naše Zalivke?!?

Zanima me...
ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: naše Zalivke?!?

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Dobra, GJ, dobra...

always_??_
Prispevkov: 11
Pridružen: 4.5.2009 22:45

Re: naše Zalivke?!?

Odgovor Napisal/-a always_??_ »

Zdaj vemo kaj približno imamo v ustih.
Mene bi bolj zanimalo kak to vpliva na možgane ,da vidim če je smiselno vlagati v možgane
,kljub temu da imam majhen rudnik v mojih ustih.
WHO KNOWS THAT????

:) Glede mojih 3 želj: :D
bog me ni obdaril z skromnostjo
izkusil bi vse (do neke mere in kdaj tudi važno) ,kaj bi mi lahko ponujal svet :arrow:(to bi jaz imel inclusive všteto) 1:1 bi se pomeril z bogom: who is the better football player??
rad bi odkril delovanje celotnega sveta
zadnja pa bi pusto za vsak slučaj ,če pride kaj vmes

kaj to bom dobil po pošti??

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: naše Zalivke?!?

Odgovor Napisal/-a Roman »

always_??_ napisal/-a:bog me ni obdaril z skromnostjo
He, he.
izkusil bi vse
Nekatere stvari lahko izkusiš samo enkrat in se z njimi vsakršno izkušanje neha.
rad bi odkril delovanje celotnega sveta
Misliš tako, naenkrat, brez kakršnegakoli truda?
zadnja pa bi pusto za vsak slučaj ,če pride kaj vmes
To pa je sumljivo podobno "save game" funkciji.
kaj to bom dobil po pošti??
Boš, ampak najprej mi boš moral pomejlat flašo pira.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: naše Zalivke?!?

Odgovor Napisal/-a =) »

always_??_ napisal/-a:Zdaj vemo kaj približno imamo v ustih.
Mene bi bolj zanimalo kak to vpliva na možgane ,da vidim če je smiselno vlagati v možgane
,kljub temu da imam majhen rudnik v mojih ustih.
WHO KNOWS THAT????
Ojej, potem se je pa res za bat.
Jaz pa nimam še niti ene plombe...verjetno je zato še nekaj upanja zame...

Veš kaj ti priporočam...Ne vlagat preveč v možgane. Raje vzami kredit za nakup zobne ščetke :lol: in pa nikar ne kaži strahu pred njo.... :D

(saj se hecammmmm....)
:) Glede mojih 3 želj: :D
bog me ni obdaril z skromnostjo
Opazili... :P
izkusil bi vse (do neke mere in kdaj tudi važno) ,kaj bi mi lahko ponujal svet :arrow:(to bi jaz imel inclusive všteto) 1:1 bi se pomeril z bogom: who is the better football player??
rad bi odkril delovanje celotnega sveta
zadnja pa bi pusto za vsak slučaj ,če pride kaj vmes

kaj to bom dobil po pošti??
Seveda boš. Vse ob svojem času.

Roman napisal/-a:
kaj to bom dobil po pošti??
Boš, ampak najprej mi boš moral pomejlat flašo pira.
Napiši mejl 8) takoj dobiš

always_??_
Prispevkov: 11
Pridružen: 4.5.2009 22:45

Re: naše Zalivke?!?

Odgovor Napisal/-a always_??_ »

:D
Roman napisal/-a:izkusil bi vse.Nekatere stvari lahko izkusiš samo enkrat in se z njimi vsakršno izkušanje neha.
To je res ,ampak ,če ne izkusiš ne veš.Definitivno ni vse za izkusit
rad bi odkril delovanje celotnega sveta.Misliš tako, naenkrat, brez kakršnegakoli truda?
Volja je ključ do mnogih zakladov,pa tudi vem ,da ne vem.(Aristotel se mi zdi)
zadnja pa bi pusto za vsak slučaj ,če pride kaj vmes.To pa je sumljivo podobno "save game" funkciji.
tu sem bil bolj v dilemi pa sem kar dal save game
kaj to bom dobil po pošti??Boš, ampak najprej mi boš moral pomejlat flašo pira
samo še email mi pošlji

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: naše Zalivke?!?

