Moč človeka

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Moč človeka

Odgovor Napisal/-a mriz »

owetaker napisal/-a:-a bi blo možno, da človek pri skoraj 100% (smo se že strinjal da ni mogoče določt koliko je 100%) uporabi možganov sploh naredu katero izmed teh stvari (telepatija, ...)????
Ne.
po mojem bi blo bolj možno, če bi človek imel zelo razvite možgane in bi ti možnost uporabil v izdelovanje naprav, ki bi omogočile teleportacijo, telepatijo,....
Po moje je pri tem bolj (kot neka super-razvitost možganov) kritična realna in praktična izvedljivost. Za uspešni prenos misli še vedno potrebuješ način posredovanja in sprejemanja misli (zaenkrat temu služijo jezik, geste itd.). Če bi za to uporabljali neko napravo, takega prenosa vrli duhovneži verjetno ne bi imeli za telepatijo.
-kaj pa mislte o tejle ideji: da bi človek lahko spremenil svojo gostoto in prešel čez objekte (bi se "razredčil") ali da bi ustavil kroglo iz pištole (bi se "zgostil").
Mislim, da možganom prisojaš napačne zmožnosti.

owertaker
Prispevkov: 6
Pridružen: 20.4.2009 18:10

Re: Moč človeka

Odgovor Napisal/-a owertaker »

aha, hvala za mnenje, samo to me je zanimal.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Moč človeka

Odgovor Napisal/-a =) »

zanimivo, da te samo eno mnenje zadovolji. :?

owertaker
Prispevkov: 6
Pridružen: 20.4.2009 18:10

Re: Moč človeka

Odgovor Napisal/-a owertaker »

ja sej to mnenje me ni zadovoljilo, v bistvu sm mal raziskvov po netu in sm ugotovu, da ljudje čist drugač mislmo glede takih stvari. nekateri verjamemo, drugi upajo, tretji mislijo da je to nemogoče, čestrtim pa za tele temo "dol visi".

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Moč človeka

Odgovor Napisal/-a =) »

owertaker napisal/-a:ja sej to mnenje me ni zadovoljilo, v bistvu sm mal raziskvov po netu in sm ugotovu, da ljudje čist drugač mislmo glede takih stvari. nekateri verjamemo, drugi upajo, tretji mislijo da je to nemogoče, čestrtim pa za tele temo "dol visi".
Bingo!
glede na to da si nov, ti bo še prekmalu jasno, kakšno mnenje imajo posamezniki tukaj :wink:

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Moč človeka

Odgovor Napisal/-a =) »

aja, pa mimogrede ti podam še moje mnenje 8) svojo gostoto sicer s treningi spreminjam, mislim, pa da mi nikoli ne bo ratalo ustavit krogle...
Zakaj to sprašuješ? A se ti zdi sprejemljivo da bi z neko supermožgansko močjo ustavil kroglo?
Slika

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Moč človeka

Odgovor Napisal/-a mriz »

owertaker napisal/-a:ja sej to mnenje me ni zadovoljilo, v bistvu sm mal raziskvov po netu in sm ugotovu, da ljudje čist drugač mislmo glede takih stvari. nekateri verjamemo, drugi upajo, tretji mislijo da je to nemogoče, čestrtim pa za tele temo "dol visi".
Verjetno nimaš za pokazati kakšnih utemeljenih razlag ali razlogov za tvoje prepričanje, ali pač? To, da nekateri na vsak način hočete verjeti v take zadeve, pač ni nič novega. Nekako vam ne preostane drugega kot navadno (in jasno zgrešeno) magično razmišljanje - pri tem vam le ni treba karkoli utemeljevati ali celo dokazovati, dovolj je že samo prepričanje, da se nekaj lahko (kar tako, iz lufta) zgodi...
=) napisal/-a:glede na to da si nov, ti bo še prekmalu jasno, kakšno mnenje imajo posamezniki tukaj
Hm, dostikrat bilo bilo dobro, če bi kdo upošteval tudi (ali pa predvsem) mnenje narave, če lahko tako rečem implikacijam njenih zakonitosti...

owertaker
Prispevkov: 6
Pridružen: 20.4.2009 18:10

Re: Moč človeka

Odgovor Napisal/-a owertaker »

