wolframov iskalnik

Predstavi spletno stran, ki te je navdušila!
Odgovori
*=X
Prispevkov: 69
Pridružen: 15.9.2006 18:48

wolframov iskalnik

Odgovor Napisal/-a *=X »

Na naslovu http://www.wolframalpha.com/ lahko preizkusite nov internetni isklanik. Da, avtor je Stephen Wolfram, bog mathematice. Jedro algoritmov isklanika je Wolframova teorija NKS (a new kind of science), za izracune pa seveda skrbi mathematica. Stran se je v zgodnji alfa tesni fazi, a je vseeno vredna ogleda.

Vec informacij o NKS najdete na naslovu http://www.wolframscience.com/, Stephen pa bo letos izvajal tudi poletno solo v Italiji, a je zal prepozno za prijave :cry:

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Re: wolframov iskalnik

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Skrajno pocasen... stvar ne bo uporabna dokler ne nabavijo par dvoran serverjev.

Uporabniški avatar
sstone
Prispevkov: 180
Pridružen: 30.11.2004 0:05

Re: wolframov iskalnik

Odgovor Napisal/-a sstone »

Sicer to ni iskalnik(oz. search engine tako kot je to recimo Google). Res pa je, da ga malcek "zabija" na momente. Sicer je treba vedeti, da so zadevo sele vceraj "odprli" za javnost. V prihodnosti bo pravgotovo veliko boljse. Je pa zadeva zelo uporabna.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: wolframov iskalnik

Odgovor Napisal/-a Roman »

No, nalaganje je res katastrofalno dolgo in črke so presvetle. Ustrašil pa sem se tudi zemljevida, ko sem vtipkal "Ljubljana".

Popotnik
Prispevkov: 532
Pridružen: 12.11.2008 18:35

Re: wolframov iskalnik

Odgovor Napisal/-a Popotnik »

Roman napisal/-a:No, nalaganje je res katastrofalno dolgo in črke so presvetle. Ustrašil pa sem se tudi zemljevida, ko sem vtipkal "Ljubljana".
:? :? :shock: :shock: :!: :!:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: wolframov iskalnik

Odgovor Napisal/-a shrink »

wolfram.jpg
No problem, Stephen. :lol:

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: wolframov iskalnik

Odgovor Napisal/-a GJ »

shrink napisal/-a:No problem, Stephen. :lol:
Iskalnik/odgovorjevalnik je narejen tako , da mu ne smeš prehitro postaviti preveč vprašanj!
Drugače pa odgovarja na preprosta vprašanja precej hitro!
Recimo če odtipkaš: '1000000000th prime number' potem lepo odgovori: 22801763489

:D

Lep dan...

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: wolframov iskalnik

Odgovor Napisal/-a shrink »

GJ napisal/-a:
shrink napisal/-a:No problem, Stephen. :lol:
Iskalnik/odgovorjevalnik je narejen tako , da mu ne smeš prehitro postaviti preveč vprašanj!
Saj sem mu postavil zgolj eno vprašanje. :lol:

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: wolframov iskalnik

Odgovor Napisal/-a GJ »

shrink napisal/-a:Saj sem mu postavil zgolj eno vprašanje. :lol:
Zanimivo!
Meni je to napisal šele po petih vprašanjih...

Lep dan..

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: wolframov iskalnik

Odgovor Napisal/-a shrink »

No, sedaj je uspelo, da je odgovoril na "slovenia". In tako kot Roman zgroženo ugotavljam, da pri Wolframu razpolagajo z zelo čudnimi zemljevidi:
wolfram_slovenia.jpg
Bi pa bili s takim stanjem zadovoljni naši vzhodni sosedi, brez dvoma. :lol:

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: wolframov iskalnik

Odgovor Napisal/-a Roman »

shrink napisal/-a:Bi pa bili s takim stanjem zadovoljni naši vzhodni sosedi, brez dvoma. :lol:
Pravzaprav ne, saj hočejo mejiti z Italijo. Mi pa je bil všeč izračun: e^(pi*sqrt(163)), število, za katerega so se nekoč hecali, da je celo število.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: wolframov iskalnik

Odgovor Napisal/-a shrink »

Roman napisal/-a:
shrink napisal/-a:Bi pa bili s takim stanjem zadovoljni naši vzhodni sosedi, brez dvoma. :lol:
Pravzaprav ne, saj hočejo mejiti z Italijo.
Res, po Wolframovem zemljevidu imamo celo Savudrijo (pa še kaj več - to bi odobravali SLS in SNS), pod drugi strani pa izgubljamo lep kos Dolenjske. :D

113
Prispevkov: 11
Pridružen: 20.9.2006 3:40

Re: wolframov iskalnik

Odgovor Napisal/-a 113 »

shrink napisal/-a:No, sedaj je uspelo, da je odgovoril na "slovenia". In tako kot Roman zgroženo ugotavljam, da pri Wolframu razpolagajo z zelo čudnimi zemljevidi:
wolfram_slovenia.jpg
Bi pa bili s takim stanjem zadovoljni naši vzhodni sosedi, brez dvoma. :lol:
A je kdo pomilsil, da je mogoče ta nov brskalnik tako pameten da preračuna trenutno politično dogajanje in pokaže možno stanje v bližnji prihodnosti :lol: . To bi mogoč celo Oliju Rehnu pomagalo.

Drugače pa menim da je to zelo dobra ideja, le da bo potrebno na brezhibno in uporabno različico žal počakati še kar nekaj časa.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: wolframov iskalnik

Odgovor Napisal/-a shrink »

113 napisal/-a:
shrink napisal/-a:No, sedaj je uspelo, da je odgovoril na "slovenia". In tako kot Roman zgroženo ugotavljam, da pri Wolframu razpolagajo z zelo čudnimi zemljevidi:
wolfram_slovenia.jpg
Bi pa bili s takim stanjem zadovoljni naši vzhodni sosedi, brez dvoma. :lol:
A je kdo pomilsil, da je mogoče ta nov brskalnik tako pameten da preračuna trenutno politično dogajanje in pokaže možno stanje v bližnji prihodnosti :lol: . To bi mogoč celo Oliju Rehnu pomagalo.
Seveda, upamo lahko le, da "NKS engine" ne bo nekoč pokazal neobstoječe Slovenije. :lol:

Odgovori