Odgovor Napisal/-a Roman »

always_??_ napisal/-a:samo še email mi pošlji
ZS ni dober?

always_??_
Prispevkov: 11
Pridružen: 4.5.2009 22:45

Re: naše Zalivke?!?

Odgovor Napisal/-a always_??_ »

=) napisal/-a:
Ojej, potem se je pa res za bat.
Jaz pa nimam še niti ene plombe...verjetno je zato še nekaj upanja zame...

Veš kaj ti priporočam...Ne vlagat preveč v možgane. Raje vzami kredit za nakup zobne ščetke :lol: in pa nikar ne kaži strahu pred njo.... :D

(saj se hecammmmm....)
kredit :mrgreen: tiste ki jaz kupujem ni so tak drage ,pa tudi mislim ,da so vredi.
Le kakšne krtačke dobivajo zobarjeve hči?????? :?: ?????
:) Glede mojih 3 želj: :D
bog me ni obdaril z skromnostjo
Opazili... :P
Po čem pa si to opazila?? a sem tak opazen

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: naše Zalivke?!?

Odgovor Napisal/-a =) »

Roman napisal/-a:
always_??_ napisal/-a:samo še email mi pošlji
ZS ni dober?
no, očitno se bom morala sprijaznit... :mrgreen:
Sam ti mi nisi povedal svojih treh želja... 8)
always_??_ napisal/-a:
=) napisal/-a:
Ojej, potem se je pa res za bat.
Jaz pa nimam še niti ene plombe...verjetno je zato še nekaj upanja zame...

Veš kaj ti priporočam...Ne vlagat preveč v možgane. Raje vzami kredit za nakup zobne ščetke :lol: in pa nikar ne kaži strahu pred njo.... :D

(saj se hecammmmm....)
kredit :mrgreen: tiste ki jaz kupujem ni so tak drage ,pa tudi mislim ,da so vredi.
Le kakšne krtačke dobivajo zobarjeve hči?????? :?: ?????
Zobarjeva hči si krtačke kar sama kupuje, veš...
Trenutno ima Oral-B (CrossAction) te zanima tudi barva? :wink:

Pa da ne boš napak mislil, čeprav zobozdravnika vidi skoraj vsak teden, na zobozdravniškem stolu ni sedela že par let :D
Očku zobke pokaže samo, kadar le ta kaj smešnega pove (ali bolj pogosto - kaj smešnega naredi) :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
:) Glede mojih 3 želj: :D
bog me ni obdaril z skromnostjo
Opazili... :P
Po čem pa si to opazila?? a sem tak opazen
Opazen? Ne, ne...opazen sploh nisi
pa tudi vem ,da ne vem.
No, moram priznat,da si kar na dobri poti.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: naše Zalivke?!?

Odgovor Napisal/-a shrink »

=) napisal/-a:
Roman napisal/-a:
always_??_ napisal/-a:samo še email mi pošlji
ZS ni dober?
no, očitno se bom morala sprijaznit... :mrgreen:
Sam ti mi nisi povedal svojih treh želja... 8)
Pazi: zlate ribice te sorte sploh ne izpolnjujejo želja, celo nasprotno, v bistvu hočejo, da jim jih sam izpolnjuješ. :lol:
=) napisal/-a:
always_??_ napisal/-a:Le kakšne krtačke dobivajo zobarjeve hči?????? :?: ?????
Zobarjeva hči si krtačke kar sama kupuje, veš...
Trenutno ima Oral-B (CrossAction) te zanima tudi barva? :wink:
Nepotrebno vprašanje:

"Oral-B: The Brand More Dentists Use Themselves Worldwide."

Hčere verjetno niso izjema. :lol:

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: naše Zalivke?!?

