Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Katy
Prispevkov: 189
Pridružen: 14.9.2008 16:13

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a Katy »

Saj obstajajo še kakšne druge naravne metode, kot samo metoda varnih dni. Pa saj sam najbolje veš, ne bi šla v podrobnosti. :)

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a shrink »

Katy napisal/-a:Saj obstajajo še kakšne druge naravne metode, kot samo metoda varnih dni. Pa saj sam najbolje veš, ne bi šla v podrobnosti. :)
Oh, ja, ampak coitus interruptus (če nanj ciljaš), ima Pearlov indeks tudi do 18 (torej 18 zanositev na 100 parov, ki ga prakticira). Ni kaj, res zanesljivo. :lol:

Katy
Prispevkov: 189
Pridružen: 14.9.2008 16:13

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a Katy »

Ja, tu pa je uspeh odvisen od tega, če je moški tega sposoben. Sicer pa, če bi na vsak način rad združil kemijo z naravnimi metodami; je metoda "aspirin med nogami" naboljša. :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a shrink »

Katy napisal/-a:Ja, tu pa je uspeh odvisen od tega, če je moški tega sposoben.
Ne nakladaj. Menda si toliko izobražena, da veš, da se spermiji lahko izločajo še pred ejakulacijo (v predsemenski tekočini), na kar moški ne more vplivati. Če pa nisi, si preberi recimo:

http://vizita.si/zdravnik/?qst_id=12671

:lol:
Katy napisal/-a:Sicer pa, če bi na vsak način rad združil kemijo z naravnimi metodami; je metoda "aspirin med nogami" naboljša. :lol:
Sam nimam nobene potrebe po nikakršnem združevanju, ker je najboljša (najbolj zanesljiva in varna - iz vidika preprečevanja zanositve in zaščite pred spolno prenosljivimi boleznimi) metoda kombinacija hormonske kontracepcije (pri ženski) in kondoma (pri moškem). To pravi medicina in temu gre zaupati; ne pa nakladanjem, kot so recimo tvoja.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a =) »

Roman napisal/-a:
=) napisal/-a:se učijo o katoliški veri 70% snovi...
Nimam občutka, ali bi bilo to preveč ali premalo.
Jaz sem imela podoben preblisk. Na začetku se mi je zdelo dosti, nato malo, pa spet ...
Kaj se ti zdi, koliko je pomembna karizma?
Kaj pa to je? V SSKJ sicer piše: karizma nadnaravna sposobnost, dana posamezniku zlasti v korist drugih. V tem nadnaravnem smislu karizme ni. Ča pa imaš v mislih čisto tuzemsko avtoriteto, mislim, da gre za moč, ki jo je mogoče kakor vse drugo uporabljati koristno ali škodljivo.
Aha, razumem.

Pogosto namreč ta izraz uporabljamo in čeprav znamo našteti karizmatične osebnosti (npr. mati tereza) ga nismo dovolj dobro opredelili (vsaj jaz si še nisem na jasnem)...
Preveri to (ker je na mojem zeljniku zraslo): Karizma lastnost posameznika, da lahko zgolj s svojo pojavo v drugih vzbudi prijetne občutke.
Bo?

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a =) »

shrink napisal/-a:Pridobivanje znanja o verah/religijah brez iskanja "resnice" (seveda po njihovih merilih) zanje sploh ni študij teologije. Skratka: Med vrsticami skušajo povedati, da je za ateiste, ki se nočejo spreobrniti, študij teologije nesmiselen. S tem pa se sam niti približno ne strinjam (kar sem že enkrat povedal na tem forumu v odgovor enemu vernemu uporabniku): zame je teologija veda o veri/religijah, pri kateri verovanje ne sme biti predpogoj. Ampak to je spet naivno pričakovanje, saj po njihovem prepričanju (tudi prej omenjenega uporabnika na tem forumu) vedenja o bogu ne more biti brez vere v boga.
Vem, na koga ciljaš.
Res se s študijem teologije popoln ateist ne bo ukvarjal. Zakaj bi se? Razen če je mazohist s preveč časa...
Seveda pa se pri študiju o religijah ne bi smel nihče oklepati svojega verovanja ampak bolj "opazovati" od daleč - nepristransko... :arrow: kar je malo verjetno

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a mriz »

Kaj pa je tako karizmatičnega (v smislu zbujanja prijetnih občutkov) na materi Terezi? Ženska je bila totalno zmešana, zaradi njenega povzdigovanja trpljenja, zaradi česar so nastradali njeni varovanci, bi jo morali poslati na zdravljenje.