Zandnjič sem gledal 'Future world' na Discovery-ju, pa sem videl, kaj vse že izdelujejo. Naprimer neke droge, ki bi ti pomagale za boljšne, unčinkovitejše in predvsem hiterjše mišljenje. Ko ti misliš se z mislijo ukvarja en nevron, ki to informacijo posreduje naslenjemu nevronu, itd. S to drogo pa bi se z eno mislijo ukvarjalo več nevronov, in bi tako lažje ter hiteje mislili. (oprostite mi, če sem narobe poimenoval stvari, ki sem jih označil za nevrone). No, razvijajo pa tudi rast delov telesa ter organov. Imajo tako imenovan tiskalnik, s katerim na pol-naraven način postvarjajo nove organe za telo. Mislm, kam je ta svet prišel!! No, potem so pa tudi nove tablete (še ne preizkušene) ki ti pomagajo ohranjevati zdravo telo. In baje naj bi dlje živel, če bi pojedel manj kalorij. :oops: no v glavnem te tablete naj bi vsebovale nekaj celic iz telesa, ki bi le tega nato pomagale krepiti in ohranjati. Ugotovili so, da ko in ČE človek poje manj kalorij, se v teleso sproži obrambni sistem, ki zagotavlja "varnost" pred bakterijami, ki "uničujejo" naše telo. No, te tablete naj bi imele enako vlogo. Lepo te prosm :roll:

end
Prispevkov: 89
Pridružen: 19.4.2009 15:03

Re: Moč človeka

Odgovor Napisal/-a end »

Droge o katerih govoriš so nootropics (seveda je to po angleško http://en.wikipedia.org/wiki/Nootropics), delujejo na miljon načinov, tvoj opis njihovega delovanja pa je neuporaben še za poljudno razumevanje. Ti printerji za dele telesa so še v povojih. Tablete za podaljšanje življenja pa - dokler ne bom živel 150 let ne bom verjel da delujejo. So že za miljon snovii mislili da bodo podaljšale življenje pa se je še zmerom izkazalo da je šlo za prazne upe.

owertaker
Prispevkov: 6
Pridružen: 20.4.2009 18:10

Re: Moč človeka

Odgovor Napisal/-a owertaker »

no se oproščam za slabo razlago.

M-V
Prispevkov: 16
Pridružen: 27.4.2010 18:49
Kraj: Mlečna cesta

Re: Moč človeka

Odgovor Napisal/-a M-V »

Jaz verjamem v to, da človek lahko premika predmete, hodi po vodi, vzlebdi ipd. Potrebno je le veliiiiiiiiiko psihične vaje in 0 ega. V knjiki Iniciacija v hermetizem je res vse lepo razloženo.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Moč človeka

Odgovor Napisal/-a Roman »

M-V napisal/-a:Jaz verjamem v to, da človek lahko premika predmete, hodi po vodi, vzlebdi ipd.
Jaz bi verjel, če bi to lahko videl. Da si lahko to domišljam, mi nekako ne zadošča.

upside_down
Prispevkov: 7
Pridružen: 28.4.2010 15:07

Re: Moč človeka

Odgovor Napisal/-a upside_down »

Odvisno kako gledaš na neko fizično stvar. Človek dojema okolico s pomočjo svojih čutil (vid, sluh,itd.,..). Če dojemanje svojih čutov spremeniš ali izostriš je rezultat da tudi neka fizična stvar zgleda drugače. Če človek spremeni sebe spremeni svojo oklico. Konec koncev vsi ljudje izhajamo iz samega sebe :D .
Torej milslim, da bi bilo možno premikati tudi predmete... prej pa bi bilo potrebno "premakniti" sebe.
Lp

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Moč človeka

Odgovor Napisal/-a Roman »

Čakaj no, saj premikamo sebe in predmete, le ta za to potrebujemo telo. Pri omenjenem izostrovanju čutov pa me skrbi moč sugestije, s katero je mogoče naivnemu marsikaj dopovedati.

upside_down
Prispevkov: 7
Pridružen: 28.4.2010 15:07

Re: Moč človeka

Odgovor Napisal/-a upside_down »

Seveda, moč sugestije je prisotna povsod. Bral sem neko knjigo, ki je zagovarjla dejstvo "česar nisi sam videl ali občutil v to ne verjemi" (mišljena je bila predvsem religija). Vsi ljudje smo različni.
Glede premikanja predmetov... vse je na neki ravni. Ti si omenil predvsem fizično... :)

Odgovori