Odgovor Napisal/-a =) »

shrink napisal/-a:
Pazi: zlate ribice te sorte sploh ne izpolnjujejo želja, celo nasprotno, v bistvu hočejo, da jim jih sam izpolnjuješ. :lol:
:lol: Ni razloga za skrb: 8) Zlate ribice so pač zelo firbčne. Čene ne bi plavale na površje...pa tudi nikomur ne bi izpolnjevale želja. :P
Pazi se raje tistih, za katere ne veš niti, koliko let si že ščetkajo zobke...
=) napisal/-a:
always_??_ napisal/-a:Le kakšne krtačke dobivajo zobarjeve hči?????? :?: ?????
Zobarjeva hči si krtačke kar sama kupuje, veš...
Trenutno ima Oral-B (CrossAction) te zanima tudi barva? :wink:
Nepotrebno vprašanje:

"Oral-B: The Brand More Dentists Use Themselves Worldwide."

Hčere verjetno niso izjema. :lol:
Prej sem imela Colgate 360

Zdaj bi zlata ribica spet rada nekaj vprašala, pa kaj, ko nekateri nočejo izpolnjevati njenih želja...(ampak veš...baje se tista želja, ki si jo zaželiš, ko pihneš svečke na torti izpolni...) :wink:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: naše Zalivke?!?

Odgovor Napisal/-a shrink »

=) napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Pazi: zlate ribice te sorte sploh ne izpolnjujejo želja, celo nasprotno, v bistvu hočejo, da jim jih sam izpolnjuješ. :lol:
:lol: Ni razloga za skrb: 8) Zlate ribice so pač zelo firbčne. Čene ne bi plavale na površje...pa tudi nikomur ne bi izpolnjevale želja. :P
Ja, firbčne so verjetno zato, ker imajo kratkotrajen spomin (nekaj sekund). :lol:
=) napisal/-a:Pazi se raje tistih, za katere ne veš niti, koliko let si že ščetkajo zobke...
Šenkanemu konju (pardon: kobili) nikoli ne gledam v zobe. :lol:

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: naše Zalivke?!?

Odgovor Napisal/-a =) »

Pa naj še kdo reče, da ni smotan... :P

Zdaj imamo že dve živali: firbčno zlato ribico s kratkotrajnim spominom in šenkanega konja (pardon: kobilo), ki mu (ji) shrink nikoli ne gleda v zobe. :mrgreen:
Slika

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: naše Zalivke?!?

Odgovor Napisal/-a shrink »

=) napisal/-a:Zdaj imamo že dve živali: firbčno zlato ribico s kratkotrajnim spominom in šenkanega konja (pardon: kobilo), ki mu (ji) shrink nikoli ne gleda v zobe.
No, nisem jaz prvi omenil zlate ribice (tisto o kratkem spominu pa je tako in tako resnica), kar se tiče konjev/kobil, pa je stanje zob bojda dober pokazatelj njihovega zdravstvenega stanja.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: naše Zalivke?!?

Odgovor Napisal/-a =) »

shrink napisal/-a:
=) napisal/-a:Zdaj imamo že dve živali: firbčno zlato ribico s kratkotrajnim spominom in šenkanega konja (pardon: kobilo), ki mu (ji) shrink nikoli ne gleda v zobe.
No, nisem jaz prvi omenil zlate ribice (tisto o kratkem spominu pa je tako in tako resnica), kar se tiče konjev/kobil, pa je stanje zob bojda dober pokazatelj njihovega zdravstvenega stanja.
saj te nihče ne obtožuje... :P (sam smotko si pa še vedno)... Vsaj tu bomo imeli lep živalski vrt. V lj je bolj bogi... :)

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: naše Zalivke?!?