Hell's Angel: Mother Teresa 1/3

Hell's Angel: Mother Teresa 2/3

Hell's Angel: Mother Teresa 3/3

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a Roman »

=) napisal/-a:Preveri to (ker je na mojem zeljniku zraslo): Karizma lastnost posameznika, da lahko zgolj s svojo pojavo v drugih vzbudi prijetne občutke.
Bo?
Kaj naj preverim? Če je to možno? Seveda je možno, zakaj bi ne bilo. Kadar kdo s svojim obnašanjem ali izgledom zabrenka na katero od mojih strun, se pač počutim prijetno.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Mimogrede, ko že govorimo o veliki k****** iz Albanije. Avtor tistega dokumentarca je Christopher Hitchens. Bil je kot t.i. hudičev advokat poklican v vatikan, da bi podal dokaze proti svetništvu njenega mazohistično-sadističnega visočanstva, k****** iz Kolkate, "matere" Tereze. Predlagam v ogleda še druge oddaje in okrogle mize s Christopherjem Hitchensom, poučne zadeve.

PS: k**** stoji seveda za karizmo.

Katy
Prispevkov: 189
Pridružen: 14.9.2008 16:13

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a Katy »

Če vas zares zanima, kaj pomeni biti karizmatičen si poglejte tole:

http://www.youtube.com/watch?v=rgjSNUg492M

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a Roman »

Boljši zločinci so pogosto karizmatični.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a =) »

Roman napisal/-a:
=) napisal/-a:Preveri to (ker je na mojem zeljniku zraslo): Karizma je lastnost posameznika, da lahko zgolj s svojo pojavo v drugih vzbudi prijetne občutke.
Bo?
Kaj naj preverim? Če je to možno? Seveda je možno, zakaj bi ne bilo. Kadar kdo s svojim obnašanjem ali izgledom zabrenka na katero od mojih strun, se pač počutim prijetno.
Ne, nisva se ravno razumela. Jaz še vedno iščem definicijo karizme in sem podala eno od mojih interpretacij tega pojma. Pa me zanima če se strinjaš oz. kako bi jo definiral ti (ker tista iz sskj mi ne pove ravno dosti)... :roll:

mirko
Prispevkov: 483
Pridružen: 1.9.2004 13:38

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a mirko »

roman napisal/-a:Nekoga, ki verjame, da obstaja bog, ali pa celo, da je bil Jezus spočet brez spolnega odnosa, ni mogoče naučiti kritičnega mišljenja in izobraziti.
Udarno stališče, a po mojem mnenju ne ravno rezultat kritičnega razmisleka:
Človek najbrž nikoli v takoimenovanem zemeljskem življenju ne bo poznal vse resnice o vsem, kar obstaja. Torej ne bo mogel dokazati, da bog ne obstaja. Torej mora dopuščati, da nekdo verjame v boga. Torej mora dopuščati, da nekdo verjame, da je bilo Jezusovo spočetje posledica nadnaravnega božjega posega.
Vseeno ni popolna izguba časa, če tudi kristjani hodimo v šolo. Nekateri celo ločimo med vero in vraževerjem.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a GJ »

mirko napisal/-a:Človek najbrž nikoli v takoimenovanem zemeljskem življenju ne bo poznal vse resnice o vsem, kar obstaja. Torej ne bo mogel dokazati, da bog ne obstaja.
Heh.. Mirko, kaj pa je bog, oziroma Bog?
Lahko podaš kakšno točno definicijo?
Veruješ v enega Boga?
Vsaka vera ima svojo definicijo, ki jo po potrebi prilagaja. Povsem podobno je z ljudmi!
mirko napisal/-a: Torej mora dopuščati, da nekdo verjame v boga. Torej mora dopuščati, da nekdo verjame, da je bilo Jezusovo spočetje posledica nadnaravnega božjega posega.
Ovčice v to z lahkoto verjemejo! Verjamejo celo v Satana!
mirko napisal/-a:Nekateri celo ločimo med vero in vraževerjem.
Ja in zato moraš biti veren! Zame je oboje zelo zelo blizu, edino definicija vzroka je druga.

Lep dan..

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a =) »

Ovčice v to z lahkoto verjemejo!
Slika
Beeeee...Kaj reeeeees?

Odgovori