojstra Šrinklna.
(ne)Ved(n)ež, sklepam, da tabletka (modra ali katerakoli druga) ni pomagala. Morda velja razmisliti o kakšni drugi terapiji. :lol:

Katy
Prispevkov: 189
Pridružen: 14.9.2008 16:13

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a Katy »

Vedež napisal/-a:Mriz, tako kot na ostali svet, si tudi matrico gledal dobesedno. V tem tiči tvoj problem.
Cel film je metafora. Po tvoji zgornji navedbi sem 100% prepričan, da nisi niti od daleč dojel bistva. Če gledaš film tako, da vidiš boj med stroji in ljudmi, si ga pač gledal "na razpoložljivi meji tvojega dojemanja" tega sveta.
S tem se tudi strinjam. In Shrink zakaj ne sprejmeš dejstva, da smo ljudje takšni in drugačni?

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a =) »

Roman bi rekel: Nisem shrinkov advokat ampak shrink to dejstvo sprejema. Razumeti pa moraš da vsak pravi znanstvenik dobi ošpice, pardon, izpuščaje ob mešanju megle in (baje) je tako prav. :D :D :D

Katy
Prispevkov: 189
Pridružen: 14.9.2008 16:13

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a Katy »

Ne, prav ni. Ampak vsekakor pa niso znanstveniki v pravem pomenu besede, če ne sprejemajo drugačnosti.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a =) »

Drugačnost sprejemajo.
Priznati moraš, da se tvoji odgovori ne tičejo znanosti... In če jim nekdo začenja filozofirat o številkah in statistiki dobijo izpuščaje (baje) :wink:
Ne pričakuj od shrinka da ga bo zanimalo tvoje tako imenovano bistvo česarkoli.
Ker pač to ni v njegovi domeni. Zanj nekaj je ali ni. Kar dokažeš je, česar ne dokažeš ni. Je zelo strog in načelen. Zato se ne razburjaj, tudi mene je že večkrat užalil, čepraj je sam prepričan da me ni, torej me ni nalašč. :wink: Ane, shrink??? :wink:
Pričakuješ lahko da bo citiral vsak tvoj stavek...in hecno je, da njegov stil pisanja takoj prepoznaš, tako kot amrita..dve skrajnosti pač. :lol:
Sem pa tudi jaz na strani ljudi, ki svoja prepričanja oblikujejo na dejstvih in so nagnjeni k resnici, kot pa tistim, ki bi radi videli nekaj kar ni...

Odgovori