Odgovor Napisal/-a =) »

always_??_ napisal/-a: Praviš ,da imaš očeta ,ki je zobozdravnik,a bi ga lahko malo vprašala za njegovo mnenje o amalgamu.Me prav zanima ,kaj ti bo odgovoril.
Oj. Sem ga vprašala...
Joj, upam, da sem si kaj zapomnila. :?
Torej:
Svetovno zobozdravstvo zagotavlja, da je amalgam še vedno najboljše polnilno sredstvo.
Zakaj se gre...
Največje nevšečnosti so:
-različne zlitine kovin, ki lahko privedejo do toka (zaradi sline, ki deluje kot elektrolit lahko dobimo v ustih "baterijo", kar peče, skeli. Načeloma to vsak dober zobar takoj opazi (vendar se kljub temu to dogaja)
-karies
-(tega si nisem zapomnila, nekaj je bilo v zvezi z nikljem? v protezah?) - ampak ni tako važen

Zakaj bela zalivka ni najboljše polnilno sredstvo? - zato, ker pri belih zalivkah gre za proces strjevanja monomerov v polimere. Plombo obsevajo z lučko, da se ta strdi. Problem je v tem, da se plomba med tem strjevanjem krči, kar pomeni, da če imamo 5 mm globoko luknjo v zobu, jo zapolnimo s to plastiko (na naftni osnovi - nihče ni dokazal da to ni škodljivo!) in začnemo strjevat, se ta strjuje od zgoraj navzdol, zato nastane pod plombo luknja od 0.5 mm. To pa je idealno za ponoven nastanek kariesa. Poleg tega bele zalivke trajajo manj časa, ker so veliko manj vzdržljive.

Seveda so na trgu boljši materiali. Taki, da so monomeri že skoraj polimerizirani (tega nisem razumela najboljše). Gre se pa za to, da so ti materiali seveda dražji. Zavarovalnica jih ne krije. Zobozdravnik ima cenik. In če vstavlja tak material je avtomatsko na izgubi. Zato večina zobozdravnikov kupuje cenejše materiale (materiale, ki jih plača zavarovalnica).

Še eden način je, kako izničiti ta problem. Tako, da v zob vstavi le tanko plast monomerov, jo obseva, nato še eno plast, jo obseva...tako plastenje seveda vzame več časa. Zobozdravnik pa je plačan na storitev, ne na uro, svojo normo mora opraviti, zato tega ne počne skoraj nihče.

Pacient, naj povdarim, NE MORE vedet, na kakšen način zdravnik dela njegovo plombo ali to, kakšen material mu vstavlja njegov zobozdravnik. Zato vam tukaj priporočam, da če najdete zobozdravnika, ki je dober in pošten, ga ne spustite iz rok. (obstajajo tudi taki ki ti (kao) vstavijo keramične proteze (zelo zelo zelo drage in dobre) v bistvu imaš pa v ustih najbolj poceni material. ). Ali pa taki, ki naredijo plombo kar na krvavečo dlesen (ki jo v takem primeru zdravnik mora najprej očistit) in pod tako plombo ni šans da ne dobiš kariesa. Še enkrat - pacient ne more vedet, kaj dela zobozdeavnik z njegovimi zobmi.

Bele zalivke so estetsko lepše, zato jih vstavljajo na sprednje zobe, ki so fizično tudi manj obremenjeni kot zadnji na katere staviljo amalgamske...

Naj opišem amalgam. Material vstavijo v zob tako da ga vanj potlačijo (proces strejevanja traja okoli 3 minute). S tem zapolnejo vse luknje, ki ponavadi povzročijo nastanek kariesa. Ravno v tem je poanta živega srebra. Le ta naredi, da material ni več porozen in zapolni te "praznine".

Amalgam je vzdržljivejši, vendar estetsko slabši.

Sedaj pa...glede škodljivosti živega srebra v amalgamu. Da je škodljiv NI dokazano.
Vemo, da so najbolj škodljive snovi za človeka FLUOR, KLOR, BROM in JOD.
Sedaj bo takoj jasno, da je škodljivost amalgama nična (kot kapljica v morju) saj svojim otrokom fluoriramo zobe in se kopamo v klorirani vodi....

Mislim, da je to vse :roll: upam, da nisem česa spustila. Če se bom še kej spomnila, napišem, ma sem 97% da sem napisala vse, kar mi je povedal.

Pa lep večer

Odgovori